Darbo su pirštinėmis lėlėmis scenarijai. Užklasinės veiklos „pirštų lėlės“ santrauka

SVETLANA KALININA
Spektaklio scenarijus: „Pirštų teatras Ropė“.

Tikslas: Vaikų kalbos ugdymas žodinės liaudies dailės priemonėmis.

Užduotys:

1. Formuoti pažintinę veiklą, supažindinant vaikus su tautine kultūra;

2. Tęsti pažintį su folkloro kūriniais;

3. Lavinti smulkiąją motoriką pirštai naudojant pirštų teatrą;

Medžiaga:

Pirštų teatras iš pasakos« ropės» ; minkštas žaislasšuniškas, darbastalis pasakų teatras« ropės» .

parengiamieji darbai:

1. Vaikiško eilėraščio apie šunį skaitymas "Valgyk, šunyte!"

2. Žaidimo mokymasis "Šuo atėjo pas mus";

3. Žaislų ir iliustracijų pagal pasaką tyrimas « ropės» .

Pamokos eiga:

Mokytoja pasitinka vaikus, pasisveikina, pasako, kokie jie šiandien protingi, visų akys spindi.

Vaikai, ar jums patinka pasakos?

taip, meile (vaikai atsako).

Matau tavo akys spindi!

Ir aš noriu pakviesti jus į kelionę į pasaką, pasakišku traukiniu.

Na ir atsisėdame patogiau, užvedame variklį rrr.

Einam pūk – pūk – pūk.

Priekabos, priekabos

Dumbo palei bėgius

Jie važiuoja, vairuoja vagonus

Pasakoje vaikinai.

Štai mes, vaikinai su jumis pasakoje.

O, vaikinai, čia kažkas atsitiko, taip tylu, kur visi dingo?

Nieko nematote?

Ne, atsako vaikai.

Ir žinote, vaikai, mes dabar ieškome savo pasakos.

Vienas du trys keturi Penki,

Ieškome pasakos!

Iš kokios pasakos šie veikėjai, kas žino?

Vaikai vardija pasakas.

O ko dar nėra, kokių pasakos herojų neradome?

Taip, žinoma, senelis ir močiutė.

Kur jie yra?

Taip, jie yra mūsų senelis ir močiutė.

Kur yra jų anūkė?

O štai anūkė.

O dabar galime pasakyti, kokia tai pasaka?

Teisingai « ropės» .

Kur yra ropės?

Pažiūrėk į tuos vaikinus ropėsšuo Žučka jį paslėpė ir nenori mums duoti.

Ar žinai kodėl?

Ji nori, kad žaistume su ja.

Mokytojas prieina ir paima šunį, skaito eilėraštis:

Valgyk, šunyte: hm, hm!

Aš duosiu šuniui košės.

Šuo valgo dubenyje

O dukra – iš šaukšto.

Mokytojas nurodo šuniškas:

„Bug, sėsk į ratą ir mes žaisime su tavimi

Žaidimas žaidžiamas "Šuo atėjo pas mus",

Šuo atėjo pas mus

Protingas šuo.

Žaidžia su vaikais

Loja labai garsiai:

Au, o, o!

globėjas:- Kaip šuo loja?

Vaikai:- Ai vau vau!

globėjas:- Šuo malonus. Jai patinka žaisti su vaikinais. Ar nori žaisti su ja?

Vaikai: - Taip!

Mokytojas pastato šunį į priešingą pusę, Jis kalba:

Eikime pas šunį ir paglostykime.

Vaikai kartu su mokytojais eina prie šuns ir jį paglostyti. Šuo "lojimas ir bėgimas" vaikams. Vaikai bėga prie savo kėdžių.

globėjas: - Šuo niekuo nepasivijo! Vaikai bėga greitai. O dabar tu pasiviji šunį.

Mokytoja imituoja šuns bėgimą, vaikai ją pasiveja, paglosto.

Žaidimas kartojamas 2 kartus.

Tada mokytojas sako:

Vaikai, kas šiandien atbėgo žaisti su jumis?

Vaikai: -Šuniukas.

globėjas: - Tau patiko žaisti su šunimi, o šuo mėgsta žaisti su tavimi. Puiku, visi stengėsi, greitai bėgo, smagiai žaisdavo ir šuo Bugas davė ropę.

Bet kažkas padarė mus pasakų herojai, kas nutiko?

Ką? Taip, jie nori, kad parodytume apie juos pasaką, ar ne?

Tylūs, tylūs vaikai

tu klausai apie ropės

Pasaka gali būti maža, bet apie svarbius dalykus,

Prasideda teisingai:

Gyveno senelis ir moteris, anūkė, blakė, katė - Murka,

O rūsyje - pelė - norushka, Šalia senelio sodo, Tada pasaka eis ...

Vaikai kartu su mokytoja rodo pasaką ( pirštų teatras « ropės» ).

Pasakos pabaigoje pasigirsta lokomotyvo švilpukas.

Pedagogas – gerai, vaikinai, bet mums laikas grįžti Darželis. O kad mūsų herojams nenuobodžiautų, pasiimsime juos su savimi. Visi susėdame į priekabas ir leidžiamės į kelią. Čia važiavo lokomotyvas, Jis nuvedė vaikus į darželį. Tu-tu-tu.

ropės- trumpa pasaka vaikams su didelis kiekis pasikartojimų. Tai rodo, kad kartu, su visa šeima viską daryti visada lengviau nei vienam. Supažindinti vaikus su teatrališkas veikla prisideda prie vaiko pasaulio vystymosi žmogaus jausmus ir bendravimo įgūdžius, ugdant gebėjimą užjausti. Ačiū teatras vaikas pasaulio mokosi ne tik protu, bet ir širdimi, išreiškia savo požiūrį į gėrį ir blogį.

Susijusios publikacijos:

"Ropė" muzikinis kūrinys remiantis to paties pavadinimo rusų kalba liaudies pasaka„Ropė“ 4-5 metų vaikams Autorius Shelest S. V. – teatro vadovė.

„Pirštukų teatras iš veltinio“ Mano vaikų grupė mėgsta žaisti ir rodyti teatrą – tiek mergaitės, tiek berniukai. Grupė yra.

Mieli kolegos! Leiskite supažindinti jus su savo „Pasakų knyga“! Vienas iš mano pomėgių – veltiniai žaislai. Mano nuomone.

Pirštų lėlių teatras yra įdomi edukacinė veikla vaikams. Puikiai plečia vaizduotę, stiprina smulkiąją motoriką.

Pirštų teatras – tai figūrėlių – personažų rinkinys, uždedamas ant atskiro piršto. Tai gali būti tik atskiros lėliukės, gyvūnai,.

Šiame straipsnyje kalbėsiu apie tai, kaip jis gaminamas elementariausias pirštinė lėlė iš kartono ir spalvoto popieriaus. Pirštinės lėlės gaminimo technologija, apie kurią kalbėsiu, skiriasi nuo „origami pirštinės lėlės“ ir, mano nuomone, yra labai įdomi.

