Piešimo spyruoklė parengiamojoje grupėje. Piešimo pamoka parengiamosios mokyklos grupėje „Pavasario melodijos“

Piešimo meistriškumo klasė "Atspindys. Pavasaris"

Ši meistriškumo klasė gali būti naudojama klasėse meninė kūryba su 6-7 metų vaikais.

Tikslas: plėtra kūrybiškumas vaikai. Supažindinkite su monotopijos technika. Puoselėti meilę Gimtasis miestas.

Reikalingos medžiagos: popierius, teptukai, guašas, akvarelė.

Darbo atlikimo technika:

Sulenkite popieriaus lapą per pusę. Vienoje jo pusėje nupieštas peizažas, kitoje gaunamas jo atspindys upėje (įspaudas). Jis dažomas labai greitai, kad dažai nespėtų išdžiūti. Todėl jei detalių daug, kiekviena piešiama atskirai. Kiekvieną kartą, kai darote spaudinį. Kraštovaizdis tampa neryškus. Pagrindinis piešinys, iš jo padarius atspaudą, pagyvinamas dažais, kad skirtųsi nuo spaudinio.

Progresas:

Kur susikerta daug kelių,

Ten, kur Sylva ir Irenyu susilieja,

Urale yra miestas,

Miestelis vadinamas gerai.

Kungur, Kungur!

Sulenkite lapą per pusę. Viršutinėje pusėje pieštuku nupiešiame eskizą.

Pradėkime piešti dažais.

Dažykite žolę šviesiai žaliais dažais.

Lankstome ir lyginame.

Dėl to atsiranda pirmasis apmąstymas.

Debesų piešimas.

Netoli upės, arčiau brastos,

Debesys slepia vandenį.

Ei, žiūrėk debesys

Kad šonai nesprogtų!

Mes sulenkiame lakštą.

Dabar mūsų piešinyje debesys plaukė upe ir atsispindėjo.

Pradėkime piešti detales. Jei jų daug, pieškite dalimis.

Greitai, bet atsargiai pieškite medžius. Po kiekvieno piešinio toliau lenkiame lakštą, lyginame jį delnu ir grožimės atspindžiu.

Mes ir toliau piešiame visus medžius tuo pačiu būdu.

Ant teptuko dedame guašą, o pokingo technika piešiame lapiją.

Dabar lapija atsispindi upėje.

Nupieškime namą.

Kad dažai nenukraujuotų, pirmiausia dažome sienas.

Kai dažai išdžiūsta, stogas.

Nubrėžkime tvorą.

Detales piešiame ant kranto. Lakšto dvigubai ilgesnio lankstyti nereikia.

Baigiame nubrėžti vamzdį, langines, dekoruoti stogą.

Žydintis sodas.

Baltos nėrinių gėlės

Žydi gegužės mėnesį

Sodų kvapai

Oras prisipildo.

Priešais namą esančioje proskynoje – auksinės kiaulpienės.

Kiaulpienė kelyje

Dėvi geltoną sarafaną.

Tai grožis, kurį gavome.

Mūsų gimtajame krašte bet koks metų laikas yra stebuklas.

Ir šaltis, ir karštis yra gražūs.

Ir taip bus visada, draugai, kol

Mano miestas gyvas ir gyvuos. Visada.

Pamokų užrašai

apie meninį ir estetinį vystymąsi

su netradicinės piešimo technikos elementais

su ikimokyklinio amžiaus vaikais

Tema: „Apsilankymas pavasarį“

Parengta ir atlikta:

Miftakhova M. V.

Auklėtojas

MDOAU darželis

Oktyabrskoje kaimas

Savivaldybės rajonas

Sterlitamakio rajonas

Baškirijos Respublika

Tikslas:Įtvirtinti vaikų žinias apie pavasarį, jo ženklus, ypatybes, gebėti suprasti pavasario ženklus; gebėjimas dirbti įvairiose srityse netradicinė technologija piešimas: kištuku, pusiau sausu teptuku. Išmokite pasirinkti tinkamą spalvų schemą.

Integruotos užduotys:

Švietimas: Toliau mokykite, kaip vesti pokalbį naudojant lentelę - schemą, skirtą vaikų žodynui suaktyvinti;
Įtvirtinti žinias apie geometrines figūras;
Švietimas: Vystosi vaikams kūrybiškas mąstymas, suvokimas, fantazija, formuoti spalvos pojūtį, kūrybiškumą;

Ugdyti vaikus, piešiniuose perteikti džiugią nuotaiką, susijusią su pavasario atėjimu, gebėjimą sugalvoti savo darbų turinį.
Švietimas: Ugdykite meilę gamtai, domėjimąsi veikla ir toliau mokykite dirbti kolektyviai.

