Abstraktaus mazgo piešimo pavasario paruošiamoji grupė. Pavasarį su vaikais piešiame etapais dažais

„Pavasario peizažas“ abstrakčiai GCD vizualinė veikla.

Autorius: Nomokonova Svetlana Anatolyevna, MBDOU "Vaikų darželis Nr. 197" kombinuoto tipo auklėtoja, Barnaulas

Vizualinės veiklos pamokos „Pavasario peizažas“ santrauka parengiamoji grupė vaikai, sergantys OHP.

Tikslas: Išmokyti vaikus įvairiomis piešimo technikomis (šepetėliu, vatos tamponais) atspindėti pavasario ženklus piešinyje.
Ugdymo sritys:
NVO „Meninė ir estetinė plėtra“;
NVO „Kognityvinis vystymasis“.
NVO „Kalbos ugdymas“.
Programos užduotys:
Meninio ir estetinio tobulėjimo uždaviniai:
- Plėsti žinias apie vaizduojamojo meno žanrus;
- Gebėjimo išdėstyti objektus erdvėje pratimai;
- Nustatyti priekinį planą ir foną;
- Lavinti gebėjimą įvairiai piešti akvarele;
- Lavinti smulkiąją motoriką.
- Sužadinti vaikų kūrybinį susidomėjimą, emocinį reagavimą, norą kurti.
Kognityvinio vystymosi uždaviniai:
įtvirtinti vaikų žinias apie pavasario gamtos reiškinius;
Įtvirtinti žinias apie menininko profesiją, vaizduojamojo meno žanrus.
Kalbos raidos uždaviniai:
Patikslinkite ir tobulinkite žodyną leksinė tema: "Pavasaris";
Pagerinti susietą kalbą;
Fizinio vystymosi uždaviniai:
Psichikos procesų vystymas: loginis mąstymas, atmintis, klausos ir regos suvokimas, valingas dėmesys;
Lavinti bendruosius ir smulkiosios motorikos įgūdžius (piešimas, kalba su judesiu)
Socialinio ir komunikacinio tobulėjimo uždaviniai:
Didinti domėjimąsi gamta, sezonų kaita;
Ugdyti bendravimo įgūdžius, gebėjimą koordinuoti savo veiksmus, išklausyti vienas kitą, mokyti ištvermės ir kantrybės;
Įskiepyti meilę poetiniam žodžiui;
Puoselėti bendrystę bendroje veikloje, gebėjimą nuvesti pradėtą ​​darbą iki galo.
Medžiagos ir įranga:
paveikslai, kuriuose vaizduojami peizažai, natiurmortas, portretai,
šepečiai
krapštukai,
indai medvilniniams tamponams,
akvareliniai dažai
fonas piešimui ant kraštovaizdžio lapo,
pieva su gėlėmis,
servetėlės ​​piešimui
šepečių stovai,
neišsiliejus.
Preliminarus darbas:
menininkų paveikslų peržiūra
prisiminti tapybos žanrus,
tapyti peizažus, portretus, natiurmortus,
paruoškite foną piešimui ant kraštovaizdžio lapo
Metodinės technikos: meninis žodis, demonstravimas, paaiškinimas, žaidimas, padrąsinimas, muzikinis akompanimentas.

Pamokos eiga:

1. Organizacinis momentas
(Vaikai įeina, atsistoja ant kilimo, ant kurio guli gėlės)
– Pirmiausia labai norėčiau sužinoti, su kokia nuotaika šiandien atėjote į pamoką. Jūs ir aš žinome, kad kiekviena nuotaika turi savo spalvą, mūsų pasakiškoje laukymėje gausu įvairiaspalvių gėlių – kiekvienas iš jūsų išsirinkite gėlę, kuri būtų panaši į jūsų dabartinę nuotaiką. -Kokią gėlę išsirinkai? Kodėl? Kokios nuotaikos tu, Sveta? Ar turite Styopa?
– Labai džiaugiuosi, vaikinai, kad visi pasirinkote ryškias ir sodrias spalvas, vadinasi, jūsų nuotaika džiugi, gera, šviesi, o mūsų proskyne liko visos niūrios gėlės. O dabar atsistokite į ratą ir, kad visi būtume geros nuotaikos, sakykime vienas kitam komplimentus ar meilius žodžius