Tačiau pradžiai apibendrinkime psichologinį pagrindą šiai šventinei veiklai, kuri rodoma anaiptol ne tik vaikams. ikimokyklinio amžiaus. Aš ir toliau tvirtinu, kad suaugusieji duoda nuostabiausius lėlių terapijos rezultatus.

Straipsnių ciklo pradžioje jau sakiau, kad psichoterapijoje (lėlių terapija, pasakų terapija) naudojamos trijų tipų lėlės (yra ir kita lėlių rūšis - papildoma ketvirtoji, bet dėl ​​tam tikrų aplinkybių kalbėsime apie tai atskirai).

Jau skaitėte medžiagą apie trijų etapų pasakų terapijos procesą Valdorfo lėlės pagalba.

Priminsiu, kad psichoterapija lėlių pagalba būtinai vyksta trimis etapais:

Lėlių terapija: pirmasis etapas – lėlės gamybos procesas

Atsiminkite, kad lėlės siuvimas (kirpimas) nėra toks darbas, kuris buvo PRIEŠ psichoterapijos seansą. Tai jau PATI PSICHOTERAPIJA.

Jūsų „klasėje“ niekas nesėdi nusiminęs, su siūlu dantyse ir adata rankose. visiška tyla. Tie, kuriuos surinkote

  • atidžiai klausydamas tavo balso,
  • Jūsų scenarijus (net jei jis primityvus, kaip vestuvių toastmaster)
  • bandote įsivaizduoti, apie ką kalbate,
  • ir tada užpildykite nuostabia prasme kiekvieną savo darbinį judesį.

Tada vyks lėlių terapija.

Lėlių terapija: antrasis etapas – lėlininko pažintis su lėle

Svarbiausia šiame etape išmokyti piršto lėlę reikšti emocijas ir atlikti veiksmus. Užmegzkite ryšį tarp jūsų ir lėlės, tiksliau, ištempkite elektros grandinę, jungiančią jūsų sielą, valią, rankas ir lėlę...

Savaime suprantama, toks darbas lavina judesių koordinaciją. Tai aišku be papildomo paaiškinimo. Tačiau pagrindinis dalykas, duodantis pamoką „vairuojant lėlę“, yra gebėjimas adekvačiai reikšti savo jausmus ir išlaikyti emocijas savo rankose.

Lėlių terapija: trečias etapas - pasakos ar mini eskizo pastatymas dalyvaujant visoms lėlėms

Čia neapsieisite be scenarijaus. Nors nereikėtų aklai vadovautis „patvirtintu“ scenarijumi – būtent spontaniška improvizacija yra psichoterapinė.

Elementarios pirštinės lėlės pasakų terapijai

Pirmas etapas

Taigi, pirštų lėlės. Bet prieš imdami į rankas žirkles ir kartoną, turime įsiklausyti į Vado pasakojamą legendą, pajusti ją ir ja „tikėti“, kaip apie tai pasakytų Stanislavskis... Tokia legenda.

Lėlei reikia visuomenės...

Kėdė aukštu atlošu, aptraukta tamsiu audiniu, atliks tradicinio EKRANO vaidmenį lėlių teatras.

Jei esate Šeimininkas, pasislėpkite už kėdės. Aplink savo kėdę sutvarkysite žiūrovų vietas, kurios taip pat pasitarnaus kaip darbo vietos.

Tam ant grindų ištiesiama staltiesė arba aliejinė, ant grindų klojamos pagalvės, ant darbinės staltiesės kiekvienas dalyvis dėlioja savo darbo įrankius ir medžiagą.

O dabar iš už ekrano pasirodo tavo piršto lėlė, kurią iš anksto pasigaminsi pats. Nuo šios lėlės veido vesite savo istoriją.

Lėlė pasisveikina su publika ir prisistato.

Lėlė pasakoja, kokia ji vieniša tuščiame lėlių teatre, ir prašo susikurti ir sukurti jos draugus, visuomenę, miestą, kuriame ji gyvens.

Lėlė prašo visų užmerkti akis ir po penkių minučių iš vaizduotės iššaukti herojų, kurį jai pagaminsite.

Jūsų asistentas išjungia šviesą, įjungia gerą meditacinę muziką, o jūs po penkių minučių išeinate iš už ekrano ir padedate lėlę ant stalo kaip dienos herojų, kad visi aiškiai matytų ir pasakytų, kaip pasigaminti. piršto marionetė.

Įsijungia šviesos, išsijungia muzika, prasideda psichoterapijos pirštų lėlių procesas.

Kaip pasidaryti piršto lėlę

Pasiruoškite patys arba paprašykite dalyvių atsinešti:

  1. labai storas kartonas skirtingos spalvos,
  2. spalvotas popierius piešimui
  3. greitai džiūstantys klijai arba juosta,
  4. žirklės,
  5. valdovas,
  6. spalvoti pieštukai, flomasteriai arba žymekliai,
  7. įvairūs aksesuarai kepurėms, plaukams, barzdoms, karūnoms, papuošalams ir kitoms smulkmenoms gaminti.

Pirmas ant storo kartono lakšto nupiešta lėlės galva. Tai svarbiausia. Kokia bus galva - tokia bus lėlė.

Tada galva pratęsiama ilgu kaklu – ne trumpesniu kaip 5 cm ilgio, 1,5 cm pločio.

Pasirodo „chupa-chups“, tai yra: galva + kaklas.

Antrame etape galva + kaklas tvarkingai iškirpti pagal kontūrą.

Trečias etapas- padaryti „THIMMER“, tai yra laikiklį lėlei, kuri, tiesą sakant, uždedama ant piršto.

Stačiakampis piešimui skirtas spalvotas popierius sulankstomas į vamzdelį (į „maišelį“) ir tvirtinamas klijais arba juostele. Maišelyje lieka dvi skylutės: didelė pirštui, maža lėlės kaklui.

Į šį maišelį įkišamas lėlės kaklas, o maišelis uždedamas ant piršto. Lėlės kaklas tvirtinamas tarp piršto ir „pirščiuko“.

Pirštų lėlė yra paruošta!

Naujausias lėlių terapijos etapas – pirštinės lėlės pristatymas

Dabar kiekvienas dalyvis eina už ekrano su savo pirštine lėle ir pristato ją taip, kaip vedėjas prieš tai pristatė savo lėlę.

Lėlių teatras paruoštas. Galite patvirtinti repertuarą.

"Lėlė, aš tave pažįstu!"

Lėlių teatras vaikams

Kūrimas remiasi Jurijaus Babino programa „Praktinis darbas su lėle vaikų komandoje“ („Įeinu į menų pasaulį“ Nr. 6, 2001). Programa pritaikyta ir pataisyta ikimokyklinio amžiaus vaikams, joje susipažįstama su teatro lėlėmis ir mokomasi pagrindinių lėlių vaidybos.