Teritorijų integravimas:« Kognityvinė raida», « Kalbos raida“, „Fizinis vystymasis“, „Meninis - estetinis vystymasis“, „Socialinis ir komunikacinis vystymasis“

Veikla: pažintinis, motorinis, produktyvus, žaismingas.

Medžiaga:

Paveikslas apie pavasarį, mnemoninis stalas „Pavasaris“, laikrodžio maketas, plokščios gėlės, vaizduojančios geometrines figūras, guašas, teptukai, vatos tamponai, servetėlės, rami muzika „Gamta“ piešimui, vanduo, stovai teptukams, tamsinti albumo lapai .

Tikėtinas rezultatas:Žino pavasario ženklus, moka komponuoti pasakojimą naudojant mnemoninę lentelę, vardija geometrines figūras, moka piešti pusiau sausu teptuku, tepa „pokštus“ vatos tamponėliais, lavina mąstymą ir vaizduotę; rodo susidomėjimą. Rūpestingas požiūrisį gamtą.

Pamokos eiga:

- Pedagogas: Sveiki bičiuliai! Aš džiaugiuosi tave matydamas. Dabar laikykite rankas ir šypsokitės, mes turime gera nuotaika ir mums pasiseks.

O, vaikinai, kai eidavau į darželį, sutikau ir spėk kas:

Ji atveria savo pumpurus žaliais lapais,
Aprengia medžius, laisto pasėlius,
Ji kupina judesių, bet jos vardas...
(pavasaris)

Pedagogas: Teisingai, vaikinai, pavasaris. Pavasaris atnešė man vainiką ir pakvietė mus į savo pavasario mišką. Vaikinai, ar norite aplankyti mišką? (vaikinų choras - „Taip!“). Su jumis einame į mišką į „Pavasario“ proskyną. Apsisuk vieną, du, tris kartus, ir atsidursi miške.

Visi susėdo ant kelmų kėdžių! Taip atsidūrėme „Linksmojoje pievoje“, kaip čia gražu ir pievoje gėlės.

Auklėtojas: Prieš mus proskynoje yra gėlės su geometrines figūras. Kokias figūras matome? Kokios spalvos figūrėlės? Kuri gėlė čia yra keistesnė? (4 gėlės, vaizduojančios trikampį, 1 figūrėlė, vaizduojanti kvadratą).

Vaikinai, jūs greitai eisite į mokyklą ir turėtumėte mokėti pagal laikrodį pasakyti laiką, kad nevėluotų į pamokas.

Nustatyti laiką, kada atsikelsime ryte? (8:00)
Kada pietausime? (13:00)
Kada vakare einame miegoti? (21:00)

Pedagogas:Šauniai padirbėta! Tęskime savo kelionę. Čia yra lentelės schema. Atidžiai pažiūrėkite, ką, jūsų nuomone, galima pasakyti naudojant šias diagramas? (apie pavasarį). Rodymas pagal mnemoninę lentelę.

Pavasaris

- saulė šildo; nuo varveklių laša lašai; - ant medžių šakų atsiranda pumpurai; - paukščiai atskrenda iš šiltųjų kraštų.

Pedagogas: Vaikinai. Kiek yra pavasario mėnesių? Prisiminkime, kaip jie vadinami.

Vaikai deklamuoja eilėraštį.

Kovo mėnesį purus sniegas tamsėja.

Ant stiklo tirpsta ledo dribsniai.

Kiškutis laksto aplink stalą

Ir pagal žemėlapį ant sienos

Balandis! Balandis!

Kieme skamba lašai.

Per laukus teka upeliai,

Ant šunų yra balų.

Pakalnutės pražydo gegužę,

Per pačią šventę,

Pirmoji diena.

Pasitinka gegužę su gėlėmis,

Alyva žydi.

Vaizdinė gimnastika“Pavasaris".

Viskas pabudo iš miego, vadinasi, pas mus atėjo pavasaris. ( Gurkšnoti)
Saulė šildo, tuoj eikime pasivaikščioti! ( Pirštų išmetimas iš kumščio, tuo pačiu metu judant rankas aukštyn ir į šonus)
Dešinėje – pievoje pasirodė pirmieji žiedai. ( Dešinė ranka perkelta į šoną, o žvilgsniu fiksuojama kryptis)
Kairėje - sraunus upelis iš kalvos tekėjo į upę.
(Kairiarankis perkelta į šoną, o žvilgsniu fiksuojama kryptis)
Sukūrėme valtį, ( Padėkite delnus prieš krūtinę)
Jie nusprendė leisti jį į upelį. ( Nuimkite sulenktus delnus nuo savęs)
Išplaukite, mano mažasis laivelis, tiesiai į mėlyną upę!

Auklėtojas: Vaikinai, pažiūrėkite, kaip čia yra graži nuotrauka, atsisėskite ant kelmų ir pažiūrėkite į šį paveikslėlį – Vaikai, atidžiai pažiūrėkite ir pasakykite, koks metų laikas pavaizduotas paveikslėlyje? (Pavasaris).

