Pavasario perkūnijos piešimo pamoka. Atviros teminės piešimo pamokos konspektas, siekiant sukurti kolektyvinę kompoziciją netradicine technika parengiamosios mokyklos grupėje „Pavasario kaleidoskopas“

Renginio tema

Grupė

Vaikų veiklos rūšys

Pamokos tikslas

Peržiūrėkite dokumento turinį
"Pamokos analizė parengiamojoje grupėje tema "Pavasario ženklai. Piešimas" Atėjo pavasaris, atskrido paukščiai."

Pamokos analizė parengiamoji grupė.

Renginio tema: „Pavasario ženklai. Piešinys "Atėjo pavasaris, atskrido paukščiai"

Renginio data ir vieta. Kas vedė: 2016-03-11 MBOU "Zorkinskaya vidurinė mokykla" Komarova Zh.V.

Grupė: trumpalaikė grupė

Vaikų veiklos rūšys: žaidimas, vizualinis, komunikacinis, pažintinis-tyrimas, muzikinis, suvokimas grožinė literatūra ir folkloras.

Pamokos tikslas: išsiaiškinti pavasario ženklus; išmokyti piešinyje perteikti gamtos paveikslus; mankštintis gražiai išdėstydami vaizdą lape; įtvirtinti gebėjimą panaudoti išraiškingam temos sprendimui skirtingos medžiagos ugdyti estetinį suvokimą; formuoti idėjas apie pavasarį kaip gamtos atbudimo laikotarpį; pataisykite pirmųjų pavasario gėlių pavadinimą.

Psichologinis vedimo formos ir veiklos turinio pasirinkimo pagrindimas: Pamoka atitinka ugdymosi ir ugdymosi tikslus, mokinių išsivystymo lygį, jų amžiaus ypatybės. Pamokos metu realizuojama bendra auklėtojos ir vaikų veikla.

Pamokos eigos stebėjimas: Renginį auklėtoja pradėjo Yu. Moritzo eilėraščiu „Pavasaris“, kuris leido aiškiai, emocingai atskleisti mokiniams būsimos veiklos tikslus ir uždavinius. Eilėraščio analizės darbas sukonstruotas prasmingai ir įdomiai. Mokytoja naudojo ryškias lėles Vesna Martovna Podsnezhnikova, Spring Aprelevna Skvoreshnikova ir Vesna Maevna Chereshnikova. Pavasario ženklus vaikai apibūdino remdamiesi savo pastebėjimais, pasitelkdami kasdienes analogijas, kaip būdą įtraukti į turinį subjektyvią vaikų patirtį.

Mokytoja įvertino tarpinį rezultatą, medžiagos įsisavinimas menkas. Vaikai kartu su mokytoja mintinai mokosi „Pašaukimas pavasariui – ateik pas mus, pavasari, su džiaugsmu“. Reprodukcinio pobūdžio ir protinės veiklos reikalaujančių klausimų formuluotę naudoja Ž.V.Komarova.Ji dirba ties tuo, kad daugumos tiriamos medžiagos pagrindinis turinys būtų teisingas ir įsisąmonintas;

Vaikų naujos medžiagos supratimo spragų šalinimas, įvertinamas galutinis rezultatas, stebima teigiama dinamika. Rezultatas pasiektas.

Pamoka skirta socialinės orientacijos formavimui, estetinio suvokimo ugdymui. Mokytojas naudoja metodus, atitinkančius ugdomąsias užduotis, vaikų amžių ir individualias savybes.

Bendras įvertinimas edukacinis renginys

Ši pamoka metodiškai teisingai sukonstruotas, aiškiai atsekta tema ir tikslas. Konkrečiai išryškinamos tos užduotys, kurios buvo įgyvendintos per visą pamoką.