Darbo plano pavyzdys

Pirmoji jaunių grupė

Scenos užduotis: mokyti vaikus elementarių veiksmų su lėle.

Užsiėmimų organizavimas: vaikai sėdi prie stalų, alkūnėmis remdamiesi į stalą. Lėlė uždedama ant smiliaus, kiti pirštai suspaudžiami į kumštį.

Pratimai ir studijos: „Lėlė atgyja“, „Lėlė sveikinasi“, „Lėlė
šokiai“.

Antroji jaunimo grupė

Užduotis: supažindinti vaikus su teatro lėlių tipu „žiedas ant piršto“; toliau mokyti elementarių veiksmų su lėle.

Užsiėmimų organizavimas: vaikai sėdi ant kėdžių be atramos ant stalo.

Pratimai ir studijos: „Lėlė vaikšto“, „Lėlė šokinėja“, „Lėlė puikuojasi“.

vidurinė grupė

lėlės rutulys ant piršto tipo.

Scenos užduotis: mokyti vaikus dirbti su „kamuolys ant piršto“ tipo lėlėmis; toliau mokyti elementarių veiksmų su lėle.

Lėlės valdymo technika: ant rankos rodomojo piršto uždedamas rutulys su skylute. didelis ir viduriniai pirštai tapti lėlės „rankomis“, žiedas ir mažieji piršteliai sulenkti iki delno. Ranka šiek tiek palenkta į priekį.

Užsiėmimų organizavimas: vaikai vairuoja lėlę stovėdami, naudodami įvairaus aukščio modulius.

Pratimai ir studijos: „Lėlė bėga“, „Lėlė slepiasi“, „Lankas“, „Lėlė ploja“.
Pratimų metu vaikai mokosi perteikti jos emocinę nuotaiką per lėlės eiseną (praeina „tingiai“, „skubomis“, „džiaugsmingai“, „liūdnai“) ir charakteristikos charakteris (lėlė vaikšto kaip zuikis, kaip žąsis, kaip meška, kaip varlė ir pan.); išsiaiškinkite lėlės „išvaizdą“ („Lėlė žiūri nosimi“, „Lėlė žiūri į paveikslėlį“).
Pratimus vaikai atlieka tiek individualiai, tiek poromis.

Vyresnioji grupė

Užsiėmimų organizavimas: vaikai vairuoja lėlę stovėdami; lėlių vaidinimo metu naudojami moduliai ir ekranai.

Lėlių teatro technika: Lėliavimo metu svarbu sekti teisingą ankstesniame etape išmoktų judesių atlikimą, nes jie yra tolesnių judesių pagrindas. Šiame etape vaikams svarbu suteikti galimybių improvizacijai – patiems sugalvoti pagrįstas ir išraiškingas pozas bei judesius.

Scenos užduotis: toliau mokykitės elementarių veiksmų su lėle.

Pratimai ir eskizai su pirštininėmis lėlėmis:

1) „liemuo pakrypsta į skirtingas puses“, „lėlė žiūri į skirtingas puses“, „tvora“;
2) eisenos lavinimo pratimai: „vaikščiojimas vietoje“, „lėlytė žygiuoja“, lėlė juda išraiškingai - „atsargiai“, „pasitikintai“, „džiaugsmai“, liūdnai“; „kaip kareivis“, „kaip robotas“ ir kt.;
3) pratimai lavinti lėlės išvaizdą: „lėlė akimis „seka“ paukštį, vabalą, drugelį, sūpynes ir pan.“;
4) pratimai, skirti lavinti lėlės kalbėjimo įgūdžius: „lėlė pasakoja pasaką, lopšelį“, „lėlė pasakoja eilėraštį“;
5) pratimai, skirti treniruoti lėlės bėgimą ir šokinėjimą: „lėlė bėga ir ką nors pagauna“, „lėlė bėga“ Skirtingi keliai dainos ritmu“, „lėlė šokinėja per nelygumus“, „dainos ritmu lėlė šokinėja įvairiai“;
6) figūrinio judesio perteikimo pratimai: „lėlė šliaužioja“, „lėlė sėlina“, „lėlė guli, guli, atsikelia, išeina“, „lėlė atsisėda pailsėti“, „lėlė vaikšto“. ir atsisuka atsakydamas“.

Vaikai atlieka pratimus ir etiudus poromis ir grupėse.

ikimokyklinė grupė

Pratimai ir studijos:

1) naujų judesių įvaldymas lėlių galvute: sukamieji judesiai, „būgnas“;

2) pratimai, skirti lavinti lėlių „eiseną“: įėjimas skirtingomis kryptimis, žygiuoti lėlės poromis, įsisavinti veiksmų seką „vaikščiojo – pamiršo – grįžo“, „vaikščiojo – suklupo“;

Pastaba: vaikai savarankiškai susigalvoja situacijų, į kurias krenta lėlės, ir būdų, kaip išspręsti konfliktus.

3) pratimai lavinti lėlės išvaizdą: „lėlė yra pramogautoja, vedantis koncertas“, „lėlė laukia, ko nors ieško“, „lėlė skaito knygą“;

4) pratimai, kuriuose lėlė kalba: veda dialogą, bendrą pokalbį;

Pastaba: svarbu užtikrinti, kad lėlės žvilgsnis būtų tiksliai nukreiptas į tą, kuriam skirta kalba; venkite pernelyg didelių galvos judesių, kad jie nevirstų kabanti su lėle. Lėlė, kuri kalba, šiek tiek juda kartu su kalba. Lėlė, kuri klauso, nejuda.

5) pratimai, skirti lavinti lėlės bėgimą ir šokinėjimą: „lėlė šokinėja kaip vaikas, kaip gyvūnas“, „lėlė peršoka per kliūtį“;

6) pratimai, skirti praktikuoti kitus judėjimo būdus: „lėlės sėdi poromis nugara“, „lėlės šliaužioja viena po kitos“, „lėlės sėlina viena po kitos, nugara į nugarą“;

7) eskizai su įsivaizduojamais objektais vienu ar keliais veiksmais: „lėlės tempia sunkų maišą“, „lėlės stato namą iš kubelių“, „lėlės šluosto dulkes“, „lėlės uostinėja ir skina gėlę“, „lėlės kasa duobę“ .

Pastaba: svarbu išmokyti vaiką perteikti įsivaizduojamų aplinkybių tikroviškumą, išnaudoti visą ekrano erdvę, planšetės plotį, modulį sceniniams judesiams.

Prieš pamokos pradžią mokytoja pakviečia vaikus išsirinkti vieną iš teatro lėlių, kurią jie „atgaivins“ pamokoje.

Lėlė kruopščiai apžiūrima, aptariamos jos savybės išvaizda ir numatytą charakterį. Dėl to ji yra apdovanota tam tikru būdu mąstymas ir elgesys.

