Projekto užduotis „Rusijos krašto herojai“. Pamokos tema „Rusijos krašto herojai“ santrauka

Tikslas: Formuoti idėją apie didvyrišką Rusijos žmonių praeitį Senovės Rusija, didieji Rusijos didvyriai – Rusijos žemės gynėjai.

Užduotys:

  • Švietimas: apibrėžti epą; pristatyti žodžiu liaudies menas- epas "Ilja Muromets"; išmokti apibūdinti veikėjus ir jų veiksmus; apibendrinti žinias apie Rusijos atsiradimo istoriją, supažindinti su Rusijos epo herojais, kaip mūsų protėviai gynė savo tėvynę.
  • Kuriama: ugdyti susidomėjimą skaitymu; gebėjimas atidžiai, susikaupus klausytis; vizualinis dėmesys.
  • Švietimas: ugdyti pilietiškus ir patriotinius jausmus žodinės liaudies dailės priemonėmis; pasididžiavimo jausmas ir susižavėjimas Rusijos didvyrių žygdarbiais.

Įranga: V.M.Vasnecovo paveikslo „Trys herojai“ reprodukcija; suskaidytos nuotraukos; iliustracijos, vaizduojančios šiuolaikinės rūšys Rusijos didvyrių ginklai ir ginklai, Rusijos didvyrių drabužių detalės.

Vaikų amžius: parengiamosios grupės.

Kryptis:„Kognityvinės kalbos raida“.

Pagrindinė mokymo sritis: „ Pažinimas“ (holistinio pasaulio vaizdo formavimas).

Integracija edukacinės sritys: „Pažinimas“, „Bendravimas“, „Socializacija“.

Elgesio forma: pogrupis.

Metodai ir metodai:

  • žiūrėjimas;
  • Rodyti;
  • netikėtumo akimirka;
  • pagrindiniai klausimai vaikams;
  • gimnastika „Stebuklas Yudo“;
  • rusų liaudies pasaka„kur yra darbas, ten ir maistas“;
  • viktorina;
  • žiūrėti m / f "Ilja Murometsas ir plėšikas lakštingala" (2 leidimas)

Preliminarus darbas: nagrinėjant V.M.Vasnecovo paveikslo „Trys herojai“ reprodukciją, lankstyti karpinius paveikslus; Rusijos didvyrių ginklų iliustracijos; patarlės.

Leksinis darbas:

  • Bylina yra rusų epinė daina apie herojus.
  • Herojus yra rusų epų herojus, atliekantis karinius žygdarbius.
  • Protėviai yra žmonės, gyvenę žemėje prieš daugelį šimtmečių.
  • Kučiai – senovinis ginklas – sunkus pagaliukas pastorintu galu.
  • Klajokliai – klajojantis, pėsčiomis keliaujantis žmogus.
  • Palaiminimas – atsisveikinimo žodžiai, linkėjimai tiems, kurie leidžiasi į kelionę, į ginklo žygdarbius.
  • Vaivada yra kariuomenės vadas.
  • Tarnaukite ištikimai – sąžiningai, negailėdami savo gyvybės.
  • Susitikti su duona – druska – parodyti garbę, pagarbą.
  • Paštas, kuodas, ietis, skydas, šarvai, šalmas, lankas, strėlės.

Pamokos eiga

Skamba „Rytas“ E. Grigas.

Vaikai ateina ir atsisėda ant kėdžių.

Logopedas. Sveiki, geri bičiuliai ir raudonos merginos! Susirinkome ne į nuoširdžią puotą, o maloniam ir darniam pokalbiui, kad būtų ramybė, taip, darna ir sutarimas, o mūsų pokalbis vyktų sklandžiai.

Ir mes kalbėsime apie didvyrius, Rusijos krašto gynėjus, gyvenusius prieš tūkstantį metų, o jų žygdarbių šlovė nukeliavo iki mūsų dienų. Kaip sužinojome apie senais laikais gyvenusius ir savo žygdarbiais išgarsėjusius rusų didvyrius?

Vaikai. Apie herojus sužinojome iš epų.

Logopedas. Teisingai. Kas yra epas? Iš kokio žodžio kilo šis vardas?

Vaikai. Žodis „epas“ kilęs iš žodžių „byl“, „buvo“. Epas – tai kūrinys, pasakojantis apie iš tikrųjų nutikusius įvykius.

Logopedas. Teisingai. Bylina – herojiška daina apie didvyrius.

Epo kūrėjai buvo žmonės, o pasakotojas pasakojo epas. Taip vadinosi žmogus, kuris pasakė rusams liaudies epai ir pasakos. Kaip pasakotojas pasakojo epas?

Vaikai. Jis kalbėjo kaip daina ir grojo arfa.

Logopedas. Taip, tikrai, pasakotojas vaikščiojo iš kaimo į kaimą ir dainuojamu balsu (kaip daina) kalbėjo apie didvyrius-didvyrius, apie jų žygdarbius, apie tai, kaip jie nugalėjo priešus, gynė savo gimtąją žemę, rodė savo drąsą, drąsą, išradingumą. , gerumas.