Pamoka susideda iš etapų, kiekvienam iš jų mokytojas pateikia aiškius nurodymus. Tai prasidėjo nuo organizacinis momentas kur suaktyvinamas vaikų dėmesys. Visos pamokos metu mokiniai buvo motyvuoti. Palaipsniui rūšis keitėsi mokymosi veikla. Dalyvavo ir patys vaikai žaidimo akimirkos ir buvo aktyvūs. Leksinė medžiaga parinkta atsižvelgiant į amžių ir kalbos ypatybės vaikai. Ypač atkreiptinas dėmesys į tai, kad naudojami įvairūs metodiniai metodai, kurie buvo išdėstyti didėjančia sudėtingumo tvarka. Mokytojas naudoja Skirtingos rūšys matomumas. Komarova Zh.V. neturėjo laiko praleisti refleksyvaus momento, mokytoja neskatino vaikų išreikšti savo požiūrio į situaciją, į savo veiklą

Auklėtojo veiklos analizė: Komarova Zh.V. skatina vaikus rodyti iniciatyvą ir savarankiškumą, skatina reikštis subjektyvumui, skatina individualius vaikų pasiekimus. Mokytojas atsižvelgia į emocinė būklė grupės, temperamentas, stimuliuoja pasyvius mokinius, skatina aktyvius vaikus.
MBOU „Zorkinskaya SOSHDS“ direktorius ________________I.G. Saveljeva

MBOU „Zorkinskaya SOSHDS“ vyriausiasis mokytojas ________________ S.V. Sufanas

Mokytojas pradinė mokykla ____________________________ N.V. Kudievskaja

"pavasario peizažas„GCD santrauka vizualinė veikla.

Autorius: Nomokonova Svetlana Anatolyevna, MBDOU "Vaikų darželis Nr. 197" kombinuoto tipo auklėtoja, Barnaulas

Pamokos apie vaizdinę veiklą „Pavasario peizažas“ parengiamojoje vaikų, sergančių ONR, grupėje santrauka.

Tikslas: Išmokyti vaikus piešinyje atspindėti pavasario ženklus, naudojant įvairios technikos piešimas (šepetėlis, vatos tamponai).
Ugdymo sritys:
NVO „Meninė ir estetinė plėtra“;
oo" Kognityvinė raida".
oo" Kalbos raida".
Programos užduotys:
Meninio ir estetinio tobulėjimo uždaviniai:
- Plėsti žinias apie vaizduojamojo meno žanrus;
- Gebėjimo išdėstyti objektus erdvėje pratimai;
- Nustatyti priekinį planą ir foną;
- Ugdykite piešimo įgūdžius akvareliniai dažaiįvairiais būdais;
- Lavinti smulkiąją motoriką.
- Sužadinti vaikų kūrybinį susidomėjimą, emocinį reagavimą, norą kurti.
Kognityvinio vystymosi uždaviniai:
įtvirtinti vaikų žinias apie pavasario gamtos reiškinius;
Įtvirtinti žinias apie menininko profesiją, vaizduojamojo meno žanrus.
Kalbos raidos uždaviniai:
Patikslinkite ir suaktyvinkite žodyną leksine tema: „Pavasaris“;
Pagerinti susietą kalbą;
Fizinio vystymosi uždaviniai:
Psichikos procesų vystymas: loginis mąstymas, atmintis, klausos ir regos suvokimas, valingas dėmesys;
Lavinti bendruosius ir smulkiąją motoriką (piešimą, kalbą su judesiu)
Socialinio ir komunikacinio tobulėjimo uždaviniai:
Didinti domėjimąsi gamta, sezonų kaita;
Ugdyti bendravimo įgūdžius, gebėjimą koordinuoti savo veiksmus, išklausyti vienas kitą, mokyti ištvermės ir kantrybės;
Įskiepyti meilę poetiniam žodžiui;
Puoselėkite bendruomenę bendra veikla Gebėjimas atlikti darbą prasidėjo iki galo.
Medžiagos ir įranga:
paveikslai, kuriuose vaizduojami peizažai, natiurmortas, portretai,
šepečiai
medvilniniai tamponai,
indai medvilniniams tamponams,
akvareliniai dažai
fonas piešimui ant kraštovaizdžio lapo,
pieva su gėlėmis,
servetėlės ​​piešimui
šepečių stovai,
neišsiliejus.
Preliminarus darbas:
menininkų paveikslų peržiūra
prisiminti tapybos žanrus,
tapyti peizažus, portretus, natiurmortus,
paruoškite foną piešimui ant kraštovaizdžio lapo
Metodinės technikos: meno žodis, ekranas, paaiškinimas, žaidimas, padrąsinimas, muzikinis akompanimentas.