Vaikai: Viskas atgyja, tirpsta sniegas, šviečia saulė, atskrenda paukščiai, pasirodo pirmieji žiedai.

Pedagogas:– Kas nutinka medžiams pavasarį?

Vaikai: Pumpurai išsipučia ir atsiranda lapai.

Pedagogas: Teisingai, vaikinai, pavasarį saulė švelniai juokiasi, upeliai garsiai teka, sniego pusnys tirpsta. Visi džiaugiasi saule.

O dabar, vaikinai, pažaiskime žaidimą „Springfly“, stovėkime ratu.

Žaidimas „Vesnyanka“

Saulė, saulė, auksinis dugnas,
(vaikai vaikšto ratu)

Degink, degink, aiškiai, kad neužgestų!

Sode bėgo upelis,
(vaikai bėgioja ratu)

Įskrido šimtas bokštų,
(vaikai mojuoja rankomis stovėdami vietoje)

Ir sniego pusnys tirpsta, tirpsta,
(vaikai tupi vietoje)

Ir gėlės auga.
(vaikai keliasi lėtai)

Pedagogas: Gerai, šioje proskynoje, tęskime kelionę.

Kitas valymas – „Pavasaris“. O, vaikinai, pažiūrėkite į šią proskyną, kaip tai liūdna. Galbūt žiema ją užbūrė. Sulaužykime burtus ir, kaip tikri menininkai, nupieškime pavasario paveikslą.

Ką nupieštumėte šiame paveikslėlyje?

Vaikai: Medžiai, gėlės, saulė, debesys, paukščiai.

Vaizdinė gimnastika pagal paveikslą(viršutiniame dešiniajame kampe yra saulė, viršutiniame kairiajame kampe - debesis, apatiniame kairiajame kampe - medis, apatiniame dešiniajame kampe - gėlės, centre - paukščiai).


Pedagogas: Mes turime neįprastas vaizdas, ant jo yra proskyna - tai bus gėlių proskyna, gėles galima dažyti kietu pusiau sausu teptuku. (Piešimo demonstravimas kietu pusiau sausu teptuku).

Medžius nudažysime teptuku, o pumpurus ir lapus galima nupiešti kastuku ar vatos tamponu. Pusiau sausu teptuku dažysime saulę ir debesis. (Piešimo demonstracija). Paukščiukus piešime vatos tamponėliu.

Auklėtojas: Visi džiaugiasi saule ir mūsų pirštais. Mes žaisime su jais.
(pirštų gimnastika)
Merginos ir berniukai, kur jūsų pirštai ( paslėpta man už nugaros)
Pirštai prasidėjo ryte ( judėti)
Pas tetą Razygrą ( ploti)
Jie sėdėjo ant suoliuko ( pakaitinis sėdėjimas ant nykščio)
Išgėrėme arbatos, aš pažaisiu arbatos ( pakaitomis plojimais ir nykščiais aukštyn)
Saulei buvo suteiktas mažas delnas
Jie iškėlė pirštus ir tapo spinduliais.

Kūrybinis darbas vaikai. Skamba rami muzika „Gamta“.

-Pedagogas: Vaikinai, pažiūrėkite, kokią gražią nuotrauką gavome. Skaisčiai šviečia saulė, ant krūmų pasirodė pirmieji lapai, pražydo pirmieji žiedai, atskrido paukščiai. Puiku, vaikinai, jūs iš visų jėgų stengėtės ir nupiešėte pavasarišką paveikslą. Šią nuotrauką pasiimsite su savimi į grupę ir parodysite savo artimiesiems, o pavasaris grožėsis paveikslu pro langą.

Mums laikas grįžti į darželį. Tarkim stebuklingi žodžiai: „Vienas, du, trys apsisukite, vidun darželis grįžk! Taigi grįžome į darželį.

Atspindys. Vaikinai, laikykitės už rankų ir įkvėpkite gabalėlį į delną. Paimu ranką į Mišą ir kvėpuoju tau. Ir tai eina nuo manęs iki Mišos, Dinos ir tt Jaučiu, kad su mūsų kvėpavimu draugystė tapo stipresnė.

Pamoka baigta, labai ačiū!

Piešimo meistriškumo klasė "Atspindys. Pavasaris"



Ši meistriškumo klasė gali būti naudojama dailės užsiėmimuose su vaikais nuo 6 iki 7 metų.
Tikslas: vaikų kūrybinių gebėjimų ugdymas. Supažindinkite su monotopijos technika. Meilės gimtajam miestui puoselėjimas.
Reikalingos medžiagos: popierius, teptukai, guašas, akvarelė.

