Pamokos apie susipažinimą su grožine literatūra pagal Ch. Perrault pasaką „Raudonkepuraitė“ vidurinėje grupėje santrauka

Pamokos 5 klasei tema „Apsilankymas pas pasakotoją Charlesą Perrault“ santrauka

Pamokos tikslai:
supažindinti mokinius su Ch.Perrault pasakų pasauliu, įskiepyti skaitytojų susidomėjimą pasakotojo asmenybe, jo likimu, epocha.
Vystymas kūrybinė vaizduotė plečiant mokinių akiratį.
Ugdykite gerumą.
Įranga: C.Perro portretas; lenta; kompiuteris; pristatymas; kostiumo atributika: Pelenė, Miegančioji gražuolė, Raudonkepuraitė, Nykštys, Charlesas Perrault. Ch.Perrault knygų paroda; iliustracijos; Testas.

Per užsiėmimus

I. Organizacinis momentas
II. įžanga mokytojai
Vargu ar tais laikais fėja
Argi jaunasis galėtų taip padovanoti būtybę
Iš prigimties jums, visiems mirtingiesiems, kad jie būtų tobulinami ...
Gyvenk, būk išmintingesnis, skaitytojau! Ir senas pasakos o senasis pasakotojas išmokys jus svarbiausios magijos – gyvybės Žemėje.
Studentas:
Kur senoje kėdėje
Šiek tiek girgždantis rašiklis
Kuria pasakas
Mano draugas yra Charlesas Perrault.
III. Pamokos temos formulavimas.

Šios eilutės skirtos pasaulinio garso pasakų autoriui Ch.Perro. Mūsų pamokos tema: „Apsilankymas pas pasakotoją Charlesą Perrault“. Toliau susipažįstame su Charleso Perrault kūryba.

IV Charleso Perrault biografija.


-Papasakokite apie pasakotojo Charleso Perrault gyvenimą?
(Vieno iš prancūzų muzika XVII a. kompozitoriai in. - K. Gluckas, G. Berliozas, Sh, Gounod, J. Bizet)
Seniai (prieš ___ metų) vienoje šalyje (ji vadinama Prancūzija) gyveno penki broliai. Šis laikas išsiskyrė neįprasta Paryžiaus dvaro prabanga, feodalų troškimu prabangaus gyvenimo ir pramogų.
Perrault šeimoje vienas brolis tapo teisininku, kitas mokesčių rinkėju, trečias gydytoju, bet visą savo laisvalaikį skyrė architektūrai, ketvirtas – teologu, o jauniausias Charlesas atsidėjo valstybės reikalams: generolas. karališkųjų pastatų komisariato sekretorius, narys Prancūzų akademija, fizikas, anatomas, kalbininkas. Tačiau Charleso Perrault valstybiniai nuopelnai greitai buvo užmiršti (galbūt ir nepelnytai), nes buvo prisiminta visai kas kita – pono generalinio sekretoriaus pasakos. Tačiau jie buvo taip stipriai įsimenami, kad po beveik keturių šimtmečių su dideliu malonumu juos skaitėme ir perskaitėme.
Ar ne tiesa, yra ypatingas malonumas
Netikimybę paversti neginčytinumu?
Su tokiomis poetinio atsidavimo eilutėmis pirmasis Perrault pasakų leidimas buvo išleistas 1697 m. Tiesa, buvo ir paslapčių: knyga buvo pasirašyta vienuolikmečio Charleso Perrault sūnaus Pierre'o de Armancourt'o vardu. Ponas generalinis sekretorius slėpėsi, nes tai buvo laikoma nerimtu reikalu, kaip ir pasakų rašymas, nevertas ne tik valstybininko, bet ir tiesiog suaugusio žmogaus. Tačiau tiesa nugalėjo. Iki trečiojo leidimo knygos autorystė buvo grąžinta garbingajam Charlesui Perrault. Pačios pasakos tapo prancūzų literatūros pasididžiavimu, savotiška praėjusių laikų gyvenimo enciklopedija.
Su Perrault pasakomis atsitiko dar vienas retas atvejis. Sklypų, panašių į Raudonkepuraitę, Miegančiąją gražuolę, Nykštį berniuką, yra visoje Europoje. O literatūrinės, t.y. parašė rašytojas, jie buvo suvokiami kaip liaudiški.
Pasakodamas savo pasakas, Perrault nusprendė įtikinti skaitytoją ir įsitikinęs, kad ne tik Senovės Graikija kai kas verto dėmesio atsitiko ne tik Romoje, bet ir jo šalyje. „Miegančiojoje gražuolėje“, „Pelenėse“ – XVII amžiaus prancūzų papročių, gyvenimo, aprangos aprašymai. Keistų dalykų nutinka to meto žmonėms – ir karaliams.

V. Kelionė į Prancūziją
Kurioje šalyje gimė ir gyveno Charlesas Perrault? (Prancūzija.)


Prancūzija yra viena didžiausių šalių Vakarų Europa. Jos jūrų sienos ilgesnės už sausumos sienas. Šiaurėje Prancūziją nuo Anglijos skiria siauri Lamanšo sąsiauriai ir Pas de Kalė. Vakaruose Prancūziją skalauja Biskajos įlankos vandenys. Atlanto vandenynas, ir pietuose Viduržemio jūra.
Kadaise visa Prancūzijos teritorija buvo apaugusi tankiais miškais. Dabar jie daugiausia saugomi kalnuose. Aukščiausi kalnai čia – snieguotos Alpės. Per didžiules žemumas teka pilnas tekėjimo upės – Sena, Rona ir kt.
Šios šalies veidu galima vadinti jos sostinę – Paryžių. Vietoje senovės gyvenvietė VI amžiuje frankų karalystės sostinė iškilo iš paryžiečių genties prie upės, perėjusios per Senos upę VI amžiuje. XIII amžiuje visos šalies feodalinės kunigaikštystės susijungė į vieną valstybę.
Ką tu žinai apie šią šalį?
Prancūzija yra labai išsivysčiusi šalis. Didžiųjų pramonės miestų gamyklos gamina stakles, automobilius, elektrinius lokomotyvus, laivus ir lėktuvus. Prancūzija nuo seno garsėja savo kvepalais. Prancūzija taip pat yra pasaulio mados centras.
Prancūzijoje, kaip ir daugelyje kitų šalių, kasdieniame gyvenime ir kultūroje išsaugomos TRADICIJOS.
Jau su devynioliktos vidurys amžiaus Prancūzijoje nustojo dėvėti spalvingus liaudies kostiumas. Jį dėvi tik liaudies švenčių dalyviai. Moterų liaudies kostiumą sudarė platus sijonas su raukiniais, švarkas pūstomis rankovėmis, korsažas, prijuostė, kepurė ir kepurė. Vyriškas kostiumas susideda iš kelnių, antblauzdžių, marškinių, liemenės, švarko, kaklaskarės ir kepurės. Senoviniai liaudies batai – klumpės – iš medžio išdrožti batai.
VI Kaip apsirengęs pasakų herojai?
- Raskite pasakose, kaip jie rengėsi skirtingi herojai. Tai pamatyti padės knygų iliustracijos.
-Kokią aprangą norėtum turėti, jei turėtum pasakos lazdelę?
-Čia matome jūsų skaitomų pasakų herojų iliustracijas.
Kurias iš šių istorijų skaitėte?
- Kas įėjo namų biblioteka Charleso Perrault pasakos
- mes turime mokyklos biblioteka yra tokių knygų su Charleso Perrault pasakomis... (knygų paroda)
VII Pasakų herojų inscenizacija.
Mūsų svečiai – Charleso Perrault pasakų herojai.
Visi! Visi, visi princai!
Maloniai prašome netrukdyti man ateinančius 100 metų. Aš noriu miego!
(Miegančioji gražuolė).