Pamokos eiga:

1. Organizacinis momentas
(Vaikai įeina, atsistoja ant kilimo, ant kurio guli gėlės)
– Pirmiausia labai norėčiau sužinoti, su kokia nuotaika šiandien atėjote į pamoką. Jūs ir aš žinome, kad kiekviena nuotaika turi savo spalvą, mūsų pasakiškoje laukymėje gausu įvairiaspalvių gėlių – kiekvienas iš jūsų išsirinkite tokią gėlę, kuri būtų panaši į jūsų dabartinę nuotaiką. -Kokią gėlę išsirinkai? Kodėl? Kokios nuotaikos tu, Sveta? Ar turite Styopa?
– Labai džiaugiuosi, vaikinai, kad visi pasirinkote ryškias ir sodrias spalvas, vadinasi, jūsų nuotaika džiugi, gera, šviesi, o mūsų proskyne liko visos niūrios gėlės. O dabar atsistokite į ratą ir, kad visi būtume geros nuotaikos, sakykime vienas kitam komplimentus ar meilius žodžius

2.Pagrindinė dalis

Puiku, o dabar ramiai susėdame į savo vietas. Sėdėkite gerai, atkreipkite dėmesį į savo laikyseną.
-Esame piešimo klasėje, pradėjome susipažinti su įvairiais vaizduojamojo meno žanrais.
– Kaip vadinasi paveikslus piešiančio žmogaus profesija? (menininkas)
– Kokius išmanote tapybos žanrus? (peizažas, natiurmortas, portretas)
- Parodyti paveikslėlį, kur pavaizduotas portretas?
Taigi, kas yra portretas? (žmonių nuotraukos)
Jei matote, kas nuotraukoje
Kažkas žiūri į tave
Arba princas senu apsiaustu,
Arba alpinistas su chalatu,
Pilotas arba balerina
Arba Kolya yra tavo kaimynas, -
Būtinai nufotografuokite
Tai vadinama portretu.
Parodyk man natiurmorto nuotrauką? Kodėl manote, kad tai natiurmortas? (gėlės, vaisiai, uogos, buities reikmenys)
– Kaip sukurti natiurmortą? (menininkas pirmiausia gražiai išdėlioja objektus, stengdamasis pagrindinius objektus išdėstyti taip, kad likusieji juos papildytų, papuoštų. O paskui piešia šiuos objektus iš gamtos).
Kam skirti natiurmortai? (skintos gėlės nuvys, vaisius ir uogas valgys žmonės, o dailininko nupiešti gyvens amžinai)
- Kas yra natiurmortas?
Jei matote nuotraukoje
Puodelis kavos ant stalo arba vaisių gėrimas dideliame grafine,
Arba rožė kristale
Arba bronzinė vaza
Ar kriaušė, ar pyragas,
Arba visus elementus iš karto -
Žinokite, kad tai natiurmortas.
- Parodyk man peizažo nuotrauką? Iš kur tu žinai? (miškai, laukai, miestai, kaimai, jūra, kalnai, laukymės)
- Piešdami peizažą nepamirškite apie priekinį planą, artimą, tolimą ir foną. - Kas yra peizažas?
Jei matote - nuotraukoje
Upė ištraukta
Arba eglė ir baltas šerkšnas,
Arba sodas ir debesys.
Arba snieguota lyguma, arba laukas ir trobelė, -
Būtinai nufotografuokite
Tai vadinama kraštovaizdžiu. Puiku vaikinai, visi žanrai parinkti teisingai.
Fizkultminutka.
Apsisuko patys
Ir pavirto medžiais.
Pakeltos ir drebančios rankos – tai medžiai miške.
Sulenktos alkūnės, purtyti šepečiai – vėjas numuša rasą.
Švelniai pamojuokime rankomis – tai paukščiai, skrendantys link mūsų.
Kai jie atsisės, parodysime: sparnai atlenkti.
-Šauniai padirbėta. Visi susėdo teisingai į savo vietas, tęsime pamoką.

