Įdomios vokalo pamokos su pristatymu konspektas. Vokalo pamokų vidurinėje vokalinėje grupėje santrauka

Sudėtingos tezės

Atviros raidos pamokos santrauka
dainavimo įgūdžius tema „Intonacijos derinys
išraiškingumas su grynumu ir kalbos teisingumu dainuojant “
ikimokyklinio amžiaus vaikams

Tikslas: taisyklingos ir aiškaus dainavimo dikcijos formavimas.

Užduotys:

  1. Išmok dainuoti prasmingai ir meniškai išraiškingai, grynai intonuojant melodiją.
  2. Toliau plėtoti artikuliacinio aparato mobilumą, plėsti žingsnio diapazoną.
  3. Ugdyti vaikų susidomėjimą dainavimu.

Metodinė pagalba:

Didaktinės priemonės: iš audinio pasiūtas kuodas, karoliukų natos skirtinga spalva (7 vnt.), dėžutė su folijos gabalėliais.

Garsas reiškia: muzikos centras, CD su P. Grager muzika „Country Gardens“.

Motyvacija: muzikos vadovas prašo vaikų padėti jam surinkti išsibarsčiusias natas-karoliukus (savo intereso motyvas).

Pamokos planas:

  1. Vaikų įėjimas į salę. Muzikinis sveikinimas „Laba diena“, muzika C. Andreas.
  2. Kvėpavimo darbas. Pratimai „Šaltas vėjas“, „Sušildome rankas“, „Rankos“ su muzikiniu akompanimentu.
  3. Artikuliacinė gimnastika: „langas“, „beždžionės“, „saldainiai“, „laikrodis“, „arkliai“ („Country Gardens“, muzika P. Grager).
  4. Balso intonacijos pratimai: "lokomotyvas" - lūpų vibracija, "motorinis riaumojimas" - "r" (do-re-mi-fa-sol). Pratimai perkeliami pustoniais aukštyn ir žemyn.
  5. Vokalas „Trisdešimt trys trimitininkai skambina žadintuvu“, muzika. T. Zebryak. Dainavimas skirtingu tempu (Lento, Moderato, Allegro, Precto).
  6. Daina „Voras“, m.d. folkloras.
  7. Popevočka "Firefly" Ph.D.
  8. „Katė pavogė kamuolį“, p. n. į.
  9. Mokymasis dainos „Kaip liūdna“, muzikos. S. Sosnina.
  10. Dainos „Pasaka, pasaka, ateik!“ atlikimas, muzika. E. Sokolova.

Metodika:

Vaikai įeina į kambarį.

Muzikinis sveikinimas „Laba diena“, muzika. K. Andreasas.

Muzikos vadovas kviečia vaikus prieiti prie stalo, ant kurio stovi stulpelis su karoliukų natomis.

PONAS.: Vaikinai, žiūrėk!

Ant magiškų gijų

Karoliukai kabo.

Ne įprasti karoliukai -

Jie visi skamba.

Šlovingas karoliai -

Tai muzikalus.

Aš tau turiu!

Iš šių natų-karoliukų susidaro įvairios dainos. Štai aš tau dainuosiu šią dainą.

Ponas. ima „užrašus“ – jie krenta ant stalo.

PONAS.: Ach! Karoliukai išsibarstę tiesiai ant stalo. .

Ir turbūt nebeliks muzikos.

Padėkite man rinkti muzikos karoliukus?!

Vaikų atsakymai.

PONAS.: Tačiau norint, kad karoliukų natos „dainuotų“, reikia atlikti tam tikrus pratimus. Šiek tiek pastangų – lavinsite kvėpavimą.

Kvėpavimo pratimai.

Pajuskite šaltį delnuose.

Kaip magas – šaltis

Langams pritaikiau raštus.

Pratimas „Šaltas vėjas“.

Šiek tiek pašildome

Sušildykite rankas.

Pratimas „Sušildome rankas“.

Čia delnas, čia kumštis.

Ar gali tai padaryti?

Pratimas „Pelnai“.

O dabar, tyla, tegu liežuvis šoka.

Artikuliacinė gimnastika.

„Langas“, „beždžionės“, „saldainiai“, „laikrodis“, „arkliai“.

Balso ir intonacijos pratimai.

Linksmas traukinys mus nuveža į kelionę.

„Garvežys“ – lūpų vibracija.

Kaip šuns variklis urzgia: „Stop“ – sako.

„Variklis urzgia“ – garso „P“ vibracija.

Skamba trimitas (fonograma).

PONAS.: Trimitininkai skambina pavojaus varpais – visi labiau linkę padėti.

Lėtai, nepažindamas baimės, vėžlys dainuoja mums.

T. Zebryak „Trisdešimt trys trimitininkai“ – Lento tempu.

Šiek tiek greičiau – blakė, blakė-voras.

T. Zebryak „Trisdešimt trys trimitininkai“ – Moderato tempu.

Išgirdo žadintuvą ir kandis.

T. Zebryak „Trisdešimt trys trimitininkai“ – Allegro tempu.

Skubiausia yra skruzdėlė, dar greičiau.

T. Zebryak „Trisdešimt trys trimitininkai“ – Precto tempu.

Atlikus liežuvio sukimą, pasigirsta garsas.

PONAS.:Šis karoliukas nori grįžti į savo namus.

Ponas. pritvirtina vieną karoliuką prie karoliuko.

PONAS.: Ir čia priešais mus (vaikai atspėja dainą pagal melodiją) Voras sukasi savo tinklą.

Daina „Voras“ – dainavimas rankų darbu (muša trečiuoju pirštu į penktą) in lėtas tempas.

Skamba dar vienas garsas – vaikai spėja: „Kiek?“.

Karoliukas pritvirtintas prie karoliuko.

