Valentinos Oseevos istorija yra tik sena moteris. V. Oseevos istorijos „Tiesiog sena moteris

Pagrindiniai istorijos „Tiesiog sena moteris“ veikėjai – berniukas ir mergaitė. Vieną žiemą jie ėjo iš mokyklos. Prieš juos ėjo pagyvenusi moteris. Moteris paslydo ir nukrito.

Tada vaikinas paprašė merginos laikyti jo portfelį ir nubėgo prie senolės. Jis padėjo jai atsikelti ir grįžo pas merginą.

Mergina paklausė savo palydovo, kas jam yra ši moteris? Ar tai jo močiutė, mama ar draugė? Berniukas atsakė, kad tos moters nepažįsta, esą ji tik senutė.

Takovo santrauka istorija.

Pagrindinė pasakojimo tema – pagalbos žmogui tema.

Pagrindinė istorijos „Tiesiog sena moteris“ mintis yra ta, kad pagalba turi būti suteikta bet kuriam bėdoje ištiktam žmogui, o ne tik artimiesiems ir draugams. Berniukas puikiai žinojo šią tiesą ir iškart į pagalbą atskubėjo ant slidžios vietos parkritusiai senolei. Tačiau merginai to niekas nepaaiškino ir ji negalėjo suprasti, kodėl vaikinas padėjo nepažįstamai moteriai. Istorija moko padėti visiems žmonėms, atsidūrusiems sunkioje situacijoje.

Pasakojime man patiko berniukas, kuris padėjo senutei. Šis berniukas yra gerai išauklėtas, draugiškas ir simpatiškas.

Kokios patarlės tinka pasakojimui „Tik sena moteris“?

Pagalba maloniam žmogui nėra nuostolis.
Kas padėjo laiku, padėjo du kartus.

PAMOKOS PLĖTRA

literatūrinį skaitymą 1 klasėje

Tema: V. Oseeva „Tiesiog sena moteris“

mokytojas pradinė mokykla

Likus kelioms dienoms iki pamokos, klasėje buvo surengta V. Oseevos knygų paroda.

Pamokos tipas: Įžanginis.

Pamokos struktūra: Kombinuota pamoka.

Pamokos forma: Pamoka yra pokalbis.

Tikslai:

Pamokos:

1. Išmokyti nuspėti tekstą;

2. Mokyti taisyklingo ir sąmoningo skaitymo įgūdžių;

3. Išmokite save apibrėžti Pagrindinė mintis darbai;

4. Išmokite tekste rasti herojų charakterizuojančius žodžius, išreikšti savo požiūrį į jį;

5. Ugdykite išraiškingo skaitymo įgūdžius.

Pedagogai:

1. Ugdykite atsakomybės už savo veiksmus jausmą, geri santykiaižmonėms;

2. Formuoti moralinių ir etinių vertybių sistemą, pagrįstą literatūros teksto skaitymu.

Kuriama:

1. Lavinti monologinės kalbos įgūdžius;

2. Lavinti dėmesį, atmintį;

3. Ugdyti gebėjimą savo teiginius patvirtinti citatomis iš teksto, išsakyti savo nuomonę ir ją apginti;

4. Ugdykite taisyklingo ir sąmoningo skaitymo įgūdžius.

Planuojami mokinių pasiekimai:

„Dosnumo“ sąvokų supratimas, geri žodžiai, gerumas, gerumas“, „gyvenimas duodamas už gerus darbus“;

Gebėjimas nustatyti pagrindinę darbo idėją;

Gebėjimas tekste rasti žodžius, leidžiančius charakterizuoti kūrinio herojų;

Galimybė dalyvauti grupiniame pokalbyje.

Įranga

1. "Literatūrinis skaitymas": 1 klasė, vadovėlis švietimo įstaigų mokiniams, autorė - sudarytoja L.A.Efrosinina, M: Ventana - Graf, 2009. - ( Pradinė mokykla XXI amžius);

2. V. Osejevos knygų paroda;

3. Rusai liaudies patarlės;

4. Fragmentai iš E. Uspenskio eilėraščių;

5. Žodžių sąrašas (lentoje);

6. Žodžių junginių sąrašas (lentoje).

Lentos išdėstymas:

bejėgis;

senas;

dėmesingas;

rūpestinga;

abejingas;

Ramus

Tema: V. Oseeva „Tiesiog sena moteris“

Dosnumas - didelė siela didelė siela didelė siela

Pagarba, pavydas, gerumas, piktumas.

„Minutė sutaupo valandą“.

„Gyvenimas duotas už gerus darbus“.

„Kur jis ateis, jis pradės kivirčą“.

