Parengiamosios piešimo grupės pamokos santrauka „Rudens dovanos. Piešimo pamokos tema: „Rudens dovanos

Piešimo pamokos santrauka

Tema: Natiurmortas „Rudens dovanos. Vaisių pasaka »

Programos užduotys .

Įtvirtinti žinias apie tapybos žanrą – natiurmortą, susidaryti idėją apie kompoziciją. Parodykite spalvoto fono vaidmenį natiurmorte. Išmokite piešti paprastą trijų ar keturių objektų kompoziciją akvarele. Supažindinti su „blyksnio“ sąvoka, jo piešimo būdais. Išmokite perteikti piešinyje esančių objektų formą, spalvą ir dydį. Sukurkite estetinio grožio natiurmorte viziją

Įranga ir medžiagos .

Natiurmorto reprodukcijos, natiurmortas (life) Akvarelė, A4 balto akvarelinio popieriaus lapai, teptukai (voveraitės Nr. 1, 2, 4), puodeliai vandens, drėgnos servetėlės ​​kiekvienam vaikui

Pamokos eiga .

Pedagogas:

Vaikinai, prisiminkite, mes žiūrėjome į paveikslus ir susipažinome su vienu iš žanrų vaizdiniai menai- natiurmortas? Pažvelkime į vieną iš jų šiandien. paveikslai – reprodukcijos iš I. T. Chrutskio paveikslo „Gėlės ir vaisiai“.

Ką matote paveikslėlyje?(vaikų atsakymai)

Šis paveikslas vadinasi „Gėlės ir vaisiai“. Kodėl menininkė ją taip pavadino?(vaikų atsakymai)

- Kokiam tapybos žanrui ji priklauso?

Natiurmortas išvertus iš prancūzų kalbos reiškia „mirusi gamta“, tačiau šis pavadinimas neapibrėžia visos šio žanro esmės ir įvairovės. Žvelgdami į natiurmortus galime stebėti gamtos ir žmogų supančio daiktų pasaulio turtingumą. Menininkai, vaizduodami įprastus dalykus, parodo savo grožį, originalumą. Natiurmortuose daiktai kalba patys už save, siūlo pasigrožėti jų formos, faktūros, spalvos grožiu, priverčia pajausti aromatą.

Kuo natūralūs vaisiai ir gėlės skiriasi nuo pavaizduotų paveikslėlyje?

Kokios spalvos vaisius pavaizduotas menininko?

Kur matote šio derinio ir formos grožį?

Kas pirmiausia patraukė jūsų dėmesį?

Paprašykite vaikų surasti kompozicijos centras paveikslus, atkreipkite dėmesį į spalvų derinį, t.y., spalvą.

Aplankykite mus šiandien

Ruduo atrodė,

Paliko dovanas, Paprašė perduoti

Ką daryti, jei mums patinka šis skanėstas,

Tada galime nedelsdami nupiešti viską.

O ką mums paruošė dosnus ruduo? Pažiūrėk, kokie gražūs vaisiai!

(Vaikai žiūri į vaisius, apibūdina jų formą ir spalvą)

Pakvieskite vaikus iš jų vazoje padaryti kompoziciją. Sakyti, kad kompozicijoje esantys objektai gali iš dalies uždengti vienas kitą, pavyzdžiui, obuolys gali gulėti ant stalo priešais vazą.

Parodyti vaikams, kaip taisyklingai nubraižyti pagrindines detales paprastu pieštuku – piešiant natiurmortą iš gyvenimo, svarbu tiksliai perteikti daiktų padėtį, visas detales. Linija turi būti vos matoma, kad vėliau ji nesimatytų per akvarelę.

Kitas darbo etapas – tono klojimas. Be piešimo detalių, apskritai akvarele taikomas šviesus tonas. Perdžiūvus, užtepamas labiau prisotintas, kad paryškintų tamsias dalis. Akvarelėje svarbiausia, kad ji išliktų skaidri. Atkreipti vaikų dėmesį į tai, kad apšviečiant objektus ant jų matomi šviesos atspindžiai – priklausomai nuo apšvietimo iš vienos ar kitos pusės. Norėdami perkelti akinimą paveikslėlyje, jo vietoje lieka šviesus tonas, tamsus nededamas.