PONAS.: Mano kumštyje pasislėpė mįslė:

Jo šviesa nėra ryški, bet naktį ji tarsi dovana.

Šią naktį žemėje ji taps šiek tiek lengvesnė.

Nuostabi klaida – šviesa mums suteikia. (Firefly).

Įsivaizduokime, kaip tamsoje įsijungia ir išsijungia ugniagesiai.

M. R. išmeta folijos gabalėlius, jie krenta ant grindų.

PONAS.: Pasirinkite ugniagesį ir paprašykite jo vėl uždegti žibintuvėlį.

Dainuoja dainą „Firefly“ Ph.D. skirtingais tonais.

Skamba du garsai – spėja vaikai.

Du karoliukai grįžta į namus.

PONAS.: Vienas karoliukas susisuko ir virto kamuoliuku.

Šioje pasakoje gudrus katinas. Kas dainuos mums dainą?

Darbas su daina „Katė pavogė kamuolį“.

Yra vienas garsas. Pridedamas dar vienas karoliukas.

M. R. atlieka dainos „Kaip liūdna!“ įžangą. – spėja vaikai.

Darbas su daina "Kaip liūdna!".

  1. Teksto tarimas muzikos ritmu pašnibždomis.
  2. Nuo 17 takto – dainavimas lėtu tempu.
  3. Darbas su intonacija nuo 29 takto.
  4. Spektaklis nuo pat pradžių.

Skamba du garsai – vaikai atspėja, karoliukai pritvirtinami prie karoliuko.

PONAS.: Ir dabar yra daina. Štai ką!

Skamba septynios natos – tokia dainos „Pasaka, pasaka, ateik!“ pradžia.

Dainos „Pasaka, pasaka, ateik! (su solistais).

PONAS.: Tai visi karoliukai grįžo namo.

Mums sunku dainuoti ir šokti be muzikos

Karoliukus dedame į muzikos knygą.

Visi draugai vėl džiaugiasi nuostabia muzika

Ir mes nebegalime prarasti tų karoliukų.

PONAS.: Norėčiau sužinoti, kaip jūs pats vertinate savo darbą. Kas mano, kad padarė gerą darbą, tegul dainuoja – „A“, o kas galvoja, kad dar ne viskas pavyksta – „O“.

Vaikai vertina jų darbą. Jie dainuoja „Sudie!“, išeina iš salės.

Abstraktus Muzikos pamoka„Vokalo ir dainavimo veikla“

Muzikinis vadovas

MADOU „Vaiko raidos centras – darželis Nr. 108“

Syktyvkaro Jurlova Svetlana Michailovna,

Tema: „Neįprastas kvietimas“ – paskutinė pirmojo ketvirčio pabaigos pamoka 5-6 m.

Švietimas:

  1. 1. Įtvirtinti vaikų žinias apie teisingas kvėpavimas, garso formavimas (sudarome natūralų garsą, brėžiame tik balsių garsus), aiški artikuliacija, ritmas dainuojant;
  2. 2. Pataisykite sąvoką „koncertas“.

Kuriama:

  1. 1. Lavinti muzikos klausą, ritmo pojūtį, gebėjimą atskirti teisingą ir neteisingą garsą (aukšti ir žemi garsai, trukmė, aukštis, melodijos kryptis);
  2. 2. Lavinti balsą, formuojant natūralų garsą, plėsti diapazoną;
  3. 3.Plėtoti Kūrybiniai įgūdžiai, savarankiškai atlikti dainų repertuarą.

Švietimas:

  1. 1. Ugdyti meilę artimui, Tėvynei, gamtai, meilę muzikai, dainavimui, pasirodymui publikai;
  2. 2. Formuoti vaikų taisyklingus dainavimo įgūdžius ir gebėjimus, prisidedančius prie išraiškingo atlikimo;
  3. 3. Išmok dainuoti su suaugusiojo pagalba ir savarankiškai, akompanuojant instrumentui ir akopella.

Įranga: muzikos centras, mikrofono sistema, multimedijos įranga, pristatymas, dainos „Tikėk pasaka“ partitūra žodžiai ir L. A. Starčenko muzika, lengvos plastikinės snaigės ant meškerės pagal vaikų skaičių, kompaktiniai diskai su dainomis “ Darželis– tai namai vaikinams“, „Mama – planetoje yra vienas žodis. Motina!" žodžiai ir muzika A. Petryaševa.

Pamokos eiga:

Vaikai įeina į kambarį. Sveikiname svečius. Muzikos režisierius prašo ateiti prie ekrano, atkreipia dėmesį į ekraną ir voką.

Mūzos. rankas.: Vaikinai, gavome neįprastą kvietimą. Norėdami sužinoti, kur esame kviečiami, turime atidaryti šį žodį, kurio visos raidės yra paslėptos už žvaigždžių. Bet atsiverti ir sužinoti galime tik atlikę užduotis.

Pažiūrėkime, kas yra 1 užduotis. (Keli pratimai iš komplekso“ Kvėpavimo pratimai Strelnikova A.N.: „Delnai“, „Pompa“, „Apkabink pečius“, „Galvos posūkiai“).

(Muzikos vadovas prašo prieiti prie kėdžių ir atsistoti kiekvienam vaikui prie jo kėdės; atlikę pirmos užduoties pratimus, ekrane atsiverskite 1 raidę - K, vadinkite choru).

Mūzos. rankos .: Vaikinai, norėdami atidaryti kitą laišką, turime atlikti antrą užduotį. Pažiūrėkime į voką ir išsiaiškinkime, kuris. O čia parašyta – dirbk su kvėpavimu. Norėdami atlikti šią užduotį, mums padės snaigės. Paimkite kiekvieną snaigę sau už siūlų dešinė ranka(parodyti), kad snaigė būtų prieš burną. Burnos uždarytos, kvėpuojame snapeliu (tyliai, ramiai, lengvai).