Darbo atlikimo technika:

Sulenkite popieriaus lapą per pusę. Vienoje jo pusėje nupieštas peizažas, kitoje gaunamas jo atspindys upėje (įspaudas). Jis dažomas labai greitai, kad dažai nespėtų išdžiūti. Todėl jei detalių daug, kiekviena piešiama atskirai. Kiekvieną kartą, kai darote spaudinį. Kraštovaizdis tampa neryškus. Pagrindinis piešinys, iš jo padarius atspaudą, pagyvinamas dažais, kad skirtųsi nuo spaudinio.
Progresas:
Kur susikerta daug kelių,
Ten, kur Sylva ir Irenyu susilieja,
Urale yra miestas,
Miestelis vadinamas gerai.
Kungur, Kungur!


Sulenkite lapą per pusę. Viršutinėje pusėje pieštuku nupiešiame eskizą.
Pradėkime piešti dažais.


Dažykite žolę šviesiai žaliais dažais.


Lankstome ir lyginame.


Dėl to atsiranda pirmasis apmąstymas.


Debesų piešimas.
Netoli upės, arčiau brastos,
Debesys slepia vandenį.
-Ei, žiūrėk, debesys,
Kad šonai nesprogtų!
Mes sulenkiame lakštą.


Dabar mūsų piešinyje debesys plaukė upe ir atsispindėjo.
Pradėkime piešti detales. Jei jų daug, pieškite dalimis.


Greitai, bet atsargiai pieškite medžius. Po kiekvieno piešinio toliau lenkiame lakštą, lyginame jį delnu ir grožimės atspindžiu.


Mes ir toliau piešiame visus medžius tuo pačiu būdu.



Ant teptuko dedame guašą, o pokingo technika piešiame lapiją.


Dabar lapija atsispindi upėje.


Nupieškime namą.
Kad dažai nenukraujuotų, pirmiausia dažome sienas.



Kai dažai išdžiūsta, stogas.



Nubrėžkime tvorą.



Detales piešiame ant kranto. Lakšto dvigubai ilgesnio lankstyti nereikia.


Baigiame nubrėžti vamzdį, langines, dekoruoti stogą.


Žydintis sodas.
Baltos nėrinių gėlės
Žydi gegužės mėnesį
Sodų kvapai
Oras prisipildo.


Priešais namą esančioje proskynoje – auksinės kiaulpienės.
Kiaulpienė kelyje
Dėvi geltoną sarafaną.


Tai grožis, kurį gavome.
Mūsų gimtajame krašte bet koks metų laikas yra stebuklas.
Ir šaltis, ir karštis yra gražūs.
Ir taip bus visada, draugai, kol
Mano miestas gyvas ir gyvuos. Visada.

Renginio tema

Grupė

Vaikų veiklos rūšys

Pamokos tikslas

Peržiūrėkite dokumento turinį
„Pamokos parengiamojoje grupėje tema „Pavasario ženklai“ analizė. Piešinys „Atėjo pavasaris, atskrido paukščiai“.

Pamokos analizė parengiamoji grupė.

Renginio tema: „Pavasario ženklai. Piešinys „Atėjo pavasaris, atskrido paukščiai“

Jo laikymo data ir vieta. Kas atliko: 2016-11-03 MBOU "Zorkinskaya SOSHDS" Komarova Zh.V.

Grupė: trumpalaikė grupė

Vaikų veiklos rūšys: žaidimai, vizualinis, komunikacinis, pažintinis-tyrimas, muzikinis, suvokimas grožinė literatūra ir folkloras.

Pamokos tikslas: išsiaiškinti pavasario ženklus; išmokti piešinyje perteikti gamtos paveikslus; praktikuoti gražų vaizdų išdėstymą ant popieriaus lapo; įtvirtinti gebėjimą naudoti išraiškingus temų sprendimus skirtingos medžiagos ugdyti estetinį suvokimą; formuoti idėjas apie pavasarį kaip gamtos atbudimo laikotarpį; įtvirtinti pirmųjų pavasarinių gėlių pavadinimą.

Psichologinis veiklos formos ir turinio pasirinkimo pagrindimas: Pamoka atitinka ugdymosi ir ugdymosi tikslus, mokinių išsivystymo lygį, jų amžiaus ypatybės. Pamokos metu jis įgyvendinamas Komandinis darbas mokytojas ir vaikai.

Pamokos eigos stebėjimas: Renginį mokytoja pradėjo Yu. Moritzo eilėraščiu „Pavasaris“, kuris leido mokiniams aiškiai ir emocingai atskleisti būsimos veiklos tikslus ir uždavinius. Eilėraščio analizės darbas buvo struktūrizuotas prasmingai ir įdomiai. Mokytoja naudojo ryškias lėles Vesna Martovna Podsnezhnikova, Vesna Aprelevna Skvoreshnikova ir Vesna Maevna Chereshnikova. Vaikai pavasario ženklus apibūdino remdamiesi savo pastebėjimais, kasdienėmis analogijomis buvo siekiama įtraukti į turinį subjektyvią vaikų patirtį.

