Vaidybos pratimai ikimokyklinukams. Vaidybos pratimai vaikams

Valstybinė biudžetinė ugdymo įstaiga

papildomas vaikų ugdymas

Muzikos centras choreografinis menas"Edelweiss"

Primorsky rajonas Sankt Peterburgas

Abstraktus

klasėse aktoriniai įgūdžiai

Sveiki scena! »

Parengta

Papildomo išsilavinimo mokytoja

Kaborda Marija Sergeevna

Sankt Peterburgas

2015

Pamokos pavadinimas: „Sveika, scena!“.

Tikslas: p supažindinti vaikus su pradiniais teatrinio kūrybiškumo elementais ir pratimais.

Užduotys:

1. Švietimo:

Duoti reikalingų žinių srityje teatro veikla;

Formuoti praktinius įgūdžius ir veiklos įgūdžius;

2. Kūrimas:

Plėsti savo akiratį ir ugdyti domėjimąsi teatro veikla;

Skatinti meninio skonio ugdymą;

Ugdykite individualius veiklos įgūdžius

3. Švietimas:

Savarankiško darbo įgūdžių formavimas;

Aktyvios gyvenimo pozicijos ugdymas.

gudrybės Pokalbis, mokymai pagal įgytus įgūdžius, naujos medžiagos įvedimas į mokymus, praktinis darbas, diskusija, apibendrinimas.
Mokinių veiklos organizavimo klasėje formos: individualus, kolektyvinis.
Pamokos tipas: Kombinuotas.
Įranga ir medžiagos: Muzikinis centras, fonogramos, paveikslų kortelių rinkinys, veidrodžiai.

Pamokos metmenys
Įvadas į temą:
Organizavimo laikas:
Sveiki bičiuliai. Pirmiausia siūlau atsisėsti svetainėje ir sėdėti ant grindų puslankiu. Labai džiaugiuosi matydamas jus pamokoje, o šiandien kalbėsime apie teatrą (kalbėsime su vaikais) Kas yra teatras? O ką tu žinai apie teatrą? Siūlau pasikalbėti apie spektaklį – kūrinį teatro menas. Kas dalyvauja spektaklyje? Tai yra, galima teigti, kad spektaklį kuria ne vienas žmogus, kaip daugumoje kitų menų, o daugybė kūrybinio proceso dalyvių. Dramaturgas, aktoriai, režisierius, grimuotojas, dekoratorius, muzikantas, šviesų dailininkas, kostiumų dailininkas – kiekvienas prisideda savo dalimi kūrybinis darbas bendram reikalui. Todėl tikrasis kūrėjas teatro mene nėra individualus asmuo, ir komanda kūrybinis ansamblis. Taigi kokią išvadą galime padaryti? Tas teatras yra kolektyvinis menas. Sakykite, ar sutinkate, kad aktorius yra neatsiejama teatro meno dalis? Jis suteikia mums idėjų ir Pagrindinė mintis darbai. Bet kaip? Teisingai! Visų pirma, kalbos priemonės. Ir manau, kad klausimų nėraKodėl aktoriui reikalinga sceninė kalba? Žinoma. Kalba turi būti graži, kompetentinga, aiški ir išraiškinga. Nedelskime, o pradėkime savo pamokas!

Vaikų paruošimas darbui klasėje. Darbinės nuotaikos kūrimas.

Pratimas "Apšilimas"

Pradinė padėtis - stovint Aktyviai pašildome delnus - tris vienas prieš kitą. Kai įkaista delnai, pradedame po vieną trinti sąnarius tokia tvarka: riešus, alkūnes, pečius, kaklą, apatinę nugaros dalį, kelius, blauzdas. Atlikę pratimą lėtai kylame aukštyn, „statydami“ stuburą nuo uodegikaulio iki kaklo.


- Puiku vaikinai! Šiek tiek sušilome, o dabar galime pereiti prie kvėpavimo. Bet kuri menininko repeticija tikrai prasideda nuo kvėpavimo ir kalbos aparato apšilimo.

Vibracijos pratimas. Kvėpavimo sistemos pašildymas.

Norėdami tai padaryti, užmerkiame lūpas, aktyviai kvėpuojame ir iškvėpiame per burną, todėl gauname kaip arklys „šnibždėjimą“. Užduotis yra padaryti iškvėpimą vienodą ir ilgą, plečiant kvėpavimo tūrį. Pratimai skiriasi tiek ilgomis „vibracijomis“, tiek trumpomis. Kvėpavimo takų vibracijų perdavimas vienas kitam. Bėgimas ratu su „vibracijų“ išmetimu
- Puiku! Dabar mes jau visai pasiruošę skambėti... Bet ir čia pradėsime lėtai.. Visi žinome rusišką ALFAVIETĄ... ir būtent jis mums padės dirbti su artikuliaciniu aparatu.

Pratimas „Ba-ba-ba“. Kalbos aparato apšilimas.


Prie kiekvieno priebalsio pridedame balsę – „a“. Prailgindami garso takelį laviname artikuliaciją ir kvėpavimo garsumą.Bababa.BababaWaWaWa.BababaVavavaGagaga ir kt.Visi priebalsiai yra abėcėlės tvarka.
– Tai nėra lengvas pratimas, bet tu vis geriau ir geriau!Dabar galime pereiti prie mėgstamų liežuvio suktukų.
At pratimas „Papasakok apie apsipirkimą“. Išsamus kalbos aparato tyrimas.
Grupė suskirstyta į dvi eilutes. Judėdami vienas kito link, jie palaiko dialogą.- Papasakok apie apsipirkimą!– O kaip su pirkiniais?-Apie pirkinius, apie pirkinius, apie tavo pirkinius!

Pratimas „Ūdra“.
Vaikinai yra suskirstyti į poras, kiekviena pora paima virvę. Šokinėjimo lynas „įsivaizduojama žuvis“. Vaikinai yra ūdros.„Ūdra prie ūdros stengėsi išplėšti žuvį“.

Apkalbų pratimas.
Bėgdami ratu, pasakojame paskalas ... „Aš buvau pas Frolą, Frolas melavo apie Lavrą, aš eisiu į Lavrą pas Frol Lavra Navra“
- Nuostabu! Ar visi prisimenate, kas yra asociacija? Teisingai! Asociacijos yra ryšys tarp atskirų reprezentacijų, kuriose viena iš reprezentacijų sukelia kitą... Vienas paveikslas gimdo kitą... O dabar įjungsime vaizduotę, asociatyvų mąstymą ir leisimės į kelionę!
Vaizduotės, fantazijos ir asociatyvaus dėmesio aktyvinimas. Pratimas „Asociacijos“
Pratybos „Asociacijos“ – vaikinai suskirstyti į komandas po tris žmones. Pirmasis vadina bet kokį žodį, kuris jam ateina į galvą, antrasis, remdamasis žodžiu, sako savo asociaciją, trečiasis taip pat kalba ir parodo savo asociaciją. Baigiamoji dalis
– Puiku, šį pratimą galite atlikti be galo! Tačiau atėjo laikas baigti šiandienos pamoką. Ačiū už kruopštumą ir dėmesį sau ir savo partneriams!
Darbo analizė. Apibendrinant pamoką.
Diskusija su vaikais įdomių akimirkų, atradimai, kūrybiniai įspūdžiai iš pratybų.

Naudotos literatūros sąrašas

1. Aiškinamasis Ožegovo žodynas.2.K.S. Stanislavskis „Mano gyvenimas mene“3.L.S. Vivien "Režisierė, mokytoja"4. Kolčejevas Yu.V. Teatriniai žaidimai mokykloje. [Tekstas] / Yu.V. Kolčejevas, N.M. Kolčejevas. - M.: Mokyklos leidykla, 2003. - 96s.

6. Teatras: dirbtuvės vaikų teatro būrelyje // Įeinu į meno pasaulį. - 2001. - Nr.6 (46) - 144s

Naudota medžiaga ir interneto šaltiniai

1. Muzikinė kompozicija " Mielas
brangakmenis"2. Atvirukų rinkinys „Viso pasaulio peizažai“3. Plakatas „Abėcėlė“4. Veidrodžiai ir servetėlės.

Išsamus mokymas skirtas teatro grupė jaunesnysis mokyklinio amžiaus(vaidybos, plastiškumo ir sceninės kalbos pagrindas)

Treniruočių tikslai : Mokinių kūrybinių gebėjimų ugdymas.

Treniruočių tikslai : Dėmesingumo ugdymas, graži kalba, teisingas kvėpavimas, sceninis pagrindimas (motyvacija), atlikimo teisingumas, gebėjimas nusistatyti ir keisti požiūrį į temą, vaizduotės ugdymas.

Tikslas

Turinys

Sveikinimai

Sąlyginis visų susirinkusiųjų „pasveikinimas“.

Pasisveikinimo ritualas – atsisėskite ant kėdžių puslankiu. Naudojant „Clap-name“ tempo ritmu, ištariami visi sėdinčių vaikų vardai.

Pažymėti, kad trūksta. Skelbiama pamokos tema.

Įvadas

Nustatykite darbo tempą-ritmą

Apšilimas.

Apšilimui naudojamas pratimas, skirtas įtraukti į norimą tempo ritmą. Visi dalyviai sustoja ratu ir pradeda eiti vienas po kito nurodytu tempu-ritmu. Atlikus užduotį pratimas apsunkinamas pridedant žodžius po 8 (galima naudoti liežuvio suktuką „Vairavau graiką...“. Atlikus šią užduotį pratimas vėl apsunkinamas papildomais kūno judesiais.

Pagrindinė dalis

Sceninės kalbos blokas.