(2 užduotis - darbas su kvėpavimu. Užduotis vaikams: skambant pažįstamos dainelės „Tikėk pasaka“ melodijai, vaikai, kiekvienos frazės pradžioje įkvėpdami, pučia snaigę. Ši melodija yra atliekama pianinu).

Muzikinis vadovas: Puiku! Atlikome antrąją užduotį ir galite atidaryti kitą laišką ekrane. (Atverčiame 2 raidę T).

Vaikai užima savo vietas.

Mūzos. rankos: Eime vaikinai. Pažiūrėkime, kokia bus kita užduotis. Ir vokas vėl mums padės. O kita užduotis padės mums išmokti aiškiai ištarti dainų žodžius.

(Vaikams siūloma V. Emelyanovos artikuliacinės gimnastikos pasaka „Liežuvio nuotykiai“).

Mūzos. rankos .: Taigi buvo atidaryta trečioji neįprasto žodžio raidė - raidė E.

Pažiūrėkime į kitą užduotį – kad dainuojant teisingai derintume garsus, gražiai ištrauktume, grosime „Siaubingą pasaką“

(Vaikai, sėdėdami ant kėdžių, atlieka V. Emelyanovos fonetinį pratimą „Siaubinga pasaka“)

Mūzos. rankas.: Štai atsivertė laiškas. kaip tai vadinasi? - raidė O.

Pažiūrėkime į voką, kas ten dar? O ten – žaidimas „Zoom-Zoom“.

(Žaidimas „Zoom-Zoom“ žaidžiamas su vaikais.

Žaidimo tikslas: lavinti ritmą, darną, dėmesį.

Žaidimo eiga: muzikos vadovas taria žaidimo žodžius – vaikai kartoja žodžius, palydėdami juos judesiais.

Priartinti, priartinti, priartinti, priartinti – (keliais abiem rankomis)

Čia kyla ginčų ir triukšmo.

Kas paėmė raktus nuo bufeto, ant lentynos, kur gulėjo saldainiai? - (pakaitomis ant kelių, tada dešine, tada kaire ranka)

Mūzos. ranka: Sasha? (vaikas pakyla)

Vaikai: Sasha paėmė? (ritmiškai bakstelėdamas žodžius).

Sasha: Kas? aš? (Puša į krūtinę kumščiais, pasipiktinęs)

Vaikai: - Taip tu! (ploja rankomis)

Sasha: - Aš to nepaėmiau! (trypti kojomis)

Vaikai: – O kas? (ploja).

(žaidimas tęsiamas su kitais vaikais)

Visi: - Nėra bufeto raktų! (keliai abiem rankomis).

Ir pelės lentynoje valgė saldainius.

Padidinti -4 kartus (spustelėkite pirštu, galite pridėti tambūrą, trikampį)

Ginčas ir triukšmas nutilo (ant kelių abiem rankomis).

Boom! (medvilnė).

Boom! (medvilnė)

Muzikantai: Puiku! Atviras laiškas. kaip tai vadinasi? – N. Liko dvi žvaigždės – dvi raidės. Voke yra dvi užduotys. Vienas iš jų – giedojimas.

(Vaikai dainuoja pažįstamą giesmę „Aidas“.

Tikslas: giedojimas dideliu diapazonu, garso dinamikos ugdymas.

  1. 1) Pirma, dainuokite kartu.
  2. 2) Individualiai – paprašykite 2-3 vaikų.

Muzikinės rankos: Atidarykime laišką. Laiškas – R.

Čia mes jau turime žodį. Atlikę paskutinę užduotį skaitysime žodį.

(Naudojama daina „Tikėk pasaka“.

  1. 1. Darbas su frazėmis ir ritmu (kubeliais) (plojame lėtu tempu ir dainos ritmu).
  2. 2. Dainavimas frazėmis, savo ruožtu, individualiai).

Muzikinis gidas: Atverčiame 7 raidę – C. Kas atsitiko? Koks žodis? (Vaikai skaito vieningai).

KONCERTAS – kas yra koncertas? (atsakymas).

Mūzos. vadovas: Koncertas – tai viešas muzikinių kūrinių atlikimas kartu su vokaliniais, choreografiniais ir kitais numeriais pagal konkrečią, iš anksto parengtą programą.

Vaikinai, pasakykite man, kur mus pakvietė?

Muzikos vadovas: koncertui, kuriame patys dalyvaujame ir atliekame - atliksime dainas savo svečiams.

Vaikai dainuoja tris dainas:

  1. 1. „Tikėk pasaka“ (sintezatorius)
  2. 2. „Darželis“ (su solistais su mikrofonais).
  3. 3. „Mama – planetoje yra tik vienas žodis. Motina!"

Muzikinis vadovas: Koncertas baigėsi, muzika staiga nutrūko.

Bet ar taip?

Atrodo, kad dabar tai skamba ... ... ir skambės dar ilgai, ilgai

Vis tiek skambėtų kiekvienam iš mūsų.

(Vaikai atsisveikina ir išeina iš muzikos kambario).

„Jei turi talentą, pasidalink juo su kitais! Jei žinote, ką pasakyti šiam pasauliui, pasakykite tai! Jei tavo siela dainuoja, dainuok!

Natalija Knyažinskaja

Įvadas.