Muzikos garsai.
– Vaikai, kokia graži muzika skamba, tikriausiai kažkas skuba pas mus
Įžengia pavasaris.
Ateinu su meile
Su savo istorija.
Mojuoju savo burtų lazdele
Aš pažadinsiu visus gyvus dalykus.
Rokai grįžta
Ir putinas žydi.
Meškiukas sėlina
Per mišką!
-Sveiki vaikai! Aš, pavasariškas raudonas, atėjau tavęs aplankyti.
- Labas pavasaris! Laukėme tavęs visą žiemą. Mes visi mėgstame pavasarį. Kodėl mes tave mylime, mes jums pasakysime dabar. Vaikai pasakoja, kodėl jiems patinka pavasaris.
Ir mes žinome apie jus kūno kultūrą.
Ačiū, vaikinai, bet bėda ta, kad žiema man nenori užleisti savo vietos, ji arba padengs sniegu, arba užklups šalna. Aš niekaip negaliu su ja susitvarkyti.
– Pavasaris raudonas, gal galime padėti? Pasakyk man, ką mes turime daryti?
– Kad žiema atsitrauktų, reikia piešti gražius paveikslus, pavasarinius peizažus.
Leiskite vaikinams pirmiausia prisiminti, ką atsiminti piešiant peizažą.
Piešiant peizažą nepamirštama, kad yra pirmas, pirmas ir fonas.
– Kas nupiešta priekinio plano?
-Daiktai, kurie artimesni menininkui.
Ką mes veikiame fone?
Objektai, esantys toli.
Kaip mes juos piešiame?
-Priekyje esantys objektai yra didesni nei fone.
Prisiminkime, kaip teisingai piešti medžius.
Parodau medžio piešimo schemą.
Medvilniniais tamponais nupieškite medžių lapus.
Prieš pradėdami dirbti, ištieskime pirštus.
Pirštų gimnastika:
Eik, pavasari, eik, raudona
(pirštai eina per stalą)
Atsineškite ruginį smaigalį
avižiniai dribsniai,
dėžutės uogos,
kvepiantys obuoliai,
auksinės kriaušės,
(lenkti pirštus, pradedant nuo mažojo piršto)
Puikus derlius mūsų krašte.
(ploja rankomis).

Savarankiškas vaikų darbas
3. Pamokos santrauka
-Taigi mūsų piešiniai yra paruošti, ryškūs, elegantiški!
Kol mūsų piešiniai džiūsta, papasakokime pavasariui, apie kokius meno veiklos žanrus šiandien kalbėjome?
Pavasaris: Labai ačiū už pagalbą, už piešinius, už žinias. Už tai, kad padėjote man, įteikiu medalius „Pavasario talkininkai“
Pavasaris atsisveikina ir išeina.

Priedas

Pasakų pieva su gėlėmis:

Lapuočių medžių piešimo schema:


Vaikų darbai:

Pamokos santrauka

meniniam ir estetiniam tobulėjimui

su netradicinės piešimo technikos elementais

su ikimokyklinio amžiaus vaikais

Tema: „Apsilankymas pavasarį“

Parengta ir surengta:

Miftakhova M.V.

globėjas

MDOAU darželis

Oktyabrskoe kaimas

savivaldybės rajonas

Sterlitamakio rajonas

Baškirijos Respublika

Tikslas:Įtvirtinti vaikų žinias apie pavasarį, jo ženklus, ypatybes, gebėti suprasti pavasario ženklus; gebėjimas dirbti įvairiomis netradicinėmis piešimo technikomis: baksnojimu, pusiau sausu teptuku. Išmokite pasirinkti tinkamas spalvas.

Integruotos užduotys:

Pamokos: Toliau mokykite vesti pokalbį pagal lentelę - vaikų žodyno aktyvinimo schemą;
Įtvirtinti žinias apie geometrines figūras;
Kuriama: vystytis vaikams kūrybiškas mąstymas, suvokimas, fantazija, formuoti spalvos pojūtį, kūrybiškumą;

Ugdyti vaikus, piešinyje perteikti džiugią nuotaiką, susijusią su pavasario atėjimu, gebėjimą sugalvoti savo darbo turinį.
Švietimas: Ugdykite meilę gamtai, domėjimąsi profesija, toliau mokykite dirbti kolektyviai.