Kiekvienas vaikas, dirbdamas su lėle, ieško savų būdų, kaip ją valdyti, bando panaudoti kitų mėgstamus lėlių teatro radinius. Mokytojas priima šią paiešką Aktyvus dalyvavimas, nepastebimai nukreipdamas jį tinkama linkme. Paieškos rezultatas bus galutinis lėlės judėjimo metodo demonstravimas. Tada išdirbamas rastas lėlių vaidinimo metodas, vaiko kūrybinių atradimų dėka nuolatos praturtinamas naujomis detalėmis.

Užsiėmimai pagal programą „Lėlių teatras mažyliams“ gali būti vykdomi tik tuo atveju, jei tenkinamos tam tikros pedagoginės sąlygos:

Galite išmokyti vaiką vaidinti lėlėmis tik jam paprašius;
- pereiti prie naujų lėlių vaidinimo būdų galima tik tada, kai vaikai visiškai įvaldo anksčiau įgytus įgūdžius;
- įgytus lėlininkystės įgūdžius vėliau tobulina ir kūrybiškai tobulina pats vaikas;
- į užsiėmimus būtina įtraukti pratimus šalinimui fizinė veikla ant pečių juostos.

Pavyzdiniai programos „Lėlės mažyliams“ įvadinių užsiėmimų scenarijai

Įvadinė „lėlių teatro“ pamoka 2-3 metų vaikams

Tema:"Sveika, Piggy!".

Tikslas: leiskite vaikams pajusti lėlių teatro atmosferą; skatinti aktyvų bendravimą su teatro lėle.

Medžiagos ir įranga: varpas, lėlė Chryusha, stalo lėlių teatras Ropė, garso įrašas muzikinė pasaka"Ropė".

STUDIJŲ PROCESAS

Mokytojas skambina varpeliu, surenka aplink save vaikus.
Vaikai kartu su mokytoja vaikšto po grupę ir žiūri į „ten gyvenančius žaislus“.

Mokytojas:

Darželis, darželis!
Jūs visada laimingi vaikinai!
Mūsų laukia knygos ir žaislai,
Ir kamuoliai, ir barškučiai.
Ryte eik į darželį
Labai laimingi vaikai!

Nagrinėdamas žaislus su vaikais ir skaitydamas jiems eilėraštį, mokytojas stengiasi sužadinti vaikų susidomėjimą tuo, kas vyksta.

Antra dalis – pagrindinė (5 min.)

Staiga pasirodo lėlė Piggy. Piggy verkia.

Mokytojas:

Koks kauksmas, koks riaumojimas?
Ar ten karvių banda?
Ne, nėra karvės,
Tai Piggy-Revushka!

(Agnios Barto teksto adaptacija)

Kiaulė:

Aš niekur neisiu!
Nemėgstu būti sode!
noriu atgal
Aš laimingas namuose!

Mokytoja nuramina ir pasigaili lėlės. Vaikai jam padeda. Kiaulė „susipažįsta“ su kiekvienu vaiku, vadina jį vardu.

Pedagogas:

Ant tavęs nuo drėgmės
Pelėsis gali augti!
Geriau, Piggy, neverk
Žiūrėkite istoriją su mumis!

Vaikai sėdi ant kėdžių, mokytoja rodo mini stalo lėlių spektaklį „Ropė“, bando sukurti išraiškingus pasakos veikėjų įvaizdžius.

Piggy sako, kad jam labai patiko pasaka ir dabar jis nori žaisti su vaikinais. Mokytojas kviečia vaikus žaisti su lėle. Vaikai stovi laisvai ir kartoja mokytojo judesius.

Mokytojas:

O Piggy nosis yra įtempta,
Štai čia, štai!
O Piggy turi vingiuojančią uodegą,
Štai čia, štai!
Ir Piggy turi kojas
Štai jie, štai jie!
Piggy turi pilvą
Čia, čia, čia.
Mūsų kiaulytė vaikšto į šoną,
Taip, šitaip!
Ir tuo pačiu sako
Taip, taip:
"Oink oink oink!"

Svarbu padėti vaikams rasti priemones vaizdui išreikšti judesiais, gestais, veido išraiškomis ir intonacijomis.
Piggy atsisveikina su vaikais ir auklėtoja, pažadėdamas būtinai dar kartą ateiti į tokį nuostabų darželį. Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į tai, kad atsisveikinant su Piggy reikia pasakyti „Sudie“.

Įvadinė „lėlių teatro“ pamoka 3-4 metų vaikams

Tema:"Susipažinkite su vištų šeima"

Tikslas: sustiprinti pažintinį domėjimąsi lėlių teatru.

Mokymosi užduotis: mokyti vaikus elementarių darbo su „žiedas ant piršto“ lėlėmis technikų.

Medžiagos ir įranga: lėlės „žiedas ant piršto“, „gaidys“ ir „viščiukas“, „katė“, lizdas su vištomis (lėlės „žiedas ant piršto“), garso įrašas su smagia muzika.

STUDIJŲ PROCESAS

Vaikai sėdi ant kėdžių. Mokytoja kviečia vaikus klausytis ir įvardyti garsus, „kurie gyvena“ teatro kambaryje: tiksi laikrodis, zvimbi lempa, kažkas šnopuoja ir pan. Staiga pasigirsta knarkimas. Vaikai kartu su mokytoja ieško knarkiančiojo. Pasirodo, tai gaidys. Jis miega ir knarkia per miegus. Vaikai pažadina gaidį ir paprašo jo padainuoti ryto dainelę.

Vaikai:

Gaidys, kelkis, kelkis!
Dainuok savo dainą!

Gaidys:

Atsikeliu anksčiau už visus kitus.
Bet kaip man dainuoti?

Vaikai:"Ku-ka-re-ku!"

Gaidys:

„Ku-ka-re-ku! Ku-ka-re-ku!"
Štai kaip aš dainuoju ryte!

Vaikai sėdi ant kėdžių. Pratybų metu teatro salėje turi būti visiška tyla, kitaip paslapties atmosfera bus sunaikinta.

Antra dalis – pagrindinė (9 min.)

Gaidys: Sveiki, vaikai! Kodėl jūs visi nepasisveikinote? Gal neturi liežuvių?

Vaikai su mokytoja (rodyti ir slėpti liežuvius): Esu! Niekam neduosiu!

Gaidys: Turi liežuvius. Bet gal tau skauda gerklę? Kodėl neatveriate burnos?

Vaikai su mokytoja (plačiai atvira burna): Ah-ah-ah!

Gaidys: Ne, niekam gerklės neskauda. Gal vaikai dar ne visai pabudę?

Nagi, akys, atsibusk!
Lūpos, dantys, šypsokis!

Vaikai kartu su mokytoju atmerkia akis ir šypsosi.

Pedagogas:

Čia pirštai pabudo,
Persikėlė, ištempė
Ir jie pasakė: "Sveiki!"

Vaikai sujungia kairės ir dešinės rankos pirštus (rodyklė su rodykle, vidurinė ir vidurinė ir kt.), paeiliui nuplėšia kiekvieną pirštų porą vienas nuo kito: pirštai „sveiki“ vienas kitam.
Vaikai mankštos metu turėtų įsitikinti artikuliacinio aparato judrumu ir plačiomis pirštų galimybėmis.