Dainavimas teigiamai veikia balso raidą ir padeda kurti sklandžią ir nenutrūkstamą kalbą. Grupinis dainavimas – efektyvi streso mažinimo ir individualumo harmonizavimo priemonė. Grupinio dainavimo pagalba individas gali būti pritaikytas prie sunkių sąlygų ar situacijų. Vaikams, turintiems kalbos patologiją, dainavimas yra vienas iš kalbos gerinimo veiksnių. Įvairaus amžiaus vaikams užsiėmimai vokalinėje asociacijoje yra emancipacijos, optimistiškos nuotaikos, pasitikėjimo savimi šaltinis. Programa numato įgūdžių formavimą dainavimo veikla bei tobulinti specialius vokalinius ir sceninius įgūdžius. Laikui bėgant dainavimas vaikui tampa estetine vertybe, praturtinsiančia visą jo tolesnį gyvenimą.

Produkto aprašymas: mano pateikta vokalo pamokos santrauka skirta darbui su senjorų ansambliu (13 - 14 m.). Pamokos tema: „Koncertinė veikla“. Ši medžiaga siūloma papildomo ugdymo mokytojams ir muzikos režisieriai kultūros namuose.

Tema: „Koncertinė veikla kaip vienas iš aktyvaus mokymosi metodų“

Tikslas: Padidinti vaiko kūno adaptacines galimybes per sėkmę ar nesėkmę kalbant su auditorija.

Užduotys:Ugdomasis: išmokyti užtikrintai išlikti scenoje bet kokioje nenumatytoje situacijoje.

Ugdomas: skatinti dainavimo įgūdžių, sceninių įgūdžių ugdymą.

Edukacinis: suformuoti tikslų išsikėlimą, protingai įvertinti savo stipriąsias puses, situaciją salėje.

Gydymas: vaikų sveikatos prevencijos ir koregavimo sistemos sukūrimas kalbant auditorijai.

Įranga, didaktinė medžiaga:

Fortepijonas, muzikinė aparatūra.

Pamokos planas:

1. Laiko organizavimas.

2. Apimtos medžiagos kartojimas.

3. Kūrybinė dalis

4. Apibendrinimas.

STUDIJŲ TVARKA:

1. Organizacinis momentas (2 min.)

Sveikinimai. Susikurkite gerą nuotaiką, atlikimo tvarkos sąrašą.

Mokytojas:Sveiki mano draugai! Ar visi atėjote šiandien?

Vaikų atsakymas (patikrinti esamus)

Labai džiaugiuosi jus matydamas ir tikiuosi, kad jūs taip pat atėjote į pamokas gera nuotaika. Be to, šiandien mūsų diena yra labai įdomi ir atsakinga. Ir kad niekas neužgožtų mūsų pamokos, noriu priminti, ko jums reikia:

Būkite mandagūs su žiūrovais salėje, nevaikščiokite kitų dalyvių pasirodymo metu;

Būkite atsargūs, kad nesuteptumėte savo koncertinių kostiumų;

Pats neįjunkite ir nelieskite jokios įrangos;

Nekiškite rašiklių, plaukų segtukų, sąvaržėlių ar kitų pašalinių daiktų į lizdą.

Nenaudokite elektros prietaisų, jei laidas pažeistas.

2. Apžvelgtos medžiagos peržiūra (10 min.)

Mokytojas:Tęskime vokalo apšilimą.

1 pratimas

Viena nata dainuojame ma-e-i-o-u (kylantis judėjimas pagal chromatizmą)

2 pratimas

Mes dainuojame išilgai skiemenų „Aš dainuoju“ pagal T53 garsus judesiu žemyn.

3 pratimas

Pagal kylantį ir besileidžiantį chromatinį judesį dainuojame taip-taip-taip-taip-taip-taip-taip.

4 pratimas

Dainuojame pagal skiemenis „Švieso naktis“ pagal T53 garsus judesiu žemyn.

5 pratimas

Dainuok „Here I go up, here I go down“

6 pratimas

Daryk dar kartą; do-re-mi-re-do; do-re-mi-fa-sol-fa-mi-re-do. Giesmė dainuojama chromatizmu.

7 pratimas

Dainuojame išilgai skiemenų „Mes einame“ pagal T53 garsus judesiu žemyn.

Pratimas numeris 8

Pagal T53 garsus, judėdami aukštyn, dainuojame yes-de-dee-do-du; liemenėlė-bra-bri-bro-bru; for-ze-zi-zo-zu.

Pratimai artikuliaciniam aparatui:

9 pratimas

Dainuojame liežuvio griežėją „Po kanopų plakimo, dulkės skrenda per lauką“

10 pratimas

Tariame liežuvio suktuką "Gegutė gegutė pasiuvo gobtuvą, gegutė gobte baisiai juokinga"

11 pratimas

Balso stygų apšilimo pratimas:

Dai paties diena. Kiekvienas skiemuo dainuojamas viena nata. Pratimas atliekamas pagal skalę, priklausomai nuo balso diapazono.

Po pilno giedojimo pereinu prie savo sukurto aktyvaus mokymosi metodo:

Pratimas, skirtas savęs patvirtinimui ir pozityviam požiūriui, kuris prisideda prie sėkmingos savirealizacijos:

Visą triadą dainuokite choru didžioji skalė aukštyn ir žemyn: „Dainuoju, gerai dainuoju!“.

Po to pereiname prie kūrinių, skirtų būtent šiam koncertui ar konkursui, kartojimo. Jei tai ataskaitinis koncertas, jį uždarome bendra visos vokalo studijos daina. Čia veikia aktyvaus mokymosi metodas „Dainuokim“. Koncertuojame chore, kad sustiprintume teigiamas emocijas.

4. Kūrybinė dalis (30 - 35 min.)

5. Pamokos apibendrinimas (4 min.)

Apibendrinant, puikiai tiks aktyvaus mokymosi metodas „Vaismedžių sodas“. Vietoj medžio galite žengti mastelio žingsnį, o vietoj citrinų ir obuolių – atkreipkite dėmesį į trukmę.

Mokytojas:Ačiū vaikinai. Iki kitos pamokos.