Mokytojas įvertino tarpinį rezultatą, medžiagos įsisavinimas buvo menkas. Vaikai kartu su mokytoja įsimena „Pavasario kvietimą - ateik pas mus, pavasari, su džiaugsmu“. Reprodukcinio pobūdžio ir protinės veiklos reikalaujančių klausimų formuluotę naudoja Ž.V.Komarova.Ji dirba ties tuo, kad daugumos tiriamos medžiagos pagrindinis turinys būtų teisingas ir įsisąmonintas;

Pašalinti vaikų supratimo apie naują medžiagą spragas, įvertinti galutinį rezultatą ir stebėti teigiamą dinamiką. Rezultatas pasiektas.

Pamoka skirta socialinei orientacijai formuoti ir estetiniam suvokimui ugdyti. Mokytojas naudoja metodus, atitinkančius ugdomąsias užduotis, vaikų amžių ir individualias savybes.

Bendras įvertinimas edukacinis renginys

Ši pamoka metodiškai teisingai sukonstruota, aiškiai matoma tema ir tikslas. Išryškinamos konkrečios užduotys, kurios buvo įgyvendintos pamokos metu.

Pamoka susideda iš etapų, kiekvienam iš jų mokytojas pateikia aiškias instrukcijas. Tai prasidėjo nuo organizacinis momentas, kur suaktyvėjo vaikų dėmesys. Mokiniai buvo motyvuoti visos pamokos metu. Rūšis keitėsi palaipsniui švietėjiška veikla. Dalyviai buvo ir patys vaikai žaidimo akimirkos ir buvo aktyvūs. Leksinė medžiaga buvo parinkta atsižvelgiant į amžių ir kalbos ypatybės vaikai. Ypač atkreiptinas dėmesys į tai, kad naudojami įvairūs metodiniai metodai, kurie buvo išdėstyti didėjančia sudėtingumo tvarka. Mokytojas naudojasi Skirtingos rūšys matomumas. Komarova Zh.V. neturėjo laiko pravesti apmąstymo akimirkos, mokytoja neskatino vaikų išreikšti savo požiūrio į situaciją, į savo veiklą

Mokytojo veiklos analizė: Komarova Zh.V. skatina vaikus rodyti iniciatyvą ir savarankiškumą, skatina reikštis subjektyvumu, skatina individualius vaikų pasiekimus. Mokytojas atsižvelgia į emocinė būklė grupės, temperamentas, stimuliuoja pasyvius mokinius, skatina aktyvius vaikus.
Savivaldybės biudžetinės švietimo įstaigos „Zorkinskaja vidurinė vaikų mokykla“ direktorius________________I.G. Saveljeva

MBOU „Zorkinskaya vidurinės vaikų mokyklos mokyklos“ vyriausiasis mokytojas ________________S.V. Sufanas

Mokytojas pradines klases ____________________________ N.V. Kudievskaja

Suturina Oksana Jurievna
Darbo pavadinimas: mokytojas
Švietimo įstaiga: MBDOU "DSOV Nr. 79"
Vietovė: Irkutsko sritis, Bratskas
Medžiagos pavadinimas: Abstraktus
Tema: Abstraktus atvira klasė piešimui "Kokia pavasario spalva?" Parengiamoji grupė
Paskelbimo data: 13.03.2016
Skyrius: ikimokyklinis ugdymas