2.Pagrindinė dalis

Puiku, o dabar ramiai susėdame į savo vietas. Sėdėkite gerai, atkreipkite dėmesį į savo laikyseną.
-Esame piešimo klasėje, pradėjome susipažinti su įvairiais vaizduojamojo meno žanrais.
– Kaip vadinasi paveikslus piešiančio žmogaus profesija? (dailininkas)
– Kokius išmanote tapybos žanrus? (peizažas, natiurmortas, portretas)
– Parodyti paveikslėlį, kur pavaizduotas portretas?
Taigi, kas yra portretas? (žmonių nuotraukos)
Jei matote, kas nuotraukoje
Kažkas žiūri į tave
Arba princas senu apsiaustu,
Arba alpinistas su chalatu,
Pilotas arba balerina
Arba Kolya yra tavo kaimynas, -
Būtinai nufotografuokite
Tai vadinama portretu.
Parodyk man natiurmorto nuotrauką? Kodėl manote, kad tai natiurmortas? (gėlės, vaisiai, uogos, namų apyvokos daiktai)
– Kaip sukurti natiurmortą? (menininkas pirmiausia gražiai išdėlioja objektus, stengdamasis pagrindinius objektus išdėstyti taip, kad likusieji juos papildytų, papuoštų. O paskui piešia šiuos objektus iš gamtos).
Kam skirti natiurmortai? (skintos gėlės nuvys, vaisius ir uogas valgys žmonės, o dailininko nupiešti gyvens amžinai)
- Kas yra natiurmortas?
Jei matote nuotraukoje
Puodelis kavos ant stalo arba vaisių gėrimas dideliame grafine,
Arba rožė kristale
Arba bronzinė vaza
Ar kriaušė, ar pyragas,
Arba visus elementus iš karto -
Žinokite, kad tai natiurmortas.
- Parodyk man peizažo nuotrauką? Iš kur tu žinai? (miškai, laukai, miestai, kaimai, jūra, kalnai, laukymės)
- Piešdami peizažą nepamirškite apie priekinį planą, artimą, tolimą ir foną. - Kas yra peizažas?
Jei matote - nuotraukoje
Upė ištraukta
Arba eglė ir baltas šerkšnas,
Arba sodas ir debesys.
Arba snieguota lyguma, arba laukas ir trobelė, -
Būtinai nufotografuokite
Tai vadinama kraštovaizdžiu. Puiku vaikinai, visi žanrai parinkti teisingai.
Fizkultminutka.
Apsisuko patys
Ir pavirto medžiais.
Pakeltos ir drebančios rankos – tai medžiai miške.
Sulenktos alkūnės, purtyti šepečiai – vėjas numuša rasą.
Švelniai pamojuokime rankomis – tai paukščiai skrenda link mūsų.
Kai jie atsisės, parodysime: sparnai atlenkti.
-Šauniai padirbėta. Visi teisingai susėdo į savo vietas, tęsime pamoką.

Muzikos garsai.
– Vaikai, kokia graži muzika skamba, tikriausiai kažkas skuba pas mus
Įžengia pavasaris.
Ateinu su meile
Su savo istorija.
Mojuoju savo burtų lazdele
Aš pažadinsiu visus gyvus dalykus.
Rokai grįžta
Ir putinas žydi.
Meška sėlina
Per mišką!
-Sveiki vaikai! Aš, pavasariškas raudonas, atėjau tavęs aplankyti.
- Labas pavasaris! Laukėme tavęs visą žiemą. Mes visi mėgstame pavasarį. Kodėl mes tave mylime, mes jums pasakysime dabar. Vaikai pasakoja, kodėl jiems patinka pavasaris.
Ir mes žinome apie jus kūno kultūrą.
Ačiū, vaikinai, bet bėda ta, kad žiema man nenori užleisti savo vietos, ji arba padengs sniegu, arba užklups šalna. Aš niekaip negaliu su ja susitvarkyti.
– Pavasaris raudonas, gal galime padėti? Pasakyk man, ką mes turime daryti?
– Kad žiema atsitrauktų, reikia piešti nuostabios nuotraukos, pavasario peizažai.
Leiskite vaikinams pirmiausia prisiminti, ką prisiminti piešiant kraštovaizdį.
Piešiant peizažą nepamirštama, kad yra pirmas, pirmas ir fonas.
– Kas nupiešta priekinio plano?
-Daiktai, kurie artimesni menininkui.
Ką mes veikiame fone?
Objektai, esantys toli.
Kaip mes juos piešiame?
-Priekyje esantys objektai yra didesni nei fone.
Prisiminkime, kaip teisingai piešti medžius.
Parodau medžio piešimo schemą.
Medvilniniais tamponais nupieškite medžių lapus.
Prieš pradėdami dirbti, ištieskime pirštus.
Pirštų gimnastika:
Eik, pavasari, eik, raudona
(pirštai eina per stalą)
Atsineškite ruginį smaigalį
avižiniai dribsniai,
dėžutės uogos,
kvepiantys obuoliai,
auksinės kriaušės,
(lenkti pirštus, pradedant nuo mažojo piršto)
Puikus derlius mūsų krašte.
(ploja rankomis).

Savarankiškas vaikų darbas
3. Pamokos santrauka
-Taigi mūsų piešiniai yra paruošti, ryškūs, elegantiški!
Kol mūsų piešiniai džiūsta, papasakokime pavasariui, apie kokius meno veiklos žanrus šiandien kalbėjome?
Pavasaris: Labai ačiū už pagalbą, už piešinius, už žinias. Už tai, kad padėjote man, įteikiu medalius „Pavasario talkininkai“
Pavasaris atsisveikina ir išeina.

Taikymas

Pasakų pieva su gėlėmis:

Lapuočių medžio piešimo schema.

Suturina Oksana Jurievna
Darbo pavadinimas: auklėtojas
Švietimo įstaiga: MBDOU „DSOV №79“
Vietovė: Irkutsko sritis, Bratskas
Medžiagos pavadinimas: Abstraktus
Tema: Abstraktus atvira klasė ant piešinio "Kokia pavasario spalva?" parengiamoji grupė
Paskelbimo data: 13.03.2016
Skyrius: ikimokyklinis ugdymas