Kalbėtojas taip pasakė (arfos garsas):

Aš tau papasakosiu apie senus dalykus,
Taip, apie senus, apie patyrusius,
Taip, apie kovas, taip, apie kovas,
Taip, apie didvyriškus darbus!

Daugelį amžių rusų tautoje epai apie galingus herojus ėjo iš lūpų į lūpas, nuo senelio iki anūko.

Taigi, kas yra šie turtingi žmonės?

Vaikai. Tėvynės gynėjai, kariai, drąsūs, drąsūs žmonės.

Logopedas. Jūs teisus, herojai yra Rusijos žemės gynėjai. Jie garsėjo precedento neturinčia jėga, beribe drąsa.

O su kuo kariavo herojai? (vaikų atsakymai)

Teisingai kaip ir su Rusijos žemės priešais, ir su tamsiosiomis jėgomis.

O dabar šiek tiek sušilkime ir parodykime savo herojišką jėgą.

PHYSMINUTKA

Pagal muziką „Lived_in_the_light_miracle-yudo“

Logopedas. Rusijos herojų žygdarbiai atsispindi ne tik epuose, bet ir menininkų kūryboje. Prašau pasakyti, kuri nuotrauka V.M. Vasnecova pasirodė mūsų ekrane?

Vaikai. Paveikslas „Bogatyrs“.

Logopedas. Pažiūrėkime ir pakalbėkime apie tai. Kas nuotraukoje?

Vaikai. Trys herojai.

Logopedas. Kas yra nuotraukos centre?

Vaikai. Ilja Muromets.

Logopedas. Kaip atspėjote, kad tai Ilja Muromets?

Vaikai. Jis yra seniausias, galingiausias, išmintingas.

Logopedas. Kas yra Iljos Murometso kairėje? O kas jo dešinėje?

Vaikai. Dobrynya Nikitich kairėje, Alioša Popovič dešinėje.

Logopedas. Bogatyrai žiūri į tolį: ar nematai, kur yra priešai? Jie saugo Rusijos žemę, jos sienas. Kaip apsirengę herojai?

Vaikai. Kūnas yra su grandininiu paštu.

Logopedas. Kas yra grandininis paštas ir kam jis reikalingas?

Vaikai. Tai marškiniai iš metalinių žiedų. Ji saugojo herojus nuo ieties ar kardo smūgių, nuo strėlių.

Logopedas. Kas dėvima ant herojų galvų?

Vaikai. Šalmas. Jis apsaugojo herojaus galvą nuo smūgių.

Logopedas. Kokius kitus šarvus turi herojai?

Vaikai. Ilja Murometsas turi ietį ir kuokštą arba kuoką, Dobrynya Nikitich – kardą, o Alioša Popovičius – lanką su strėlėmis.

Šarvų vaizdas

Logopedas. Atidžiai pažiūrėkime į paveikslėlį. Ką galėtų suvaidinti Alioša Popovič?

Vaikai. Alioša Popovičius grojo arfa.

Logopedas. Tu teisus. Herojai ne tik kovojo, bet ir mokėjo atsipalaiduoti. Dabar einame ilsėtis.

Kas čia susiraukė?
Vėl groja muzika.
Susikaupk, vaikai!
Rusijos žaidimas laukia jūsų!
„Kur darbas, ten ir maistas“.

Žaidimas „Kur darbas – ten maistas“.

Žaidimui reikia: 20 žirnių, 2 šaukštų, 4 lėkštučių. Skambant muzikai, vieną žirnį reikia perkelti iš vienos lėkštės (kibiro) į kitą.

Vaikai atsisėda

Logopedas. O dabar siūlau ištempti mintis ir surengti išradingumo konkursą pagal rusų epas ir pasakas. (viktorina)

  1. Įvardink žinomus herojus
  2. Kaip vadinasi iš metalinių žiedų austi herojų drabužiai? grandininis laiškas
  3. Pagrindinis Lakštingalos plėšiko ginklas? švilpimas
  4. Pagrindinis herojaus ginklas? Kardas, pagaliukas, ietis
  5. Karališkas galvos apdangalas? Karūna
  6. Herojaus galvos apdangalas? Šalmas
  7. Nesąžiningas numeris? 40
  8. Herojiškas skaičius? 3
  9. Gyvatė tėvui? Gorynych

Logopedas.Šauniai padirbėta. Jūs padarėte puikų darbą!

Mūsų pokalbis apie Rusijos didvyrius baigėsi, ir mes prisiminsime, kokią sandorą (taisyklę) herojai mums paliko.

Mylėk tėvynę, saugok ir saugok ją.
Saugokite silpnuosius, pagyvenusius žmones ir vaikus.
Būkite stiprūs, drąsūs, drąsūs.
Ir senų laikų legendos
Mes neturime pamiršti.
Kad vaikai žinotų
Apie verslą gimtoji žemė.
Šlovė Rusijos senovei! Šlovė Rusijos pusei!