Veido gimnastika ir sumažinti kaklo raumenų įtampą (nuo veido raumenų)

Dirbkite ritmingai: - pakelkite antakius į viršų, kiek įmanoma įtempdami raumenis, kurį laiką palaikykite įtampą (siurprizų kaukė). Atpalaiduokite raumenis. Prisiminkite šį jausmą. Antakių „pakėlimas“ – nepaprastai dažna klaida sceninėje kalboje ir dainavime. Bėda ta, kad tuo pačiu metu „pakyla“ gerklos ir kalbos garsas; - pertraukite antakius per nosies tiltelį, suraukite kaktą (pykčio kaukė). atsipalaiduoti; - prisimerkusi kaukė. Apvalūs akių raumenys yra įtempti. atsipalaiduoti; - palaipsniui suveržkite lūpas (trimitininko ausų pagalvėlės). Bučinio kaukė. Atsipalaiduok.

Kalbos pratimai.

Liežuvio suktukai: Jautis kvailas..., Klara prie Karlo..., kanopų trenksmas... Ketvirtadienį, ketvirtą...

Balsių mokymas.

Pakartokite AY-YAY-YAY-YAY, OH-JOS-JAI; UY-YU-YU-YU; ČIA-Ei-Ei-Ei.

Treniruotė su garsu O: MOMOMOMOMOMOMOMOMOMOMOMOMOMOMOMOMOMOMOMOMOMOMOMOM arba MOMOMEMOMOMOMOMOMOMOMOMOMOMOMOMOMOM.

Aktorinis blokas.

Teatralizuotas žaidimas „Perduok pozą“ . Lavina atmintį, dėmesį, stebėjimą, ištvermę. (Vaikai sėdi ant kėdžių puslankiu ir ant grindų turkiškai užsimerkę. Vadovaujantis vaikas sugalvoja ir nustato pozą, parodydamas pirmam vaikui. Prisimena ir rodo kitam. Dėl to poza yra lyginamas Paskutinis vaikas su vairuotojo laikysena. Vaikai turi būti skirstomi į atlikėjus ir žiūrovus.

„Skrendant, o ne skrendant. Auga - neauga Mokytoja vadina daiktą, jei jis skrenda, vaikai mojuoja rankomis kaip sparnais; jei neskraido, nuleiskite rankas. Jei auga, pakelia rankas į viršų, jei neauga, prisidengia rankomis.

Ant scenos pastatome kėdę, o vaikų prašome sugalvoti eskizus tema „Kėdė – ne kėdė, o...“, žiūrovai nustato, koks tai objektas. Jei negalite atspėti, turite paprašyti vaiko prisiminti kitą charakteristikos sugalvotą objektą ir suvaidink etiudą kitaip.


Šie plastikiniai pratimai ugdo raumenų laisvę, atpalaiduoja raumenų spaustukus.

"Virvės".

Vaikai kviečiami pakelti ranką į viršų, įsivaizduoti save kaip ištemptą virvę. Vadovo komanda rodo, kad „virvė“ pradėta leisti į grindis. Vaikų judesiai turi būti sklandūs, raumenų spaustukas nuimamas palaipsniui pradedant nuo apatinių galūnių ir baigiant ištiestos rankos pirštų galiukais.
„Aš pasiimu tavo energiją“.

Norint užbaigti pratimą, būtina suskirstyti vaikus į poras. Vienas iš vaikų ištiesia ranką į priekį, įtempdamas ją ir nukreipdamas į partnerio veido sritį – atrodo, kad jis semia iš jo energiją. Partneris atsipalaidavęs, tarsi netenka valios ir juda paskui ranką. Pratimui pasirenkame sklandžią, lėtą muziką.

Išvada.

Atsisveikinimo ritualas – atsisėskite ant kėdžių puslankiu. Naudojant „Clap-name“ tempo ritmu, ištariami visi sėdinčių vaikų vardai.

Švenčiami pasiekimai ir nesėkmės. Atsisveikinimas su vaikais („Pamoka baigėsi, ačiū už dėmesį“)

Plano pavyzdys vaidybos klasė.

Tikslas: mokinių kūrybinių gebėjimų ugdymas.
Užduotis: dėmesingumo ugdymas, graži kalba, taisyklingas kvėpavimas, sceninis pagrindimas (motyvacija), atlikimo teisingumas, gebėjimas nusistatyti ir keisti požiūrį į dalyką, lavinti vaizduotę.

Mokiniai sėdi kūrybiniame puslankiu. Iš butaforijos reikia kilimėlių, kėdžių, magnetofono.
Pamoką reikia pradėti nuo pratimų, lavinančių vidinį ir išorinį dėmesį, perjungiant dėmesį (5 min.)
1. Vienas iš mokinių pakviečiamas į puslankio centrą, jo užduotis yra prisiminti sėdinčiųjų eilę, tada mokytojas paprašo jo atsisukti, o visų kitų persisėsti, apsisukęs mokinys atkuria originalą. versija.
2. Pratimas „Perduokite plojimus“ smūgiuodami delnais tam tikru būdu, vaikai mokytojos nustatytu ritmu perduoda vienas kitam plojimus. Pratimai lavina ne tik dėmesį, bet ir ritmo pojūtį.
Kita pratimų grupė skirta lavinti balso aparatą, gražią ir taisyklingą kalbą, kvėpavimą (5 min.)
1. Pradedame nuo kalbos lavinimo. Minkome ir pašildome artikuliacinį aparatą. Šią pratimų seriją galima atlikti pagal muziką.
2. Toliau – pratimas diafragminiam kvėpavimui lavinti.
Įsivaizduokite, kad vienoje rankoje laikome gėlę, o kitoje – žvakę. Užuodžiame gėlę (lengvas kvėpavimas, nepakeldami pečių) ir užpučiame žvakę (aktyvus iškvėpimas su triukšmu), tuo pačiu įsitikindami, kad įkvėpus oras šiek tiek išplečia mūsų šonkaulius.

3. Šie pratimai skirti balsui išlaisvinti.
Iškėlėme vaikams užduotį: sergate, negalite pakilti iš lovos, bet reikia paskambinti mamai. Vaikų prašome atsigulti ant kilimėlio, atsipalaiduoti ir pasakyti frazę „Mama, o mama, duok pieno, mama“. Mama negirdi, skambiname įkyriau, o paskui jau trečią kartą skambiname mamai iš kito kambario. Pasiekiame gilų skambėjimą, sekame kvėpavimą.
Mes laikome delną priešais save, tai yra gėlė, atidarykite ir uždarykite, tardami šiuos balsius: U, O, A, E, S, vadovaukitės artikuliacija, apvalykite lūpas, uždarykite delną iki galo. iškvėpimas.
4. Garsinės atramos ugdymo pratimas.
"Badmintonas". Įmušame įsivaizduojamą kamuolį, sakydami tokias kombinacijas: BU! BO! BA! BŪKITE! BŪTŲ!
5. Kalbos judesio ugdymo pratimai.

Tariame S. Marshako eilėraštį „Ponia įregistruota bagaže...“, šokinėdami ant kiekvieno jo žodžio, tuo tarpu reikia stebėti ne tik kalbą, bet ir kvėpavimą.

Toliau į pamoką įtraukiame „Aktoriaus rengimo“ pratimus (20 min.).
Ant scenos pastatome kėdę, o vaikų prašome sugalvoti eskizus tema „Kėdė – ne kėdė, o...“, žiūrovai nustato, koks tai objektas. Jei negalite atspėti, turite paprašyti vaiko prisiminti kai kuriuos kitus būdingus sugalvoto daikto bruožus ir suvaidinti etiudą kitaip.
„Kur buvome, nesakysime, kur buvome, parodysime“. Vaikai kviečiami sugalvoti įvairias veiksmo vietas, žaisti eskizus, iš kurių būtų aišku, kur vyksta tas ar kitas veiksmas. Negalite kartoti, likusieji atspėkite.
Šie plastikiniai pratimai ugdo raumenų laisvę, atpalaiduoja raumenų spaustukus.
"Virvės". Vaikai kviečiami pakelti ranką į viršų, įsivaizduoti save kaip ištemptą virvę. Vadovo komanda rodo, kad „virvė“ pradėta leisti į grindis. Vaikų judesiai turi būti sklandūs, raumenų spaustukas nuimamas palaipsniui pradedant nuo apatinių galūnių ir baigiant ištiestos rankos pirštų galiukais.

„Aš pasiimu tavo energiją“. Norint užbaigti pratimą, būtina suskirstyti vaikus į poras. Vienas iš vaikų ištiesia ranką į priekį, įtempdamas ją ir nukreipdamas į partnerio veido sritį – atrodo, kad jis semia iš jo energiją. Partneris atsipalaidavęs, tarsi netenka valios ir juda paskui ranką. Pratimui pasirenkame sklandžią, lėtą muziką.
"Lubos". Vaikai turėtų pakelti rankas į viršų, remdami ekspromtu sukurtas lubas, mokytojo nurodymu lubos pradeda kristi, šiuo metu vaikai turėtų sekti rankas ir nuleisti jas tame pačiame lygyje. Tai komandinis pratimas, atliekamas lėtai, galima pasitelkti muziką.
„Vaizdo triukšmą veiksmais“. Anot mokytojo plojimo, vaikai turi sugalvoti ir atsistoti tokia poza, kuri, jų nuomone, vaizduoja triukšmą. Šių pozų gali būti kelios, tada prašome pavaizduoti tylą. Galite paprašyti vaikų pakeisti triukšmo ir tylos padėtis.