Gaidys:

O dabar vaikinai
Greitai įkraukite!
Gaidys kiekvieną dieną
Sudaro mokestį.
Jam tai labai patinka
Atlikite viską eilės tvarka:
Smagiai pasivaikščiokite (vaikščiokite vietoje)
Sparnai pakelti (rankos aukštyn ir žemyn),
Pritūpkite ir atsistokite (pritūpimai 4-6 kartus),
šokinėti ir šokinėti (šokinėti)
Linksmai sušuk:
"Ku-ka-re-ku!"

Vaikai judesius kartoja paskui mokytoją, žaidimas kartojamas du ar tris kartus. Gaidys giria vaikus už Geras pasirodymas mankštintis kraunant. Tada jis atsisveikina su vaikinais.

Gaidys:

Iki pasimatymo vaikinai.
Corydalis ateis pas tave dabar -
Mano višta ateina
Ir atnešk vištų.

Mokytoja kviečia vaikus pakviesti vištą su vištomis.

Vaikai (kartu su mokytoja): Viščiukas-cick-chick!

Pasirodo višta su lizdu, kuriame yra vištos - „žiedo ant piršto“ tipo lėlės. Vaikai sėdi ant kėdžių.

Višta:

Sveiki bičiuliai!
Štai mano vištos.
Kokie geri
Mano viščiukai!

Višta kviečia vaikus susidraugauti su vištomis. Vaikai ant pirštų užsideda „vištienos lėles“.

Višta:

Išeik, vaikai
Surinkite trupinius
Ir klaidos ir kirminai
Tiesiai trasoje.

Vaikai sulenkia ir atlenkia rodomąjį pirštą, ant kurio užmaunamas žiedas: jie vaizduoja, kaip vištos pešasi grūdus. Tada viščiukai šoka ir cypia: pirštas tiesus, ranka pasisuka į skirtingas puses.

Trečioji dalis – finalas (3 min.)

Vaikai laisvai sėdi po kambarį ir kartoja pratimą.
„Viščiukai pešasi“: pirštas tiesus, ranka einant pasisuka į skirtingas puses. Staiga pasirodo katė, vaikai „slepia viščiukus“, pridengia jas delnais.

Mokytojas:

Ant suoliuko prie tako
Katė atsigulė ir užsnūdo.
Katė atidaro akis
O vištos vejasi!

Žaidimas kartojamas du ar tris kartus. Žaidimo metu svarbu, kad vaikai „paslėptų“ viščiukus nuo katės tik tada, kai ji pasirodo. Tada katinas išeina, o višta su vištomis atsisveikina su vaikinais ir žada būtinai dar kartą apsilankyti.

Įvadinė „lėlių teatro“ pamoka 4-5 metų vaikams

Tema:"Kas-kas gyvena mažame namelyje?".

Tikslas: tobulinti lėlininkystės įgūdžius – išmokti perteikti išraiškingą lėlės eiseną.

Mokymosi užduotys: išmokti perteikti skirtingų gyvūnų eisenos ypatumus.

Medžiagos ir įranga: pirštinės lėlės „miško žvėrys“, minkštas žaislinis meškiukas, lėlių namelis-teremokas, garso kasetė su nuotaikingos rusiškos melodijos įrašu.

STUDIJŲ PROCESAS

Pirma dalis – organizacinė (3 min.)

Vaikai stovi aplink mokytoją, kuris kviečia kiekvieną vaiką „pagauti saldainį“, kartu ploja rankomis. Vaikai „suvalgo“ įsivaizduojamą saldainį ir pasakoja, koks jo skonis (skanus, saldus, avietinis). Svarbu atkreipti vaikų dėmesį į tai, kad kartu su mokytoju reikia suploti rankomis.
Tada mokytoja ir vaikai „klauso“ delnų: delnai ištiesinami, rankos sulenktos per alkūnes, vaikai pakaitomis prideda kairę ir dešinę ausis prie vieno ar kito delno. Pratimas kartojamas du ar tris kartus.

Vaikai su mokytoja:

O delnai sako:
„Pirštai nori eiti į mišką!

Antroji dalis – pagrindinė (14 min.)

Vaikai sėdi prie stalų. Mokytojas taria tekstą, vaikai kartoja pirštų judesius stalo paviršiumi. Vaikai turėtų pajusti, kaip pirštų judesius galima derinti su intonacinėmis išraiškingomis kalbomis.

Mokytojas:

Pirštai eina pasivaikščioti į mišką ir eiti takeliu: „viršus, viršus, viršus!“.
Jie šokinėja per iškilimus: „šok-šok!“.
Jie greitai nubėgo slėptis nuo lietaus: „viršus, viršus, viršus!“.
Jie pamatė Teremoką, beldžiasi: „knock-knock!“.
Niekas neatsako pirštais.

Ant durų yra užraktas
Kas galėtų jį atidaryti?
Pasuko, pasuko
Jie pasibeldė ir atidarė.

(Pirštai ir delnai sujungti spyna, „spyna sukasi“ įvairiomis kryptimis.)

Gyvūnai kameroje
Gyvai kitaip.
Gyvūnai teremocheke
Kviečiame apsilankyti.

Mokytoja iš bokštelio išima pirštines lėles, kurias vaikai užsideda ant rodomųjų pirštų. Vaikai laisvai laikomi kambaryje.
Atliekami pratimai su pirštų lėlėmis.
Pratimas „Gyvūnai sveikinasi“: rankos rodomasis pirštas lenkia ir atlenkia.
Pratimas „Vaikšto gyvūnai“: reikia pajudinti ranką, vaizduojant lapės, kiškio, meškos, pelės, ežio judesius. Svarbu stebėti tolygų šepečio sukimąsi į dešinę ir į kairę.
Mokytoja giria „vaikus-gyvūnus – tikrus menininkus“ ir praneša, kad bokšte miega Miego lokys, kurį reikia pažadinti.

Mokytojas su vaikais:

Miegotas meškiukas, kelkis!
Pasivikite mus, gyvūnai!

Prieš pažadindamas Mishka, mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į tai, kad jų lėlės žvilgsnis turėtų būti nukreiptas į tą, kuriam skirta kalba - šiuo atveju į Mishka. Lėlė turėtų šiek tiek judėti kartu su kalba.
Meška pabunda, išbėga iš bokšto, bando gaudyti gyvulius ir urzgia. Vaikai slepia lėles už nugaros. Žaidimas kartojamas du ar tris kartus pagal linksmą liaudies melodiją.
Žaidimo pabaigoje „šoka“ meškiukas ir lėlės ant vaikų pirštukų.

Vaikai su mokytoja:

Ak, meška,
Ką tu galvoji apie riaumojimą?
Geriau, Mishka, šoki.
Prajuokinkite visus vaikus!

Trečioji dalis – finalas (3 min.)