MBDOU "DSOV Nr. 79" Atviros piešimo pamokos santrauka
"Kokia pavasario spalva?"
Parengiamoji grupė Sudarė auklėtoja: Suturina Oksana Yuevna Bratsk 2016 m.
Programos turinys: mokyti vaikus matyti meninis vaizdas, turinio ir kalbos vienovę peizažo tapyba. Išmokyti įžvelgti pagrindinį dalyką, pagalvoti apie tai, kas sukėlė menininko susidomėjimą pavasario peizažo suvokimu, koreliuoti paveikslo turinį su raiškos priemonėmis. Toliau mokykitės maišyti dažus, kad išgautumėte reikiamą spalvą, naudokite paletę, pavaizduokite įvairias medžių rūšis, atsižvelgiant į pavasario skonį. Fono tonizavimas ant šlapio popieriaus lapo, sukuriant pavasario dangų ir žemę su atšildytais lopais. Ugdyti emocinį reagavimą į pavasariškas gamtos apraiškas, gebėjimą vaizdingo vaizdo nuotaiką koreliuoti su poetine. Praturtinti vaikų kalbą emociškai nuspalvintu žodynu, estetikos, meno terminais; ugdyti estetinį suvokimą ir ugdyti meilę gamtai. Medžiaga: Meno reprodukcijos: I.I. Levitanas – „Pavasaris. Didysis vanduo „A.K. Savrasovas - "Rookai atvyko". Bakšejevas – „Mėlynasis pavasaris“ Įvairių metų laikų medžių ir peizažų pavyzdžiai, P.I. garso įrašas. Čaikovskio „Metų laikai“ Akvarelė ir guašo dažai, šepečiai, tamsinti popieriaus lapai, vanduo, Medžiaga skirta netradicinis piešimas(degtukai, putų guma, glamžytas popierius, vatos tamponai, šiaudeliai. Ankstesnis darbas: Stebėjimai pasivaikščiojimų pavasario permainomis gamtoje; žiūrint į iliustracijas, pokalbių paveikslėlius ant jų: Levitanas I.I. „Pavasaris. Didelis vanduo“, A.K.Savrasovas „Rokai atkeliavo.“ eilėraščių ir mįslių apie pavasarį ir medžius mokymasis.
 mokyti vaikus piešinyje pagal atmintį ir vaizdavimą pavaizduoti skirtingus pavasario laikotarpius;  patikslinti ir apibendrinti vaikų žinias apie pavasarį, kaip apie sezoną, kai gamtoje sparčiai keičiasi gyvenimo sąlygos (šyla, padaugėja šviesių valandų, atšyla žemė, tirpsta sniegas ir ledas, susidaro daug vandens, todėl ateina visi augalai atgyja, žydi lapai ir gėlės, atgyja vabzdžiai)  išmokti pasirinkti tinkamą spalvų gamą;  toliau mokyti vaikus, kaip taisyklingai naudoti teptuką (galą, visą krūvą) piešiant medžius;  mokyti vaikus naudotis piešimo metu įvairios medžiagos(putplastis, popierius, plastilinas, degtukai, vata);  toliau mokyti vaikus naudotis įvairių metodų piešimas (taškai, potėpiai, klijavimas, potėpiai);  taisyti ir naudoti spalvas: pilka, geltona, ruda, mėlyna, žalia, raudona, juoda, balta, rožinė spalvai perteikti; plėsti ir aktyvinti kalbos rezervą meninės veiklos pamokoje, pagrįstoje idėjų apie pavasarį gilinimu  mokyti vaikus kalboje vartoti sinonimus (lengva – saulėta – linksma, protinga – gražu – šventiška – džiaugsminga – juokiasi);  geranoriškos atmosferos klasėje kūrimas, tikėjimo savo jėgomis stiprinimas  lavina atmintį, vaizduotę, reprezentatyvumą, dėmesį, greitą sąmojį, loginį mąstymą lyginant skirtingus pavasario laikotarpius;  kelti susidomėjimą pamoka;  ugdyti nuoseklią kalbą.
LEKSINIO DARBAS.
Vaikų žodyno turtinimas ir aktyvinimas: daiktavardžiai: pavasaris, medžiai, upeliai, lašai, ledo slinkimas, potvynis, lietus, atitirpę lopai, žolė, vaivorykštė, perkūnija; būdvardžiai: pavasaris, ankstyvas, saulėtas, šviesus, pilkas, neryškus,
ilgai lauktas, džiaugsmingas, linksmas, permainingas, besijuokiantis, žalias, ryškus, margas, šviesiai žalias, jaunas, švelnus, sultingas, elegantiškas, šventiškas, smaragdinis, skambus, triukšmingas, laisvas, grūdėtas; veiksmažodžiai: atėjo, skamba, bėga, murma, mirguliuoja, skuba, dainuoja, linksminasi; prieveiksmiai: gražus, elegantiškas, linksmas, lengvas, šiltas, saulėtas, šventinis, garsus.
MEDŽIAGA PAMOKAI:
- 4 lentelės, 3 lentos, 3 piešimo popieriaus lapai, kuriuose vaizduojami 3 pavasario laikotarpiai, 3 dailininkų paveikslai (A. Rylov „Peizažas su upe“, A. Savrasovas „Atkeliavo Rokai“, I. Levitanas „Pavasaris. Aukštai“). Vanduo" ?? ?), sąsiuvinis su įrašų ištraukomis muzikos kūrinių P.I. Čaikovskio „Metų laikai“ (kovas, balandis, gegužė), akvarelė, guašas, ploni teptukai, putų guma, raukšlėtas popierius, degtukai, indeliai vandens kiekvienam vaikui, popierinės servetėlės, medžiaginės servetėlės, lėkštės nešvariems popieriams, A dydžio lakštai 3.
PARENGIMAS DARBAS:
mokytojo užsiėmimai: „Didysis paukščių kraustymasis į tėvynę“, „Kas dar nepabudo“, „Potvynis. Kiškis ant medžio, voverė valtyje“, „Ateina pavasaris - pavasario kelias“, „Miško incidentai. Medis vabzdžiams. Skruzdėlynas sujudo“, „Kolūkio kalendorius. Nuostabūs inkstai. Paslaptingos skylės“;  Ekskursija į parką „Rooks atėjo“;  viktorina „Pas mus greitais žingsneliais ateina pavasaris“  „Grožėtis, kad pavasaris ateina...“  „Kai būna“  patarlių, priežodžių apie pavasarį mokymasis;  stebėjimai gamtoje;  mįslės apie pavasarį.
PAMOKOS PLANAS:
1. Kvietimas į dailės studiją (3) 2. „Fotografavimas“ salėje prasidės pavasaris darželis. (3) 3. Žiūrėti paveikslėlius, kalbėti apie spalvą. (5)
4. Fizminutka „Brukas“ (3) 5. Didaktinis žaidimas „Padėkime menininkui.“ (4-5) 6. Pirštų žaidimas „Brukai“ (1-2) 7. Savarankiškas vaikų darbas. (10-15) 8. Vaikų darbelių analizė, pasakojimo apie pavasarį sudarymas (2-3) ir tą (37) PAMOKOS TVARKA: (Mokytoja įeina į grupę ir skaito eilėraštį, vaikai šiuo metu prieina arčiau ) Į pavasarinį mišką, pasivaikščioti kviečiu eiti. Įdomesnių nuotykių Mes, vaikinai, negalime rasti. Stovėkite vienas po kito Tvirtai susikibkite už rankų Takiukais, takais Eime pasivaikščioti į mišką. Gal čia pavasario miške gėles skinsime? Vos-l: Vaikai, šiandien turime labai įdomi veikla: mes eisime į dailės studiją nupiešti kitokio (spindinčio, šviesaus, šviesaus, o gal šiek tiek drumzlino, gaivaus) pavasario, kokio norite, pakeliui atidžiai stebėkite, kas jus sups, gal sutiksime pavasario ženklus , jei pamatysime būtent pavasario ženklus, tuomet būtinai juos nufotografuosime. (vaikai kartu su mokytoja eina koridoriumi, pakeliui sutikdami „balas“, „debesuotus debesis“, „kregždės“, „upeliai“, „barkas“, „gluosniai“, „saulė“, „gėlės“). aptarkite, ar reikia fotografuoti tą ar kitą objektą) Šalia dailės studijos stende pritvirtintos trijų paveikslų reprodukcijos (I. I. Levitanas - "Pavasaris. Aukštas vanduo" A. K. Savrasovas - "Atvyko kūnai". Bakšejevas - " Mėlynas pavasaris“)
Vos-l: Mūsų kraštas yra gražus visais metų laikais, ir kiekvienas sezonas yra gražus savaip. Tačiau gamtoje yra metų laikas, kai gamta atsibunda iš žiemos miego ir visi gyvena laukdami šilumos, saulės. Šis laikas vadinamas „pavasariu“. Ir nebėra miego. Šiame pavadinime skamba kažkas džiaugsmingo, neramaus. Pavasaris kiekvienam atneša meilės, gyvenimo, kūrybos džiaugsmą. Šis jausmas apima visus žmones, poetai rašo poeziją, kompozitoriai rašo muziką, menininkai rašo savo paveikslus. Pavasaris ateina su savo spalvų palete. Kokios spalvos ant jo? Dabar pamatysime, kaip menininkai pasakojo apie pavasarį. – Ar prisimenate, kas nutapė šį paveikslą ir kaip jis vadinasi? - Taip, Izaokai Iljičiau Levitanai. "Pavasaris. Didelis vanduo. – Ką įdomaus menininkas pamatė gamtoje ir pavaizdavo savo drobėje? – Taip, menininkas vaizdavo pavasarinį upės potvynį, užliejantį švelniai šlaitus krantus. Medžiai rodomi vandenyje ir atrodo dar aukštesni. Kokias spalvas dailininkas pasirinko tapydamas šį nuostabų paveikslą? .............. - Pažiūrėkite į šį paveikslą, prisiminkite vardą ir dailininką. – Teisingai pavadinote dailininko I.K.Savrasovo „Rooks Have Arrived“. – Ką įdomaus dailininkė pamatė ir nupiešė? – Dailininkas piešė ankstyvas pavasaris, vis dar yra sniego, jis patamsėjo, tapo purus ir pilkas. Vietomis sniegas nutirpo ir matome balą. Rookai grįžo prie senų beržų pernykščiuose lizduose. Jie džiaugiasi pavasariu, taiso lizdus. Kokia spalvų paletė čia naudojama? – Dabar vaikai skaitys eilėraščius, o jūs bandysite atspėti, kurio paveikslo eilėraščių turinys tinka. Priėjo, atsainiai priėjo Tuščiaviduriai vandenys beribė jėga – Atėjo bėgti iš tirpstančio sniego Iš pavasarį sušilusių piliakalnių. A. Korintietis. Kaip manote, prie ko tinka šis eilėraštis? - Teisingai, Pavasari. Didelis vanduo. Pavasarį ant medžių statomas kaimas. Prasidėjus vėjui, visi medžiai siūbuoja