Greitai ateis vakaras
Ir atėjo ilgai laukta valanda,
Man paauksuotame vežime
Eikite į nuostabų balių!
(Pelenė)


Močiutė mane labai mylėjo
Ji man padovanojo skrybėlę.
(Raudonkepuraitė)
Aš mažas, taip, nutolęs.
(Tomas Nykštys)
Iš kokių istorijų yra šie veikėjai?
Kiekviena istorija mus kažko moko. Ko šios istorijos jus išmokė?

VIII Kūno kultūros minutė
Šokite pagal dainą „Gerasis vabalas“.

Pasaulyje gyveno geras vabalas,
senas geras draugas.
Jis niekada neniurzgė
Nerėkė, nerėkė
Garsiai plazdeno sparnais,
Griežtai draudžiami kivirčai.

Atsistokite, vaikai, stovėkite ratu,
Eikite į ratą, įeikite į ratą!
Tu esi mano draugas, o aš tavo draugas
Senas ištikimas draugas!
Mums patiko vabalas -
geras senis,
Labai lengva siela
Jis turi juokingą vaikiną.
Atsistokite, vaikai, stovėkite ratu,
Eikite į ratą, įeikite į ratą!
Pasaulyje gyveno geras vabalas,
Senas geras draugas.
Jis niekada neniurzgė
Nerėkė, nerėkė
Garsiai plazdeno sparnais,
Griežtai draudžiami kivirčai.

IX. Spaudos konferencija.
- Vaikinai, atsižvelgiant į tai, kad jums patinka Ch.Perro pasakos. Šiandien mums nutiko stebuklas, pas mus atvyko pats Charlesas Perrault. Juk šiam pasakotojui turite daug klausimų. Dabar galite užduoti klausimus. (Achmetdinovas Iljaras išeina plojimais kaip Charlesas Perrault. Jis sėdi ant kėdės, o vaikai užduoda jam klausimus:
– Nuo ko pradedame?
1) - Sveiki, Charles Perrault, noriu paklausti, ar pats kūrėte pasakas?
C. Perrault:
Žinoma ne. Vienus prisiminiau iš vaikystės, kitų išmokau per gyvenimą iš linų kirpėjos, iš savo vaikų auklių, nes kai pradėjau rašyti pasakas, man buvo 65 metai. Vienintelė mano sugalvota pasaka – Rikke su kuokšteliu.
2) Kodėl pradėjote rašyti pasakas?
C.Perrot:
Kadangi mada ėjo ant jų, karalystė juos pamėgo.
3) Kodėl turtingiesiems patiko jūsų pasakos?
Ch.perro:
Savo pasakas padariau šiuolaikiškas. Taigi, pavyzdžiui, seserys iš pasakos „Pelenė“ eina į karališkąjį balių ir rengiasi pagal naujausią madą, o madingos buvo pūstos suknelės ir aptemptas juosmuo. Mūsų prancūzų karalius Liudvikas 14 labai mėgo balius ir maskaradus. Princesės mano pasakose kalba kaip princesės.
4) O kodėl vargšams taip pat patiko tavo pasakos?
Š. plunksna:
Visi žmonės mano pasakose kalba taip, kaip ir realiame gyvenime. Miško kirtėjas ir jo žmona pasakoje „Berniukas su nykščiu“ kalba kaip paprasti žmonės. Puss in Boots yra tikras protingas vaikinas iš žmonių. Paprasti žmonės svajoti apie geresnį gyvenimą. Pūslė batais tampa karališkai svarbiu žmogumi, Berniukas su pirštu nepamiršta iš kanibalo kišenės išsitraukti aukso maišelį.
5) O kodėl tavo pasaka apie „Miegančiąją gražuolę“ yra pirmoji tavo pasaka?
C.Perrot:
Ar matei mano Marie? Nematė! O jei žinotum, suprastum, ką aprašiau šioje pasakoje ir kuo mane patraukė Miegančioji gražuolė. Ji man priminė Marie! Plonas, grakštus, linksmas, visada gražus. Tokia buvo mano žmona. Ir staiga ji mirė... Karste gulėjo gražus vaikas. Juk jai buvo tik 24 metai. Ji dar nematė gyvenimo. Tada pagalvojau: oi, kaip gaila, kad mirusieji neatgyja! Įsileiskite pasakas, bet atgykite! Kai susituokėme, man buvo 44 metai, o mano Marie buvo 17 metų. Mes gyvenome 6 metus, ji man pagimdė keturis vaikus ir mirė. Prie jos kapo prisiekiau daugiau niekada netekėti ir ištesėjau savo žodį.
6) Kodėl pasakoje „Miegančioji gražuolė“ visi karaliaus indai yra sidabriniai ir auksiniai?
C.Perrot:
Nes tam, kad mano pasakos būtų šiuolaikiškos, jose aprašiau tai, kas supo kiekvieną. O mūsų karalius Liudvikas 14-asis turėjo visus indus iš aukso ir sidabro. Net keptuvės ir stalai buvo sidabriniai.
7) Jūsų rūmai, kuriuose 100 metų miegojo Miegančioji gražuolė, labai panašūs į Versalio rūmus, kodėl?
C.Perrot:
APIE! Tai karaliaus Liudviko 14 rūmai Taip, aš juos aprašiau pasakoje „Miegančioji gražuolė“. Mano brolis Klodas, kuris buvo garsus architektas. Ar žinote, kad Liudvikui XIV jį 50 metų statė 36 000 darbininkų. Jame yra daugiau nei 100 kambarių ir 350 langų.
8) Kodėl karalius ir karalienė neužmigo pasakoje „Miegančioji gražuolė“ su visais kitais?
C.Perrot:
APIE! Tai būtų tolygu pasikėsinimui į karalių! Jei žinotum Liudviką 14-ąjį taip gerai, kaip aš, tokio klausimo neužduotum! (nykščiai aukštyn) Prancūzija be karaliaus neįmanoma! Vienas neteisingas žodis ir... Jis buvo Prancūzijos karalius nuo 5 metų iki mirties 72 metų!.