Regiono integracija:„Pažinimo raida“, „Kalbos raida“, „Fizinis vystymasis“, „Meninis ir estetinis vystymasis“, „Socialinis ir komunikacinis tobulėjimas“

Veikla: pažintinis, motorinis, produktyvus, žaidimas.

Medžiaga:

Paveikslas apie pavasarį, mnemoninis stalas „Pavasaris“, laikrodžių išdėstymas, plokštumos, geometrines figūras vaizduojančios gėlės, guašas, teptukai, vatos pagaliukai, servetėlės, rami muzika „Gamta“ piešimui, vanduo, teptukų stovai, tamsinti albumo lapai.

Tikėtinas rezultatas:Žino pavasario ženklus, moka kurti pasakojimą naudojant mnemoninę lentelę, vardija geometrines figūras, moka piešti pusiau sausu šepetėliu, tepa „pokštus“ vatos tamponėliais, lavina mąstymą, vaizduotę; rodo susidomėjimą. Atsargus požiūrisį gamtą.

Pamokos eiga:

- Pedagogas: Sveiki, vaikinai! Aš džiaugiuosi tave matydamas. Dabar susikibkite rankas ir šypsokitės, mes turime gera nuotaika ir viskas mums susitvarkys.

O, vaikinai, eidama į darželį sutikau ir spėkit kas:

Ji atveria savo pumpurus žaliais lapais,
Aprengia medžius, laisto derlių,
Pilna judesio, bet jos vardas...
(Pavasaris)

Pedagogas: Teisingai, žmonės, pavasaris. Pavasaris atnešė man vainiką ir pakvietė mus į savo pavasario mišką. Vaikinai, ar norite aplankyti mišką? (vaikai chore – „Taip!“). Važiuojam su jumis į mišką į pievą "Pavasaris". Vienas, du, trys apsisuka, ir tu atsiduri miške.

Visi sėdėjo ant kelmų kėdžių! Taip ir atsidūrėme „Linksmojoje laukymėje“, kaip čia gražu, o pievoje gėlės.

globėjas: Prieš mus proskynoje gėlės su geometrines figūras. Kokias figūras matome? Kokios spalvos forma? Kokia gėlė čia papildoma? (4 gėlės su trikampiu, 1 figūrėlė su kvadratu).

Vaikinai, netrukus eisite į mokyklą ir turėtumėte mokėti nustatyti laiką pagal laikrodį, kad nevėluotų į pamoką.

Nustatyti laiką, kada atsikelsime ryte? (8:00)
Kada pietausime? (13:00)
Kada vakare einame miegoti? (21:00)

Pedagogas:Šauniai padirbėta! Tęskime savo kelionę. Priešais jus yra stalas. Pažiūrėkite, prašau, atidžiai, ką manote, ką galima pasakyti apie šią schemą? (apie pavasarį). Rodymas pagal mimikos lentelę.

Pavasaris

- saulė šildo šilumą; lašai varva nuo varveklių; - ant medžių šakų atsiranda pumpurai; – Paukščiai atkeliauja iš šiltųjų kraštų.

Pedagogas: Vaikinai. Kiek pavasario mėnesių? Prisiminkime, kaip jie vadinami.

Vaikai deklamuoja eilėraštį.

Kovo mėnesį purus sniegas tamsėja.

Ledo lytys tirpsta ant stiklo.

Kiškutis laksto

Ir žemėlapis ant sienos

Balandis! Balandis!

Kieme skamba lašai.

Per laukus teka upeliai

Ant balų.

Pakalnutės pražydo gegužę

Per pačią šventę

Pirmoji diena.

Gegužė su gėlėmis,

Alyva žydi.

Vaizdinė gimnastika“Pavasaris".

Viskas pabudo iš sapno, vadinasi, pas mus atėjo pavasaris. ( Gurkšnoti)
Saulė šildo viską šilčiau, viskas greičiau pasivaikščioti! ( Pirštų išmetimas iš kumščio, tuo pačiu metu ištiesus rankas aukštyn, į šonus)
Dešinėje – pievoje pasirodė pirmieji žiedai. ( Dešinė ranka atitrauktas į šoną, fiksuojant žvilgsnio kryptį)
Kairėje - sraunus upelis iš kalvos tekėjo į upę.
(Kairiarankis atitrauktas į šoną, fiksuojant žvilgsnio kryptį)
Sukūrėme valtį Sujunkite delnus priešais krūtinę
Nusprendė eiti į upelį. ( Sulenktų delnų atitraukimas į priekį nuo savęs)
Išplaukite, mano valtis, tiesiai į mėlyną upę!

globėjas: Vaikinai, pažiūrėkite, kas čia yra graži nuotrauka, atsisėskite ant kelmų ir apsvarstykite šią nuotrauką. - Vaikai, atidžiai pažiūrėkite ir pasakykite, koks sezonas pavaizduotas paveikslėlyje? (Pavasaris).