Medžiai siūbuoja Kaimas siūbuoja Neišpūstų uostų Jie rėkia, rėkia Triukšmingas, plunksnas numetęs Triukšmingas kaimas. V. Musatovas – O šis eilėraštis, kuriam paveikslui tinka? – Teisingai, „Rooks atėjo“ Savrasovas. - IR paskutinė nuotrauka kas jį parašė ir kaip jis vadinasi. – Taip, „Mėlynojo pavasario“ dailininkas Bakšejevas – Ką įdomaus dailininkas pamatė ir nupiešė? – Taip, dailininkas nupiešė beržyną, sniego niekur nėra. Jaučiasi šiltas kvapnus oras ir tarsi kvepia supuvusiais lapais. Dangus aukštai, giedras, mėlynas. Jūs netgi galite išgirsti paukščių giedojimą. Naudojamos ryškios ir šviesios spalvos: balta, žalia, mėlyna. – Vaikinai, kokia nuotaika, kokie jausmai apima žiūrint nuotraukas? – Taip, yra švelnumo jausmas, žavesys iš pavasarinio gamtos pabudimo, džiaugsmo jausmas iš šilumos laukimo. Vienas pagrindinių pavasario ženklų – tirpstantis sniegas, o nutirpus sniegui, teka upeliai, siūlau pažaisti žaidimą „Brook“. (Pasiskirstę į poras (dažniausiai berniukas-mergina, berniukas-mergina...), žaidėjai stovi vienas po kito, susikimba rankomis ir pakelia jas virš galvų. Susidaro savotiškas koridorius. Tas, kuris lieka be pora eina prie upelio „šaltinio“ ir tada, eidamas po rankomis, išsirenka savo vaikiną ar merginą. Nauja pora eina į srauto pabaigą, o vienas paliktas žaidėjas eina į pradžią. Ir viskas kartojasi).
Vos-l: Taip atėjome į savo dailės studiją (prie durų skaito eilėraštį) Visos pūgos nurimo, Ir šalnos netrūkinėja. Lašai varvėjo nuo stogų, Ir varvekliai kabo eilėje. Linksmesnės ir šiltesnės Dienos tapo saulėtesnės. Mūsų sode alėjose jau matosi atitirpę lopai. Prie mūsų lango garsiai spengė zylė... Netrukus į mūsų duris pasibels tikras pavasaris! (jie įeina į meno studiją ir visi ateina prie to paties stalo) Vos-l: - Pažiūrėk, kokias nuostabias nuotraukas padarėme pakeliui čia... o dabar siūlau paimti vieną kortelę, suskirstytą į tris komandas: šviesos šaltiniai. , vandens šaltiniai, gėlių šaltiniai ir kiekviena komanda užimti vietą prie norimo molberto. (priešais vaikus ant molbertų tvirtinami skirtingų spyruoklių piešimo fonai) didaktinis žaidimas Padėkime menininkui. (Vaikai prie kiekvieno paveikslėlio kviečiami pasirinkti atvirutes, kuriose vaizduojami kiekvienam pavasario laikotarpiui būdingi gamtos reiškiniai). Ar mūsų kortelės suklydo? Kokie reiškiniai būdingi pavasariui – šviesa? Ką menininkas pamiršo nupiešti prie Šaltinio – vandenį? Pavasario gėlės? Žaidimas pirštais: servetėlės ​​„Srautai“ išlankstymas Siūlau vaikams užmerkti akis ir burtų lazdele paversti šiuos paveikslėlius tokiais, kokius dailininkas norėjo nupiešti. Išsirinkime foną (priklauso nuo to, kas norės nupiešti kokį pavasarį). Paskutinėje pamokoje mes tai jau pradėjome
dažyti. Ką tu dabar pieši? (Medžiai, upeliai, žolė, ledo dreifas...) Ar visi medžiai piešti vienodai? Kaip piešiamas beržas? drebulės, kalnų pelenų, tuopos, obelų? (kamienas, šakos). Vaikai pasakoja ir rodo rankomis, pirštais, kaip nupieštas kamienas, šakos. Kokią medžiagą galima naudoti piešimui? (Audinys, popierius, putplastis, degtukai, vatos tamponai, guašas, akvarelė, teptukai ir kt.). Vaikinai, papasakokime apie Pavasarį pagal jūsų ką tik nupieštus piešinius (kuriuos istorijas apie pavasarį iš vaikų piešinių). Šiandien piešėte Pavasarį: šviesų, saulėtą, džiaugsmingą, linksmą, šventišką, žalią. Ar tau patiko tavo piešiniai? Ar jie patiko mūsų svečiams?