X. Sekant tekstą
O dabar patikrinkime, ar turite gerą atmintį ir ar esate pakankamai dėmesingas skaitydamas.
1. Pasaka "Miegančioji gražuolė"
Jie įteikė savo dovanas princesei:
a) septyni;
b) aštuoni;
c) devynios laumės.

2. Princesė dūrė ranką:
a) adata;
b) velenas;
c) mezgimo adata.

3. Pirmoji šlovė, kurią princesė pasakė pamačiusi princą:
a) Pagaliau atvykote!
b) Ar tai mano kančių pabaiga?
e) Ar tai tu, kunigaikšti?

4. Princesė neturėjo vienos iš trijų dorybių. Ką?
a) grožis;
b) gerumas;
c) malonė.
2. Pasaka "Raudonkepuraitė"
1. Raudonkepuraitės krepšelyje:
a) sausainiai ir butelis limonado;
b) pyragas ir puodas sviesto;
c) pyragas ir puodas grietinės.
2. Vilkas šaukia Raudonkepuraitei:
a) Patraukite už laido, durelės atsidarys.
b) Patraukite duris ir jos atsidarys.
c) Patraukite už virvės, durys atsidarys.
3. Raudonkepuraitė buvo išgelbėta:
a) medkirčiai
b) pro šalį einantys medžiotojai;
c) niekas.
(IN pilnas tekstas niekas neišsaugojo Raudonkepuraitės pasakų, todėl atsakymas taip pat teisingas.)
3. Pasaka "Puss su batais"
1. Herojus pirmiausia norėjo:
a) valgyti katę
b) išmeskite
c) parduoti.
2. Katė paskambino šeimininkui:
a) markizas de Karabasas;
b) markizas de Carabosse'as;
c) Markizas de Bacarasu.

XI. Viktorina „Pasikeitimas“
Atspėk, kokios pasakos slypi už šių perjungiklių:
1) "Juodoji beretė"
2) „Šuo sportbačiuose“
3) "Raudoni ūsai"
4) "Mergina milžinas"
4) „Žiūri ragana“

XI. Pasakų kalba
- Šešių pirmųjų fėjų dovanos atspindi savybes,
kuris svajojo išvysti merginas XVII a.
Ko troško kiekviena iš fėjų? (1 kad būtų gražiausia iš visų, 2 - gera širdis, 3 - kas patiks visiems, 4 - kas puikiai šoks, 5 - dainuos kaip lakštingala ir 6 - kas gros visais instrumentais)
– Ar šiandien jie jums atrodo vertingi?
– Jei būtumėte fėja, kokias dovanas padovanotumėte naujagimiui?
– Ar jūsų dovanos mergaitei ir berniukui būtų vienodos?
– Vaikinai, kokius herojus mėgsta Charlesas Perrault? (Geras, gražus, darbštus. Vis dar protingas ir gudrus.)
– Bet juk jis turi ne šiaip protingų, o gudrių ir net nesąžiningų. Pūliniai batai, berniukas su pirštu puikiai apgaudinėja. Įdomu, ar ši kokybė, jūsų nuomone, gera, ar ne? (Vaikų atsakymai.)
XIII Testas "Ar turite pasakotojo dovaną?"
- Vaikinai, ar norite patikrinti, ar turite pasakotojos dovaną? Tada atlik testą.
1. Prie stalo paprastai:
1 - pokalbiai;
2 - būti tyliai;
3 - kelkis triukšmą.
2. Žinoma, jūs turite meškiuką:
1 - be jo negalite užmigti;
2 - tu jau suplėšei jį į gabalus;
3 - Labai greitai supratote, kad tai yra žaislas vaikams.
3. Ar norėtum būti:
1 - nepaprastai gražus;
2 - kaip ir visi;
3 - toks, koks esi.
4. Jums maži vaikai yra:
1 - sapnuoti;
2 - Nežinau, kam reikia visko išmokyti;
3 - vargas.
5. Miške:
1 - tu niekada nevaikštai vienas;
2 - vaikščioti nepramintais takais;
3 - Mėgstu gyventi palapinėje.
6. Prie jūros:
1 - deginatės saulėje;
2 - plaukti ir statyti smėlio pilis;
3 - Užsiimk povandenine žvejyba.
7. Tau varle:
1 - amfibija;
2 - gal dailus princas, burtininko užkerėtas;
3 - reikalingas atributas Juodoji magija.
8. Lovoje vakare:
1 - iš karto užmiegate;
2 - nori klausytis istorijos;
3 - ilgai mėtosi ir vartai.
9. Kostiumų baliuje:
1 - klounas;
2 - teisėjas;
3 - sirena.
10. Jūsų svajonių transporto priemonė:
1 - raketa; 2 - kiliminė plokštuma; 3 - lenktyninis automobilis.

Atsakymas: Jei turite daugiausia 1 - noriai atsiduodate svajonėms, vis dar tikite Kalėdų Seneliu. Mokate sudominti aplinkinius savo atradimais, tikrais ir įsivaizduotais.
Jei turite daugumą 2 : Neleidžiate savęs atitraukti nuo realybės, bet svajonė vis tiek jus traukia. Jei mėgstate rašyti, vargu ar siužetas bus jaudinantis.
Jei turite daugumą 3 A: turite praktišką protą, realybės jausmą, o pasakos jūsų netraukia. Idėja tapti rašytoju jums svetima.
XIV. Apibendrinant pamoką
Pasakose Perrault laimi protą ("Puss in Boots"), gerumą ("Pelenė"), išradingumą ("Berniukas su nykščiu")
Perrault pasakos – tai į dirvą įmestos sėklos, tavo siela, tyra vaikiška siela, tikintis, kad joje neišdygs piktžolės, o tik gėlės – geri polinkiai.
Taigi paaiškėja, kad magija slypi mūsų sieloje. Jai skirtos ir Charleso Perrault pasakos.
Mažai tikėtina, kad tais laikais fėja galėtų padovanoti tokį jauną padarą,
Užgožti dovanų tamsą, kuri dovanojama
Iš pačios prigimties, jums, visiems mirtingiesiems, ugdymui.
Gyvenk, būk išmintingesnis, skaitytojau. O senosios pasakos ir senasis pasakotojas išmokys jus svarbiausios magijos – gyvenimo Žemėje.
– Ko išmokote per pamoką? Ką tu išmokai?
XV.Vertinimas
XVI. Namų darbai. Skaitykite H.K. Andersenas, rašytojo biografija, pasaka “ Sniego karalienė»

Natalija Kalinina
Supažindinimo pamokos santrauka su grožinė literatūra pagal Ch.Perrault pasaką „Raudonkepuraitė“ in vidurinė grupė

Programos turinys: supažindinti vaikus su pasakomis. Perrot"Raudonkepuraitė"; ugdykite gebėjimą atidžiai klausytis literatūrinis kūrinys , atsakyti į klausimus apie darbo turinį; lavinti stebėjimą, regimąją atmintį žiūrint į iliustracijas pasaka; ugdyti susidomėjimą grožinė literatūra empatija veikėjams pasakos.