Ir galiausiai, pažiūrėkime animacinį filmuką apie herojų.

Žiūrėti m/f

Abstraktus

švietėjiška veikla

su vaikais vyresnioji grupė

apie holistinio pasaulio vaizdo formavimąsi

Tema: „Rusijos žemės didvyriai“

Tikslas: Idėjų apie senovės Rusijos rusų tautos didvyrišką praeitį, didžiuosius Rusijos didvyrius - Rusijos žemės gynėjus, formavimas.
Užduotys: 1. Iš naujo išgyvenkite epo idėją, apie epo herojus – Ilją Murometą, Aliošą Popovičių, Dobryną Nikitichą.
2. Sužadinti domėjimąsi epų, legendų, dainų, legendų apie rusų didvyrius kalba.
3. Supažindinkite vaikus su herojų ginklais.
4. Įskiepyti pasididžiavimo didvyriška Rusijos stiprybe jausmą, pagarbą rusų kariams, norą juos mėgdžioti. Konceptualaus žodyno kūrimas:
Bogatyr, gusliar, grandininis paštas, šarvai, įranga, slavai, Rusichi, pelkėtos pelkės, epai, kardas, mace, pagaliukas, stiebas, ietis, kirvis, gaudynės, kirvis, kovos rykštė, grandinė, lankas ir strėlės, peiliai, durklas, arfa .
Preliminarus darbas:
Viktoro Michailovičiaus Vasnecovo paveikslo „Herojai“ ekspertizė.
Skydelio „Rusijos didvyriai“ egzaminas su menine medžiaga apie epinius herojus.
Skaityti ištraukas apie epiniai herojai: „Ilja Murometsas ir lakštingala plėšikas“, „Dobrynya Nikitich ir žaltys Gorynych“, „Alioša Popovičius ir žaltys Tugarinas“.
Klausantis epo „Ilja Murometsas ir lakštingala plėšikas“, „Finist- Clear Falcon“,„ Nikita Kozhemyaka “,„ Gyvatė Gorynych “,„ Pasaka apie mirusi princesė ir septyni herojai“, „Pasaka apie carą Saltaną“.
Šeimos medžio braižymas (braižytas).
Meno kūriniai temomis: „Didvyrių ginklai“, „Didvyriai“, „Rusijos didvyrių arkliai“.
Įranga:
Senovės Rusijos herojų iliustracijos; kortelės, kuriose pavaizduoti didvyrių ginklai (kardas, kuodas, sparnas ir kt.) ir šiuolaikinių karių ginklai (pistoletas, ginklas, šautuvas, kulkosvaidis); herojų ir arfininkės kostiumai, virvės, upė, akmenukai iš popieriaus, akmuo kryžkelėje, trys keliai, miškas, Kaščejaus Nemirtingojo, Lakštingalos plėšiko, žalčio Gorynycho atvaizdai.

Pamokos eiga:

Pedagogas:
Seniai miestų ir kaimų, kuriuose dabar gyvename, vietoje buvo neįžengiami miškai, pilni gyvūnų ir paukščių. Daug teritorijų buvo užėmusios pelkėtos pelkės. Nuo seniausių laikų šioje žemėje gyveno slavai. Jų kaimynai chazarai ir mongolai – totoriai – dažnai puldavo slavus, nusiaubdavo žemes, nusiaubdavo namus, imdavo į nelaisvę. Daugiau nei prieš 1000 metų slavai įkūrė savo valstybę, vadinamą Rus. Rusija apsigynė nuo priešų. Tokiomis sąlygomis galėjo gyventi tik labai stiprūs, ištvermingi ir drąsūs žmonės. Tokius žmones jie vadino rusais. Jie garsėjo savo didvyriška jėga, apie jų žygdarbius buvo kuriamos pasakos ir epai. Bogatyrai senovėje gyveno tarp rusų - mūsų Tėvynės gynėjų. Štai kaip jie atrodė. (Rodomos herojų iliustracijos ir V. M. Vasnecovo paveikslas „Didvyriai“).
Pažiūrėkite, vaikinai, kokie jie buvo galingi, drąsūs, drąsūs ir stiprūs. Kas nuotraukoje?
Vaikai:
Ilja Muromets,
Nikitičius,
Aleša Popovič.
Pedagogas:
Tiesa, kas jie buvo?
Vaikai:
Bogatyrai. Pedagogas:
Vaikai, ką jūs manote, kas yra herojai?
Vaikai:
Bogatyrai yra žmonės, kurie gynė mūsų Tėvynę nuo priešų.
Pedagogas:
Tiesa, herojai yra didžiulės jėgos, ištvermės ir drąsos žmonės, atliekantys karinius žygdarbius. Didvyriai saugojo mūsų Tėvynę nuo priešų – stovėjo prie posto (pasienio), nei žvėris nepastebėtas pro juos nepraslysdavo, nei paukštis praskrisdavo, o juo labiau priešas nepraslysdavo. Vaikinai,
jau perskaitėme daug pasakų ir epų apie rusų krašto didvyrius. Prisiminkime, kaip jie vadinami?
Vaikai:
„Lakštingala plėšikas“, „Finist-Clear Falcon“, „Nikita Kozhemyaka“,
„Žaltys Gorynych“, „Alioša Popovičius ir Tugarinas žaltys“ ir kt.
Pedagogas:
Vaikai, o su kuo kovojo herojai?
Vaikai:
Su Lakštingala - plėšikas, žaltys Gorynych, Koščejus Nemirtingasis, Tugarino žaltys.
Pedagogas:
Vaikai, ar norėtumėte eiti herojų keliu, pamatyti juos, sužinoti apie jų žygdarbius?
Vaikai:
Taip.
Pedagogas:
Tuomet reikia ruoštis sunkiam, pavojingam keliui, kuriame mūsų lauks neįprasti nuotykiai, ar nebijai? Žinau, kad esate draugiškas ir drąsus. Draugystė padės mums įveikti visas kliūtis.
Bet pirmiausia prisiminkime, prieš eidami į ilgas kelias, kokį Rusijos herojų pasirinkti?
Vaikai:
kelias.
Pedagogas:
Teisingai, jis turėjo pasirinkti kelią, kuriuo eiti. Pasakose ir epuose herojus visada stovėjo kryžkelėje prie akmens, ant kurio buvo parašyta, kur eiti. Štai mes turime tokį akmenį ant kelio, ant jo parašyta:
"Eik į dešinę
Pinigai ir šlovė
Eini į kairę
Prarasite draugus ir nebūsite drąsūs.
Judėti tiesiai į priekį
Laukia pavojus ir didvyriškas forpostas.
Taigi, vaikinai, kokį kelią renkamės?
Vaikai:
Kelias, kuris eina tiesiai.
Mokytojas su vaikais eina keliu ir prieš juos yra pirmoji kliūtis. (Įsijungia magnetofonas ir pasakiškas balsas sako pirmąją užduotį).
Balsas:
(1 pratimas)
Norėdami pradėti, apšilkite
Eikite palei virvę
Negali nuo jos nusileisti
Ten jūsų, draugai, laukia bedugnė.
(Ant grindų paklota virvė, kuria vaikai turi vaikščioti užsimerkę, rankas užsidėję diržus).
Balsas:
(2 užduotis)
Čia yra kliūtis kelyje
Tai nėra taip lengva pereiti
Reikia greitai prisiminti
Ir sakyk patarles!
(Būtina sakyti patarles apie drąsą, drąsą ir Rusijos didvyrių tėvynę).
Patarlės ir posakiai apie drąsą, drąsą, Tėvynę
Drąsa gubernatoriaus stiprybei.
Herojus, kuris yra kalnas Tėvynei.
Kas išdrįso sėsti ant žirgo.
Už tavo mirties stovio kraštą.
Rusas nejuokauja nei su kamuoliu, nei su kamuoliu.
Mirk pats, bet išgelbėk draugą.
Mirk nuo gimtojo krašto, neišeik.
Gyventi - tarnauti tėvynei.
Laimė – Tėvynė brangesnė už gyvybę.
Ne herojus, kuris laukia atlygio, o herojus, kuris eina už žmonių.
Jei draugystė puiki, Tėvynė bus stipri.
Balsas:
(3 užduotis)
Štai pakeliui upė
Nepraleisk, nepraleisk
Lakštingala – piktasis plėšikas
Čia per upę nulūžo tiltas.
(Reikia pereiti upę ant akmenukų, juos perkeliant).
Balsas:
(4 užduotis)
Čia yra barjeras, čia yra Kaščejus
Jis valgo daug, daug vaikų
Kad eitum toliau
Turite įrodyti, kad esate herojai.

Kūno kultūra "Bogatyrs"
Bogatyras – štai jis:
(Parodyk stiprų vyrą)
Jis stiprus, sveikas
Jis šaudė iš lanko
(Imituoti judesį)
Taikliai metė pagalį,
Stovi ant sienos
Akylai - akylai stebima,
Mes užaugsime ir, žiūrėk,
(Pakelkite rankas aukštai)
Tapkime kaip herojai!

Balsas:
(5 užduotis)
Visos kliūtys įveiktos
Pakeliui jūs visi iškeliavote
Bet, deja, čia nebuvo – buvo
Viskas staiga susisuko kaip viesulas!
Gyvatė Gorynych trigalvė
Sutiko pakeliui
Neieškok čia išsigelbėjimo!
Bet vaikinai nežiovauja
Ir išsirink savo ginklą!
(Jums reikia pasirinkti ir pavadinti herojiškus ginklus iš šiuolaikinių karių ginklų).