(Įjunkite švelnią muziką, vaikai kibs į darbą )

Pabaigoje kartu su vaikais apsvarstykite visus piešinius, sugalvokite pavadinimą savo natiurmortui.

Tikslas: išmok piešti natiurmortą.
Užduotys:
- supažindinti meninis žanras„natiurmortas“, išmokyti perteikti rudens lapų grožį, laikytis proporcijų, išmokti parinkti norimą spalvų gamą, naudotis palete;
- lavinti vaizduotę, atmintį, rankų motoriką, akis;
- auklėti atsargus požiūrisį gamtą.

Medžiagos ir įranga:
Iliustracijos, kuriose vaizduojamos rudens puokštės vazoje, popieriaus lapai, teptukai, paletė, dažai, indeliai su vandeniu, paprasti pieštukai, vazos inscenizacija su šakele rudens lapai.

parengiamieji darbai:
Rudeninių lapų piešimas šlapiu būdu, stebėjimas rudens medžiai, skaitymas meno kūriniai rudens gamtos grožio tema.

Pamokos eiga:

Vaikinai, koks dabar metų laikas?
- ruduo.
Kas vyksta rudenį?
- lapai pagelsta, raudonuoja, oranžiniai, nukrinta.
Paskutinėje pamokoje su jumis piešėme rudens lapą. Kaip perteikėme rudens lapo grožį?
- dažytos skirtingomis spalvomis.
Ir kaip jie tai padarė?
- kol vieni dažai išdžiūvo, buvo pridėta kitų ir jie susiliejo.
Teisingai.
Ir šiandien siūlau nupiešti natiurmortą.
Natiurmortas yra prancūziškas žodis, verčiama kaip „negyva gamta“.
Natiurmortas yra vaizduojamojo meno žanras, vaizduojantis negyvų objektų grupę. Paveiksle ar fotografijoje gali būti gėlių, vaisių, patiekalų ir kitų daiktų, išdėstytų taip, kad būtų gauta darni kompozicija. Tradicinis natiurmortas nutapytas realistiniu stiliumi iš gamtos (žiūrint į originalą).

Pažiūrėkite į šias nuotraukas

Vyksta diskusija apie šias nuotraukas.

O mūsų natiurmortas vadinsis „Šaka rudens lapais“.
Žiūrėk, priešais tave vaza su rudenine šakele.
Pažvelkime į savo sąranką.
Ant ko yra vaza?
Kokia vaza?
Kokia forma?
Kokios formos lapai?
Kokios spalvos lapai?
Pradėkime dirbti. Pirmiausia nubrėžkime eskizą paprastas pieštukas.
Nubrėžkime lentelę, vazos aukštį ir vidurį:

Tai pagalbinės linijos vazai, tad jas piešiame plonai, stipriai nespaudžiant pieštuko.
Dabar piešiame vazą:

Šakelė, lapai:

O dabar pailsėkim.

Fizinis lavinimas:

Rudeninis lietus pliaupia iš debesų,
(meta atsipalaidavusiomis rankomis)
Medis, numetęs lapus, stovi
(rankos aukštyn, pirštai nukreipti į viršų (medžių šakos))
Rudeninis vėjas purto šakas
(lėtai paspaudžia ranką)
Vėjas varo lapus po medžiu.
(jie atsisėda ir „suka lapus“ po medžiu, imituodami jų ošimą: „š-š-š-š...“)
Vėjas pučia, pučia, pučia, pučia
(mojuokite rankomis į save)
Nuo medžio nuskinami geltoni lapai
(sukantis vietoje)
ir lapai skraido
Apsisukus taku (pagal pirštus aplink)
Lapai krenta tiesiai prie mūsų kojų. (apsisukimas vietoje, pritūpęs).

Dabar pieškime spalvotai. Pirmiausia nupieškime šakas. Kokios spalvos ir šepetėlio mums reikia?
- Ruda arba juoda, su plonu šepetėliu.