Asel Mursalimova
Atvira vaidybos klasė

KGKP „Vaikų kūrybos namai“

Atvira klasė

vaidybos studijos

"Veidrodis"

„Dėmesys, suvokimas – kaip pagalbinės priemonės kūrybinių gebėjimų ugdymo aktorius “

papildomas mokytojas

išsilavinimas Mursalimova

Aselis Sarsenbaevna.

2012 m. vasario mėn

Tema: „Dėmesys, suvokimas – kaip pagalbinė aktoriaus priemonė kūrybiniams gebėjimams lavinti“

1. besivystantis ir aš: gebėjimo sutelkti dėmesį į vieną ar kelis objektus įvaldymas; neleiskite situacijai tapti nekontroliuojamai; suvokti informaciją visais pojūčiais.

2. edukacinis ir aš:įvadas į papildomą išraiškingos priemonės aktorius.

3. edukacinis ir aš: ugdyti gebėjimą dirbti grupėje, pagarbiai elgtis vieni su kitais.

Pamokos planas

1. Pasisveikinimas.

2. Plastikinis apšilimas.

3. Emocinis palengvėjimas.

5. Apšilimas „Snaigės“.

7. Klausos dėmesys:

- „Paukštė, čiulbėk!“;

– „Skrenda – neskrenda“.

8. Pratimas dėmesiui ir reakcijai „Varnos-žvirbliukai“.

10. Kvėpavimo treniruotė.

15. Refleksija.

16. Atsisveikinimas.

Pamokos eiga

1. Pasisveikinimas.

Įtūpstas dešinė pėda, oro bučinys, rankos atmerktos į glėbį, plati šypsena.

2. Plastikinis apšilimas.

Perėjimai prie ritminės muzikos ir skaičiavimo:

Galva pasvirusi į šonus;

Vartyti galvą į šonus, įsivaizduojant, kad tai kamuolys;

Gūžteli pečiais;

- "Arlekinas" - sulenkiame rankas kaip lėlė ir sukame į šonus;

- "Gyvatė" - rankos pečių plotyje, sulenkite prie peties su išvertimu į pradinę padėtį;

- "Banga" - rankos pečių plotyje, iš kurių darome bangą primenantį judesį dešinė rankaį kairę, tada iš dešinės pėdos į kairę;

Kūnas pasviręs į šonus;

- "Motociklas" - sėdame prie įsivaizduojamo motociklo vairo ir apsimetame, kad važiuojame, iš pradžių valgome vieni, paskui dviese, trise ir pan., kol visa grupė sėda ant to paties motociklo;

- „Lenktynės“ - pradedame bėgti greitai, palaipsniui sulėtiname bėgimą, garsiai trypiame kojomis, tada tyliai, matome finišą priekyje, pagreitiname tempą ir „laimime“.

3. Emocinis palengvėjimas.

*Vaikai sustoja ratu.

Pirmiausia nuimame fizinį spaustuką, paeiliui įtempdami raumenų grupę, o po to staigiai jas atpalaiduodami. Mes įtempiame:

veršeliai;

Visa koja;

Sėdmenys;

Patraukite aukštyn.

Skaičiuojant "trys!" staigiai iškvėpkite ir atpalaiduokite raumenis.

* Mes kreipiamės į emocinį iškrovimą.

Vaikai nusisuka nuo mokytojo, užsimerkia ir įsivaizduoja, kad jie yra liūtai – grobuoniški, agresyvūs, šeimininkai savo teritorijoje, o mokytojas yra nepažįstamasis, patekęs į jų teritoriją. „Liūtų“ užduotis mokytojo įsakymu – apsisukti ir išgąsdinti urzgimu, „svetimo“ šauksmu.

Tada vaikai vėl nusisuka, užsimerkia ir įsivaizduoja, kad tai maži, ką tik gimę kačiukai; mokytojas yra jų šeimininkas. „Kačiukų“ užduotis – pagal komandą apsisukti ir miaukti, kad „šeimininkas“ jų pasigailėtų ir duotų atsigerti pieno.

Pirmuoju atveju vaikai išsivaduoja nuo juose susikaupusių neigiamų emocijų. Antruoju atveju agresiją pakeičiame geranoriškumu, kad neliktų vaikų per daug susijaudinusių ir agresyvių. Trečiuoju atveju iš emocinės įtampos išsivaduojame rėkiant, be jokios priežasties.

Dabar mūsų laukia sunkus darbas lavinant atmintį ir tokius psichinius procesus kaip dėmesys, suvokimas ir vaizduotė, tai yra viskas, kas leidžia atskleisti žmogaus kūrybinius gebėjimus.

Nereikia ilgai kalbėti apie tai, kad reikia ugdyti savo gebėjimus ne tik aktoriams, bet ir mums visiems, ypač jums, vaikai. Todėl šios dienos pamokos tema skamba taip: „Dėmesys, suvokimas – kaip pagalbinė aktoriaus priemonė kūrybinių gebėjimų ugdymui“. Pradedame dėmesio treniruotes.

4. Vizualinio dėmesio pratimai.

Vaikai stovi ratu. Vienas žmogus nusisuka, kitas ką nors keičia vieną ar daugiau. Likusieji ploja rankomis, kad atsisukęs vaikas negirdėtų, kas artinasi ir ką daro. Tada vaikas, kuris nusisuko, privalo trumpam laikui rasti pakeitimus.

Kartokite pratimą, kol dalyvaus visi vaikai.

5. Veiklos pakeitimas. Apšilimas „Snaigės“.

Vaikai virsta snaigėmis ir chaotiškai laksto po salę. Jei mokytojas skambina numeriu „3“, tada vaikai atsistoja trise; „5“ – po penkis žmones. Dėl to, apibendrinant, mokytojas turi įvardyti skaičių, atitinkantį vaikų skaičių, ir taip gaunamas didelis snaigių kamuolys.

6. Lytėjimo dėmesio pratimai.

Vaikai sėdi puslankiu. Vienam vaikui užrišamos akys, likusieji ištiesia vieną ranką į priekį ir pasiraito drabužių rankovę. Mokytojas kam nors atneša „vadą“, „vadovas“ gali liesti ranką prie riešo. „Vadovo“ užduotis – lytėjimu atpažinti rankos savininką. Jei vaikui sunku, tada jam leidžiama liesti aukščiau esančią ranką, plaukus, veidą ir pan.

7. Klausos dėmesys.

* Pratimas "Paukštė, čiršk!"

Mokytojas pasirenka „vadovą“, užriša akis, paguldo jį ant kelių vienam iš dalyvių. „Vadovas“ turi paklausti „Paukštė, girgždėk“, o dalyvis – cypti, kad „vadovas“ neatpažintų, kas sėdi jam ant kelių.

* Pratimas „Skrenda – neskrenda“

Mokytojas įvardija keletą daiktavardžių. Reaguodami į žodžius, žyminčius skrendančius objektus, dalyviai ploja rankomis, o neskrendantys nuleidžia rankas į siūles. Mokytojas nuolat ploja rankomis, supainiodamas vaiką, kad jis neprarastų dėmesio. Turėtumėte parengti įvairų sąrašą visko, kas gali skristi ir neskristi:

krokodilas, lėktuvas, karvė, telefonas, laumžirgis, musė, šuo, dramblys, drabužių spinta, uodai, televizorius, erelis, rašiklis, delfinas, lėktuvas, genys, bulius, žirafa, katė, avis, malūnsparnis, drugelis, Boružė, pelė, tarakonas, dešra, raketa, magnetofonas, žvirblis, pieštukai, paršelis, skruzdėlynas, voras, žiogas, liūtas, panda, dyglė, kolibris, lokys, papūga.

Taip pat siūlomos kitos šios užduoties parinktys, tokios kaip: „Auga – neauga“, „Gyvenu – negyvenu“.

Be to, norėdami apsunkinti pratimą, vienu metu derinkite kelias užduotis, pavyzdžiui: „Skrenda – auga – gyvas“. Dėl to gali būti keli teisingi atsakymai. Pvz.: skraidantis ir augantis bokštas, ir būtybė. Atitinkamai dalyviai darys įvairius judesius: ploja, mojuoja ar apsivija rankomis, o žodžio „rąstas“ judesių nėra.

8. Pratimas dėmesiui ir reakcijai „Varnos – žvirbliai“.

Vaikai yra suskirstyti į dvi komandas, kurios išsirikiuoja į dvi eiles vienas priešais kitą. Viena komanda vadinasi „Žvirbliais“, kita – „Varnos“. Komanda, kurią iškviečia mokytojas – gaudo; o nepaminėta komanda pabėga. Šeimininkas lėtai sako: „Wo-o-ro-o“. Ir šiuo metu abi komandos yra pasirengusios gaudyti ir bėgti. Būtent jis yra pasiruošimo momentas ir yra svarbus žaidime-pratyboje.

9. Pratimas dėmesiui ir atminčiai „Abėcėlė“.

Puslankis. Mokytojas prašo vaikų tarti abėcėlės raides po vieną ir eilės tvarka. Kas kurį laišką ištarė, tampa šio laiško savininku. Tada mokytojas pavadina žodį, pavyzdžiui, teatras. Raidžių t, e, a, p savininkai turėtų pakaitomis suploti rankomis, nepažeisdami rašybos.

Kad pratimas būtų sudėtingesnis, mokytojas siūlo iš pradžių pataikyti į sakinį, tada eilėraštį ir pan.