Vaikai su mokytoja eina toliau keliu, o jų pasitikti išeina berniukas - gusliaras. (Skambant muzikai, sodo darbuotojas vaidina berniuką)
Pedagogas:
Kas tu esi?
Guslyar:
Esu arfininkė, einu iš miesto į miestą, apsigyvenau kaime, dainuoju apie rusų didvyrių žygdarbius. Kol nebuvo televizijos, tik žmonės iš manęs sužinojo naujienas.
Pedagogas:
Ir mūsų vaikinai taip pat žino, kas yra herojai!
Vienas vaikas skaitys eilėraštį apie herojų.
"Bogatyr, stiprus kaip laisvas vėjas,
Galingas kaip uraganas.
Jis saugo žemę
Nuo piktų niekšų!
Jis turtingas jėgų
Jis saugo sostinę.
Gelbsti vargšus ir vaikus
Ir seni žmonės ir mamos!
Pedagogas:
Štai kas yra herojai“.
Guslyar:
Ak, po šlovingu miestu netoli Kijevo,
Ten buvo didvyriškas forpostas.
Forposte atamanas buvo Ilja Muromets,
Podatamanye buvo Dobrynya Nikitich,
Yesaul - Alioša - kunigo sūnus.
Išeina trys berniukai, apsirengę kaip herojai.
Ilja Muromets:
Lakštingala plėšikas sėdėjo drėgname ąžuole,
Lakštingala plėšikas švilpė, bet kaip lakštingala,
Plėšikas piktadarys urzgė kaip gyvulys,
Nuo jo švilpuko sutrupėjo visos gėlės,
O kad yra žmonių – visi mirę.
Bet aš nukirtau jam laukinę galvą,
Jis taip pat pasakė šiuos žodžius:
„Užtenka tau švilpti kaip lakštingala,
Tu pilnas rėkiančių taip, kaip gyvūnas,
Jūs pilnas bauginančių mažų vaikų!
Muzikos garsai.
Nikitichas:
Aš nuėjau prie šlovingos upės -
Staiga nelyja, negriauduoja,
Ak, gyvatė ir tas Goryniščas,
Ai skrenda apie tris galvas, apie dvylika kamienų.
Gyvatė sako šiuos žodžius:
„Ir dabar, Dobrynuška, tu esi mano rankose,
Aš paimsiu tave visą, jei nori, sudeginsiu,
Jei noriu, valgysiu“.
Aš sugalvojau, pataikiau į Goryniščę,
Gyvatė nukrito ant drėgnos žemės,
Ant drėgnos žemės, ant plunksnų žolės.
Jis prašė pasigailėjimo, žudikas.
Muzikos garsai.
Alesha Popovič:
Jie man papasakojo apie Tugariną Zmeevičių,
Ir kad jis pats yra trijų pėdų ūgio,
Arklys po juo, kaip nuožmus žvėris,
Iš burnos veržiasi ugnis
Iš ausų - dūmų stulpas - visi bijo nuožmumo,
Kaip aš jam trenkiau į galvą
Ir kaip jis nukrito ant drėgnos žemės,
Tada aš užšokau ant jo juodos krūtinės,
Ir nukirto galvą
Ir jis pasakė: „Pagal tavo nuodėmes, Zmeevič, viskas buvo padaryta“.

Skamba žąsies muzika.
Guslyar:
O tu, didvyriai ir šventieji rusai,
O tu pabalnojai gerus arklius,
Taip, tu pasisakei už tikėjimą ir Tėvynę,
Ir nusilenk tau iš Rusijos ir per amžius.
Jie nusilenkia vienas kitam ir publikai ir išeina.
Pedagogas:
Na, vaikinai, mūsų pasakiška kelionė baigėsi. Jūs ir aš įveikėme visus pavojus ir kliūtis, kaip herojai, matėme herojus ir sužinojome apie jų žygdarbius. Jūs visi buvote puikūs, puikiai atlikote visas užduotis, buvote dėmesingi, drąsūs, gudrūs, greito proto. Ir aš noriu jums kiekvienam įteikti dovaną – tai herojaus piešinys. Galite nuspalvinti jo šarvus.

Epiniai herojai Rusijos žemės bogatyrai

Savivaldybės autonomija

vardu pavadinta ugdymo įstaiga licėjus №1. A. S. Puškinas, Tomskas

Baigė: vaizduojamojo meno mokytojas

Maksimova Nadežda

Nikolajevna

Rusija visada garsėjo savo herojais. Tarp mūsų žmonių buvo daug stiprios fizinės jėgos vyrų.