Mokytojas: Laikas mūsų gyvūnams grįžti į teremoką.

Vaikai atsisveikina su lėlėmis. Mokytoja ir vaikai garsiais plojimais dėkoja vieni kitiems už gerą pamoką.

Įvadinė pamoka apie „lėlininkystę“ 5-6 metų vaikams

Tema:„Mūsų svečias yra Lėlių teatro fėja“.

Tikslas: supažindinti vaikus su teatru pirštinė lėlė ir pagrindiniai pirštinės lėlių vaidybos įgūdžiai.

Mokymosi užduotis: mokyti vaikus įvairiais būdais perteikti lėlės eisenos ypatumus ir lėlių tarpusavio sąveiką.
Pamokoje, be kiekvieno vaiko individualiai atliekamų pratimų, planuojamas darbas poromis.

Medžiagos ir įranga: ekranas lėlių teatrui, Fėjų lėlių teatro kostiumas mokytojai, šalikas, pirštinės, "galvutės" - kamuoliukai, "stebuklinga" lazdelė, muzikinė dėžutė su "stebuklingais" žiedeliais, lėlių drabužių atributika, lėlė , skėčių karuselė.

STUDIJŲ PROCESAS

Pirma dalis – organizacinė (2 min.)

Vaikai sėdi ant kėdžių. Mokytojas kviečia padovanoti vienas kitam šypseną; pasakoja, kad lėlių teatras yra nuostabus pasaulis, kur lėlės ir daiktai „atgyja“ nuo lėlininkų rankų prisilietimo. Mokytoja skarelę „atgaivina“, paversdama ją zuikiu, o vaikus kviečia leistis į Lėlių teatro fėjos paieškas, kuri padės patekti į paslaptingas pasaulis lėlių teatras.
Vaikuose svarbu sukurti tokią emocinę nuotaiką, kad jie patikėtų scenine fantastika.

Antra dalis - muzikinė ir plastinė improvizacija (2 min.)

Vaikai, susikibę už rankų, eina ieškoti Lėlių teatro fėjos. Įveikdami „kliūtis“ savo kelyje, praeikite:

Ant siauro tako
- ant sausos dygliuotos žolės,
- per balas
- sausas rudens lapai,
- ant ledo
- ant sniego pusnių,
- Pasišildyk prie laužo.

Skamba magiški garsai.
Pratimo metu svarbu išmokyti vaikus derinti savo veiksmus su kitų veiksmais.

Mokytojas: Išgirsite? Atrodo, kad vieta, kur atsidūrėme, neįprasta: kažkur netoliese gyvena Lėlių teatro fėja.

Trečia dalis. Pratimai rankų lankstumui lavinti (3 min.)

Mokytoja „suranda“ Fėjos kostiumą ir „pasiverčia“ ja. Fėja sako žinanti, kiek laiko vaikinai jos ieško, kaip labai mėgsta lėlių teatrą ir kaip labai nori, kad ji padėtų jiems tapti lėlių artistais, turinčiais „stebuklingas“ rankas. Fėja prašo vaikų rankų judesiais perteikti linksmą ir liūdną nuotaiką. Vaikai kartu su Fėja pagal muziką atlieka rankų šokį – liūdnos nuotaikos ir linksmos nuotaikos šokį.

Pratimai, įtraukti į šokius:

Pirštų vystymuisi („kutenimas“, „klijavimas“, „slėpynių“);
- rankų vystymuisi ("banga", "Pinokis");
- rankoms ("žirklėms", "medžiaginėms rankoms").

Rankų įtempimo pratimai turėtų būti kaitaliojami su pirštų ir rankų atpalaidavimo pratimais.
Apšilimas atliekamas pakaitomis abiem rankomis.

Ketvirta dalis. Supažindinimas su lėlių teatro technika (10 min.)

Fėja giria vaikus už puikų šokį ir siūlo vaikų rankas paversti lėlių artistais. Kiekvienas vaikas iš Fėjos gauna dvi pirštines ir vieną lėlės galvutę – jis užsimauna pirštines ir uždeda lėlės galvutę ant dešinės rankos smiliaus. Vaikai „animuoja“ lėles, pasakoja joms geri žodžiai. Lėlės „sveiki“ viena su kita ir linki visiems sveikatos. Fėja kviečia lėles į rytinę mankštą.

    Pirmas pratimas: lėlė pasilenkia į priekį – tiesiai – atgal.

    Antrasis pratimas: lėlė išskleidžia rankas (nykštį ir vidurinius pirštus) į šonus ir į priekį.

    Trečias pratimas: lėlė pakreipia liemenį į priekį – tiesiai. Ranka veikia.

    Ketvirtas pratimas: lėlė tupi. Ranka, sulenkta per alkūnę, šiek tiek svyruoja aukštyn ir žemyn.

    Penktas pratimas: lėlė sukasi visu kūnu. Ranka sukasi į kairę ir į dešinę.

Lėlių pratimai pirmiausia atliekami dešine, o paskui kaire ranka.
Fėja kviečia vaikus išmokyti lėles vaikščioti. Lėlės vaikšto. Tada vaikai įvaldo lėlės judesių perdavimą lėtu ir greitu tempu, džiaugsmingos ir liūdnos nuotaikos. Po „pasivaikščiojimo“ Fėja kviečia kiekvieną vaiką iš „stebuklingos“ dėžutės pasiimti po spalvotą žiedą. Kiekviena lėlė su jos pagalba susiranda porą: partneris turi tokios pat spalvos žiedą.
Fėja parodo vaikams savo draugų porą (lėlių kamuoliukų galvutes ant abiejų mokytojo rankų). Šios lėlės draugauja labai seniai, vaikščiodamos gali suprasti viena kitos nuotaiką ir net pakartoti šį pasivaikščiojimą.
Vaikai dirba poromis: bando atspėti partnerio lėlės nuotaiką lėlių eisenoje. Kiekvieno lėlininko užduotis – pakartoti ir partnerio lėlės judesius.

Penkta dalis. Lėlės atvaizdo kūrimas pagal pavyzdį (2 min.)

Lėlių teatro fėja giria lėlininkus už jų aktoriniai įgūdžiai, pažymi, kad jų rankos tapo „stebuklingos“, ir siūlo lėles paversti pasakų personažais. Kiekvienam vaikui duodamas padėklas su lėlės drabužėliais ir kviečiamas aprengti bei papuošti lėlę taip, kaip nori.
Šioje pamokos dalyje svarbu suteikti vaikams galimybę savarankiškai pasirinkti lėlės priedus, kad būtų sukurtas naujas lėlės įvaizdis.

Šešta dalis. Lėlių muzikinė ir šokio improvizacija (2 min.)