Medžiaga A: dėžutė-paketas; paveikslas su atvaizdu Raudonkepuraitė; knyga Sh. Perrot"Raudonkepuraitė“; iš popieriaus iškirpti krepšeliai, plastilinas, lentos, krūvos visiems vaikams.

Švietimo integracija regionuose: "Bendravimas", " Pažinimas“, „Skaitymas grožinė literatūra", "Meninė kūryba".

Pamokos eiga:

Mokytojas pakviečia vaikus pas save.

IN: Šiandien nuėjau į mūsų darželį ir pamačiau tai netoli mūsų durų grupėšis paketas buvo (rodo dėžutę). čia parašyta: „Vaikinams vidurinė grupė". Atidarykime su jumis? (atidarykite dėžutę kartu)

IN: Žiūrėk, ten kažkieno nuotrauka. Kas jame pavaizduotas? (mergina) Ir ką ji dėvi? (suknelė, kepurė ant galvos) Kokios spalvos jos drabužiai? (raudona) Matai, kas jos rankose? (krepšelis) Kaip manote, kas yra šiame krepšelyje? (vaikų atsakymai)

IN: Pakuotėje yra dar kažkas. Tai yra knyga (išsitraukia ir rodo) Matyti ka graži knyga. Pažiūrėkite, kas yra nuotraukoje? (ta pati mergina) Kaip tu ją atpažinai? (vaikų atsakymai)Čia rašoma, kad knyga vadinasi " Raudonkepuraitė“. Ir parašė tai pasaka Prancūzų poetas ir rašytojas Charlesas Perrot.

IN: Kaip manote, kas atsiuntė mums šią knygą? (vaikų atsakymai) Gal šiai merginai kažkas nutiko? Ar tu nori žinoti? Tada mums reikia perskaityti knygą. Ruoškimės.

FIZINĖ MINUTĖ.

Paruošime kojas – stipriai trypsime, aukštai šoksime.

Paruoškime rankas – stipriai suplokime.

Kad burnos nekalbėtų, daug šauksime.

Dabar ramiai atsisėskime ant kėdžių.

Ausys masažuojamos, kad geriau girdėtų

Paplokime akimis, kad geriau matytume.

Mokytojas skaito vaikams pasaka ir rodo iliustracijas iš knygos.

IN: Vaikinai, ar jums patiko? pasaka? apie ką ji kalba? Kodėl mergina taip pavadinta? Kas jai atsitiko? Kaip buvo išgelbėti Raudonkepuraitė ir močiutė? Siūlau įdėti mūsų nauja knyga knygų kampelyje, kad galėtumėte pažiūrėti. (vaikai padėjo knygą)

IN: O dabar žinai, ką ji turėjo krepšelyje? Žiūrėk, aš dariau ir popierinius krepšelius. Kas nori, gali imti ir gaminti pyragėlius, kurie Raudonkepuraitė nešė močiutei.

Susijusios publikacijos:

Integruotos pamokos „Kelionė į pasaką Ch. Perrault „Raudonkepuraitė“ santrauka Kelionė į pasaką Ch.Perrault „Raudonkepuraitė“. Integracija edukacinės sritys: bendravimas, meninė kūryba, saugumas,.

Ištraukos iš Ch.Perrault pasakos „Raudonkepuraitė“ teatralizavimas Parengė ir vedė mokytoja Andreeva A.N. (antra jaunesnioji grupė) Tikslas: plėtra.

GCD santrauka apie vaikų supažindinimą su grožine literatūra ikimokyklinio ugdymo įstaigos vidurinėje grupėje GCD santrauka apie vaikų supažindinimą su grožine literatūra vidurinėje mokykloje ikimokyklinė grupė. Programos turinys: įtvirtinkite vaikų žinias apie.

Atviro GCD santrauka apie susipažinimą su grožine literatūra vidurinėje grupėje „Per K. I. Chukovskio pasakų puslapius“ Tikslas: supažindinti vaikus su verbaliniu menu nuostabus pasaulis K. I. Chukovskio pasakos. (Žinių apie vaikų kūrybiškumą įtvirtinimas.

Teatro būrelio atviros pamokos pagal Ch.Perrault pasaką „Raudonkepuraitė“ santrauka Abstraktus atvira pamokaįjungta teatro būrelis„Firefly“ pagal Ch.Perrault pasaką „Raudonkepuraitė“. Tikslas: lavinti nuoseklią kalbą ir emociškai.

Pamokos apie vaikų supažindinimą su grožine literatūra ir kalbos raida vidurinei grupei „Sniego audra“ santrauka Pamokos, kaip supažindinti vaikus su plonu, santrauka. literatūros ir kalbos ugdymas vidurinei grupei „Pūga“ Tikslas: išmokyti vaikus suvokti emociškai.

Pamokos apie susipažinimą su grožine literatūra su vidurinės grupės vaikais santrauka 1. Žiūrėti švietėjiška veikla: teatrališkas. 2. Edukacinės veiklos rūšis: apibendrinimas. 3. Tema: Po grybeliu. 4. Vaikų amžius:.

Pamoka literatūrinis skaitymasšia tema:

C. Perrot „Raudonkepuraitė“.

Tikslai:

    išmokyti suvokti kūrinį iš klausos ir atgaminti savo kalba;

    ugdyti mokinių gebėjimą suprasti kūrinio nuotaiką ir bendrą loginį bei intonacinį modelį;

    toliau statyti literatūrinės koncepcijos, kaip žanras, tema, autorius, pavadinimas;

    turtinti žodyną ir tęsti darbą lavinant žodinę kalbą;

    ugdyti moralines savybes;

    gerinti psichologinį klimatą stiprinti ir plėtoti mokinių emocinę-valinę sferą.

Įranga: C. Perrault portretas, įvairių leidimų knygų su C. Perrault pasaka „Raudonkepuraitė“ paroda, įrašas „Pasakos vaikšto aplink pasaulį“, pasakų personažai: Pelenė, Pūlė auliniais batais, Berniukas su Nykštys, Raudonkepuraitė, herojų charakteristikos (plakatas-palaikymas), nuotaika (plakatas-palaikymas), karpiniai pasakos herojų paveikslai: Raudonkepuraitė, močiutė, vilkas, medkirčiai.