Naudotos knygos.

1. Dubrovskaya S. V. Garsieji Strelnikovos kvėpavimo pratimai. – M.: RIPOL klasika, 2008 m.

2. Emelyanovas V. V. Balso vystymas. Koordinavimas ir mokymas. - Sankt Peterburgas: leidykla "Lan"; Leidykla „MUZIKOS PLANETA“, 2007 m.

3. Žavinina O., Zatsas L. Muzikinis ugdymas: ieško ir randa // Menas mokykloje. - 2003. - Nr.5.

4. Morozovas V. P. Rezonansinio dainavimo menas. Rezonanso teorijos ir technologijos pagrindai. - M., 2002 m.

5. Psichoterapinė enciklopedija. – Sankt Peterburgas: PETERAS, 2000 m.

6. Razumovas A. N., Ponomarenko V. A., Piskunovas V. A. Sveikata sveikas žmogus. - M., 1996 m.

MBOU DO namas vaikų kūrybiškumas

Vokalo pamokų santrauka

vaikams 1 metai studijų

Parengta:

Mets Tatjana Valentinovna

papildomas mokytojas

išsilavinimas

Naujas Urengoy

2015

Tema: „Darbas su dainuojančiu kvėpavimu, ritmo pojūčio ugdymu“.

Tikslas: Dainavimo įgūdžių formavimas vokalo pagalba.

Užduotys:

1. Ugdykite dainuojamąjį kvėpavimą, palaikymo jausmą.

2. Formuoti ir įtvirtinti mokinių metroritminius įgūdžius

pratimai;

3. Lavinti muzikos klausą, ugdyti intonacijos grynumą;

4. Ugdyti kultūrinius dainų atlikimo įgūdžius.

Įranga:

Fortepijonas, muzikos centras.

Didaktinė medžiaga:

Kortelės su pratimais, jaustukais.

Forma: grupinė pamoka

Pamokos eiga:

įžanga:

Sveiki, vaikinai. Šiandien toliau dirbsime su dainuojančiu kvėpavimu, kalbėsime apie pulsą muzikoje, apie ritmą, lavinsime ritminį modelį dainoje „Ačiū mamai“.

Dainavimo instaliacija - poza, kurią dainininkas turi užimti prieš dainuodamas: atsipalaidavusi, bet suveržta kūno padėtis ištiesinta nugara ir pečiais, tiesi laisva galvos padėtis, stabili atrama ant abiejų kojų, laisvos rankos.

Apšilimas

1. Veido masažas, suraukti antakius, atsipalaiduoti, pakelti, šypsotis. 2. Galvos posūkiai ir apsisukimai

3. Pečių sukimas

4. Pratimas „Lėlės“ (streso mažinimui)

Kvėpavimo pratimai:

1. Ramiai įkvėpkite - ramiai iškvėpkite (užuoskite gėlių kvapą)

2. Trumpas tylus kvėpavimas – ilgas iškvėpimas (pripūskite balioną)

3. Trumpas tylus kvėpavimas - ilgai iškvepiant ištariame bet kokį garsą, iškvėpimas yra tolygus, be trūkčiojimų.

4. Trumpas tylus kvėpavimas – ilgai iškvepiant, aiškus, aktyvus skaičiavimas iki 10 (skaičius palaipsniui didiname)

5. Trumpas tylus kvėpavimas – iškvėpdami tariame trumpą garsą s-s-s-s.

6. Trumpas tylus kvėpavimas – iškvėpkite 3 taškais: 1 – delnu, 2 – 1 metro atstumu, 3 – kiek įmanoma toliau.

7. Žaidimas "Kas ilgesnis?" (zvimbi kaip bitė, žieduoja uodą).

Artikuliacija: Nuolat stebėkite, kaip vaikai atlieka balso ir artikuliacijos pratimus, kad vaikai įgytų įgūdžių teisingas vykdymas bet koks pratimas.

1. Žiūrėti

2.Ukolčiki

3. Pinokio šypsena

4.Aktyvi artikuliacija tarimo metu skamba I-U-A-U

5. Žandikaulio nuleidimas

6. Spustelėjimas liežuviu tam tikru ritminiu būdu (Big horse (forte) - small horse (fortepijonas).

Vokaliniai pratimai: Kartokite pratimą pakartotinai, kad įgytumėte įgūdžius, perkeldami jį aukštyn ir žemyn pustoniu arba pakeisdami užduotį (legato -staccato, soft attack - hard sound attack, piano-forte).

Siekdamas darnaus dainavimo grupėje, vaikas ansamblyje mokosi girdėti ne tik savo, bet ir kitų vaikų balsus. Labai veiksmingos technikos, įgūdžių formavimui ansamblis ir pastatas: dainavimas „grandine“, „dainos - aidas“, grojimas „srautu“, „dainavimas sau“, dainavimas užmerktomis ausimis.

1. Mummuliame, išsirikiuodami vieningai, žaidimą „Bitės“.

2. Mama - mama, pa - pa - aš (ma-me-mi-mo-mu) - vienu garsu ir vienu įkvėpimu, kuriant unisoną.

3. „Motor“ – pažaisk savo lūpomis „Brrr“ dviem gretimais garsais.

4. „Le-li-le-li-le“ lėtai dainuokite skiemenis pagal natas „do-re-mi-re-do“ ir „do-re-mi-fa-sol-fa-mi“. -re- to" greitu tempu.

5. "Kiškis vaikšto sode, sode" (legato ir staccato pakaitomis).

6. „Viščiukai ir gegutės“, dainuojant staccato triadoje skiemens Ko-ko-ko ir ku-ku-ku, (aukšta padėtis, tiksli intonacija, balsių daryba, diapazono išplėtimas).