10. Kvėpavimo treniruotė.

Vaikai sėdi kūrybiniame puslankiu. Nugaros laikomos tiesios, sėdint ant kėdės krašto:

Įkvėpkite oro per vieną šnervę, iškvėpkite per kitą;

Įkvėpkite per burną, iškvėpkite per nosį, bakstelėdami į šnerves;

Įkvėpkite per nosį, iškvėpkite per burną, bakstelėdami į skruostus;

Giliai įkvėpkite (nekeliame pečių, iškvėpiame garsu „m“, bakstelėdami į krūtinę.

Yra trys kvėpavimo tipai:

Pirmasis tipas yra rami, sklandi kalba. Vaikai daro:

Vėjas švilpia – s-s-s-s-s-s-s-s.

Medžiai yra triukšmingi-sh-Sh-Sh-Sh-Sh-Sh-Sh-Sh-Sh-Sh-Sh-Sh-Sh-Sh-Sh-Sh-Sh-Sh-S-S-SH-SH-SH-SH-SHELS

Bitė skrenda - w-w-w-w-w-w-w-w.

Uodas cypia -z-z-z-z-z-

Antrasis tipas yra stiprios valios, bet santūri kalba:

Siurblys veikia - s-s-s-s! s-s-s-s! s-s-s-s!

Pūga šluoja -sh-sh-sh-sh! š-š-š-š-š! š-š-š-š-š!

Gręžtuvas - z-z-z-z! z-z-z-z! z-z-z-z!

Trečias tipas yra emocinė kalba greitu tempu:

Katė pikta – F! F! F! F! F!

Pjovimo pjūklas -S! NUO! NUO! NUO! NUO!

Užveda variklis – R! R! R! R! R!

Kvėpavimo apšilimą užbaigiame: paimame orą į plaučius ir palaipsniui iškvėpiame garsu „s“ ir polinkiu.

11. Artikuliacinė gimnastika.

Puslankis. Nugaros tiesios, sėdi ant kėdės krašto:

Burna uždaryta, dantis laižome liežuviu iš išorės ir vidaus;

Ištiesiame kempinėles į proboscią, judame pagal laikrodžio rodyklę ir atvirkščiai;

Kempinės stuburo srityje, tada šypsena;

Burna uždaryta, liežuviu kilnojame aukštyn, žemyn, į šonus;

Žandikaulis nejudantis, liežuvį stumiame į šonus, kad matytųsi liežuvio judėjimas;

Mes traukiame liežuvį prie smakro, tada iki nosies galiuko;

Paerzinome vienas kitą „šik“, „šik“;

Dantys uždaromi, nuleidžiame apatinę lūpą, atidengdami dantis;

Dantys uždaromi, pakeliame viršutinę lūpą aukštyn, atidengdami dantis;

Perkeliame žandikaulį į šonus, tada pakeliame apatinį žandikaulį aukštyn, apatinį žemyn;

Pirma, mes ištariame garsus mi, aš, ma, mo, mu, esame tylūs - garsiai - tyliai;

Chu-do-le-sen-coy sha-ga-yu,

You-so-tu I na-bi-ra-yu:

Žingsnis ant kalnų, užlipk ant tu-chi ...

Ir mes pakelsime visa tai, kas aukščiau, šaunu ...

Nebėk, dainuok ho-chu,

Skrendu tiesiai į saulę!

Vaikai taria kiekvieną tolesnę frazę, pakeldami balso toną. Treniruotė kartojama ratu.

13. Kalbėjimo liežuvio vingiai.

Pakalbėkime trumpą sakinį:

Karamelinis laivas gabeno. Pirmasis dalyvis atsikelia.

Laivas užplaukė ant seklumos. Keliame antrąjį dalyvį.

Buriuotojai jau trys savaitės Trečias dalyvis keliasi.

Jie valgė karamelę ant seklumos. Ketvirtas žmogus atsikelia.

Sako liežuvį sukti tol, kol visi atsistoja, tada sako vieningai.

14. Apšilimas „Dega delnai“.

Vaikai sustoja ratu, gavę signalą pradeda ploti rankomis iš visų jėgų. Gavę signalą, nustokite ploti. Jie parodo rankas mokytojui, kuris patikrina, kaip jiems karšta. Karštų palmių savininkai sėdi. Vėsių ar šaltų delnų savininkai lieka ant scenos ir atlieka bet kokius mokytojo pašauktus veiksmus. Natūralu, kad aktoriniams įgūdžiams lavinti siūlomos situacijų improvizacijos.

15. Refleksija.

Šiandien žaidėme su jumis, išmokome kažko naujo. Kas labiausiai įsiminė iš šios dienos pamokos? Kas padeda aktoriui ją vystyti Kūrybiniai įgūdžiai? Teisingai, dėmesys ir suvokimas. Šiandien aptarėme keletą dėmesio rūšių, bet tema tuo nesibaigia. Dar turime daug ko išmokti apie dėmesį, suvokimą ir vaizduotę.

Mūsų šios dienos pamoka baigėsi.

16. Atsisveikinimas.

Vaikai stovi vienoje eilutėje arba šaškių lentos raštu ir pagal signalą atlieka vieną judesį su garsu:

Pritūpimas dešine koja, oro bučinys, apkabintos rankos, plati šypsena.

Mokytojas suplanuoja kitą pamoką.

Labiausiai vystosi aktoriniai įgūdžiai gerų savybių vaikams. Pažymima, kad tinkamai treniruojant, asmeniniu požiūriu į kiekvieną vaiką teigiamą įtaką klases. Prasideda dėmesys, atmintis. Vaikai geriau bendrauja tarpusavyje, stengiasi būti aktyvūs, žingeidūs. Neišsenkantis fantazijų, improvizacijų srautas randa išeitį žaidimo pratybose. Svarbiausia nuo pat treniruočių pradžios stengtis sklandžiai, neatskiriant savo vidinių jausmų ir būsenos, galbūt neįkyriai ir visai nepastebimai įvesti vaikus į kūrybos pasaulį. Ir, savaime suprantama, kaip pats mokytojas bus aistringas, nuoširdus, taip ir pasiims savo darbo rezultatą. Vaikai jiems labai jautrūs. Jiems iš esmės svarbu suprasti, kad jie yra dievinami ir vertinami. Neatsitiktinai per pamoką reikia pagirti, pažymėti kiekvieną mokinį, tai jiems kelia pasitikėjimą. Dažnai vaikai turi didelių kalbos problemų, dažniausiai yra drovūs ir sustingę. Iš esmės svarbu į tai neskirti visų studentų dėmesio. Ir už kiekvieną įveikiamą pagyrimą. Tokiu atveju padės ir asmeninės treniruotės. Ir visai nesvarbu, kad ateityje ne visi jie bus aktoriai. Svarbiausia, kad jie užaugtų dvasiškai turtingais, entuziastingais žmonėmis. O be to pradedame pirmą pamoką, atveriame pirmąją uždangą.

Susipažįstame. Vaikai kalba apie save. Kas jus domina, kokius konkrečius kitus būrelius jie lanko. Kalbame apie teatrą. Klausti klausimus. Vaikai mielai dalijasi įspūdžiais iš žiūrėtų spektaklių. Kokiuose teatruose jie buvo? Kas juos nustebino ir nustebino. Po to mokytojas kalba apie teatro studija, kuriame jie vaidins spektaklius, kuriuose vaidins vaikai. O norint lipti į sceną reikia išmokti to nebijoti, turėti gerą dikciją, mokėti dirbti vaidmenį ir lavinti kūrybinius gebėjimus. Ir tai mums padės vaidybos ir sceninės kalbos pamokos. Kas yra vaidyba? Tai speciali treniruotė, susidedanti iš daugybės lavinančių pratimų aktoriniai įgūdžiai. Mokysimės būti dėmesingi, tikėti siūlomais renginiais, mokėti improvizuoti. Nuo pat pradžių išbandysime save mažuose vaidmenyse ir tik baigę tam tikrą studiją darysime savo spektaklį.

Ir toliau Šis momentas mes dar susitiksime. Greičiausiai vardų ir pavardžių neprisiminėme. Tai bus pirmasis mūsų vaidybos pratimas. Mokytojas prašo vardo ir pavardės. Kad kitas mokinys kartotų, pridėkite savo vardą ir pavardę, kitas mokinys turi pakartoti pavardes ir pridėti savo duomenis. Galbūt mokiniai ne iš karto susidoros su šia užduotimi. Pirmiausia pradėkime pratimą. Paskutinis mokinys turėtų visus įvardyti ir prisistatyti. Šis paprastas pratimas lavina atmintį, mobilizuoja dėmesį. Ateityje užduotį apsunkinsime, pridėdami jūsų adresą, gimimo datą ir metus, tačiau tai turėtų būti daroma lėtai per pirmąjį užsiėmimų mėnesį. Vaikai pradeda diskutuoti, kas atliko užduotį. Kurkime tylą. Pereikime prie naujo pratimo.

Kokie mes triukšmingi. Paklausykime savo kambario. Kokius konkrečius garsus išgirsime? Kėdžių girgždesys, lempų triukšmas, vandens triukšmas radiatoriuose. Vaikai pradeda mankštintis. Kartkartėmis jie pradeda skleisti garsus, bet taip ir yra. Iš esmės jie pradeda lavinti savo klausos dėmesį. Šį pratimą galima naudoti tuo metu, kai reikia klasėje sukurti tylą, nuraminti vaikinus. Ateityje pakeisime užduotį. Klausomės garsų už lango, už durų, 1, 2, aukštuose.Galima oro erdvė. Ir vaikai girdi garsus, kuriais jis alsuoja. Nepamirškite kiekvieno pratimo pabaigoje pagirti vaikus ir trumpai analizuokite užduoties atlikimą. Po to atkreipiame dėmesį į tai, kaip sėdime, kaip pasistatome kėdes. Kviečiame vaikinus pastatyti kėdžių puslankį. Turėtų būti gerai ir tolygiai.