Nupieškite lapus:

1 variantas: viršelis žali dažai visą lapą, tada kol dažai išdžius, tepkite geltonus dažus nuo krašto arba per vidurį. Ir atvirkščiai.
2 variantas: padengti raudonais dažais, tada pridėti geltonos spalvos ir atvirkščiai.
3 variantas: padengti žaliais dažais, tada pridėti raudonos spalvos ir atvirkščiai.
Pradėkime dirbti.
Dabar dažykite vazą ir stalą. Mūsų natiurmortas yra paruoštas.

Pamokos santrauka:
Vaikinai, pasakykite man, ką mes šiandien nupiešėme? Kas buvo sunku, o kas buvo lengva? Kaip manote, ar mums pavyko būti tikrais menininkais? Jūsų natiurmortai tokie gražūs, kad siūlau surengti parodą.

Integruotos pamokos santrauka edukacinėse srityse: „Meninė kūryba“, „Pažinimas: akiračio plėtimas“, „Bendravimas“

tema: "Rudens karalienės dovanos"

Autoriai:
Parengiamųjų grupių mokytojai
MADOU Darželis№2 "Vyšnia"
Nikishina Olga Gennadievna,
aukščiausia kvalifikacinė kategorija
Blinova Alina Jurievna,
pirmoji kvalifikacinė kategorija
MADOU vaikų darželis
kombinuotas tipas Nr.2 "Vyšnia"
Puškinskio savivaldybės rajonas

Preliminarus darbas: Per metus vaikai sistemingai susipažino su įvairiomis netradicinės technikos piešinys, būtent:

1. Akvarelė su druska. Tema: „Drugeliai“.

2. Kietas pusiau sausas šepetys. Tema: "Ežiukas"

3. Metodas magiškas piešinys. Tema: "Grybas"

Tikslas:Įtvirtinti vaikų idėjas apie vaismedžius, grybus, vaisius, daržoves.

Užduotys:
1. Stiprinti vaikų gebėjimą piešti „Pelno“ technika (atsargiai apveskite delną ir baigkite piešti iki vientiso paveikslo);
2. Lavinti vaizduotę ir kūrybiškas mąstymas;
3. Sužadinti domėjimąsi gamta ir dėmesį jos sezoniniams pokyčiams;
4. Ugdykite pagarbą gamtai.

Įranga ir medžiaga: siuntinys nuo rudens, pristatymo kompaktinis diskas, nešiojamas kompiuteris, platus šalikas, magnetofonas, CD su Rudens valso melodija, piešinių pavyzdžiai, A4 lapai, spalvotų pieštukų rinkinys kiekvienam vaikui, molbertas.

Kurso eiga.

Stalai stovi puslankiu, priešais stalus – stalas su nešiojamu kompiuteriu, uždengtas skarele, kairėje nuo jo – molbertas su piešinių pavyzdžiais.

Įvadas.

Pedagogas: Vaikinai, šiandien mums neįprasta diena, gavau siuntinį iš paštininko. Ar norite sužinoti, kokia staigmena mūsų laukia?
Vaikai: Taip.
Pedagogas: Pažiūrėsim (išimu diską ir laišką). Štai Rudens karalienės laiškas. Ką ji mums parašė?

Skaitome laišką: „Brangūs vaikinai, sveiki! Apsilankęs Tave Rudens šventėje pamačiau, koks tu esi gražus, elegantiškas, gudrus, sumanus. Man buvo labai smagu su tavimi. Pagalvojau ir nusprendžiau jums parodyti rudenį visoje jo šlovėje.

Pristatymo „Rudens dovanos“ demonstravimas (1 min. 30 sek.).

Gimnastika akims „Sek lapą“.

Pedagogas: Ar jums patiko peizažai? Vaikinai, kokios rudens spalvos?
Vaikai: oranžinė, auksinė, violetinė ir kt.
Pedagogas: Prisiminkime, kokias dovanas mums padovanojo ruduo.
Vaikai: vaisiai, daržovės, grybai.
Pedagogas: Vaikinai, padovanokime ir rudens karalienei grįžtamąją dovaną. Kaip manai, kas tai galėtų būti?
Vaikai: pieškite paveikslėlius.
Mokytojas pateikia piešinio pavyzdį. Pažiūrėkite, kaip galite išreikšti savo jausmus apie rudens grožį piešinyje. Čia nupieštas sodas, daržas, grybų laukas.