MBDOU "DSOV Nr. 79" Atviros piešimo pamokos santrauka
"Kokia pavasario spalva?"
Parengiamoji grupė Sudarė mokytoja: Suturina Oksana Yuevna Bratsk 2016 m
Programos turinys: Vaikų regėjimo mokymas meninis vaizdas, turinio ir kalbos vienovę peizažo tapyba. Išmokyti pamatyti pagrindinį dalyką, galvoti apie tai, kas suvokiant sukėlė menininko susidomėjimą pavasario peizažas, koreliuoti paveikslo turinį su raiškos priemonėmis. Toliau mokykitės maišyti dažus, kad išgautumėte norimą spalvą, naudokite paletę ir pavaizduokite įvairių rūšių medžius, atsižvelgdami į pavasario spalvą. Nuspalvinkite foną ant šlapio popieriaus lapo, sukurdami pavasario dangų ir žemę su atšildytais lopais. Ugdyti emocinį reagavimą į pavasariškas gamtos apraiškas, gebėjimą vaizdingo vaizdo nuotaiką koreliuoti su poetine. Praturtinkite vaikų kalbą emociškai įkrautu žodynu, estetikos ir meno terminais; ugdyti estetinį suvokimą ir ugdyti meilę gamtai. Medžiaga: paveikslų reprodukcijos: I.I. Levitanas - „Pavasaris. Didelis vanduo“ A.K. Savrasovas - „Rookliai atvyko“. Bakšejevas - „Mėlynasis pavasaris“ Įvairių sezonų medžių ir peizažų pavyzdžiai, P.I. garso įrašas. Čaikovskio „Metų laikai“. Akvarelė ir guašo dažai, šepečiai, tamsinti popieriaus lapai, vanduo, Medžiaga skirta netradicinis piešinys(degtukai, putplastis, glamžytas popierius, vatos tamponai, šiaudeliai. Ankstesnis darbas: Stebėjimai pasivaikščiojimų pavasario kaita gamtoje; iliustracijų, paveikslų, pokalbių apie juos tyrimas: Levitanas I.I. „Pavasaris. Didelis vanduo“, A.K.Savrasovas „Rokai atkeliavo.“ eilėraščių ir mįslių apie pavasarį ir medžius mokymasis.
 mokyti vaikus iš atminties ir vaizduotės piešiniuose pavaizduoti skirtingus pavasario laikotarpius;  patikslinti ir apibendrinti vaikų žinias apie pavasarį kaip sezoną, kai greitai keičiasi gyvenimo sąlygos gamtoje (šyla, padaugėja šviesiųjų paros valandų, tirpsta žemė, tirpsta sniegas ir ledas, susidaro daug vandens, todėl atgyja visi augalai; žydi lapai ir gėlės, atgyja vabzdžiai);  išmokti parinkti tinkamą spalvų gamą;  toliau mokyti vaikus, kaip taisyklingai naudotis teptuku (galu, visais šereliais) piešiant medžius;  mokyti vaikus naudotis piešimo metu įvairios medžiagos(parolonas, popierius, plastilinas, degtukai, vata);  toliau mokyti vaikus naudotis įvairios technikos piešimas (taškeliai, potėpiai, dribsniai, potėpiai);  taisyti ir naudoti spalvas: pilka, geltona, ruda, mėlyna, žalia, raudona, juoda, balta, rožinė spalvai perteikti; plėsti ir aktyvinti žodyną dailės užsiėmimuose, remiantis gilėjančiomis mintimis apie pavasarį  mokyti vaikus kalboje vartoti sinonimus (lengva – saulėta – linksma, elegantiška – gražu – šventiška – džiaugsminga – juokiasi);  draugiškos aplinkos kūrimas klasėje, tikėjimo savo jėgomis stiprinimas;  atminties, vaizduotės, pateikimo, dėmesio, intelekto ugdymas, loginis mąstymas lyginant skirtingus pavasario laikotarpius;  kelti susidomėjimą pamoka;  ugdyti nuoseklią kalbą.
ŽODYNO DARBAS.
Vaikų žodyno turtinimas ir aktyvinimas: daiktavardžiai: pavasaris, medžiai, upeliai, lašai, ledo slinkimas, potvynis, lietus, atitirpę lopai, žolė, vaivorykštė, perkūnija; būdvardžiai: pavasaris, ankstyvas, saulėtas, šviesus, pilkas, neryškus,
ilgai lauktas, džiaugsmingas, linksmas, permainingas, besijuokiantis, žalias, ryškus, margas, šviesiai žalias, jaunas, švelnus, sultingas, elegantiškas, šventiškas, smaragdinis, skambantis, triukšmingas, palaidas, grūdėtas; veiksmažodžiai: atėjo, skamba, bėga, murma, mirguliuoja, skuba, dainuoja, džiūgauja; prieveiksmiai: gražus, elegantiškas, linksmas, lengvas, šiltas, saulėtas, šventinis, skambantis.
KLASĖS MEDŽIAGA:
- 4 lentelės, 3 lentos, 3 lapai vatmano popieriaus, vaizduojantys 3 pavasario laikotarpius, 3 menininkų paveikslai (A. Rylov „Peizažas su upe“, A. Savrasovas „Atėjo uostai“, I. Levitanas „Pavasaris. Didelis“). Vanduo“?? ?), nešiojamas kompiuteris su įrašytomis ištraukomis muzikos kūrinių P.I. Čaikovskio „Metų laikai“ (kovas, balandis, gegužė), akvareliniai dažai, guašas, ploni šepetėliai, putų guma, glamžytas popierius, degtukai, indeliai vandens kiekvienam vaikui, popierinės servetėlės, medžiaginės servetėlės, lėkštės nešvariems popieriams, A-3 formato lapai.
PARENGIMAS DARBAS:
mokytojo užsiėmimai: „Didysis paukščių kraustymasis į tėvynę“, „Kas dar nepabudo“, „Potvynis. Kiškis medyje, voverė valtyje“, „ Pavasaris ateina- kelias į pavasarį“, „Miško incidentai. Kalėdų eglutė vabzdžiams. Skruzdėlynas pradėjo judėti“, „Kolūkio kalendorius. Nuostabūs pumpurai. Paslaptingos duobės“;  ekskursija į parką „Atvyko Rooks“;  viktorina „Pas mus greitais žingsneliais ateina pavasaris“  „Grožėtis pavasariu...“  „Kai tai būna“  mintinai mokantis patarlių ir priežodžių apie pavasarį;  stebėjimai gamtoje;  mįslių uždavimas apie pavasarį.
PAMOKOS PLANAS:
1. Kvietimas į dailės studiją (3) 2. „Fotografija“ salėje pasitiks pavasarį darželis. (3) 3. Paveikslų žiūrėjimas, pokalbis apie spalvą. (5)
4. Fizinis pratimas „Srautai“ (3) 5. Didaktinis žaidimas „Padėkime menininkui.“ (4-5) 6. Pirštų žaidimas „Uratai“ (1-2) 7. Savarankiškas vaikų darbas. (10-15) 8. Vaikų darbelių analizė, pasakojimo apie pavasarį (2-3) kūrimas ir tą (37) PAMOKOS EIGA: (Mokytoja įeina į grupę ir skaito eilėraštį, vaikai šiuo metu prieina arčiau ) Į pavasarinį mišką, pasivaikščioti kviečiu eiti. Mes, vaikinai, negalime rasti įdomesnio nuotykio. Atsistokite vienas už kito, tvirtai laikykitės už rankų, takais, takeliais, eikime pasivaikščioti į mišką. Gal čia pavasario miške rinksime gėles? Voss: Vaikai, šiandien turime labai įdomi veikla: mes eisime į dailės studiją piešti kitokio pavasario (spindinčio, šviesaus, šviesaus, o gal permainingo, šiek tiek drumzlino, gaivaus), kokio tik nori pavasario, pakeliui atidžiai stebėk, kas tave sups, galbūt sutiksime pavasario ženklus, jei pamatysime būtent pavasario ženklus, tai būtinai juos nufotografuosime. (vaikai kartu su mokytoja eina koridoriumi, pakeliui sutinkami „balos“ „debesuoti debesys“ „praryja“ „upeliai“ „torkas“ „gluosniai“ „saulė“ „gėlės“; diskutuoja, ar būtina tai fotografuoti arba tas objektas) Prie dailės studijos stende eksponuojamos trijų paveikslų reprodukcijos (I. I. Levitanas – „Pavasaris. Didelis vanduo“ A.K. Savrasovas – „Atvyko kūnai“. Bakšejevas – „Mėlynasis šaltinis“)
Vos-l: Mūsų kraštas yra gražus visais metų laikais, ir kiekvienas sezonas yra gražus savaip. Tačiau gamtoje yra metų laikas, kai gamta atsibunda iš žiemos miego ir gyvena laukdama šilumos ir saulės. Šis laikas vadinamas „pavasariu“. Ir nebėra miego. Šiame pavadinime skamba kažkas džiaugsmingo ir neramaus. Pavasaris visiems atneša meilės, gyvenimo ir kūrybos džiaugsmą. Šis jausmas apima visus žmones, poetai rašo poeziją, kompozitoriai rašo muziką, menininkai rašo savo paveikslus. Pavasaris ateina su savo spalvų palete. Kokios spalvos ant jo? Dabar pamatysime, kaip menininkai kalbėjo apie pavasarį. – Prisimeni, kas nutapė šį paveikslą ir kaip jis vadinasi? – Taip, Izaokas Iljičius Levitanas. "Pavasaris. Didelis vanduo“. – Ką įdomaus menininkas pamatė gamtoje ir pavaizdavo savo drobėje? – Taip, menininkas vaizdavo pavasarinį upės potvynį, užliejantį švelniai šlaitus krantus. Medžiai pasirodo vandenyje ir atrodo dar aukštesni. Kokias spalvas dailininkas pasirinko tapydamas šį nuostabų paveikslą?............... - Pažiūrėkite į šį paveikslą, prisiminkite vardą ir dailininką. – Teisingai pavadinote menininko I.K.Savrasovo „Rooks Have Arrived“. – Ką įdomaus dailininkas pamatė ir nupiešė? – Dailininkas piešė ankstyvas pavasaris, vis dar yra sniego, jis patamsėjo, tapo purus ir pilkas. Vietomis sniegas nutirpo ir matome balą. Prie senų beržų į savo lizdus nuo praėjusių metų grįžo rykštės. Jie džiaugiasi pavasariu ir taiso lizdus. Kokia spalvų paletė čia naudojama? – Dabar vaikai skaitys eilėraščius, o jūs bandysite atspėti, kurio paveikslo eilėraščiai atitinka savo turinį. Priartėjo beribė jėga, netikėtai priartėjo prie Tuščiavidurių Vandenų, - Atėjo bėgdama nuo ištirpusio sniego iš pavasarį sušilusių kalvų. A. Korinsfsky. – Kaip manai, kokiam paveikslui tinka šis eilėraštis? – Teisingai, „Pavasaris“. Didelis vanduo“. Pavasarį ant medžių buvo pastatytas kaimas. Kai prasideda vėjas, visi medžiai siūbuoja,