Ilgą laiką priešai ne kartą puolė Rusiją, griovė ją. Žmonės savo epas skyrė gimtojo krašto gynėjams, narsiai kovojantiems su pavergėjais. Ilgą laiką priešai ne kartą puolė Rusiją, griovė ją. Žmonės savo epas skyrė gimtojo krašto gynėjams, narsiai kovojantiems su pavergėjais. Vienas paslaptingiausių slavų epo veikėjų yra Svjatogoras. Tai tikras milžinas, kurio net žemė negali išlaikyti. Jis apdovanotas didele galia, kad net patys kilniausi herojai nedrįsta su juo kovoti. Vienas paslaptingiausių slavų epo veikėjų yra Svjatogoras. Tai tikras milžinas, kurio net žemė negali išlaikyti. Jis apdovanotas didele galia, kad net patys kilniausi herojai nedrįsta su juo kovoti.

Pastebėtina, kad jis nedalyvauja jokiuose mūšiuose, neatlieka jokių žygdarbių. Jo pagrindinis tikslas apsiriboja priešų žudymu išmintimi ir fantastiška jėga. Šio herojaus įvaizdyje yra paslėpta filosofinė prasmė senovės slavų gyventojų apie šventojo didvyrio garbinimą vien už jo egzistavimą.

Ilja Murometsas tapo idealiu Rusijos herojaus įvaizdžiu, jis yra bene mylimiausias rusų epų herojus. Nepaprastos jėgos herojus, jaučiantis savo orumą, kurio niekada nenusileido net prieš princą. Jis yra Rusijos krašto gynėjas, našlaičių ir našlių gynėjas. Ilja Murometsas tapo idealiu Rusijos herojaus įvaizdžiu, jis yra bene mylimiausias rusų epų herojus. Nepaprastos jėgos herojus, jaučiantis savo orumą, kurio niekada nenusileido net prieš princą. Jis yra Rusijos krašto gynėjas, našlaičių ir našlių gynėjas. Tuo pačiu metu su Ilja Murometsu gyveno kitas herojus, kurio vardas buvo Dobrynya Nikitich. Jis gimė Riazanėje, tačiau, kaip ir Murometsas, tarnavo Kijeve. Tuo pačiu metu su Ilja Murometsu gyveno kitas herojus, kurio vardas buvo Dobrynya Nikitich. Jis gimė Riazanėje, tačiau, kaip ir Murometsas, tarnavo Kijeve. Didvyriška Dobrinijos istorija prasideda nuo to momento, kai jis nugalėjo žaltį Gorynych. Princas liepia jam įsitraukti į nuožmią kovą su Gyvate, kelyje herojų įveikia mažos gyvatės, tačiau Dobrynya sugeba įvykdyti princo įsakymą ir išlaisvinti merginas bei berniukus iš drakonų urvų. Didvyriška Dobrinijos istorija prasideda nuo to momento, kai jis nugalėjo žaltį Gorynych. Princas liepia jam įsitraukti į nuožmią kovą su Gyvate, kelyje herojų įveikia mažos gyvatės, tačiau Dobrynya sugeba įvykdyti princo įsakymą ir išlaisvinti merginas bei berniukus iš drakonų urvų. Kitas garsus herojus - Alioša Popovičius, pasak legendos, buvo iš Rostovo miesto. Atvirame lauke herojus rado akmenį, ant kurio buvo nurodyti trys keliai: vienas vedė į Černigovą, kitas – į Muromą, trečias – į Kijevą. Jis taip pat pradeda tarnauti kunigaikščio Vladimiro teisme. Kitas garsus herojus - Alioša Popovičius, pasak legendos, buvo iš Rostovo miesto. Atvirame lauke herojus rado akmenį, ant kurio buvo nurodyti trys keliai: vienas vedė į Černigovą, kitas – į Muromą, trečias – į Kijevą. Jis taip pat pradeda tarnauti kunigaikščio Vladimiro teisme.

Dauguma garsioji istorija su Popovičiumi siejama legenda apie jo dvikovą su Tugarinu. Tugarinas – svetimšalis užpuolikas, galintis vienu metu praryti visą gulbę, o tarnai neša jį ant auksinio stovo. O Alioša Popovičius visada yra jaunas, drąsus ir kartais net neapgalvotas karys.