Mokytoja skaito G. Utrobino eiles
Sakoma, per upę
Taip, didelis sodas,
Jame esantys vaisiai yra sultingi ir saldūs,
Berniukai juos myli.
Pedagogas: Kokie vaisiai yra sode? (obuoliai, kriaušės ir kt.)

"Sodas"
Nagi, sąžiningi žmonės
Greitai ateik į mūsų sodą.
Užaugo gausus derlius
Netingėkite, o rinkkite.
Pedagogas: Kokios daržovės auga sode? (morkos, kopūstai ir kt.)

"Grybai"
Ant pievos kartu iš eilės
Penki grybai auga – stovi
Ar ne laikas imti krepšelius
Ir bėgte į mišką taku.
Pedagogas: Pailsėkime su jumis. Eime į sodą.

Fizik. minutė

Einame į sodą (Einame vietoje arba grupėje)
Įkvepiame obuolių aromatą ( Kvėpavimo pratimai)
Mes norime skinti obuolius nuo medžio (Pakilkite ant kojų pirštų, traukite
pakaitomis viena ar kita ranka aukštyn)
Gal prie jų prišoksime. (Tas pats, tik su šuoliu)
Pagalvokime, kaip skinti obuolius? (Pritūpkite, rankos šiek tiek į šonus)
Mums reikia pakelti kopėčias! (Imituokite lipimą laiptais.)
Renkame obuolius ir dedame juos kartu (Imituokite obuolių skynimą į krepšelį)
Nuskynome obuolius, o dabar pailsėkime (Jie sėdi ant grindų, užsimerkia)
Pedagogas: Vaikinai, pagalvokite ir įsivaizduokite, ką norėtumėte nupiešti? Užimkite savo vietas.
Prisiminkime, nuo ko pradėti piešti? (apsukame delną, medžių lają ir pan.)

Nepriklausomas kūrybinė veikla vaikai.

Išvada.

Pedagogas: Kokius nuostabius piešinius turite. Pažvelkime į juos kartu.


.
Pedagogas: O kas iš jūsų prisimena eilėraščius apie vaisius?
Kokie nuostabūs vaisiai
Nėra skanesnio, sultingesnio maisto!
Geltona spalva, raudona spalva
Ruduo jas dosniai piešia.
Neįmanoma jų apeiti
Vaikščiokite abejingai.
Taigi aš noriu juos valgyti.
O jie, pildami sultis
Iš šakų su subrendusia puse
Jie mus vilioja, erzina
Tarsi jie sako: „Suvalgyk mane“.
(G. Utrobinas)

Pedagogas: Manau, kad jūsų piešiniai patiks rudens karalienei ir jai bus šiek tiek smagiau. Šįvakar eisiu į paštą ir atsiųsiu tavo piešinius. Dėkoju!

Samaros regiono valstybinė biudžetinė švietimo įstaiga Bendrojo lavinimo mokyklos 4 Syzrano miesto, Syzrano miesto rajono, Samaros srities, Nr. struktūrinis padalinys, suvokdamas edukacinė programa ikimokyklinis ugdymas, - „Vaikų darželis“ (446028, Samaros sritis, Syzran, Koroleva pr., 7-A)

Parengė mokytoja: Paramonova. E.V.

Planas – tiesiogiai ugdomosios veiklos santraukasu priešmokyklinukais priešmokyklinėje grupėje.

Tema:"Rudens dovanos"

Integracija edukacinės sritys : "Socialinis ir komunikacinis vystymasis", " Kognityvinė raida», « Kalbos raida“, „Meninis ir estetinis tobulėjimas“, „Fizinis vystymasis“.

Užduotys:

"Kognityvinė raida"

Įtvirtinti apibendrinančias „vaisių“, „uogų“, „derliaus“ sąvokas.

Suteikite idėją apie būdingas uogų ir vaisių savybes.

Toliau formuoti supratimą apie vaisiaus brendimo seką, nustatyti priežasties ir pasekmės ryšius.

„Socialinis ir komunikacinis vystymasis“

Išmokite derinti būdvardžius su daiktavardžiais.