Per užsiėmimus.

    Laiko organizavimas.

Varpas jau suskambo
Pamoka prasideda.
Leidžiamės į kelionę
Iškeliaukime į pasakų šalį.
Klausyk, galvok, stebėk
Negaiškite nė minutės!

    Emocinė nuotaika.

(įrašas „Pasakos vaikšto aplink pasaulį“, ištrauka)

Apie kažką girgžda grindų lenta,
Ir adata vėl nemiega.
Sėdi ant lovos, pagalvės
Ausys jau dygliuotos
Ir staiga veidai pasikeičia
Keičiasi garsai ir spalvos...
Grindų lenta švelniai girgžda
Pasakos vaikšto po kambarį ...

II. Žinių atnaujinimas.

Žaidimas „Pažink herojų“

Kokios pasakos eina, sužinosite atspėję herojų vardus (lentoje: Pelenė, Pūlė su batais, Nykštys, Raudonkepuraitė)
(Vaikai vadina herojų, pasakos vardu)

Pasakos, parašytos žinomo prancūzų rašytojas Charlesas Perrotas. Jis taip pat yra pasakų „Miegančioji gražuolė“, „Mėlynbarzdis“, „Rikke su kuokšteliu“ autorius. Pagal Charleso Perrault pasakas buvo parašytos pjesės, sukurti spektakliai, kurie statomi daugelio pasaulio šalių teatruose.

Ar norėtumėte klausytis šių istorijų klasėje?

Kokią pasaką sutiksime šiandien, sužinosite įminę mįslę.

- Vaikinai, klausykite eilėraščio ir atspėkite, apie ką jis?
Aplankykite mus šiandien
Maža mergaitė bėga laimingai
Kelyje į namus
Kas yra miške.
Šiai mergaitei greitai reikia vykti pas močiutę,
Paimk jai atsiųstą krepšelį.
Kas tai? (Tai Raudonkepuraitė). Teisingai. Šauniai padirbėta!

III. Žinių atnaujinimas.

Grupinis darbas.

(Mokytoja kiekvienai grupei duoda karpytas pasakos „Raudonkepuraitė“ herojų korteles ir pasiūlo jas surinkti).

vardas pasakų personažai. Kokioje istorijoje jie susitinka?

IV. Pamokos temos ir tikslų apibrėžimas.

Kokia pamokos tema?
(Ch. Perro „Raudonkepuraitė“)

Kokį tikslą išsikeliate? (vaikų atsakymai)

Atskleisime Ch.Perrault pasakos „Raudonkepuraitė“ paslaptis.

V. Darbas prie temos

Pasiruoškite klausytis.

1. Mokytojo darbo skaitymas.

2. Emociškai – vertinamasis pokalbis.

Kokius jausmus išgyvenote klausydamiesi istorijos?

Įrodykite, kad kūrinys, kurio klausėtės, yra pasaka?

Kodėl istorija vadinasi Raudonkepuraitė?

Fizkultminutka.

Grynas oras mes įkvėpsime
Eikime į mišką grybauti:
Pakeliui vienas po kito
Ir mes turime krepšius savo rankose.
Štai priekyje pelkė
Kaip mes galime tai įveikti?
Atsistokime ant kojų pirštų
Užšokime ant guzelio.
Pievoje prie upės
Pamatėme grybus.
Sudėsime juos į krepšelį
Ir grįžkime atgal. (Vaikai judesius atlieka pagal tekstą).

3. Leksikos darbas.

Prisiminkite ir įvardinkite žodžius, kurie jums ypač patiko, įsiminė, buvo jums nesuprantami.

Išklausęs jūsų supratau, kokie žodžiai sukėlė jūsų susidomėjimą.

Ant lentos parašyta:

kaimas
medkirčiai
malūnas
šlepetės
Raudonkepuraitė
močiutė
Vilkas

1) Skaitymas skiemenimis.

2) sklandus skaitymas.

Įsivaizduokite, kad pasakojate istoriją jaunesnioji sesuo arba brolis. Kai kurie žodžiai jiems nesuprantami, kaip paaiškinti?

(Mokytojas pasiūlo paaiškinimui žodžius: medkirčiai, malūnas, batai.)

Ir kaip jūs suprantate pasakoje sutiktus posakius: „Mama mylėjo Raudonkepuraitę be atminties ...“, „Vilkas bėgo, o tai buvo dvasia trumpiausiu keliu ...“

4. Darbas su darbu (turinio aptarimas, paralelinis atpasakojimas pagal iliustracijas vadovėlyje, pagal planą – schema, veikėjų charakteristika).

Pažiūrėkite į vadovėlio iliustracijas.

Prisiminkite, kaip viskas prasidėjo

Kas nutiko toliau?
– Kuo istorija baigiasi?

(lentoje mokytojas sudaro planą, lygiagrečiai perpasakoja vaikai)

Apibūdinkime istorijos veikėjus.
Ką manote apie Raudonkepuraitę?
Kaip atrodė vilkas?
- Kokie medkirčiai, močiute?

(vaikų atsakymai)

Mokytojo papildymas: iškabintas plakatas - atrama ir yra kai kurių žodžių leksinis paaiškinimas.

Ant stalo:

Kūno lavinimas akims „Kelionė su Raudonkepuraite“

5. Skaitymo pratimai.

Prisiminkite Vilko ir Raudonkepuraitės pokalbį pasakos pabaigoje. Kokiu tonu skaitytumėte Raudonkepuraitės klausimus?
- O Vilko atsakymai?

Siūlau pasirinkti užduotis.

Ant stalo:

Skaitymo patikrinimas.

Kas nori padovanoti klasei išraiškingą skaitymą?
– Dėkojame savo bendražygiams. (Plojimai)

V. Darbas su knygų paroda.

Apsvarstykite knygas. Kokia parodos tema?

(vaikų atsakymai, kuriuose jie turėtų įvardyti žanrą, autorių).

Knygų parodoje, kurioje patalpinta Ch.Perrault pasaka „Raudonkepuraitė“, kas nori pavartyti ir paskaityti pasaką, gali pasiimti knygas iš bibliotekos, pasiklausti draugų.

VI. Pamokos santrauka.

Vaikinai, ką patartumėte Raudonkepuraitei?

Linkiu jums būti maloniam ir rūpestingam, kaip ... Raudonkepuraitė, simpatiška ir drąsi, kaip ... medkirčiai.