Ateityje statydami puslankį pradėsime bet kurią pamoką. Iš pirmo žvilgsnio užduotis atrodo paprasta. Tačiau tai puikiai sukoncentruoja vaikų dėmesį. Puslankis pasirodė tikras. Tiesiog buvo labai triukšminga. Siūlome vaikams viską daryti tyliai, nejudinti kėdžių, nekalbėti tarpusavyje. Paaiškinti, kad užkulisiuose, per visus pasirodymus, reikia būti tvarkingam, susikaupusiam, mes to išmoksime. Mokytojo užduotis pirmoje pamokoje – atkreipti dėmesį į kiekvieną mokinį ir jį pagirti. Pamokos pabaigoje duok namų darbai. Pažiūrėkite, koks buvo rytas, kai ėjome į mokyklą ir kas iš tikrųjų patraukė jūsų dėmesį.

Pamoką pradedame statydami puslankį. Daugeliu atvejų antroji pamoka būna labai triukšminga. Siūlome klausytis tylos ir labai tyliai nutiesti puslankį. Klausomės tylos ir stengiamės vienu momentu atsikelti, o visi atsisėsti, be mokytojo įsakymo. Kitoje pamokoje užduotį apsunkiname. Kėdžių apskritimai, trikampiai, atsisėskite nugara į langą, sieną. Bet darykite viską iš karto. Visi mokiniai sėdi ir kyla, pakelia ir deda kėdes kaip vienas žmogus. Jei tai pavyksta, vadinasi, pasiekėme tam tikrą vidinį dėmesį. Kitose pamokose, darydami pratimą su kėdėmis, viską darome vienu metu ir bandome skaičiuoti, kiek mokytojas suplos rankomis ir kiek ant stalo. Tikriausiai užduotis bus ne iš karto. Pratimą darome lėtai, praverčia didelis skaičius pamokas, kol vaikai mokosi atkreipti dėmesį. Pirmąjį užsiėmimų mėnesį galima tik išmokti kurti puslankį ir pakilti kartu. Nereikia versti vaikų ilgai ir nuobodžiai atlikti tą pačią užduotį. Būtina jausti vaikų nuotaiką ir gebėti greitai perjungti jų dėmesį į kitas pamokos temas.

Įsivaizduokite, jei

Šį pratimą vaikai nuolat atlieka su malonumu. Tai prisideda prie fantazijos, improvizacijos, tikėjimo emocijų formavimo. Mokytojas siūlo įsivaizduoti, kad jo rankose nėra kepurės, pavyzdžiui, kačiuko ar ežio, bet šiuo metu tai bus šuniukas. Elementus galima keisti ir užduotį be to. Rekvizitus reikia pasirūpinti iš anksto. Šis pratimas parodo, kaip bet kuris iš mokinių gali patikėti užduotimi ir ją atlikti. Iš pamokos į pamoką užduotys tampa vis sunkesnės. Pavyzdžiui, įsivaizduokime, kad teste dalyvaujame rankomis. Prisiminkite tešlos jausmą ant rankų, nuvalykite rankas. O šiuo metu mūsų rankos aliejuje, plastiline, molyje. Mokinys turi ne demonstruoti laidoje, o rasti atmintyje ir patikėti siūlomais įvykiais. Atmintyje raskite įvairių vaisių, saldumynų skonio pojūtį. Įsivaizduokite, kad valgome labai skanų arbūzą, ne, jis pasirodė neprinokęs, bet šiuo metu valgome saldų obuolį. Prisiminkite obuolio skonį. Šauniai padirbėta! Ne! Obuolys rūgštus ir kartus. Kol mokiniai atlieka pratimą, turite atkreipti dėmesį į tai, kaip jie tiki siūlomais įvykiais. Pasiekite tikėjimo jausmą. Jie tikėjo, kad rankose turi ne kepurę, o kačiuką, pajuto arbūzo ir obuolio skonį. Kad mokiniai nedemonstruotų užduoties, o tikėtų, kad tai vyksta šiuo metu ir šiuo metu ir viskas, ką jie daro, yra tiesa. Ir savaime suprantama, kad su mokiniais reikia kalbėtis apie teatrą, spektaklius. Stengiuosi neatskirti vaidybos nuo teorijos, aiškindamas, kam šios pratybos. Pavyzdžiui, kalbame apie tai, kad scenoje viskas daroma tapytojų rankomis, butaforija. Bet aktoriai vaidina taip, kad mes jais tikime, o viskas, kas juos supa scenoje, yra butaforija, dekoracijos, butaforijos, manome, kad tai tikra. Veiksmai scenoje gali vykti žiemą ar vasarą, naktį ar dieną, tačiau aktorius turi mokėti perteikti laiko būseną. Šie pratimai lavina mūsų vaizduotę, klausos, lytėjimo, regos dėmesio organus. Pirmųjų studijų metų vaikai turi suprantamai ir paprastai paaiškinti teoriją, pateikti daugiau praktinių pavyzdžių.

Įsivaizduokime, kad turime eiti siauru vamzdžiu, kad gautume kačiuką, arba per bedugnę siaura lenta, arba per pelkę per nelygumus. Užduotis gali būti atliekama individualiai arba mokinių grupėje. perėjimai gali būti per vandenį, sniegą, smėlį, mišką. Taip pat kartojame paskutinės pamokos pratimus, keisdami užduotis. Baigdami dalinamės savo pastebėjimais atliekant namų darbus.

Mes statome puslankį. Susipažinimo pratimą kartojame pridėdami namo, buto numerį. Dirbame su įsivaizduojamu objektu. Atliekame perėjimus. Kalbamės su mokiniais, kaip jie šiuo metu žino, kas yra vaidyba ir kodėl atliekame visus pratimus. O mes siūlome dėmesiui naują užduotį.

Pratimą atlieka du žmonės. Vienas mokinys yra kito atspindžio veidrodis. Siūlome ką nors veikti prieš veidrodį. Pavyzdžiui, laikyk save, tu tikrai sau patinki, ne, esi nepatenkinta savo išvaizda. Poveikio užduotys gali būti skirtingos. Antrasis mokinys (refleksija) turi vieną akimirką pakartoti pirmojo mokinio veiksmus. Ateityje vaikai patys prisigalvoja įvairių situacijų prieš veidrodį. Pradiniame etape svarbiausia neskubėti, studentas prieš veidrodį turėtų judėti sklandžiai, lėtai. Tuo metu, kai susidarys įspūdis, kad mokinys tikrai yra prieš veidrodį, pratimas atliktas teisingai. Veidrodis puikiai parodo mokinių gebėjimus, gebėjimą improvizuoti, fantazijas. Vaikai neturėtų kartoti vieni kitų, o sugalvoti savo siūlomus renginius.

Statome puslankį, dirbame su kėdėmis, darome perėjimus, veidrodį, kartojame ankstesnius pratimus. Raginame mokinius atlikti kai kuriuos užduočių lapus. Kas pasirodė jų akyse, o kas nelabai. Mokysimės reikšti savo mintis, analizuoti, teisingai ir taktiškai komentuoti. Sujungiame vizualinį dėmesį, sutvarkome reikalus klasėje. O darbo kaip visada užtenka visiems. Tęskime vizualinio dėmesio pratimus.

Mokytojas ant kėdės padeda įvairius daiktus. Knyga, rašikliai, raktai, ką tik norite. Veda į studentą, penkių sąskaita, jis turi prisiminti objektų padėtį. Po to prašome jo nusisukti ir pakeisti daiktų padėtį. Mokinio užduotis – grąžinti viską į pradinę padėtį. Tam tikru momentu galima nekeisti dalykų padėties arba tiesiog šiek tiek apsukti kėdę. Paskambinus naujam studentui, situaciją keičiame.

Prisimename, koks dabar buvo rytas, kaip atrodė medžiai, koks buvo dangus, kokių pramogų pamatė pakeliui į mokyklą. Mokytojo užduotis – nukreipti mokinį į tokius stebėjimus. Ateityje tai bus gera kūrybinė taupyklė pradedančiajam menininkui. Atliekame namų darbus. Pastebime už žmonių eisenos, kaip vaikšto storas žmogus, lieknas, senas vyras(sergančių žmonių draudimas) kaip valgome, žavūs pastebėjimai mokyklos valgykloje. Kitoje pamokoje vaikai pasidalins pastebėjimais.

statome puslankį, kartojame dėmesio pratimus, keičiame užduočių temas. Didžioji pamokos dalis bus skirta stebėjimams.

Tai pirmasis savarankiškas mokinių darbas, išėjimas į sceną, remiantis šia dėstytojo pastaba, reikia būti atsargiems, pirmiausia pasižymėti, kas sulaukė pagyrų ir tik vėliau kalbėti apie trūkumus. Stebime eiseną, stebėjimus valgomajame, pertraukoje. Vaikai dalyvauja diskusijoje. Būtina nukreipti vaikus į neįprastus, patrauklius pastebėjimus, kurie patraukė jų dėmesį.