Ugdyti vaikų gebėjimą reikšti ir pagrįsti savo sprendimus. Aktyvinkite vaikų žodyną: vaisiai, uogos, derlius, sodas, sodininkas.

Ugdyti vaikų gebėjimą kurti aprašomąjį pasakojimą apie vaisius ir uogas. – Toliau ugdyti vaikų įgūdžius kalbėti apie uogų ir vaisių naudą žmogaus sveikatai.

Stiprinti gebėjimą bendrauti su bendraamžiais žaidimo metu. "Kalbos raida"

"Meninis ir estetinis vystymasis"

Toliau ugdykite gebėjimą piešinyje perteikti būdingą pažįstamų vaisių ir uogų formą ir spalvą.

Įtvirtinti darbo su guašu dažais įgūdžius.

"Fizinis vystymasis"

Ugdykite motorinę veiklą, gebėjimą derinti žodį su judesiu.

Lavinti smulkiąją motoriką.

Sudaryti sąlygas literatūros kūrinio suvokimui.

Metodai ir metodai:
- praktinis: didaktinis žaidimas, dinamiška pauzė, netikėtumo momentas, apžiūra, meninio produkto kūrimas – piešimas;
- vizualiai: žiūrint į iliustracijas, manekenus (vaisius, uogas).

Žodinis: mįslės apie vaisius ir uogas, situacinis pokalbis, skaitymas, pasakojimas, klausimas.

Medžiagos ir įranga: krepšelis su vaisiais ir uogomis, lėlė-bibabo senelis Derliaus nuėmimas, širma, indas, iliustracinė medžiaga, nuostabus krepšys, žaidimas "Skanios sultys", nupieštų vaisių ir uogų puselės apelsinas, obuolys, citrina, arbūzas, kriaušė, slyva; mėginys su skirtinga kompozicija vaisių ir uogų išdėstymas. Vaikai turi 8 cm skersmens apskritimo formos popieriaus lapus, teptukus, guašą.

Bendros veiklos organizavimo formos

Vaikų užsiėmimai

Bendros veiklos organizavimo formos ir būdai

Variklis

1. Dinaminė pauzė „Apple“
Tikslas: lavinti vaikų motorinę veiklą, gebėjimą derinti žodį su judesiu
2. Pirštų žaidimas „Oranžinė“
Tikslas: lavinti smulkiąją motoriką.

Produktyvus

Piešinys „Rudens dovanos“.
Tikslas: ugdyti gebėjimą perteikti piešinyje charakteristikos vaisiai ir uogos.

Kognityvinis tyrimas

1. Žaidimo pratimas „Mįslės piešimas“
Tikslas: ugdyti gebėjimą rasti antrąją visumos pusę.
2. Didaktinis žaidimas"Nuostabus krepšys"
Tikslas: ugdyti gebėjimą rasti ir atpažinti objektus liečiant.

3. Didaktinis žaidimas „Kas pirma, kas paskui“ Tikslas: nustatyti natūralaus ciklo (nuo žiedo iki vaisiaus) seką. 4.Imitacija probleminė situacija"Kas yra krepšelyje?"

Tikslas: ugdyti gebėjimą rasti sprendimus probleminėje situacijoje.

1. Kelionės žaidimas„Senelio derliaus lankymas“ Tikslas: ugdyti gebėjimą derėtis ir bendrauti vieniems su kitais.

Komunikabilus

1. Mįslių spėjimas.
Tikslas: tobulėti žodžiu -loginis mąstymas.
2. Aprašomosios istorijos sudarymas pagal schemą „Rudens dovanos“.
Tikslas: lavinti rišlią kalbą; suaktyvinkite vaikų žodyną žodžiais: vaisiai, uogos, apvalūs, sultingi, saldūs, rūgštūs, sultys.
3. Žodžių žaidimas „Skanios sultys“.
Tikslas: pratimas suderinti daiktavardį su būdvardžiu.
4. Pokalbis apie vaisius, uogas.
Tikslas: ugdyti nuoseklią kalbą, gebėjimą atsakyti į klausimą visu sakiniu.

Skaitymas grožinė literatūra(suvokimas)

Skaitant A. Igebajevo eilėraštį „Dosnus derlius“

Tikslas: prisidėti prie perkeltinio eilėraščio suvokimo.