7. „Miške“ Ay-Ay – penkto intervalo dainavimas (kietas, švelnus garso ataka, tiksli intonacija, balsių daryba, diapazono plėtimas).

Ritminiai pratimai, ritminiai žaidimai

Kai klausomės muzikos, visada kyla noras suploti rankomis ar trypti kojomis pagal muzikos ritmą. Tuo pačiu metu mūsų viduje atsiranda tam tikra sąskaita – skaičiuojame lygias dalis (dainuojame dainą, mankštiname, verčiame liežuvį, skaičiuojame ar plojame).

1. Ploji "VIENAS - du-trys-keturi, VIENAS - du-trys-keturi"

Tuo pačiu metu akcentas krenta „LAIKAS“ daliai. Šis akcentas vadinamas stipriu ritmu! Likusios akcijos silpnos! Jų kaitaliojimasis formuoja muzikinį metrą – tam tikrą „pulsą“ muzikos kūrinys. Taigi, metras- tai stiprių ir silpnų akcijų kaitaliojimas laike.

2. Koja sutramdykite skaitiklį „Vienas-du-trys-keturi“ ir tuo pat metu suplokite rankomis į „Vieną“.

3. Plojimus "Vienas-du-trys-keturi" atlieka 1 eilė vaikų, plojimus "Vienas" - 2 eiles.

O dabar dainą dainuosiu plojimais, klausyk, ką pastebėsi? (skirtingo ilgio apkabos)

Teisingai, toks ilgų ir trumpų garsų derinys tam tikra tvarka vadinamas ritmu, ritminiu šablonu. Kiekviena melodija turi savo ritminį modelį.

4. Žaidimas „Atpažink dainą pagal ritmą“ („Kiškis vaikšto sode, darže“, „Jie gyveno pas močiutę, 2 linksmos žąsys“, „Vabzdžių lokomotyvas“)

5. Žaidimas "Aidas" (pakartokite paprastą ritminį modelį)

6. Žaidimas „Pagauk medvilnę“

Dikcijos darbas:

1. Nuo kanopų plakimo per lauką skraido dulkės

2. Bėgome per pakrantę.

3. Dainuojantys skiemenys « Bra-bra-bri-bro-bra, vra-vre-vri-vrov-vru,

Norėdami dainuoti liežuvio virpėjimus nuo lėto iki greito, užbaikite lėtu tempu, nuo aktyvaus šnabždesio iki pasitikinčio, aiškaus garso.

Darbas su kūriniu:

Teksto taisymas:

1. teksto tarimas dainos ritmu tyliai arba pašnibždomis.

2. begarsė aktyvioji artikuliacija mintinio dainavimo metu, paremta išoriniu garsu.

Darbas dėl atlikimo kokybės:

1. dainavimas su aidu, kai mokytojas dainuoja frazę, o tada vaikai kartoja.

2. sudėtingų elementų dainavimas žodžiais ar vokalizacijomis.

3. dainavimas frazėmis.

4 dainavimas pagal fonogramą + ir -

Apibendrinant pamoką.

Ką naujo išmokote šiandien pamokoje?

(Šiandien dirbome su dainuojančiu kvėpavimu, mokėmės klausytis vieni kitų, dainuoti vienbalsiai, susipažinome su naujomis sąvokomis: metras ir ritmas, daug dėmesio skyrėme ritminiams pratimams.)

Kai girdite bet kokią muziką, pabandykite išgirsti ir pajusti jos pulsą ir ritminį modelį. O savo nuotaiką, pamokos įspūdžius galite išreikšti šypsenėle.

Pamoka baigta. Viso gero.

G. Kostroma

2014

Pamokos vokalo studijoje santrauka

Tema: Sveika muzika!

Tikslas: kognityvinių vaiko interesų ugdymas, estetinio emociškai sąmoningo požiūrio į supantį pasaulį formavimas.

Užduotys :

Pamokos:

    plėtra muzikinė ausis, atmintis,

    klausos ir balso koordinavimo ugdymas;

    įvadas į pagrindines funkcijas muzikinis garsas(aukštis, trukmė, jėga -f- R);

    sąmoningo požiūrio į įvairaus turinio ir pobūdžio muziką įgūdžių ugdymas.

Kuriama:

    kūrybinių gebėjimų ugdymas;

    muzikinio ir meninio skonio ugdymas.

Švietimas:

    meilės ir domėjimosi muzika puoselėjimas;

    klausymosi ir dainavimo kultūros ugdymas.

Pamokos tipas :

įvadinis.

Darbo forma :

Grupė.

Įranga:

    pianinas,

    grotuvas,

    dainos „Juokingi užrašai – smagios dienos“ fonograma,

    muzikinė medžiaga,

    muzikinės kopėčios,

    plakatas - epigrafas su V. Šlenskio eilėmis „Muzika gyvena visame kame. Jos pasaulis yra stebuklingas!

    „atradimų skrynia“

    karūna „Jos Didenybė burtininkė – Muzika“.

    užrašai - ženklai su vaikų ir mokytojų vardais.

muzikinė medžiaga

    S. Sosninas, M. Sadovskis „Juokingi užrašai – linksmos dienos“

    G. Struvė, N. Solovjova “ Naujųjų metų apvalus šokis»

    E. Tiličejeva, V. Viktorovas „Važiuoja, važiuoja garvežiu“

    O. Judakhina, V. Tatarinovas „Dramblys ir smuikas“

    G. Struvė, N. Solovjova „Draugas su mumis“

Maršrutas

Scena

Laikas

mokytojas

Vaikai

Organizacinis

minučių

1.1.Ruošia vaikus darbui. Užmezga emocinį kontaktą.

1.2.Domintis būsimu darbu, kviečia į kelionę, pasitelkiant muzikinę medžiagą.

1.3.Atlieka muzikinį pasisveikinimą.