Kūrinyje plačiai atsispindi Rusijos didvyrių ir riterių įvaizdžiai žinomų menininkų pvz Michaelas Aleksandrovičius Vrubelis - dekoratyvinė plokštė„Bogatyr“, arba Viktoras Michailovičius Vasnecovas – „Bogatyrs“ (paveikslas, kurį jis piešė beveik dvidešimt metų). Rusijos bogatyrų ir riterių atvaizdai plačiai atsispindi garsių menininkų, pavyzdžiui, Michailo, kūryboje. Aleksandrovičius Vrubelis - dekoratyvinė plokštė "Bogatyr", arba Viktoras Michailovičius Vasnecovas - "Bogatyrs" (paveikslas, kurį jis piešė beveik dvidešimt metų). V.M. Vasnecovas. „Bogatyrsky lope“ Viktoras Michailovičius Vasnecovas (1848–1926) – rusų menininkas, garsėjęs istorinių, folklorinių scenų vaizdavimu. Viktoras Michailovičius Vasnecovas (1848 - 1926) - rusų menininkas, garsus istorinių, liaudies scenų vaizdais. V.M.Vasnecovo biografija Dailininkas Viktoras Michailovičius Vasnecovas gimė 1848 m. Vjatkos provincijoje. Ten jis gavo pirmąjį dailės pamokos. Būdamas seminarijos studentas, tuo pat metu sėmėsi piešimo pamokų pas dailininką E. Andrioli. 1868 metais įstojo į Sankt Peterburgo dailės akademiją, mokėsi V.V.Vereščiagino ir P.P.Čistjakovo klasėse. Ten jis susipažino su Repinu ir daugybe garsių klajoklių. 1873 metais Vasnecovas pirmą kartą išbandė savo jėgas tapyboje. Pirmieji jo paveikslai buvo labai socialinio pobūdžio, visiškai atitinkantys klasikinės klajoklių tapybos dvasią. Tačiau netrukus Vasnecovas amžiams nukrypsta nuo šio tapybos stiliaus, kreipdamasis į Rusijos istorijos motyvus, liaudies kultūra, pasakos ir senovės mitologija. Būtent šioje srityje Vasnecovas sukūrė daugybę populiarių kūrinių: „Trys herojai“, „Alionuška“, „Po Igorio Svjatoslavičiaus mūšio su Polovcais“, „Trys princesės“. požemio pasaulis"," Skraidantis kilimas "ir kt. Be to, Vasnecovas kūrė iliustracijas Lermontovo ir Puškino darbams, tapė Vladimiro katedrą Kijeve, dirbo prie kitų miestų šventyklų mozaikų ir freskų, vykdė statybos projektus Tretjakovo galerija Maskvoje ir Rusijos paviljone Pasaulinei parodai Paryžiuje 1900 m. Jo darbų reikšmė rusų kultūrai neįkainojama. Rusijos didvyrių ginklai ir šarvai Rusijoje labiausiai paplitę šarvai buvo grandininiai – ilgi, beveik kelius siekiantys marškiniai, austi iš metalinių žiedų. Grandininis paštas kainavo daug pinigų. Ji buvo branginama, perduota paveldėjimo būdu, laikoma brangi dovana. Priešo šarvai buvo geriausias karo grobis. Veidrodis Šarvai ne tik saugojo, bet ir puošė karį. Nupoliruoti ar net pasidabruoti, jie spindėjo saulėje kaip žuvų žvynai. „Veidrodiniai šarvai“, kurie buvo dėvimi ant įprasto grandininio pašto, išsiskyrė ypatingu grožiu. Jį sudarė didelės, iki blizgesio nupoliruotos metalinės plokštės (iš čia ir kilo žodis „veidrodis“ – veidrodis), dengiančių krūtinę, šonus ir nugarą. Šalmai Mūšyje kario galvą saugojo šalmas. Rusijoje jų būta kelių rūšių. Vasnecovo Ilja Murometsas dėvi šišaką – šalmą su aukšta smailia viršūne, apsaugančia nuo mirtino vertikalaus kardo ar kardo smūgio. Šoninis smūgis galėjo tik sutrenkti, „apsvaiginti“ karį. Kartais tokį šalmą vainikavo smaigalys su spalvota vėliava arba plunksnų ryšulėlis – karinio vado požymis. Skydai Senovės rusų kariai naudojo didelius migdolo formos skydus. Galima manyti, kad būtent tokį skydą kunigaikštis Olegas pakabino ant Konstantinopolio sienų. Vėliau rusai priėmė totorių apvalius skydus. Iki XVII amžiaus pabaigos. jie buvo naudojami su karališka armija. Ginklas

Kardas buvo laikomas kunigaikščio valdžios simboliu.

Patikimas viduramžių karių ginklas pėsčiomis ir žirgais buvo ietis.

Kovos kirvis taip pat buvo seniausias ginklas, tais laikais jį vadino tik kirviu. Kirvis buvo laikomas vargšų ginklu.

Jau riteris pagal stovi kaip kalnas, Šaukia ragas kaip audra, Nekantrus arklys verda Ir sniegas galinga kanopa kasa... A.S. Puškino šaltiniai

  • http://www.newart.ru/painters/art14.htm
  • http://en.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BE%D0%B3%D0%B0%D1%82%D1%8B%D1%80%D0%B8
  • http://russian7.ru/2012/06/7-bogatyrej-vseya-rusi/
  • http://tainy.net/43407-russkie-bogatyri-kto-oni.html
  • http://rodrus.com/news/news_1381405700.html
  • http://www.ote4estvo.ru/russkie-svyatye/1429-bylinnye-geroi-drevney-rusi.html
  • http://www.home-edu.ru/user/uatml/00000646/oruzhie/weapon.html
  • http://www.booksite.ru/ancient/reader/work_3_02.htm

Bogatyr. Rusijos žemės gynėjas. Meistriškumo klasė su žingsnis po žingsnio nuotraukomis.

Piešimo meistriškumo klasė. Bogatyr. Rusijos žemės gynėjas.