Botvinnikova N.V.

mokytojas pradinė mokykla MBOUSOSH Nr. 10

Tikslai:

Išmokyti suvokti kūrinį iš klausos ir atgaminti savo kalba;

Ugdyti mokinių gebėjimą suprasti kūrinio nuotaiką ir bendrą loginį bei intonacinį modelį;

Tęsti darbą formuojant literatūros sąvokas, tokias kaip žanras, tema, autorius, pavadinimas;

Praturtinkite žodyną ir toliau tobulinkite žodinę kalbą;

Ugdykite moralines savybes;

Pagerinti psichologinį klimatą, stiprinti ir plėtoti mokinių emocinę-valinę sferą.

Įranga:

C. Perro portretas,

Įvairių tiražų knygų su Ch.Perrault pasaka „Raudonkepuraitė“ paroda

Dainos „Svečiame pas pasaką“ įrašas,

Herojų charakteristikos (plakatai-atramos),

Nuotaikos (plakatai-palaiko),

Iškirpti pasakų personažų paveikslai: Raudonkepuraitė, močiutė, vilkas, medkirčiai,

Knygos viršelis naminis.

Pamokai skirtas pristatymas tema, vaizdinė medžiaga.

Užsiėmimų metu:

I. Organizacinis momentas.

Mokytojo veikla:

Vaikinai, šiandien mes ne visai eilinė pamoka nes turime svečių. Sveikiname savo svečius.

Pamokoje turime sunkiai dirbti.

Studentų veikla:

Vaikai atsako į mokytojo klausimus.

(Vaikų atsakymai pateikti skliausteliuose).

Kas yra draugiškas darbui

Ar mums reikia šiandien?

(-Reikia!)

Kuris yra draugiškas studijoms

Ar mums reikia šiandien?

(-Reikia!)

Kas yra draugiškas skaitymui

Ar mums reikia šiandien?

(- Reikia!)

Šlovė ir garbė tokiems vaikinams,

Ar yra tokių vaikinų klasėje?

(- Yra!)

Skamba dainos „Svečiame pas pasaką“ įrašas

Vaikinai, kodėl, jūsų manymu, buvo grojama būtent ši daina? (- Susipažinkime su pasaka)

II. Žinių atnaujinimas.

Žaidimas „Pažink herojų“

Kokios pasakos vyksta, sužinosite, kai išspręsite veikėjus (pristatymas)

Mokytojo santrauka.

Pasakas parašė garsus prancūzų rašytojas Charlesas Perrault. Jis taip pat yra pasakų „Miegančioji gražuolė“, „Mėlynbarzdis“, „Rikke su kuokšteliu“ autorius. Pagal Charleso Perrault pasakas buvo rašomos pjesės, kuriami spektakliai, kurie statomi daugelio pasaulio šalių teatruose.

Ar norėtumėte klausytis šių istorijų klasėje?

Kokią pasaką sutiksime šiandien, sužinosite surinkę herojus.

III. Pamokos temos nustatymas.

Grupinis darbas.

(Vaikai grupėse renka karpytas pasakos „Raudonkepuraitė“ herojų korteles).

Išvardink herojus. Kokioje istorijoje jie susitinka?

IV. Pamokos temos ir tikslų apibrėžimas.

Kokia pamokos tema?

(Ch. Perro „Raudonkepuraitė“)

Kokį tikslą išsikeliate? (vaikų atsakymai)

Atskleisime Ch.Perrault pasakos „Raudonkepuraitė“ paslaptis.

V. Darbas prie temos

Pasiruoškite klausytis.

1. Darbo mokytojos skaitymas (vadovėliukai vaikams uždaryti)

2. Emociškai – vertinamasis pokalbis.

Kokius jausmus išgyvenote klausydamiesi istorijos?

Įrodykite, kad kūrinys, kurio klausėtės, yra pasaka?

Kodėl istorija vadinasi Raudonkepuraitė?

Fizkultminutka pagal muziką „Raudonkepuraitės daina“

3. Knygos viršelio modeliavimas.

Lapai yra ant jūsų stalų. Dabar sukursime viršelio modelį klausytam darbui su jais. Atidžiai pažiūrėkite į lentą. Ar viskas parodyta teisingai?

(lentoje modelis su klaida)

Su kuo nesutinkate? (- Klausėmės ne eilėraščio, o pasakos, todėl ant viršelio turi būti apskritimas, o ne trikampis)

Ką sako viršelis? (- Susipažinome su Ch. Perro pasaka „Raudonkepuraitė“)

4. Leksikos darbas.

Prisiminkite ir įvardinkite žodžius, kurie jums ypač patiko, įsiminė, nesuprantami (žodžiai atviri lentoje)

kaimas

medkirčiai

malūnas

šlepetės

1) Skaitymas skiemenimis.

2) sklandus skaitymas.

Įsivaizduokite, kad pasakojate istoriją savo jaunesnei seseriai ar broliui. Kai kurie žodžiai jiems nesuprantami, kaip paaiškinti?

Ir kaip jūs suprantate pasakoje sutiktus posakius: „Mama mylėjo Raudonkepuraitę be atminties ...“, „Vilkas bėgo, o tai buvo dvasia trumpiausiu keliu ...“

5. Darbas su kūriniu (turinio aptarimas, lygiagretus atpasakojimas pagal vadovėlio iliustracijas, pagal planą - schemą, veikėjų charakteristikas).

Pažiūrėkite į iliustracijas vadovėlyje 48-50 puslapiuose.

Prisiminkite, kaip viskas prasidėjo

Kas nutiko toliau?

Kaip baigiasi pasaka?

(mokytojas yra ant lentos, o vaikai lauke sudaro planą, pristato „pavaduotojus“, yra lygiagretus vaikų atpasakojimas)

Apibūdinkime istorijos veikėjus.

Ką manote apie Raudonkepuraitę?

Kaip atrodė vilkas?

Kokie medkirčiai, močiute?

(vaikų atsakymai)

Mokytojo papildymas: plakatai - iškabinti atramos ir kai kurių žodžių leksinis paaiškinimas.

Ant stalo:

Kūno kultūros minutė

6. Skaitymo pratimai.

Prisiminkite Vilko ir Raudonkepuraitės pokalbį pasakos pabaigoje. Kokiu tonu skaitytumėte Raudonkepuraitės klausimus?

O Vilko atsakymai?

Ant stalo:

Skaitymo patikrinimas.

V. Darbas su knygų paroda.

Apsvarstykite knygas. Kokia parodos tema?

(vaikų atsakymai, kuriuose jie turėtų įvardyti žanrą, autorių).

Knygų parodoje, kurioje patalpinta Ch.Perrault pasaka „Raudonkepuraitė“, kas nori pavartyti ir paskaityti pasaką, gali pasiimti knygas iš bibliotekos, pasiklausti draugų.