Kai kurie vaikai labai ilgai negalės įveikti siaubo dirbti prieš publiką. Stengiuosi jų neskubinti, tegu kol kas žiūri į draugus. Kartkartėmis per mokslo metai jie dalyvauja tik kolektyvinėse pratybose. Tačiau vėliau įvyksta stebuklas ir asmeninėse laidose jie pradeda stebinti savo talentu. Ištisus metus pastebime, kad vaikai labai mėgsta stebėti gyvūnus. Vienas mėgstamiausių mano mokinių užduočių – augintinio katės, šuns, žiurkėno ir kt. demonstravimas. Kaip katė miega, kaip šuo reikalauja ją turėti, žaidžia kaip žiurkėnas slepia maistą, galima sugalvoti įvairių užduočių. Iki pirmųjų šių pratybų metų pabaigos galima sugalvoti Cirko numerį, kuriame dresuotojas pasirodys su savo dresuojamais gyvūnais. Stebėjimai gerai lavina dėmesį ir vaizduotę. Demonstracijoje mokinys bando susikurti temperamentą, įvaizdį, vaidina, improvizuoja.

Mes statome puslankį. Klausomės tylos. Dirbame su kėdėmis. Darome perėjimus, dėmesio pratimus. Pereikime prie naujo skyriaus.

Užduotis – ugdyti tikėjimo siūlomais įvykiais jausmą, gebėjimą teisingai įvertinti. Puslankio centre pastatykime kėdę ir pabandykime pažiūrėti, kiek jai metų, kokios spalvos, gal jau perdažyta. Ir šiuo metu tai ne kėdė, o karališkasis sostas. Elkitės su juo kaip su karališkuoju sostu ir pabandykite tikėti naujais siūlomais įvykiais. Norintieji atlieka pratimą. Įsivaizduokite, kad brangenybės yra paslėptos kėdės sėdynėje, bet jūs neturite galimybės jų pasiimti, jie jus pastebi. Kėdė užminuota jūsų veiksmais. Kiekviena kėdė paverčiama šauniu motociklu, ji sulaužoma. Kėdė yra triratis, tau treji metai. Mokytojo užduotis – pasiekti teisingus pažymius, išmokyti veikti atliekant pačią paprasčiausią užduotį. Atnešame studentui ir prašome atsistoti prieš vaikinus. Likusiesiems suteikiame užduotį pagalvoti apie draugą, kaip jis apsirengęs, kokia šukuosena, kokios spalvos akys. Savaime suprantama, kad egzamino pabaigoje studentas nepatirs nieko kito, išskyrus gėdą. Ir šiuo metu mes suteikiame užduotį mokiniui apsvarstyti knygą ir vėliau ją išdėstyti, o likusieji toliau žiūri į draugą. Teisingai atlikdamas mokinys nebepatirs gėdos emocijų. Jis buvo užsiėmęs savo užduotimi, kad sužinotų kuo daugiau apie knygą. Kokiais metais atspausdinta, kas kūrėjas, kokios spalvos, ar daug žmonių skaitė. Taigi, mes paaiškiname, kad scenoje visada reikia ieškoti, sugalvoti poveikį pačiam ir tikėti tuo, ką darau, jungiantis prie to kūrybinis procesas dėmesys, vaizduotė, improvizacija. Viskas, ko išmokome atlikdami ankstesnes užduotis. Kiekvienoje pamokoje keičiame siūlomų renginių užduočių temas. Pavyzdžiui, įsivaizduokime, kad aš pasiklydau miške, traukinių stotyje, laukiu draugo, man šalta, laukiu eilėje prie odontologo kabineto. Ateityje šios pratybos bus pirmasis žingsnis pereinant prie etiudų ir sudėtingų vaidybos elementų atlikimo.

Mes statome puslankį. Gerai tuo metu, kai mokiniai pradeda teisingai statyti puslankį be mokytojo priminimo, prieš pamokos pradžią. Atliekame sąmoningumo pratimus. Tęsiame užduotis siūlomuose renginiuose. Einame į sekciją, dirbame su įsivaizduojamu objektu. Pakvieskite mokinius užsiimti fizine veikla. Pavyzdžiui, nulupkite bulves, išgręžkite skudurą, atsineškite kibirą vandens, išlyginkite drabužius. kiek apytiksliai išleidžiame jėgų kiekvienam smūgiui. Užduotyje atkreipiame dėmesį į raumenų įtampą. Dėl objekto tūrio. Aiškumo dėlei prašome mokinio pajudinti kėdę. Po to prašome tai padaryti su įsivaizduojama kėde. Mokinys bandys atmintyje surasti, kiek pastangų jis įdėjo judindamas kėdę, kaip judėjo. Aiškiname, kad šios pratybos lavina mūsų ištikimą egzistavimą scenoje. Žiūrovas turi mumis tikėti. Pavyzdžiui, kad scenoje kilnojame sunkius akmenis, nešiojame sunkius krepšius, atliekame fizinius veiksmus pagal spektaklio įvykius. Pateikiame mokiniams namų darbus, kad būtų galima paruošti užduotį bet kokiam fiziniam poveikiui. Šioje plėtroje stengiausi apsigyventi ties svarbiausiomis studentams užduotimis ir tik pirmaisiais studijų metais. Nuo ko pradėti, kaip organizuoti vaikus, išmokyti juos teisingai egzistuoti scenoje. Užsiėmimų temas galima keisti atsižvelgiant į asmeninius mokinių akcentus. Atsižvelgdamas į temas, pratimus rengia ir parenka mokytojas. Įskaitant sceninį gydymą, sceninį judėjimą, grimo pamokas. Retkarčiais padeda visa pamoka skirti poezijos skaitymui, šnekučiuotis apie autorius. Leiskite užduočiai iš anksto paruošti mėgstamus eilėraščius, po kurių bus pasakos, kurias galėsite pabandyti žaisti su jais, skaityti smulkios pasakos kaip tik šią akimirką suvaidinti juos etiudiniu būdu. Nuo paprasto pereikite prie sudėtingo ir būkite su vaikais. Tuomet galima išlaikyti viltį rezultato, kuris patiks studentams ir žiūrovams.

1. Kaklaraištis. (pamokos pradžia) (7 minutės)

1. Pasisveikinimas.

2. Apšilimas:

· Pratimai kūno raumenims atpalaiduoti: smulkiosios motorikos lavinimui, raumenų įtampai malšinti;

2. Veiksmo plėtra (10 minučių)

· Pratimai kalbai lavinti;

· kūrybiniai pratimai;

Vaizduotės pratimai;

· Plastinio išraiškingumo ugdymo pratimai;

3. Kulminacija (8 minutės)

· Vaidybos eskizai;

4. Atsiejimas (3 minutės)

· Pratimai veido mimikai lavinti;

5. Finalas (pamokos pabaiga) (2 minutės)

Pamoka "pažintis"

Susipažįstame. Vaikai kalba apie save. Kokie pomėgiai, kokie kiti būreliai lankosi. Kalbame apie teatrą. Klausti klausimus. Vaikai noriai dalijasi įspūdžiais apie žiūrėtus spektaklius. Kokiuose teatruose jie buvo? Kas juos nustebino ir nustebino. Tada mokytojas pasakoja apie teatro studiją, kurioje jie mokysis, apie spektaklius, kuriuose vaidina vaikai. O norint lipti į sceną reikia išmokti to nebijoti, turėti gerą dikciją, mokėti dirbti vaidmenį ir lavinti savo kūrybinius gebėjimus. Ir tai mums padės vaidybos ir sceninės kalbos pamokose. Kas yra vaidyba? Tai speciali treniruotė, kurią sudaro daugybė aktorinius įgūdžius lavinančių pratimų. Išmoksime būti labai atidūs, tikėti siūlomomis aplinkybėmis, mokėti improvizuoti. Nuo pat pradžių išbandysime save mažuose vaidmenyse ir tik po tam tikro studijų atliksime savo pasirodymą.

O dabar mes vėl susitiksime. Greičiausiai vardų ir pavardžių neprisiminėme. Tai bus pirmasis mūsų vaidybos pratimas. Mokytojas prašo vardo ir pavardės. Kad kitas mokinys kartotų, pridėkite savo vardą ir pavardę, kitas mokinys turi pakartoti ankstesnes pavardes ir pridėti savo duomenis. Galbūt mokiniai negalės atlikti šios užduoties iš karto. Pratimą pradėkime nuo pradžių. Paskutinis mokinys turėtų visus įvardyti ir prisistatyti. Šis paprastas pratimas lavina atmintį, mobilizuoja dėmesį. Ateityje užduotį apsunkiname, pridedame jūsų adresą, gimimo datą ir metus, tačiau tai turėtų būti daroma palaipsniui per pirmą užsiėmimų mėnesį. Vaikai pradeda diskutuoti, kas atliko užduotį. Kurkime tylą. Pereikime prie naujo pratimo.

„Klausyk tylos“

Kokie mes triukšmingi. Paklausykime savo kambario. Kokius garsus išgirsime? Kėdžių girgždesys, lempų triukšmas, vandens triukšmas radiatoriuose. Vaikai pradeda mankštintis. Kartais jie pradeda skleisti garsus, bet taip ir būna. Svarbiausia, kad jie pradeda lavinti klausos dėmesį. Šis pratimas gali būti naudojamas, kai reikia sukurti tylą klasėje, nuraminti vaikinus. Ateityje pakeisime užduotį. Klausomės garsų už lango, už durų, 1-ame, 2-ame, aukštuose... Galite tiesiog klausytis oro. Ir vaikai girdi garsus, kuriais jis alsuoja. Nepamirškite po kiekvieno pratimo pagirti vaikų, trumpai apžvelkite užduotį. Tada atkreipiame dėmesį į tai, kaip sėdime, kaip išdėstytos mūsų kėdės. Kviečiame vaikinus pastatyti kėdžių puslankį. Jis turėtų būti gražus ir lygus.