Medžiai siūbuoja Kaimas siūbuoja Neišpūstų uosteliai Jie rėkia, rėkia Jie triukšmauja, numeta plunksnas Triukšmingas kaimas. V. Musatovas – O į kokį paveikslą telpa šis eilėraštis? - Tiesa, Savrasovo „Rooks Have Arrived“. - IR paskutinė nuotrauka kas jį parašė ir kaip jis vadinasi. - Teisingai, menininko Bakšejevo „Mėlynasis pavasaris“ - Ką įdomaus dailininkas pamatė ir nupiešė? – Taip, dailininkas nupiešė beržyną, sniego niekur nėra. Galite pajusti šiltą kvapnų orą ir, atrodo, kvepia supuvusiais lapais. Dangus aukštai, giedras, mėlynas. Jūs netgi galite išgirsti paukščių giedojimą. Naudojamos ryškios ir šviesios spalvos: balta, žalia, mėlyna. – Vaikinai, kokia nuotaika, kokie jausmai kyla žiūrint į paveikslus? – Taip, yra švelnumo jausmas, žavesys iš pavasarinio gamtos pabudimo, džiaugsmo jausmas iš šilumos laukimo. Vienas pagrindinių pavasario ženklų – tirpstantis sniegas, o nutirpus sniegui, teka upeliai, siūlau pažaisti žaidimą „Stream“. (Pasiskirstę į poras (dažniausiai berniukas-mergina, berniukas-mergina...) žaidėjai atsistoja vienas po kito, paima rankas ir pakelia jas virš galvų. Susidaro savotiškas koridorius. Tas, kuris lieka be pora eina prie upelio „šaltinio“ ir tada, susigniaužusi rankomis, išsirenka vaikiną ar merginą. Nauja pora eina į srauto pabaigą, o vienas paliktas žaidėjas eina į pradžią. Ir viskas kartojasi).
Vosas: Taip atėjome į savo dailės studiją (prie durų skaito eilėraštį) Visos sniego pūgos nustojo kelti triukšmą, o šalnos netraška. Nuo stogų varvėjo lašai, iš eilės kabojo varvekliai. Smagiau ir šiltiau Dienos tapo saulėtesnės. Mūsų sode, alėjose, jau matosi atitirpę lopai. Prie mūsų lango garsiai spengsi zylė... Netrukus į mūsų duris pasibels tikras pavasaris! (jie įeina į dailės studiją ir visi sueina prie vieno stalo) Vos-l: - Pažiūrėk, kokias nuostabias nuotraukas padarėme pakeliui čia... o dabar siūlau paimti po vieną kortelę ir pasidalyti į tris komandas: šviesos pavasaris. , vandens šaltinį, gėlių šaltinį ir kiekviena komanda užimti vietą prie norimo molberto. (vaikų akivaizdoje ant molbertų tvirtinami įvairių spyruoklių piešimo fonai) Diriguojama didaktinis žaidimas– Padėkime menininkui. (Vaikų prašoma kiekvieną paveikslėlį priderinti kortelėmis, vaizduojančiomis kiekvienam pavasario laikotarpiui būdingus gamtos reiškinius). Ar mūsų kortelės pasimetė? Kokie reiškiniai būdingi pavasariui – šviesa? Ką menininkas pamiršo nupiešti prie Šaltinio – vandenį? Pavasario gėlės? Pirštų žaidimas: Servetėlės ​​žydėjimas „Uratai“ Kviečiu vaikus užmerkti akis ir burtų lazdele paversti šiuos paveikslėlius tokiais, kokius norėjo nupiešti dailininkė. Išsirinkime foną (priklausomai nuo to, kas kurią spyruoklę nori nupiešti). Mes jau pradėjome tai paskutinėje pamokoje
dažyti. Ką tu dabar pieši? (Medžiai, upeliai, žolė, slenkantis ledas...) Ar visi medžiai nupiešti vienodai? Kaip nupiešti beržą? drebulė, šermukšnis, tuopa, obelis? (kamienas, šakos). Vaikai pasakoja ir rodo rankomis ir pirštais, kaip nupiešti kamieną ir šakas. Kokią medžiagą galima naudoti piešimui? (Audinys, popierius, putplastis, degtukai, vatos tamponai, guašas, akvarelė, teptukai ir kt.). Vaikinai, papasakokime apie pavasarį pagal jūsų ką tik nupieštus piešinius (pagal vaikų piešinius kurkite istorijas apie pavasarį). Šiandien nupiešėte Pavasarį: šviesų, saulėtą, džiaugsmingą, linksmą, šventišką, žalią. Ar tau patiko tavo piešiniai? Ar jie patiko mūsų svečiams?