VI. Pamokos santrauka. Atspindys.

Vaikinai, ką patartumėte Raudonkepuraitei?

Linkiu jums būti maloniam ir rūpestingam, kaip ... Raudonkepuraitė, simpatiška ir drąsi, kaip ... medkirčiai.

Naminės knygos kūrimas. Skamba melodija „Svečiame pas pasaką“.

(Mokytojas surenka lankstinukus, kuriuose vaikai pavaizdavo viršelio maketą, įdeda į paties pasidarytą viršelį ir kartu su vaikais piešia naminę knygelę).

SM "Vidurinė mokykla Nr. 31"

Literatūrinio skaitymo pamoka

2 klasėje

naudojant IKT

Pamokos tema:

Išleido

Aukščiausios kategorijos mokytojas

Golobokova Oksana

Aleksandrovna

Kurskas 2009 m

Pamokos tema: Charlesas Perrault Raudonkepuraitė. Darbas su pasakos turiniu.

Pamokos tikslas: sąlygų formuoti mokinių edukaciniams, informaciniams, organizaciniams įgūdžiams ir įgūdžiams sudarymas.

Užduotys:

edukacinis:išmokti skaityti sklandžiai, sąmoningai ir taisyklingai; kurti monologinius teiginius; dirbti su tekstu apibūdinti herojų, vertinant jį veiksmais; dirbti tam tikru tempu.

Kuriama: ugdyti gebėjimą dirbti poromis, kolektyviai, savarankiškai, klausytis vienas kito; lavinti mąstymą, kalbą, papildyti žodyną.

edukacinis: skatinti moralinis ugdymas besimokančius per domėjimąsi pasakomis skirtingų tautų; formuoti savivaldą.

Įranga: kompiuteris, multimedijos projektorius, interaktyvi lenta, plakatas su Raudonkepuraitės ir Vilko kelio atvaizdu, vokas Nr.1-dialogo dalis, vokas Nr.2-geltonas,raudonas, mėlynos gėlės; 2 žmonės (džiaugsmingi, liūdni), piešiniai: drugeliai, riešutai, gėlės.

Per užsiėmimus.

1. Organizacinis momentas.

Sveiki vaikai! Prieš pradėdami pamoką, atsigręžkite vienas į kitą ir palinkėkite geriausio, šypsokitės, o dabar pažiūrėkite į mane. Dovanoju tau savo šypseną ir tikiuosi, kad pamoka suteiks tau džiaugsmo.

Vaikinai, ar norite, kad pamoka būtų įdomi? (Taip)

Mokytojas : Aš irgi to noriu. Dirbkime taip, kad pavyktų.

2. Pamokos temos žinutė.

(beldžiasi į duris)

Mokytojas: - Kas ten? (Įeina Vilkas ir Raudonkepuraitė)

Dialogo „Vilko ir Raudonkepuraitės susitikimas miške“ dramatizacija.

(V. - Kur tu eini?

K.Sh .-Einu pas močiutę, atnešu jai pyragą ir puodą sviesto nuo mamos.

IN .-Ar močiutė gyvena toli?

K.Sh .- O, toli! Už to malūno, kurį matai į priekį, o įėjus į kaimą bus pirmasis namas.

IN .- Žinai ką, aš eisiu pas močiutę. Aš eisiu tuo keliu, o tu – tuo keliu: pažiūrėkime, kuris iš mūsų greičiau pasieks.)

Ar žinote, iš kokios pasakos herojai atkeliavo pas mus? (Raudonkepuraitė)

Kaip manote, kodėl veikėjai atsirado būtent iš šios pasakos? (Paskutinėje pamokoje susipažinome su šia pasaka).

Šiandien toliau dirbsime ties šios pasakos turiniu.

2 skaidrė

Kas išvertė pasaką į rusų kalbą? (I. S. Turgenevas)

Kaip vadinasi ką tik girdėtas Vilko ir Raudonkepuraitės pokalbis? (dialogas)

3.Namų darbų tikrinimas.

Prisiminkite, kas buvo duota namuose.

Prieš skaitydami atlikite tinkamo kvėpavimo pratimus.

1,2,3 - įkvėpkite per nosį

4,5 - kvėpavimo sulaikymas

6,7,8,9,10 - iškvėpkite per burną

Tarimo aiškumo dėlei, tarkime, liežuvio suktuvas.

3 skaidrė

Pažvelkime į kai kuriuos sunkiai įskaitomus žodžius:

skaidrė 4 Pirmu paspaudimu atidaromas žodis, po antro paspaudimo atsidaro skiemenys, visas žodis.

Kaip manote, koks žodis yra neteisingas? Kodėl? (precedento neturintis, nes šis žodis atsako į klausimą ką?; sustingsta, nes šis žodis netinka šiai pasakai).

Rita, šiandien esate atsakinga už darbą su žodynu. Priminkite man žodžio „šliaužti“ reikšmę.

(Studentas randa S. I. Ožegovo žodyne žodžio „iššvaistyti“ interpretaciją, garsiai perskaito).

Ačiū Rita Pagalvokite, vaikinai, ar mes skaitysime pasaką ta pačia intonacija?

Kaip galime perskaityti merginos žodžius? (išsigandęs)

Kas nori būti fėja? (pasirinkite vieną merginą) Maloni fėja visada pasiruošęs perspėti dėl neteisingo poelgio. Taigi mūsų Fėja turės sustabdyti pasaką tuo metu, kai vienas iš herojų padarys ką nors ne taip. Kai tik Fėjos banga stebuklinga lazdele, pasaka turi sustoti.

(Apytikslės stotelės: 1. Mama palydi mergaitę pas močiutę. (Negalite leisti vieno vaiko į mišką). 2. Mergaitė sutiko Vilką. (Negalite sustoti su nepažįstamu žmogumi). pokalbis tarp Vilko ir Raudonkepuraitės. (Jūs negalite dalyvauti pokalbyje su nepažįstamasis, jūs negalite būti pernelyg patiklūs). 4. Vilkas atėjo pas močiutę. (Prieš atidarant duris, reikia įsitikinti, kas ten yra).5. Vilko ir Raudonkepuraitės pokalbis. (Norėdami išeiti, turėjome atitraukti Vilko dėmesį). 7. Vilkas užpuola Raudonkepuraitę (Kviesti pagalbą). Vaikai siūlo savo išeitį iš kiekvienos situacijos.

4. Pasakos analizė.

Taigi istorija skaitoma. Įdomu, ar visi suprato jos turinį. Atsakykite į keletą klausimų.

4.1. Atsakymai į klausimus apie turinį.

Su kuo Raudonkepuraitė sutiko miške?

Kodėl Vilkas jo nevalgė iš karto?

Koks buvo Vilko planas?