Pamokos apie vaizdinę veiklą santrauka

parengiamojoje grupėje

Piešimas pagal dizainą tema:„Pavasaris gatvėje“

Tikslas - ugdyti gebėjimą galvoti apie savo piešinio turinį ir įgyvendinti idėją iki galo.

Pamokos tikslai:

Švietimas:

  • Išmokyti vaikus pavaizduoti ankstyvo pavasario paveikslą;
  • Išmokite naudoti skirtingus meno medžiagos;
  • Praturtinti vaikų kalbą emociškai spalvotu žodynu.

Kuriama:

  • Ugdyti gebėjimus naudoti paletę ruošiant norimą spalvos atspalvį, dažų pavyzdžius;
  • Ugdyti gebėjimą akvarelinius dažus skiesti vandeniu, kad išgautų šviesias spalvas;
  • Ugdykite emocinį reagavimą į pavasarinį gamtos pabudimą.

Švietimas:

  • Ugdyti vaikų estetinį suvokimą pavasario gamta.
  • Ugdykite meilę gimtajam kraštui.

Įranga: paveikslų apie pavasarį reprodukcijos, albumų lapai, akvarelės, spalvoti pieštukai, vaško kreidelės, žymekliai, paletė, šepečiai, puodeliai vandens, servetėlės.

Pamokos eiga

Pedagogas: mūsų kraštas gražus visais metų laikais, ir kiekvienas metų laikas savaip gražus. Tačiau gamtoje yra laikas, kai gamta pabunda iš žiemos miego ir visi gyvena laukdami karščio, saulės. Kaip manote, kada tai atsitiks?

Vaikai: tai atsitinka pavasarį.

Pedagogas: Tiesa, pavasarį. Koks meilus ir švelnus žodis – pavasaris! Pavasaris visiems atneša gyvenimo džiaugsmą, kūrybos, veiklos džiaugsmą! Šis jausmas apima visus žmones, ir poetai rašo poeziją, kompozitoriai rašo muziką, menininkai rašo paveikslus. Dabar skaitysiu eilėraščius apie pavasarį, o tu užmerki akis ir įsivaizduok, apie ką aš skaitysiu ...

Sniegas vis dar baltuoja laukuose,
O vandenys jau ošia pavasarį -
Jie bėga ir pažadina mieguistą krantą,
Bėk ir spindėk ir sakyk -
Jie visur sako:
Pavasaris ateina, pavasaris ateina!
Mes esame jauno pavasario pasiuntiniai,
Ji mus išsiuntė į priekį“.(F. Tyutchevas)

Persekiojamas pavasario spindulių,
Jau yra sniego iš aplinkinių kalnų

Jie bėgo purvinais upeliais.

Į užliejamas pievas.
Aiški gamtos šypsena

Per sapną jie pasitinka metų rytą.(A. Puškinas)

Pedagogas: Ar matei pavasarį? Kokią nuotaiką perteikė poetai?

Vaikai: Poetai perteikė džiugią, linksmą nuotaiką.

Pedagogas: Skaitome daug eilėraščių apie pavasarį, ir jie visi džiugina. Kodėl manote?

Vaikai: Žiema eina į pabaigą, pasitraukia šaltis ir šaltis. Pavasaris ateina. Saulė šviečia ryškiau. Yra atitirpusių lopų, pirmųjų putinų. Paukščiai grįžta iš pietų ir dainuoja savo linksmas giesmes.

Pedagogas: Pavasaris ateina su savo spalvų palete. Kokios spalvos ant jo? Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į paveikslų apie pavasarį reprodukcijų parodą, suteikia galimybę juos apžiūrėti.

Vaikai: Ankstyvą pavasarį - giedras mėlynas dangus, ant atšilusių lopų - pilka arba juoda žemė, žalia žolė; ištirpęs sniegas, mėlyni upeliai. Šiame fone savo baltumu išsiskiria liekni beržai, nuo kurių krenta mėlyni šešėliai, taip ryškiai šviečia saulė.

Kūno kultūra „Mes tapsime medžiais“

Mes tapsime medžiais (vaikščiokite vietoje)

Stiprus, didelis.

Kojos yra šaknys (pėdos pečių plotyje, rankos ant diržo)

Išskleiskite juos plačiau.

Laikyti medį, (kumščiu į kumštį)

Neleido nukristi

Iš požemio gelmių (pasilenkęs, suglaustais delnais)

Vanduo buvo atneštas

Mūsų kūnas yra stiprus kamienas. (Atsilenkite, delnais žemyn kūnu iš viršaus į apačią)

Jis šiek tiek susvyruoja.

Ir su savo viršūne (rankos su trobele)

Pasiekia dangų.

Mūsų rankos yra šakos (atviri delnai, išskleisti pirštai)

Susiformuoja karūna. (Sudarykite pirštus)

Kartu jie nebijo, (purto galvą)

Jei pučia vėjai. (Paverskite rankas virš galvos)

Pedagogas: O dabar kviečiu nupiešti savo pavasario paveikslą. Pagalvokite, kokį siužetą norite piešti, su kuo piešiate.

Vaikams siūlomas popierius, akvarelė, vaškinės kreidelės, spalvoti pieštukai, flomasteriai. Vaikai pradeda piešti, mokytoja primena, kad piešinys turi būti dedamas ant viso popieriaus lapo. Išsiaiškinkite dažų maišymo taisykles, ypač vaško kreidelių naudojimą. Pamokos pabaigoje organizuojama darbų paroda.

Vaikai kviečiami apibūdinti savo piešinį.


GCD santrauka apie piešimą grupėje ruošiantis į mokyklą " Pavasario melodijos»


Programos turinys:
Mokymosi užduotys:
Išmokyti vaikus pavaizduoti ankstyvo pavasario paveikslą; piešinyje naudokite įvairias meno medžiagas. Praturtinti vaikų kalbą emociškai spalvotu žodynu.
Kūrimo užduotys:
Ugdyti gebėjimus naudoti paletę ruošiant norimą spalvos atspalvį, dažų pavyzdžius; praskieskite akvareles vandeniu, kad gautumėte šviesias spalvas.
Edukacinės užduotys:
Ugdyti vaikų estetinį pavasario gamtos suvokimą. Ugdykite meilę gimtajam kraštui.
Metodiniai metodai:
mokytojo istorija, meno žodis, klausimai, paieškos klausimai, muzikinis akompanimentas..
Preliminarus darbas:
Stebėjimas pasivaikščiojant pavasario apraiškomis gamtoje, žiūrint iliustracijas su pavasario peizažai, rengti istorijas apie juos, skaityti ir mokytis eilėraščių.
Medžiagos:
Paveikslų apie pavasarį reprodukcijos, albumo lapas, akvarelės, spalvoti pieštukai, vaškinės kreidelės, flomasteriai, teptukai, vandens puodeliai, servetėlės.