Vaikai: Viskas atgyja, tirpsta sniegas, šviečia saulė, atskrenda paukščiai, pasirodo pirmieji žiedai.

Pedagogas: Kas nutinka medžiams pavasarį?

Vaikai: Pumpurai brinksta, atsiranda lapai.

Pedagogas: Tai va, vaikinai, pavasarį švelniai juokiasi saulė, garsiai teka upeliai, tirpsta sniego pusnys. Visi džiaugiasi saule.

O dabar, vaikinai, pažaiskime žaidimą „Vesnyanka“, atsistokime ratu.

Žaidimas „Vesnyanka“

Saulė, saulė, auksinis dugnas,
(vaikai vaikšto ratu

Degink, degink, valyk, kad neužgestų!

Sode bėgo upelis,
(vaikai bėgioja ratais

Įskrido šimtas stočių
(vaikai mojuoja rankomis stovėdami vietoje)

Ir sniego pusnys tirpsta, tirpsta,
(vaikai sėdi vietoje)

Ir gėlės auga.
(vaikai keliasi lėtai)

Pedagogas: Na, šioje proskynoje mes tęsime savo kelionę.

Kitas valymas – „Pavasaris“. O, vaikinai, pažiūrėkite į šią proskyną, kaip tai liūdna. Tikriausiai ją užbūrė žiema. Nuviliokime jį ir, kaip tikri menininkai, nupieškime pavasario paveikslą.

Ką nupieštumėte šiame paveikslėlyje?

Vaikai: Medžiai, gėlės, saulė, debesys, paukščiai.

Vaizdinė gimnastika paveikslėlyje(viršutiniame dešiniajame kampe - saulė, viršutiniame kairiajame kampe - debesis, apatiniame kairiajame kampe - medis, apatiniame dešiniajame kampe - gėlės, centre - paukščiai).


Pedagogas: Mes turime neįprastas vaizdas, ant jo yra proskyna - tai bus gėlių proskyna, gėles galima dažyti kietu pusiau sausu teptuku. (Rodomas piešinys su kietu pusiau sausu teptuku).

Medžius piešime šepetėliu, o pumpurus ir lapus galima piešti kuokšteliu, vatos tamponu. Pusiau sausu teptuku dažysime saulę ir debesis. (Rodyti piešinį). Vatos tamponėliu piešime paukščiukus.

globėjas: Visi džiaugiasi saule ir mūsų pirštais. Mes žaisime su jais.
(pirštų gimnastika)
Merginos ir berniukai, kur jūsų pirštai ( paslėpta už nugaros)
Siųsk pirštus ryte ( judėti)
Pas tetą Razygrą ( ploti)
Sėdi ant suoliuko paeiliui sėdi ant nykščio)
Mes gėrėme arbatą, aš pažaisiu arbatą ( pakaitomis plojimais ir nykščiais aukštyn)
Saulės delnas buvo šiek tiek įrėmintas
Jie iškėlė pirštus, tapo spinduliais.

kūrybinis darbas vaikai. Skamba rami muzika „Gamta“.

-Pedagogas: Vaikinai, pažiūrėkite, kokią gražią nuotrauką gavome. Skaisčiai šviečia saulė, ant krūmų pasirodė pirmieji lapai, pražydo pirmieji žiedai, atskrido paukščiai. Puiku, vaikinai, padarėte viską, ką galėjote ir nupiešėte pavasarišką paveikslą. Šią nuotrauką pasiimsite su savimi į grupę ir parodysite savo artimiesiems, o pavasaris grožėsis paveikslu pro langą.