Dyakova Olga Sergeevna MBOUDO "DSHI" Okhansko vaizduojamojo meno klasės mokytoja
Apibūdinimas:ši meistriškumo klasė bus naudinga dailės mokytojams, meninės ir estetinės orientacijos papildomo ugdymo mokytojams, 3 klasės mokiniai gali puikiai susidoroti su šiuo darbu.
Žingsnis po žingsnio piešimas padės išvengti dažniausiai daromų klaidų ir suteiks pasitikėjimo savimi.
Paskirtis: naudoti piešimo pamokose, interjero dekoravimui ar kaip dovana.
Tikslas: kompozicijos atlikimas - Bogatyr
Užduotys: pagerinti savo guašo įgūdžius
prisidėti prie vystymosi kūrybiškumas
ugdyti kompozicijos pojūtį, gebėjimą analizuoti vaizduojamų objektų formą, pagilinti spalvos ir spalvų harmonijos suvokimą
ugdyti domėjimąsi Tėvynės istorija, pagarbą jos gynėjams,
ugdyti tikslumą darbe
Medžiagos:
guašas
Whatman formatas A-3.,
nailoniniai šepečiai su numeriais 2, 3, 5.

Vykdymo seka:

Padėkite popieriaus lapą vertikaliai. Kalvas nubrėžiame plona linija. Daugiau pieštuko mums to neprireiks.


Darome dangų dideliais žiedais nuo saulės disko iki kraštų (palaipsniui didinant spindulį ir tamsinant spalvą). Apskritimų spalvos yra nuosekliai geltona (saulė), geltona-balta, šviesiai mėlyna ir giliai mėlyna.


Ištriname ribas tarp „žiedų“, todėl perėjimai tampa sklandesni.



Kalvos pagamintos dviejų spalvų – šviesiai žalios ir tamsiai žalios.


Suliekite spalvų ribas, kad perėjimai būtų sklandesni.


Pradėkime dirbti su pagrindiniu veikėju.
Pradėkime nuo galvos, nes nuo jos priklausys visos figūros proporcijos.
Lengvai atliekame galvą rožinis.


Nupiešime šalmą.


Pradėkime dirbti su veidu. Plonu šepetėliu nubrėžkite nosį ir akis.


Nupiešime barzdą ir ūsus.


Juoda spalva piešiame šešėlius ant herojaus barzdos ir šalmo.


Baltai geltona spalva piešiame šviesą ant herojaus barzdos ir šalmo.


Tamsiai rausva spalva pieškite šešėlius aplink akis ir ant skruostų.


Nupiešiame grandininius laiškus, pritvirtintus prie šalmo ir dengiančius ausis bei kaklą.


Lygiosios viršutinė dalis liemuo.


Mes piešiame apatinė dalis ir grandininio pašto rankovėmis bei diržu.


Nubrėžiame šešėlio ir šviesos kontūrus ant grandininio pašto.


Šešėlius ir šviesą suliejame išilgai vidinio kontūro, sušvelnindami jų ribas.


Nupiešiame marškinių ir kelnių kraštą.


Piešiame batus.


Nupiešime skydą ir marškinių rankovę.


Nubrėžiame kumštį ir modelį ant skydo.


Nubrėžiame šešėlių kontūrus - ant rankovės, kelnių ir batų, skydo ir po skydu, taip pat raukšlės ant marškinių.


Šešėlius suliejame išilgai vidinio kontūro, sušvelnindami jų ribas.


Mes nubrėžiame šviesą - ant rankovės, skydo, kelnių ir batų.


Šviesą suliejame išilgai vidinio kontūro, suminkštindami jos ribas.


Nupiešiame ietį.


Nubrėžiame vėliavos kontūrus ant ieties.


Užpildykite dėžutę spalva.


Ant ieties ir vėliavos piešiame šešėlį ir šviesą.


Mes suliejame šviesą ir šešėlius ant ieties ir vėliavos, sušvelnindami jų ribas išilgai vidinio kontūro.


Nupieškite pirštus ant rankos.


Ant krūtinės nupiešiame metalines plokštes, pasirenkame grandininio pašto apykaklę, patobuliname skydo raštą.


Lengvomis banguotomis linijomis sukuriame grandininio pašto tekstūrą.


Fone piešiame mišką.


Sodriai balta spalva nupiešiame pagrindinius bažnyčios tūrius.


Mes piešiame kupolą.


Plonos linijos padalija bažnyčios „kūną“ į dalis.


Nupiešiame langus ir raštuotą diržą.


Šešėlius ir šviesą piešiame ant bažnyčios kupolų, durų ir sienų.


Nupiešime stogą ir kryžių.


Lengvais potėpiais suteikiame kalvoms faktūros, nubrėžiame taką nuo bažnyčios.


Nupieškite žolę priekinio plano.


Plonu šepetėliu nubrėžiame ausų kontūrus.


Piešiame ausis.