GCD progresas.
Pedagogas:
Mūsų kraštas gražus visais metų laikais, ir kiekvienas laikas savaip gražus. Tačiau gamtoje yra laikas, kai gamta pabunda iš žiemos miego ir visi gyvena laukdami karščio, saulės. Kaip manote, kada tai atsitiks?
Vaikai:
Tai atsitinka pavasarį.
Pedagogas:
Tiesa, pavasarį. Koks meilus ir švelnus žodis – pavasaris! Ir nebėra miego. Šiame pavadinime skamba kažkas džiaugsmingo, neramaus. Taip, pavasaris visiems atneša gyvenimo džiaugsmą, kūrybos, veiklos džiaugsmą! Šis jausmas apima visus žmones, ir poetai rašo poeziją, kompozitoriai rašo muziką, menininkai rašo savo paveikslus. Dabar skaitysiu eilėraščius apie pavasarį, o tu užmerki akis ir įsivaizduok, apie ką aš skaitysiu ...
Sniegas vis dar baltuoja laukuose,
O vandenys jau ošia pavasarį -
Jie bėga ir pažadina mieguistą krantą,
Jie bėga, šviečia ir sako...
Jie kalba iki galo;
Pavasaris ateina, pavasaris ateina!
Mes esame jauno pavasario pasiuntiniai,
Ji mus išsiuntė į priekį.
(F. Tyutchevas)
Persekiojamas pavasario spindulių,
Jau yra sniego iš aplinkinių kalnų
Pabėgo dumblinais upeliais
Į užliejamas pievas.
Aiški gamtos šypsena
Per sapną pasitinka metų rytas.
(A. Puškinas)
Pedagogas:
Ar matei pavasarį? Kokią nuotaiką perteikė poetai?
Vaikai:
Poetai perteikė džiugią, linksmą nuotaiką.
Pedagogas:
Skaitome daug eilėraščių apie pavasarį, ir visi jie džiugina. Kodėl manote?
Vaikai:
Žiema eina į pabaigą, pasitraukia šaltis ir šaltis. Pavasaris ateina. Saulė šviečia ryškiau. Yra atitirpusių lopų, pirmųjų putinų. Paukščiai grįžta iš pietų ir dainuoja savo linksmas giesmes.
Pedagogas:
Prisimeni, kaip rusų poetai vadina pavasarį?
Vaikai:
Rusų poetai pavasarį vadina gražuoliu, rausvu, jaunu, gražiu vaiku.
Pedagogas:
Pavasaris ateina su savo spalvų palete. Kokios spalvos ant jo?
Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į paveikslų apie pavasarį reprodukcijų parodą, suteikia galimybę juos apžiūrėti.
Vaikai:
Ankstyvą pavasarį – giedras mėlynas dangus, ant atšildytų lopų – pilka arba juoda žemė, žalia žolė; ištirpęs sniegas, mėlyni upeliai. Šiame fone baltumu išsiskiria liekni beržai, nuo kurių krenta mėlyni šešėliai, skaisčiai šviečiant saulei.
Kūno kultūra „Mes tapsime medžiais“
Mes tapsime medžiais
(vaikščioti vietoje)
Stiprus, didelis.
Kojos yra šaknys
(kojos pečių plotyje, rankos ant diržo)
Išskleiskite juos plačiau.
Kad išlaikytų medį
(kumštis į kumštį)
Neleido nukristi
Iš požemio gelmių
(susilenkęs, delnai suglausti)
Vanduo buvo atneštas
Mūsų kūnas yra stiprus kamienas.
(ištieskite, delnais žemyn kūnu)
Jis šiek tiek susvyruoja.
Ir su savo viršūne
(rankos su trobele)
Pasiekia dangų.
Mūsų rankos yra šakos
(atmerkite delnus, išskleiskite pirštus)
Susiformuoja karūna.
(sudaryti pirštus)
Kartu jie nebijo
(papurt galvą)
Jei pučia vėjai.
(kratykite rankas virš galvos)
Pedagogas:
O dabar kviečiu nupiešti savo pavasario paveikslą. Pagalvokite, kokį siužetą norite piešti, su kuo piešiate.
Vaikams siūlomas įvairių dydžių popierius, akvarelės, vaškinės kreidelės, spalvoti pieštukai, flomasteriai, druska ir manų kruopos.
Muzikos garsai. Vaikai pradeda piešti, mokytoja primena, kad piešinys turi būti dedamas ant viso popieriaus lapo. Išsiaiškinkite dažų maišymo taisykles, ypač vaško kreidelių naudojimą.
Pamokos pabaigoje bus surengta darbų paroda. Vaikai kviečiami apibūdinti savo piešinį.
Pasakodami vaikai gali skaityti eilėraščius.
Saulė šviečia ryškiau
Oras šiltas.
Ir kur bepažvelgsi
Viskas aplink šviesu.
Vėl nėra poilsio srautų -
Diena ir naktis ūžesys krūmuose.
Auksinė saulė vaikšto
Tyrame, gryname danguje.
Išlieja spindulius ant sniego ir pievos
Ir visos gėlės aplinkui.
Sniegas tirpsta, upeliai teka.
Į langą jis pūtė pavasarį ...
Lakštingalos tuoj nušvilps,
Ir miškas bus apsirengęs lapija!
Žiema pyksta
Jos laikas praėjo
Pavasaris beldžiasi į langą
Ir važiuoja iš kiemo.