Klausyk.

Atsakykite į mokytojo klausimus.

Užduokite aiškinamuosius klausimus.

Atlikite muzikinį sveikinimą.

Pagrindinis

30
minučių

1.1.Supažindina su pagrindine pamokos dalimi naudojant muzikinį žaidimą.

Atkreipia dėmesį į emocinį pasirodymą.

Dalyvaukite muzikiniame žaidime.

Vykdykite mokytojo patarimus.

1.2.Sukuria probleminę situaciją.

Išspręskite probleminę situaciją.

1.3 Organizuoja darbą muzikinė medžiaga pamokos tema, pasitelkiant pokalbį, mįsles, „muzikos piešimo“ techniką, dainuojant daineles.

Atsakykite į mokytojo klausimus

įminti mįsles.

Jie atlieka dainas.

Baigiamoji dalis

5 minutės

1.1.Mokytojas dėkoja vaikams už jų darbą.

1.2.Apibendrina kelionę ir atveria stebuklingą skrynią.

1.3.Pateikia karūną aktyviausiam keliautojui.

1.4 Padovanoja vaikams „dovanėlę“ – eilėraštį.

Apsvarstykite užrašus-simbolius.

Jie atsako į klausimus.

Klausytis mokytojo.

Pamokos eiga

І Organizacinis etapas

1.1. Kontakto užmezgimas.

Skamba dainos „Linksmos natos – linksmos dienos“ fonograma (klausantis 1 eilės).

Mokytojas:

Kaip lengvai ir paslaptingai, paprastai ir paslaptingai gimsta muzika!

Kiekvienas pasaulyje turi savo muziką.

Vėjas, medžiai ir laukai dainuoja apie laimę.

Dabar džiaugsmingas, tada liūdnas, tada garsesnis, tada švelnesnis

Sumanus starkis ir upelis dainuoja.

Ar triukšminga žydintis sodas,

Ar eina sniegas žiemą,

Gražus dainavimo pasaulis

Ir tu dainuok kartu su juo!

Vaikinai, ar jums patinka dainuoti?

(Vaikai atsako)

Mokytojas:

Manau, galiu pakviesti jus į muzikos ir magijos, fantazijos ir pasakų, kūrybos pasaulį. Keliausime į „muzikinę“ šalį. Ši šalis, kaip ir bet kuri kita, turi savo Gimtoji kalba– muzikinis. Išmokysiu jus suprasti šią kalbą, būsiu jūsų asistentas ir „vertėjas“.

Muzikinis sveikinimas „labas“ skamba mano spektaklyje.

Pasisveikinau su jumis, o dabar kviečiu palinkėti sėkmės ir sveikatos visiems, kurie yra su mumis ir kuriuos kviečiame į neįprastą kelionę.

(Vaikai dainuoja „Labas“

Mokytojas:

Aš būsiu vadovas – dirigentas (dainuoja savo vardą, tėvavardis – improvizacija).

Paprašysiu visos įgulos prisistatyti, taip pat muzikine kalba.

(Vaikai dainuoja savo vardus , kuris prie kiekvieno iš jų pridedamas raštelyje prieš pat pamokos pradžią)

Vaikinai, prieš išvykstant į kelionę, norėčiau palinkėti drąsos, dėmesingumo, organizuotumo, jautrumo, išradingumo. O tada, kas žino, gal mūsų laukia stebuklai ir netikėtumai? Visų pirma, pasiklausykime.

Ką šiuo metu girdi aplinkui? Kas skamba?

(Vaikai atsako).

Taip, teisingai skirtingi garsai mus supa triukšmas ir muzika. Nuo muzikos garsų – iki muzikos instrumentų, kuriuos pažįsta vaikai – surašymas. Artimiausias ir švelniausias muzikos „instrumentas“, kurį dabar turi visi, yra balsas. Dainuojantis balsas bus pagrindinis mūsų muzikos „instrumentas“ neįprastoje kelionėje.

Taigi mes pereiname prie magijos muzikinė šalis, tačiau prieš išvykstant noriu jums pasiūlyti žaidimą „Muzikinis aidas“. Šis žaidimas išmokys mus nepasiklysti muzikos pasaulis, pasitelkęs artimiausią savo „instrumentą“ – dainavimo balsą.

1.2.Dainavimas

Daina „Naujųjų metų apvalus šokis“ naudojama kaip dainavimo pratimas.

(Mokytojas padainuoja pirmąjį žodį – vaikai „aidi“ jį kartoja).

Taip skamba visa daina.

Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į tikslų mano pasirodymo kopijavimą (aktyvus žodis, emocionalumas ir pan.)

II. Pagrindinė scena

Temos atskleidimas. Kūrimas probleminė situacija

Mokytojas:

Kuo skiriasi žodžio „apvalus šokis“ atlikimas (dainuoju; 1 kartą melodija pakyla laiptais aukštyn; 2 kartus juda vietoje). Skatinkite vaikus suprasti melodijos judėjimo kryptį.

Vaikinai! Jūs tiesiog gimėte muzikantais! Pats to nepastebėdamas atradai pagrindinį dalykąmuzikinio garso savybė - joaukščio!

Garsas keičia savo aukštį. Pasirodo, tai galima ne tik išgirsti, bet ir pamatyti. Kviečiu pažaisti su manimižaidime „Gaukite mane! Dainuoju dainą „Atvažiuoja garvežys“, parodydamas kiekvieno garso judėjimą laiptais. Turite padaryti išvadą, kad melodija „žingsniuoja“ aukštyn ir žemyn laipteliais vietoje.

Vaikinai, ko reikia traukiniui, kad jis pajudėtų?

(Vaikai : garai, kuras)

Pasirodo, norėdami dainuoti turime kvėpuoti. Net senieji meistrai sakė, kad „dainavimo menas yra įkvėpimo ir iškvėpimo menas“.