„Mes statome puslankį“

Ateityje kiekvieną pamoką pradėsime sukonstruodami puslankį. Iš pirmo žvilgsnio užduotis atrodo paprasta. Bet labai gerai sukoncentruoja vaikų dėmesį. „Puslankis pasirodė teisingas. Tiesiog buvo labai triukšminga“. Siūlome vaikams viską daryti tyliai, nejudinti kėdžių, nekalbėti tarpusavyje. Paaiškinkite, kad užkulisiuose, per pasirodymus reikia būti tvarkingam, susikaupusiam, mes to išmoksime. Mokytojo užduotis pirmoje pamokoje – atkreipti dėmesį į kiekvieną mokinį ir jį pagirti. Pamokos pabaigoje pateikite namų darbus. Stebėkite, koks buvo rytas, kai ėjome į mokyklą, ir kas iš tikrųjų patraukė jūsų dėmesį.

Užsiėmimas

Pamoką pradedame statydami puslankį. Paprastai antroje pamokoje viskas vyksta labai triukšmingai. Siūlome klausytis tylos ir labai tyliai nutiesti puslankį. Klausomės tylos ir stengiamės keltis tuo pačiu metu, o visi atsisėsti tuo pačiu metu, be mokytojo įsakymo. Kitoje pamokoje užduotį apsunkiname. Kėdžių apskritimai, trikampiai, atsisėskite nugara į langą, sieną. Bet darykite viską tuo pačiu metu. Visi mokiniai atsisėda ir atsistoja, pakelia ir pasistato kėdes kaip vienas žmogus. Jei tai pavyksta, vadinasi, pasiekėme tam tikrą vidinį dėmesį. Kitose pamokose darydami pratimą su kėdėmis viską darome vienu metu ir bandome skaičiuoti, kiek mokytojas suplos rankomis ir kiek ant stalo. Galbūt užduotis nepavyks iš karto. Pratimą darome palaipsniui, prireiks daug pamokų, kai vaikai išmoks susikaupti. Pirmąjį užsiėmimų mėnesį galite tik išmokti nutiesti puslankį ir keltis kartu. Nereikia versti vaikų ilgai ir nuobodžiai atlikti tą pačią užduotį. Turite jausti vaikų nuotaiką ir sugebėti greitai perjungti jų dėmesį į kitas pamokos temas.

"Įsivaizduokite, jei..."

Vaikams šis pratimas visada patinka. Tai prisideda prie fantazijos, improvizacijos, tikėjimo jausmo ugdymo. Mokytoja siūlo įsivaizduoti, kad jo rankose nėra kepurės, pavyzdžiui, kačiuko ar ežiuko, bet dabar tai bus šuniukas. Galima keisti daiktus ir darbą. Rekvizitus patartina pasirūpinti iš anksto. Šis pratimas parodo, kiek kiekvienas iš mokinių gali tikėti užduotimi ir ją atlikti. Iš pamokos į pamoką užduotys tampa vis sunkesnės. Pavyzdžiui, įsivaizduokime, kad teste dalyvaujame rankomis. Prisiminkite tešlos jausmą ant rankų, nuvalykite rankas. O dabar mūsų rankos aliejuje, plastiline, molyje. Mokinys turi ne demonstruoti laidoje, o prisiminti ir tikėti pasiūlytomis aplinkybėmis. Prisiminkite įvairių vaisių, saldumynų skonį. Įsivaizduokite, kad valgome labai skanų arbūzą, ne, jis pasirodė neprinokęs, o dabar valgome saldų obuolį. Prisiminkite obuolio skonį. Šauniai padirbėta! Ne! Obuolys rūgštus ir kartus. Mokiniams atliekant pratimą būtina atkreipti dėmesį į tai, kiek jie tiki siūlomomis aplinkybėmis. Pasiekite tikėjimo jausmą. Jie tikėjo, kad rankose turi ne kepurę, o kačiuką, pajuto arbūzo ir obuolio skonį. Kad mokiniai nedemonstruotų užduoties, o tikėtų, kad tai vyksta dabar, šiuo metu ir viskas, ką jie daro, yra tiesa. Ir, žinoma, su mokiniais būtina pasikalbėti apie teatrą, spektaklius. Stengiuosi neatskirti vaidybos nuo teorijos, aiškindamas, kodėl šie pratimai reikalingi. Pavyzdžiui, mes kalbame apie tai, kad scenoje viskas padaryta menininkų rankomis, butaforija. Bet aktoriai vaidina taip, kad mes jais tikime, ir viskas, kas juos supa scenoje, butaforija, dekoracijos, butaforijos, mums atrodo tikra. Veiksmai scenoje gali vykti žiemą ar vasarą, naktį ar dieną, tačiau aktorius turi mokėti perteikti laiko būseną. Šie pratimai lavina mūsų vaizduotę, klausos, lytėjimo, regos dėmesio organus. Pirmųjų studijų metų vaikams teorija turėtų būti paaiškinta suprantamai ir paprastai, pateikiama daugiau praktinių pavyzdžių.

Pratimas „Perėjimai“

Įsivaizduokite, kad turime eiti siauru vamzdžiu, kad gautume kačiuką, arba per bedugnę siaura lenta, arba per pelkę per nelygumus. Užduotį galima atlikti individualiai arba mokinių grupėje. „perėjimai“ gali būti per vandenį, sniegą, smėlį, mišką. Taip pat kartojame pratimus ankstesnė pamoka keičiant užduotis. Baigdami dalinamės savo pastebėjimais atliekant namų darbus.

Užsiėmimas

Mes statome puslankį. Pratimą „susipažinimas“ kartojame pridėdami namo, buto numerį. Dirbame su įsivaizduojamu objektu. Atliekame perėjimus. Kalbamės su mokiniais, nes jie dabar supranta, kas yra vaidyba ir kodėl mes atliekame visus pratimus. O mes siūlome dėmesiui naują užduotį.

"Veidrodis"

Pratimą atlieka du žmonės. Vienas mokinys yra kito atspindžio veidrodis. Siūlome ką nors veikti prieš veidrodį. Pavyzdžiui, laikyk save, tu tikrai sau patinki, ne, esi nepatenkinta savo išvaizda. Veiksmų užduotys gali būti skirtingos. Antrasis mokinys (refleksija) turi vienu metu kartoti pirmojo mokinio veiksmus. Ateityje vaikai patys sugalvoja skirtingos situacijos prieš veidrodį. Pirmajame etape svarbiausia neskubėti, mokinys prieš veidrodį turėtų judėti sklandžiai, lėtai. Kai susidaro įspūdis, kad mokinys tikrai yra prieš veidrodį, pratimas atliktas, tiesa. „Veidrodis“ labai gerai parodo mokinių gebėjimus, gebėjimą improvizuoti, fantazijas. Vaikai neturėtų kartoti vienas kito, o sugalvoti savo siūlomas aplinkybes.

Užsiėmimas

Statome puslankį, dirbame su kėdėmis, atliekame perėjimus, „veidrodiuojame“, kartojame ankstesnius pratimus. Raginame mokinius atlikti kai kuriuos užduočių lapus. Kas, jų nuomone, pasiteisino, o kas ne. Mokysimės reikšti savo mintis, analizuoti, teisingai ir taktiškai komentuoti. Sujungiame vizualinį dėmesį, sutvarkome reikalus klasėje. O nuveikti kaip visada užteks visiems. Tęskime vizualinio dėmesio pratimus.

Mokytojas padeda daiktus ant kėdės. Knyga, rašikliai, raktai, ką tik norite. Skambina mokiniui, skaičiuodamas iki penkių, jis turi prisiminti objektų padėtį. Tada prašome jo nusisukti ir pakeisti daiktų padėtį. Mokinio užduotis – grąžinti viską į pradinę padėtį. Tam tikru momentu jūs negalite pakeisti dalykų būklės arba tiesiog šiek tiek pasukti kėdę. Paskambinus naujam studentui, situaciją keičiame.

„Mano pastebėjimai“

Prisimename, koks šiandien buvo rytas, kaip atrodė medžiai, koks dangus, ką įdomaus pamatė pakeliui į mokyklą. Mokytojo užduotis – nukreipti mokinį į tokius stebėjimus. Ateityje tai bus gera kūrybinė taupyklė pradedančiajam menininkui. Atliekame namų darbus. Stebime žmonių eiseną, kaip vaikšto storas žmogus, lieknas, senas vyras(sergančių žmonių draudimas) kaip valgome, įdomūs pastebėjimai mokyklos valgykloje. Kitoje pamokoje vaikai pasidalins pastebėjimais.

Užsiėmimas

statome puslankį, kartojame dėmesio pratimus, keičiame užduočių temas. Dauguma pamoka bus skirta stebėjimams.

Tai pirmasis savarankiškas darbas mokinių, išlipkite į sceną, todėl mokytojo pastabos turėtų būti atsargios, patartina pirmiausia pasižymėti, kas atsitiko, pagirti ir tik tada kalbėti apie trūkumus. Stebime pasivaikščiojimus, stebėjimus valgomajame, pertraukoje. Vaikai dalyvauja diskusijoje. Būtina nukreipti vaikus į neįprastus, įdomius pastebėjimus, kurie patraukė jų dėmesį.