Kodėl jis išsiuntė merginą į ilgą kelią?

Kaip jis įgyvendino savo planą?

Kas nutiko Raudonkepuraitei, kai ji atvyko į savo močiutės namus?

4.2. Atsakymai į klausimus teksto žodžiais.

Gerai, gerai padaryta. Pasunkinkime užduotį. Atsakymą pagrįskite žodžiais iš teksto.

Paskaitykime, kaip Vilkas apgavo močiutę?

Perskaitykite, kaip Vilkui pavyko apgauti Raudonkepuraitę?

Kas nutiko toliau?

O ką Vilkas kalba su Raudonkepuraite, dabar pasimokysime iš dialogo.

4.3.Darbas poromis.

Paimkite voko numerį 1. Išimkite turinį iš voko.

Čia yra dialogo dalys. Sudėkite šias dalis teisinga tvarka ir perskaitykite susidariusį dialogą pagal vaidmenis (Vilko ir Raudonkepuraitės dialogas močiutės namuose). (Vaikai dirba poromis. Tada mokytojas iškviečia 2-3 poras išraiškingam skaitymui balsu).

Fizkultminutka.

Pagal mūsų pasakos siužetą buvo sukurtas televizijos filmas, režisuotas Vladimiro Basovo, kur Raudonkepuraitė dainavo dainą. O dabar, dainuodami šios dainos chorą, atliksime kūno kultūros minutę. (Muzika skamba: Jurijaus Michailovo žodžiai, kompozitorius Aleksejus Rybnikovas).

Ak, Afrikoje upės tokios plačios (rankos į šonus),

Ak, Afrikoje kalnai tokie aukšti (rankas aukštyn),

Ak, krokodilai, begemotai (sujungiame ir atjungiame rankas),

Ak, kašalotos beždžionės (šokinėja aukštyn, sugniaužia ir suspaudžia pirštus į kumštį),

Ak, ir žalia papūga (rankos į šonus, mojuoja aukštyn, žemyn).

4.4Herojų charakteristikos.

Priminkite, kas yra pagrindiniai istorijos veikėjai?

Pabandykime juos apibūdinti.

Iš žodžių pasirinkite tuos, kurie apibūdina Vilką ir Raudonkepuraitę. Įrodykite savo pasirinkimą. ((Dirbkite prie interaktyvios lentos. Vilkite norimą žodį pieštuku).

Taigi, kuris iš pasakos herojų, jūsų nuomone, įkūnija gėrį, o kuris – blogis?

Fizinis lavinimas akims.

Aplink klasę kabo riešutų, gėlių, drugelių nuotraukos.

Ką Raudonkepuraitė veikė pakeliui pas močiutę?

Dabar irgi rinksi riešutus, gėles, vaikysi drugelius, bet tik akimis.Užduodu klausimą ir skaičiuoju iki penkių.Kai pasakau penkis, iškart atsakai.

Kiek geltonų ramunėlių mergina surinko?

Kiek riešutų surinko Raudonkepuraitė?

Kiek varpų mergina surinko?

Pažiūrėjome į geltoną drugelį, mėlyną, žalią, violetinę, oranžinę, geltoną

tujos. O dabar žiūrėjome pro langą ir bandėme pamatyti tolimiausią tašką. Jie sumirksėjo.

Užmerkite akis, pailsėkite.

4.5.Kryžiažodžio sprendimas.

O dabar maža staigmena slypi šiame kryžiažodyje. Išsiaiškinkime atsakydami į mano klausimus. Klausimus užduos mano padėjėja iš sektoriaus „Padėk mokytojui“.

Skaidrė -5

(Vaikai interaktyvioje lentoje rašo raides kryžiažodyje).

1. Ką Vilkas išgirdo netoliese, kai pirmą kartą sutiko Raudonkepuraitę?

(D. Rovosekovas)

2. Ką pakeitė Vilkas, kai į duris pasibeldė Raudonkepuraitė? (G oi los)

3. Kas padovanojo anūkei kepurę? ( močiutė)

4. Norėdami atidaryti duris į močiutės namus, reikėjo traukti už ...? (ve Revochka)

Koks žodis yra paryškintose ląstelėse? Sakykime tai choru-GERAI.

Tai mano staigmena. Kiekviename iš mūsų yra šiek tiek saulės gerumo. Geras žmogus yra tas, kuris myli žmones, padeda jiems, daro gerus darbus ir niekada nedarys blogo, todėl visada dovanokite žmonėms savo gerumą.

5. Pamokos rezultatas.

Ar gera mūsų pasakos pabaiga? (ne)

Dėl kokios Raudonkepuraitės klaidos pasaka baigiasi tragiškai? (Raudonkepuraitė pasakė Vilkui kelią pas močiutę).

Kas yra Pagrindinė mintis pasakos? (Nereikia būti labai patiklus).

Atidžiai pažiūrėkite, kuriam iš šių mažų žmogeliukų patikėtumėte perskaityti pasakos pabaigą? (Vaikai daro prielaidas ir paaiškina savo pasirinkimą).

Matau, kad tokia pasakos pabaiga jūsų neįtiko.

Kuriam žmogui patikėtumėte perskaityti pasakos pabaigą?

5.1 Namų darbai.

Mokytojas: Linksmas vyras sugalvojo namų darbus. Paskaitykime.

(Mokinys prieina prie lentos ir perskaito paveikslo gale parašytus namų darbus).

Studentas. Namų darbas: pagalvokite apie laimingą istorijos pabaigą. Būklė: miške nėra medkirčių.

Manau, kad mano staigmena (žodis „geras“) taip pat padės atlikti namų darbus.

5.2. Atspindys.

O dabar, vaikinai, papuoškime kelią, kuriuo Raudonkepuraitė ėjo kartu su gėlėmis. (Kelias, kuriuo ėjo Raudonkepuraitė, pritvirtintas prie lentos).

Paimkite voką Nr. 2. Jame yra trys gėlės. Jei pamoka sudomino - pritvirtinkite raudoną gėlę, jei nelabai - geltoną, o jei visai nedomino - mėlyną.

Pirmiausia išeis 1-os eilės merginos, tada 2 eilės, 3 eilės. Dabar berniukai pritvirtins savo gėles.

Pažvelkite į papuoštą kelią ir nuspręskite, kokia įdomi buvo pamoka?

Leisk ir aš papuošti kelią. Man taip pat buvo įdomu dirbti su jumis pamokoje, džiaugiuosi, kad mums viskas pavyko. Prisegsiu raudoną gėlę.

Pamoka baigta. Dėkoju.

Literatūra.

  1. L. F. Klimanova. Gimtoji kalba. Vadovėlis 2 klasei.
  2. S. V. Kutyavina. Pourochnye literatūros skaitymo plėtra.