Laikrodis muša... Atėjo laikas lėlių baliui. Fėja įspėja lėles: kažkur netoliese slepiasi Baba Yaga, kuriai visai nepatinka kamuolys ir šokiai. O nuo jos pabėgsi tik „sušalęs vietoje“, ir visada gražia poza. Lėlės improvizuoja šokio judesiaiį muziką ir sustingti, kai pasirodo Baba Yaga (lėlė). Žaidimas kartojamas du kartus.
Žaidimo metu vaikai turėtų jausti muzikinės improvizacijos su lėle džiaugsmą.

Septintoji dalis. Staigmena (2 min.)

Fėja atsisveikina su vaikais ir lėlėmis, o atsisveikindama pasiūlo „pasivažiuoti“ linksma karusele. Karuselė vaizduojama spalvoto skėčio pagalba, prie kurio pririšamos juostelės. Vaikai, nenusimovę pirštinių ir lėlių galvų, ima kaspinus ir pagal muziką bėga ratu: lėlės „rieda“!

Aštunta dalis yra paskutinė. Apibendrinimas (2 min.)

Burtininkė dingsta – nusirengia Lėlių teatro fėjos aprangą. Mokytoja sako, kad lėlės, kurios liko vaikų rankose, yra Fėjos dovana. Fėja paprašė manęs pasakyti vaikams, kad lėles reikia mylėti ir saugoti. Mokytoja ir vaikai dėkoja vieni kitiems už tokį įdomų laiką kartu lėlių teatre. Kaip padėkos ženklą pasigirsta „lėlių“ plojimai.
Šioje pamokos dalyje svarbu, kad mokytojas sukurtų vaikų požiūrį į rūpestingą ir rūpestingą požiūrį į lėlę.

Liudmila Michailovna Kurenkova

Meistriškumo klasė: « Lėlių teatras» .

Kurenkova Liudmila Michailovna

Meistras Klasė skirta mokytojams.

Pagrindinis principas: "Aš žinau, kaip tai padaryti, ir aš jus išmokysiu".

Tikslas: domėtis ir paskatinti kūrybingi žmonės gaminti teatro lėlės po to jų naudojimas teatrališkas užsiėmimai ankstyvojo ikimokyklinio amžiaus vaikams.

Užduotys:

Sukelti susidomėjimą teatrališkaižaidimų veikla. Susipažinkite su gamybos technologija teatro lėlė naudojant kartoną.

Dalyvių profesinio lygio kėlimas ir dalijimasis gerąja patirtimi, akiračio plėtimas

Mokymų dalyviai meistras- klasės specifiniai žaislų gamybos įgūdžiai lėlių teatras.

Ugdykite kūrybinę iniciatyvą, fantaziją, vaizduotę, rankinius įgūdžius.

Ugdykite susidomėjimą teatro veikla , populiarinti naujoviškų idėjų, autorių teisių radiniai.

Tikėtini Rezultatai meistriškumo klasė:

jo dalyvių supratimas apie kūrinio esmę meistras mokytojas ; - praktinis dalyvių tobulinimas meistras- klasės įgūdžiai gaminant žaislus lėlių teatras;

aktyvinimas pažintinė veikla dalyvių meistriškumo klasė;

dalyvių profesinės kompetencijos lygio didinimas meistriškumo klasė teatre veikla ir motyvacijos formuoti savo interesą augimas teatro veikla.

Techninės priemonės: kompiuteris, projektorius, ekranas, kamera.

Medžiagos ir įranga:

Spalvotas lipnus popierius;

spalvotas popierius;

flomasteris rašikliai;

Pieštukiniai klijai;

Akys paruoštos pasakų lėlės"Ryaba višta".

1 Teorinė dalis

"Ropė". Ką teatras Lėlių teatras marionetė

Vaidmuo lėlių teatras "pavergtas".

Teatras

Yra keturių tipų lėlių teatras: darbalaukis, pirštu, Petruškos tipo lėlių teatras, lėlių teatras pirštų teatras.

Siekdamas teatras teatrališkas

kiekviena mokytojas .

Meistriškumo klasė.

"Ryaba višta".

Taikymas su žingsnis po žingsnio nuotrauka.

III. Apibendrinant bendrą viso:

Be abejonės, elementai teatrališkas teatrališkas "Aktoriai" ir "aktorės" teatras

IV. Atspindys.

Žaidimas "Nuotaika" ranka

Greitai pasimatysime!

I. Teorinė dalis

Mieli kolegos. Mūsų šiandieninio susitikimo tema – „Gamyba pasakų pirštų lėlių teatras"Ropė". Ką teatras? Tai geriausia, anot K. S. Stanislavskio, priemonė bendrauti su žmonėmis, suprasti jų slapčiausius jausmus. Tai stebuklas, galintis ugdyti vaiko kūrybinius polinkius, skatinti psichinių procesų vystymąsi, pagerinti kūno plastiškumą, formuoti kūrybinę veiklą; padėti sumažinti dvasinį atotrūkį tarp suaugusiųjų ir vaikų. Visas vaiko gyvenimas pilnas žaidimų, kiekvienas vaikas nori jame atlikti savo vaidmenį. Žaidime vaikas ne tik gauna informaciją apie jį supantį pasaulį, visuomenės dėsnius, grožį žmonių santykiai, bet ir išmoksta gyventi šiame pasaulyje, kurti santykius su kitais, o tam, savo ruožtu, reikia kūrybinė veikla asmenybė, gebėjimas elgtis visuomenėje. Lėlių teatras– labiausiai paplitusios formos organizacija vaikų laisvalaikis. marionetė spektakliai džiaugiasi pelnyta vaikų meile ir teikia didelį malonumą pastatymų organizatoriams. Pati lėlė labai artima vaikų suvokimui, nes jiems šis žaislas pažįstamas nuo pat pradžių. ankstyva vaikystė Todėl jie suvokia ją kaip artimą draugą. Ir jei šis iki šiol tylėjęs draugas netikėtai atgyja prieš akis, jis pasakoja istorijas, pasakas, dainuoja, juokiasi, verkia – šis reginys virsta tikra švente.

Vaidmuo lėlių teatras vaiko raidoje negalima pervertinti. Visų pirma, lėlė padeda užmegzti ryšį su vaiku, jei jis "pavergtas".

Teatras yra viena ryškiausių, spalvingiausių ir vaikams draugiškiausių meno sričių. Vaikams teikia džiaugsmo, lavina vaizduotę ir fantaziją, skatina kūrybinis vystymasis vaikas ir jo asmeninės kultūros pagrindo formavimas.

Atlikdamas vaidmenį vaikas gali ne tik įsivaizduoti, bet ir patirti savo personažo veiksmus. Ir tai, žinoma, turi įtakos vaiko jausmų vystymuisi.

Estetinės patirtys padeda vaikui patirti susižavėjimą tomis gyvenimo apraiškomis, kurių jis anksčiau nepastebėjo.

Yra keturių tipų lėlių teatras: darbalaukis, pirštu, Petruškos tipo lėlių teatras, lėlių teatras. Šiandien kalbėsime apie pirštų teatras.