Mums laikas grįžti į darželį. Sakyk stebuklingi žodžiai: "Vienas, du, trys apsisukite, vidun darželis grįžk!" Taigi, grįžkime į darželį.

Atspindys. Vaikinai, susikibkite rankomis ir įkvėpkite gabalėlį į delną. Suimu ranką į Mišos ranką ir išduodu jus visus, dalelę savo kvapo. Ir tai eina nuo manęs iki Mišos, Dinos ir kt. Jaučiu, kad mūsų įkvėpimu draugystė tapo stipresnė.

Darbas baigtas, labai ačiū!

Kuo vaikas vyresnis, tuo jam keliami didesni reikalavimai. Taigi, pavyzdžiui, vaikai jaunesniųjų grupių darželis nereikia ruoštis mokyklai, tačiau parengiamosiose grupėse vaikai tikslingai ugdo įgūdžius, kurie vėliau jiems pravers. Ir tai yra bet kurioje įstaigoje. Pamoka skirta paruošti vaiką mokyklos pamokos. Pagrindinis jos tikslas – išbandyti vaizduotę ir moralinio pasirengimo keisti dekoracijas lygį.

Pagrindinės užsiėmimų temos

Žinoma, vaikai piešia darželiuose, ir gana daug. Tačiau maždaug kartą per savaitę vyksta speciali pamoka. veikia tam tikra tema. Paprasčiausi iš jų yra:

  • Pavasaris;
  • žiema;
  • vasara;
  • ruduo;
  • erdvė;
  • gyvūnai;
  • gamta;
  • transporto.

Kartais praeina ypatingas dalykas, netradicinis piešinys(parengiamoji grupė) reiškia naudoti ne dažus, o bet kokią kitą medžiagą, tinkančią mintims vaizduoti.

Kokia technika

Toks požiūris leidžia vaikui visapusiškai vystytis. Tai yra, jis pats pasirenka, kokią medžiagą panaudoti, kad įgyvendintų savo idėją. Taigi, pavyzdžiui, vaikai dažnai ima spalvotą kartoną, iš kurio daromos aplikacijos, kurios taip pat tinka, jei jos puošiamos paveikslais. Kartais vaikai renkasi aliejinių kreidelių arba vaško pieštukai. Jomis patogu piešti, o svarbiausia – netepa rankų ir drabužių. Piešimo pamoka parengiamojoje grupėje, nors ir planuojama auklėtojų, dažniausiai yra visiškai kontroliuojama pačių vaikų. Būtent jie nusprendžia, kaip ir su kuo bus daromi jų piešiniai.

Tema: žiema

Gruodžio, sausio ir vasario mėnesiais pedagogai dažniausiai pamokoms nustato būtent tokią temą. Vaikai nusprendžia, ką tiksliai sukurti ant popieriaus. Piešimo pamoka parengiamojoje grupėje tema „Žiema“ paprastai apima šių elementų vaizdą:

  • snaigės;
  • arba gamta;
  • Naujųjų metų namai ir dekoras;
  • lauko žaidimai;
  • Mėgstamiausi žiemos žaidimai.

Ką atstovauja vaikai? Dažniausiai tai yra pratimai vaizduotei: kiekvienas sprendžia pats, kas jam įdomiau ir arčiau. Pavyzdžiui, daugelis piešia roges ar slides, o šeima – gatvėje, Naujieji metai Namai, žiemos gamta. Vaikams patinka laisvė būti kūrybingam! Parengiamojoje grupėje vaikai dažniausiai jau tiksliai žino, kaip nupieštas tas ar kitas elementas. Pavyzdžiui, kad eglutę gali pavaizduoti keli trikampiai, o namas susideda iš kitų jiems pažįstamų figūrų.

Auklėtojo užduotis

Jei vaikas nežino, kaip pavaizduoti tą ar kitą elementą, vadovas turėtų jam paskatinti, parodyti, padėti. Tai jo pagrindinė užduotis. Be to, mokytojas turėtų kalbėti apie tai, kokios figūros padės piešti, kaip jos vadinamos, kur jas galima pamatyti. Visos šios žinios vėliau pravers vaikams mokykloje. Be to, kai kurie mokyklose net nepriima blogai paruoštų vaikų į mokyklą.