(Stengiamės su vaikais įkvėpti - sulaikykite - iškvėpkite).

Išmokote taisyklingai kvėpuoti, pasivažinėkite traukiniu kartu.

Kartu atliekame dainą „Vyksta lokomotyvas“ (mokytoja parodo judėjimą kopėčiomis ir kvėpavimą garvežiu).

Darbas su muzikine medžiaga

Mokytojas:

Kaip toli mes nuo miesto. Atrodo, kad kažkas mus pasitinka miške. PSO? Paslaptis!

Visada galima rasti miške.

Eime pasivaikščioti ir pasimatysime.

Jis dygliuotas kaip ežiukas,

Žiemą su vasarine suknele!

Kas tai?

Teisingai, tai medis!

Iš karto suskamba daina „Yolka“.

Antrą kartą mokytojas paprašo vaikų kartu padainuoti chorą. Pasirodo, muziką galima ne tik pamatyti, bet ir „nupiešti“!

Pratimas „Piešk muziką“.

Paimkime į rankas stebuklingus teptukus ir pabandykime „nupiešti“ visus dainos garsus ore.

Kodėl vieni garsai ilgi, kiti trumpi?

Jie ištiesia ranką skirtingas laikas. Ši muzikinio garso savybė vadinamatrukmės.

Vaikinai, aš nežinau, kaip jūs, bet aš tiesiog noriu šokti pagal šią muziką.

(Atlikite dainą laikydami už rankų judesiais)

Važiuodami ratu atkreipkite dėmesį įfrazes dainoje.

„Magic Music“ mus užbūrė“, privertė pajudėti ir daina virtošokių daina.

Gaila, kad su mumis nebuvome apvaliame šokyje miško gyventojai. Vaikinai, kaip manote, kokia kalba bendrauja muzikinės magiškos šalies gyventojai?

( Vaikai atsako: apie miuziklą)

Pasiklausykime dainos „Dramblys ir smuikas“ (atlieka). Esu tikras, kad suprantate, ką ši muzika mums pasakė, kokią nuotaiką sukuria. Ši muzika yra užsitęsusi, rami, melodinga, meili, melodinga, valsiška. Daina virto daina-šokiu-valsu. Dar kartą atlieka dainą judesiu.

Vaikinai, ar įmanoma šią dainą dainuoti staigiai?

(Vaikai: Ne, tik ilgai sklandžiai -legato . (atlikti).

Kaip malonu keliauti su vaikinais, kurie supranta muzikos kalbą, yra labai dėmesingi, aktyvūs ir draugiški! Taigi dabar noriu padainuoti dainą apie draugystę. Ar tu man padėsi? Aš jums perduosiu muzikiniai žodžiai kaip stebuklingo kamuoliuko, neprarask jo!

(Dainuoja daina „Draugas su mumis“)

Kokia šios muzikos prigimtis?

(Vaikai atsako: Džiaugsmingi, linksmi; muzika skambi, energinga, patogu vaikščioti – žygiuoti)

Taikovo daina . Pabandykime dar kartą dainuoti dainą, keisdami garsą -garso galia. dainuosiu garsiaif, o tu kaip aidas, - tyliai - p.

(po kiekvieno atsakymo vaikus padrąsina dainelių atlikimas).

Mes net neįsivaizdavome, kaip greitai prabėgo laikas. Ir kodėl?

(Vaikai atsako).

IV. Finalinis etapas

Mokytojas:

Mūsų džiugioje kelionėje, kuri eina į pabaigą, buvote labai dėmesingi, muzikalūs, aktyvūs ir padarėte daug atradimų. Manau, kad nusipelnei malonios staigmenos. Mes turime krūtinę. Ir kas ten yra?(atidaro krūtinę)

Taip, tai mūsų atradimai! Po vieną išima užrašus-simbolius:

Šiandien sužinojome, kad:

    garsai yra triukšmingi ir muzikiniai;

    įsiminti muzikos instrumentai;

    sužinojo apie muzikinio garso savybes (aukštį, trukmę, stiprumą);

    susipažino su dainuojančiu kvėpavimu;

    sužinojo, ką reiškia „legato“ (atlikti sklandžiai, jungti garsus);

    prisiminė muzikos žanrus – dainą, šokį, maršą ir

    sužinojo, kad jie gali tapti draugais ir tapti dainų šokiu, dainų maršu.

Manau, kad išmokote klausytis ir suprasti muzikos kalbą. Jie atliko dar negirdėtas dainas, parodydami geriausias savo studentiškas savybes. Todėl Jos Didenybė „Magic-Music“ dovanoja jums brangiausią, ką ji turi – savo karūną. O teisę gauti šią karūną suteikia patys aktyviausi, stropiausi, dėmesingiausi, drąsiausi, apskritai, patys-labiausi!

(Karūna perduodama tam, kuris buvo aktyviausias, dėmesingiausias, išradingiausias, muzikaliausias).

Ir aš, dėkodamas už jūsų darbą, pastangas, noriu jums skirti šias poetines eilutes:

Ar žinome, kad 2x2

Kaip visada keturi.

Tik be magijos

Pasaulis bus nuobodus...

Klausyk, visas pasaulis dainuoja:

Šnypštimas, švilpimas ir Twitter!

Muzika gyvena visame kame.

Jos pasaulis yra stebuklingas!

Bibliografija

    Kabalevskis D.B. Kaip mokyti vaikus apie muziką? - M., 2005 m.

    „Muzika ir poezija“ Aut.-komp. E.N. Domina. - M., 1999 m.

    Kholopova V.N. „Muzika kaip meno forma“ Proc. pašalpa. – Sankt Peterburgas, 2000 m