Siekdamas teatras, darome įdomų ir prasmingą savo mokinių gyvenimą, užpildydami jį ryškiais įspūdžiais ir kūrybos džiaugsmu. O svarbiausia – įgūdžiai, įgyti teatrališkasžaidimus vaikai galės naudoti kasdieniame gyvenime.

kiekviena mokytojas nuolat klausia savęs „Kaip mokymosi procesą padaryti efektyvų?. „Kokia šiuolaikinio modelio metodika? Taip pat esu nuolatinėje paieškoje.

Kodėl pasirinkau pristatyti Meistriškumo klasė.

Atsakymas labai paprastas. „Pasakyk man ir aš pamiršiu, parodyk ir aš prisiminsiu, įtrauk mane ir aš išmoksiu“. Tai unikali asmeninės profesinės patirties transliavimo ir perdavimo forma.

II. Praktinė dalis- gamyba pasakų pirštų lėlių teatras"Ryaba višta".

Taikymas su žingsnis po žingsnio nuotrauka.

III. Apibendrinant bendrą viso:

Be abejonės, elementai teatrališkas veikla gali būti efektyviai naudojama klasėje su vaikais. Bet, žinoma, kartu su kitomis didaktinėmis priemonėmis. Būtina kurti ir nuolat atnaujinti kūrimo aplinką teatrališkas mūsų vaikų namų kampelių. "Aktoriai" ir "aktorės" jie turi būti šviesūs, lengvi, lengvai valdomi. Organizuoti vaikišką teatras reikia lėlių įvairios sistemos kurie formuoja tam tikrus vaikų įgūdžius ir gebėjimus, skatinančius vaikų kūrybiškumą.

IV. Atspindys.

Žaidimas "Nuotaika". Atidžiai pažiūrėkite į stovą. Čia pamatysite savo nuotaikos rodiklius. Rankų pagalba ir tam tikrais gestais parodote savo požiūrį į pamoką. Pakelta viena į dešinę ranka– Darbas man patiko. Pakėlė abi rankas – pamoka mane sudomino ir nudžiugino. Nuleidau abi rankas – mano nuotaika nepasikeitė. Ačiū visiems už dėmesį! Esate tikri žiūrovai ir pajėgūs aktoriai.

Greitai pasimatysime!




savivaldybės autonominė bendrojo ugdymo įstaiga

„Labazinskio vidurkis Bendrojo lavinimo mokyklos»

Užklasinės veiklos suvestinė

tema: „Pirštų lėlės“.

amžius 8 metai

Papildomo išsilavinimo mokytojas:

Mustjaca Nina Nikolaevna

Tema „Pirštų lėlės“.

Tikslas:

    padaryti paprastą piršto lėlę.

Užduotys:

Pamokos:

    duoti idėją įvairių tipų pirštinių lėlių gamyba;

    išmokite pasidaryti savo piršto lėlę.

Kuriama:

Švietimas:

    ugdyti bendravimo savybes: geranoriškumą, draugiškumą, reagavimą, pasitikėjimą savimi, kolektyvinio kūrybiškumo jausmą.

Metodiniai metodai:

    Žaidimas (pratimų naudojimas žaidimo formoje);

    Žodinis (priminimas, nurodymai, klausimai);

    vizualinis veiksmas;

    Praktiška.

Įranga: šablonai, žirklės, spalvotas kartonas, spalvotas popierius, flomasteriai, paprasti pieštukai, klijai.

Pamokos eiga:

    Laiko organizavimas :

Šiandienos pamoką norėčiau pradėti nuo lentoje esančio eilėraščio, kurio eilėms visiškai pritariu:

Kiekvienas iš mūsų

Talentas slypi viduje

O tai reiškia, kad tai labai svarbu.

Leisk jam atsiverti.

    Įvadas į temą

Šiandienos mūsų pokalbio tema bus... tačiau dabar atspėsite jūs patys.

Žaidžiamas žaidimas „Russell nuomininkai“.

Ant kiekvieno stalo yra bitė, ant kai kurių parašytos raidės (padaryk žodį – teatras). Pagal koordinates apgyvendinkite bites kiekvieną savo namuose.

Mes sudarėme Didysis teatras, bet kad tai reikštų, kam mums gyvenime reikalingas teatras? (Vaikų atsakymai.)

Teatre vyksta spektakliai, pasakos vaikams. O gyventojai – aktorių – lėlininkų – išjudintos lėlės, dažniausiai nuo žiūrovų paslėptos ekranu.

Mokytojas:

Taigi, kas atspėjo, ką veiksime klasėje? (vaikų atsakymai)

Mokytojas:

Ir darysime aprengtas lėles pirštai – pirštai. Yra daug skirtingi tipai pirštų lėlės. Pažiūrėk į stalą. (Paroda „Pirštinės lėlės“) (1 priedas)

Mokytojas:

Išsikelkime sau tikslą. (Ką turėtume pasiekti iki sesijos pabaigos?)

    Lėlės gamyba.

Siūlau pabandyti patiems pasigaminti pirštines lėles ir tapti lėlių meistrais, o mes gaminsime iš popieriaus.

Pakartokime saugos priemones dirbant su žirklėmis (Vaikų atsakymai).

Mokytojas: Turime paruošti pirštus darbui (apšilimas)

Kūno kultūros „Namas“.

Pradinė padėtis: suspauskite pirštus į kumštį. Pakaitomis atlenkite pirštus, pradedant nuo didžiojo.

Vienas, du, trys, keturi, penki - (Atleiskite pirštus.)

Pirštai išėjo pasivaikščioti. (Ritmiškai suspaudžiame ir atskleidžiame pirštus.)

Vienas, du, trys, keturi, penki - (Visus pirštus paeiliui sulenkiame į kumštį, pradedant nuo mažojo piršto.)

Jie vėl pasislėpė namuose. (Ritmiškai suspaudžiame ir suspaudžiame pirštus į kumštį.)

Mokytojas: Mūsų pirštai yra paruošti darbui. Dabar reikia nubrėžti būsimų darbų planą: ką darysime pirmiausia, ką darysime toliau? (darbo planas parašytas lentoje)

Pirštinės lėlės gamybos etapai.

1. Apibraukite šabloną

2. Iškirpkite figūrą išilgai kontūro.

3. Priklijuokite akis.

4. Suklijuokite figūrėlę.

5. Jūsų lėlė paruošta.

4. Savarankiškas darbas. (2 priedas)

Vaikai pradeda atlikti užduotį.

    Apibendrinant.

Mokytojas:

Koks buvo mūsų tikslas? (vaikų atsakymai)

Ar pasiekėme savo tikslą? (vaikų atsakymai)

Štai čia mūsų pamoka baigiasi. Šiandien atlikote meistrų vaidmenį ir jums tai pavyko. Puiku, visi gerai dirbo, labai stengėsi. Dėkojame už jūsų darbą!

Pamokos pabaigoje sutvarkykite darbo vietą.

1 priedas

Paroda „Pirštų lėlės“

2 priedas

„Pirštukų žaislas“