Kai kurie vaikai negali įveikti baimės dirbti prieš auditoriją labai ilgai. Stengiuosi jų neskubinti, tegu kol kas žiūri į savo bendražygius. Kartais per mokslo metus jie dalyvauja tik kolektyvinėse pratybose. Tačiau tada įvyksta stebuklas ir individualiose laidose jie pradeda stebinti savo talentu. Visus metus mes ir toliau stebime, vaikai labai mėgsta stebėti gyvūnus. Parodyti augintinę katę, šunį, žiurkėną ir pan. – viena mėgstamiausių mano mokinių užduočių. Kaip katė miega, kaip šuo prašo maisto, žaidžia kaip žiurkėnas slepia maistą, galite sugalvoti įvairių užduočių. Iki pirmųjų metų pabaigos iš šių pratimų galite sugalvoti „Cirko“ numerį, kuriame treneris pasirodys su savo dresuotais gyvūnais. Stebėjimai gerai lavina dėmesį ir vaizduotę. Demonstracijoje mokinys veikiantis bando sukurti personažą, įvaizdį, žaidžia ir improvizuoja.

Užsiėmimas

Mes statome puslankį. Klausomės tylos. Dirbame su kėdėmis. Atliekame perėjimus, dėmesio pratimus. Pereikime prie naujo skyriaus.

„Siūlomos aplinkybės“

Užduotis – ugdyti tikėjimo siūlomomis aplinkybėmis jausmą, gebėjimą teisingai įvertinti. Puslankio centre pastatykime kėdę ir pabandykime pažiūrėti, kiek jai metų, kokios spalvos, gal jau perdažyta. Ir dabar tai ne kėdė, o karališkasis sostas. Prašau, elkitės su juo kaip su karališkuoju sostu, pabandykite patikėti naujomis siūlomomis aplinkybėmis. Norintys atlikti pratimą. Įsivaizduokime, kad brangenybės yra paslėptos kėdės sėdynėje, bet tu negali jų pasiimti, esi stebimas. Kėdė užminuota jūsų veiksmais. Kiekviena kėdė virsta šauniu motociklu, ji sulūžo. Kėdė yra triratis, tau treji metai. Mokytojo užduotis – pasiekti teisingų įvertinimų, išmokyti pasielgti atliekant paprasčiausią užduotį. Skambiname studentui ir prašome atsistoti prieš vaikinus. Likusiesiems suteikiame užduotį pagalvoti apie bendražygį, kaip jis apsirengęs, kokia šukuosena, kokios spalvos akys. Žinoma, po tokio egzamino mokinys patirs ne ką kita, o nejaukumą. Ir dabar mes suteikiame užduotį studentui apsvarstyti knygą ir tada ją aprašyti, o likusieji toliau svarsto draugą. At teisingas vykdymas, pratimai mokinys nebesijaus gėdingas. Jis buvo užsiėmęs savo užduotimi, kad sužinotų kuo daugiau apie knygą. Kokiais metais jis išleistas, kas autorius, kokios spalvos, kiek žmonių skaitė. Taigi, paaiškiname, kad scenoje visada reikia ieškoti, sugalvoti sau veiksmą ir tikėti tuo, ką darau, jungiant dėmesį, vaizduotę, improvizaciją prie šio kūrybinio proceso. Viskas, ko išmokome atlikdami ankstesnę užduotį. Kiekvienoje pamokoje keičiame užduočių temas pagal siūlomas aplinkybes. Pavyzdžiui, įsivaizduokime, kad aš pasiklydau miške, traukinių stotyje, laukiu draugo, man šalta, laukiu eilėje prie odontologo kabineto. Ateityje šie pratimai bus pirmasis žingsnis pereinant prie etiudų ir atliekant sudėtingus vaidybos elementus.

Užsiėmimas

Mes statome puslankį. Gerai, kai mokiniai prieš pamokos pradžią pradeda teisingai statyti puslankį be mokytojo priminimo. Atliekame sąmoningumo pratimus. Tęsiame užduotis „Esu pasiūlytose aplinkybėse“. Pereikime prie skyriaus, dirbdami su įsivaizduojamu objektu. Pakvieskite mokinius užsiimti fizine veikla. Pavyzdžiui, nulupkite bulves, išgręžkite skudurą, atsineškite kibirą vandens, išlyginkite drabužius. Kiek apytiksliai išleidžiame jėgų kiekvienam veiksmui. Užduotyje atkreipiame dėmesį į raumenų įtampą. Dėl objekto tūrio. Aiškumo dėlei prašome mokinio pajudinti kėdę. Tada prašome tai padaryti su įsivaizduojama kėde. Mokinys stengsis prisiminti, kiek pastangų skyrė kėdės kilnojimui, kaip judėjo. Aiškiname, kad šie pratimai lavina mūsų teisingą egzistavimą scenoje. Žiūrovas turi mumis tikėti. Pavyzdžiui, kad scenoje kilnojame sunkius akmenis, nešiojame sunkius krepšius, atliekame fizinius veiksmus pagal spektaklio įvykius. Mokiniams pateikiame namų darbus, kad jie paruoštų užduotį bet kokiam fiziniam veiksmui.

Vykdydamas šią raidą, stengiausi apsigyventi ties svarbiausiomis studentams ir konkrečiai pirmųjų studijų metų užduotimis. Nuo ko pradėti, kaip organizuoti vaikus, išmokyti teisingo egzistavimo scenoje. Pamokų temas galima keisti atsižvelgiant į individualias mokinių savybes. Atsižvelgdamas į temas, pratimus rengia ir parenka mokytojas. Įskaitant sceninės kalbos, sceninio judesio, grimo pamokas. Kartais pravartu visą pamoką skirti poezijos skaitymui, pasikalbėti apie autorius. Iš anksto duokite užduotį paruošti mėgstamus eilėraščius, tada bus pasakos, kurias bandysite suvaidinti, skaitysite mažas pasakas ir iškart suvaidinsite jas etiudo metodu. Nuo paprasto pereikite prie sudėtingo ir būkite kartu su vaikais. Tada galima tikėtis rezultato, kuris patiks studentams ir žiūrovams.

Papildymas
Pratimas „Žvaigždynai“.

Vaikai laisvai vaikšto aplink publiką. Tai mažos skraidančios žvaigždės. Užduotis: mokytojo nurodymu, atlikdami tam tikrą užduotį, susiburkite į „Žvaigždynus“. Pvz.: „Trys iš jų, sėdi ant grindų vienas kitam nugara.“ Grupė, kuri užduotį atlieka greičiau nei kiti, pakelia susikabinusias rankas ir šaukia „Ei!“.

Pratimas „Aš esu skulptūra“.

Reikia pagalbos savo kūną pavaizduoti kokią nors savybę ar jausmą. Pirma, ištraukite iš anksto paruoštas korteles ("Pasipiktinimas", "Drąsa", "Džiaugsmas" ir kt.), Tada patys sugalvokite jausmus. Likusieji spėlioja. Laimi tas, kurio skulptūrą atspėjo daugiausia žmonių.

Pratimas „Plastilinas“.

„Skulptorius“ iš „plastilino“ (visiškai atsipalaidavęs žmogus) lipdo skulptūrą, kuri, jo nuomone, atitinka skambanti muzika. Kai visos skulptūros yra paruoštos, joms paeiliui sakoma „Gyvai!“. Clay Clay pradeda elgtis taip, kaip suprato, remdamasis savo madingais pozais. (Pratimo metu negalite kalbėti)

Pratimas „Stebuklinga krūtinė“

Vaikai kviečiami įsivaizduoti, kad apskritimo centre yra didelė stebuklinga skrynia. (Padėkite įsivaizduojamą skrynią ir parodykite, kaip ji atsidaro.) Kadangi skrynia yra stebuklinga, joje yra viskas, kas egzistuoja pasaulyje. Kiekvienas gali prieiti prie dėžės ir, netaręs nė žodžio, ką nors iš jos „ištraukti“. Jam teks be žodžių, t.y. tam tikrais judesiais ir gestais parodyti visiems, ką jis ištraukė, ką daro su šiuo daiktu ar kaip su juo žais. Prie demonstruojančiojo prisijungia tas, kuris atspėja, koks daiktas buvo paimtas iš stebuklingos skrynios. O jis savo ruožtu pasakys, ar buvo suprastas teisingai. Kaip daugiau žmonių prisijungia prie rodomo, tuo geriau.

Raganosių žaidimas.

Vienas vaikas yra miegantis raganosis. Jis guli ant pilvo, slepia veidą, palaidotas rankose. Ant nugaros uždedama moneta. Fone groja rami muzika. Žaisdami gestus susitariama dėl bandymų eilės. Užduotis – paimti monetą nepažadinant raganosio. Jei raganosis ką nors pajuto, jis turi teisę pabusti ir patraukti medžiotoją.

Pratimas „Veiksmas – reakcija“.

Mokinių pora vadinama priešingų veiksmų pora (pavyzdžiui, „Praleisti – neįleisti“, „įtikinėti – atsisakyti“, „Pralinksminti – bijoti“) Be pasiruošimo jie turi suvaidinti eskizą, kuriame kiekvienas atliks po vieną. Vienintelis dalykas, dėl kurio leidžiama susitarti prieš pradedant etiudą – kas kokį veiksmą atlieka ir vietos aplinkybės.

Žaidimas „Plojimai ratu“.

Reikia pranešti, kad šiandien pamoka praėjo puikiai ir visi nusipelnė aplodismentų. Visi vaikai patenka į bendrą ratą. Vienas pradeda: jis prieina prie vieno iš vaikų, žiūri jam į akis ir ploja, ploja rankomis iš visų jėgų. Tada abu pasirenka kitą žmogų, kuris taip pat sulaukia savo plojimų – abu prieina prie jo, atsistoja priešais ir ploja. Tada visa trijulė išsirenka kitą pretendentą į ovacijas. Kiekvieną kartą tas, kuriam plojo, turi teisę pasirinkti kitą. Taigi žaidimas tęsiasi ir plojimai vis garsesni.