Tėvų užduotis

Piešimo pamoka darželio parengiamojoje grupėje padeda vaikui tobulėti. Tėvų užduotis – palaikyti visus savo vaikų įsipareigojimus, pasakyti, kokių žinių jiems prireiks ateityje, kodėl jos svarbios, kam jos reikalingos. Ir, žinoma, pieškite su juo namuose. Užsiėmimų darželyje neužtenka, verta atkreipti dėmesį į namų mankštą.

Tema: erdvė

Tai viena iš svarbiausių piešimo temų darželyje. Kodėl? Nes kosmoso tyrinėjimas yra toks įdomus! Ką vaikai dažniausiai piešia:

  • raketos;
  • planetos;
  • žvaigždės;
  • asteroidai;
  • kometos;
  • ateiviai;
  • kosminės mašinos.

Ir tai toli gražu ne fantazijos riba. Pastebėtina, kad piešimo pamoką parengiamojoje grupėje tema „Kosmosas“ lydi mokytojo pasakojimas apie tai, kas yra erdvė, kas joje yra, kas yra astronautai, ką jie veikia, kodėl tai svarbu ir reikalinga. Tai ne tik dailės pamokos, tai ištisos įdomios mini paskaitos, turinčios įtakos vaikų raidai, jų mąstymui, pasaulėžiūrai.

Tema: pavasaris

Ši tema labai panaši į žiemą, nors natūraliai turi savų ypatumų ir niuansų. Pirma, piešimo pamoka parengiamojoje grupėje tema „Pavasaris“ apima kelias potemes vienu metu. Antra, pedagogai turi papildomai paruošti įvairią medžiagą pratyboms. Kurios potemės dažniausiai naudojamos:

  • kas yra pavasaris;
  • pavasaris miške;
  • miesto pavasaris;
  • kovo 8 d.;
  • Velykos.

Kokią medžiagą dažniausiai ruošia pedagogai:

  • kodėl žiema palieka;
  • kas yra lašai;
  • kaip atsiranda žali lapai ir žolė;
  • kokia šventė „Kovo 8-oji“, kodėl ji švenčiama, kaip sveikinamos mamos, močiutės, seserys;
  • ir viskas, kas su tuo susiję.

Visos šios žinios, žinoma, pravers vaikams ateityje. Be to, mokykloje dažnai užduodami klausimai apie mus supantį pasaulį, gamtos procesus, kaip ir kas veikia gamtoje. Mažyliai, kurie tai žinojo nuo darželio, yra daug lengviau suvokiami nauja informacija jaustis labiau pasitikintis naujoje aplinkoje, greičiau prisitaikyti.

Kodėl pasiruošimas yra svarbus

Vaikai, eidami į mokyklą, iš pradžių patiria stresą, keičiantis situacijai, skirtingi reikalavimai jiems, pateikimo forma mokomoji medžiaga visiškai kitokie, aplinkui nauji žmonės. Ir prie visko reikia priprasti! Todėl jau parengiamojoje grupėje svarbu pradėti mokyti vaikus to, kas jiems gali būti naudinga pradinėse klasėse. Ir paruoškite juos pokyčiams. Pastebėtina, kad būtent piešimo pamokos padeda vaikams lengviau ir greičiau suvokti naują informaciją. Vaikų psichologai įrodė, kad malonioje ir malonioje aplinkoje pateikiama informacija yra gerai įsisavinama. Piešimas taip pat padeda visapusiška plėtra: vaikai ne tik ką nors daro rankomis, bet ir klauso, prisimena, praktiškai taiko įgytas žinias. Labai svarbu, kad tėvai domėtųsi savo vaikais vaizduojamieji menai suteikė jiems naujų žinių ir pratybų temų. Jokiu būdu tai neturėtų būti vykdomi įsakymai, daugiau rekomendacijų ir patarimai. Vaikai nemėgsta ir nesuvokia to, kas jiems primetama, tačiau jiems patinka, kai kreipiamas dėmesys į jų interesus. Tėvai ir globėjai turėtų skatinti mažylių pradžią ir įgūdžius, kad juos paskatintų tolimesnis vystymas. Tuo pačiu metu reikėtų atkreipti dėmesį į klaidas, tačiau švelniai ir teisingai.