Renginio tema

Grupė

Vaikų veiklos rūšys

Pamokos tikslas

Peržiūrėkite dokumento turinį
"Pamokos analizė parengiamojoje grupėje tema "Pavasario ženklai. Piešimas" Atėjo pavasaris, atskrido paukščiai."

Pamokos analizė parengiamojoje grupėje.

Renginio tema: „Pavasario ženklai. Piešinys "Atėjo pavasaris, atskrido paukščiai"

Renginio data ir vieta. Kas vedė: 2016-11-03 MBOU "Zorkinskaya vidurinė mokykla" Komarova Zh.V.

Grupė: trumpalaikė grupė

Vaikų veiklos rūšys: žaidimas, vizualinis, komunikacinis, pažintinis-tyrimas, muzikinis, suvokimas grožinė literatūra ir folkloras.

Pamokos tikslas: išsiaiškinti pavasario ženklus; išmokyti piešinyje perteikti gamtos paveikslus; mankštintis gražiai išdėstydami vaizdą lape; įtvirtinti gebėjimą panaudoti išraiškingam temos sprendimui skirtingos medžiagos ugdyti estetinį suvokimą; formuoti idėjas apie pavasarį kaip gamtos atbudimo laikotarpį; pataisykite pirmųjų pavasario gėlių pavadinimą.

Psichologinis vedimo formos ir veiklos turinio pasirinkimo pagrindimas: Pamoka atitinka ugdymosi ir ugdymosi tikslus, mokinių išsivystymo lygį, jų amžiaus ypatybės. Pamokos metu, Komandinis darbas auklėtojas ir vaikai.

Pamokos eigos stebėjimas: Renginį auklėtoja pradėjo Yu. Moritzo eilėraščiu „Pavasaris“, kuris leido aiškiai, emocingai atskleisti mokiniams būsimos veiklos tikslus ir uždavinius. Eilėraščio analizės darbas sukonstruotas prasmingai ir įdomiai. Mokytoja naudojo ryškias lėles Vesna Martovna Podsnezhnikova, Spring Aprelevna Skvoreshnikova ir Vesna Maevna Chereshnikova. Pavasario ženklus vaikai apibūdino remdamiesi savo pastebėjimais, pasitelkdami kasdienes analogijas, kaip būdą įtraukti į turinį subjektyvią vaikų patirtį.

Mokytoja įvertino tarpinį rezultatą, medžiagos įsisavinimas menkas. Vaikai kartu su mokytoja mintinai mokosi „Pašaukimas pavasariui – ateik pas mus, pavasari, su džiaugsmu“. Reprodukcinio pobūdžio ir protinės veiklos reikalaujančių klausimų formuluotę naudoja Ž.V.Komarova.Ji dirba ties tuo, kad daugumos tiriamos medžiagos pagrindinis turinys būtų teisingas ir įsisąmonintas;

Panaikinamos vaikų supratimo apie naują medžiagą spragų, įvertinamas galutinis rezultatas, stebima teigiama dinamika. Rezultatas pasiektas.

Pamoka skirta socialinės orientacijos formavimui, estetinio suvokimo ugdymui. Mokytojas naudoja metodus, atitinkančius ugdomąsias užduotis, vaikų amžių ir individualias savybes.

Bendras įvertinimas edukacinis renginys

Ši pamoka metodiškai teisingai sukonstruotas, aiškiai atsekta tema ir tikslas. Konkrečiai išryškinamos tos užduotys, kurios buvo įgyvendintos per visą pamoką.

Pamoka susideda iš etapų, kiekvienam iš jų mokytojas pateikia aiškius nurodymus. Tai prasidėjo nuo organizacinis momentas kur suaktyvinamas vaikų dėmesys. Visos pamokos metu mokiniai buvo motyvuoti. Palaipsniui rūšis keitėsi mokymosi veikla. Dalyvavo ir patys vaikai žaidimo akimirkos ir buvo aktyvūs. Leksinė medžiaga buvo parinkta atsižvelgiant į amžių ir kalbos ypatybės vaikai. Ypač atkreiptinas dėmesys į tai, kad naudojami įvairūs metodiniai metodai, kurie buvo išdėstyti didėjančia sudėtingumo tvarka. Mokytojas naudoja Skirtingos rūšys matomumas. Komarova Zh.V. neturėjo laiko praleisti refleksyvaus momento, mokytoja neskatino vaikų išreikšti savo požiūrio į situaciją, į savo veiklą

Auklėtojo veiklos analizė: Komarova Zh.V. skatina vaikus rodyti iniciatyvą ir savarankiškumą, skatina reikštis subjektyvumui, skatina individualius vaikų pasiekimus. Mokytojas atsižvelgia į emocinė būklė grupės, temperamentas, stimuliuoja pasyvius mokinius, skatina aktyvius vaikus.
MBOU „Zorkinskaya SOSHDS“ direktorius ________________I.G. Saveljeva

MBOU „Zorkinskaya SOSHDS“ vyriausiasis mokytojas ________________ S.V. Sufanas

Mokytojas pradinė mokykla ____________________________ N.V. Kudievskaja