Užsiėmimų metu:

    Laiko organizavimas

Vaikinai, sveiki! Atkreipkite dėmesį, šiandien į mūsų pamoką atvyko svečiai. Jie pamatys, ko išmokome, kaip skaitome, samprotaujame, atsakys į klausimus, kaip galime įrodyti savo požiūrį, kaip išaugome per šiuos metus, kaip tapome raštingi. Lėtai atsisėskite.

2. Namų darbų tikrinimas:

Paskutinėje pamokoje susipažinome su Valentinos Oseevos istorija „Kas yra viršininkas“. Namuose teko perpasakoti vieną iš dalių. Pradėkime tikrinti namų darbus. (Ant ankstesnė pamoka pasakojimas „Kas yra bosas“ buvo pateiktas dalimis taip: pirmoji eilutė – pirmosios dalies atpasakojimas, antroji – antros dalies atpasakojimas, trečia – trečios dalies atpasakojimas. Namų darbų patikros metu iš kiekvienos eilutės atsakoma po vieną asmenį, kad galų gale gautumėte holistinę istoriją.)

Puiku vaikinai! Puikiai atlikote namų darbus.

3. Pamokos temos ir tikslų komunikacija:

(Skaitau ištrauką iš E. Uspenskio eilėraščio.)

„Būti maloniam, visai nelengvam,

Gerumas nepriklauso nuo augimo,

Jei gerumas šviečia kaip saulė

Džiaugiasi ir suaugusieji, ir vaikai. “

Vaikinai, kažkada, labai seniai, kai buvau dar maža mergaitė, vienoje knygoje sutikau žodį „dosnumas“. Tada aš visiškai nesupratau jo prasmės. Laikas bėgo...... siela. Išmokau tai išsiaiškinti, bet vis tiek nesuprantu, ką reiškia žodis „dosnumas“ ir visi kiti žodžiai. Paaiškink man prašau. (Visi šie žodžiai kalba apie žmonių gerumą). Šauniai padirbėta! Ačiū!

Vaikinai, kaip manote, gerumas priklauso nuo ūgio, nuo to, ar žmogus suaugęs, ar dar tik vaikas? (Ne, žmonių gerumas nepriklauso nuo amžiaus ar ūgio. Jis arba egzistuoja, arba ne.)

Vaikai, kaip manote, kokia žmogaus savybė, charakterio bruožas mūsų gyvenime dabar ir visais laikais yra svarbiausias? (Gerumas)

Šauniai padirbėta! Šiandien susipažinsime su kita Valentinos Oseevos istorija apie dosnumą, apie žmogaus gerumą.

Perskaitykite istorijos pavadinimą patys. („Tiesiog sena ponia“)

Vaikinai, ką jūs manote, kas bus aptariamas istorijoje? (Apie seną moterį.)

4. Pirminis teksto suvokimas su išankstine užduotimi:

Vaikinai, perskaitykite žodžius, pateiktus lentoje ((rodykle tiksliai rodau, kuriuos žodžius skaityti). Pagarba, pavydas, gerumas, pyktis.)

Dabar aš jums perskaitysiu tekstą, jūs atidžiai klausykite, pagalvokite ir tada atsakykite į tokį klausimą: kuris iš šių žodžių tinka tekstui?

(Pats perskaičiau tekstą.)

5. Darbas su teksto turiniu:

Mokytojo klausimai.

Vaikinai, kokie žodžiai tinka istorijai?

Kodėl taip manai? Įrodyk.

Siūlomi vaikų atsakymai.

Pagarba, gerumas.

Berniukas gerbė vyresniuosius, buvo malonus, padėdamas senolei.

6. Savarankiškas teksto skaitymas:

(Vaikai tekstą skaito patys.)

Vaikinai, perskaitykite istoriją akimis, kad galėtumėte atsakyti į mano klausimus.

7. Antrinis teksto suvokimas su išankstine užduotimi:

Vaikinai, mes dabar dar kartą skaitysime tekstą, o jūs galvojate ir sakote: ar berniukas greitai atėjo į pagalbą senolei, ar jam reikėjo laiko pagalvoti?

(Tekstą „grandine, pagal pasiūlymą“ skaito gerai skaitantys vaikai.)

8. Darbas su teksto turiniu:

Mokytojo klausimai.

Vaikinai, ar berniukas greitai atėjo į pagalbą senolei, ar jis susimąstė?

Įrodyk! Raskite tekste žodžius, patvirtinančius, kad berniukas nedvejojo.

Vaikinai, ką reiškia žodis „paskubėjo“? Kaip tu tai supranti?

Vaikinai, kaip manote, kuo mergina nustebo?

O senutė buvo kažkas berniukui: teta, mama, močiutė?

Taigi, kodėl mergina nustebo?

Siūlomi vaikų atsakymai.

Berniukas greitai atėjo į pagalbą senolei.

Puslapis 69

"...... puolė padėti senutei."

Nedvejojo ​​nė minutės, padėjo iš karto.

Mergina nustebo, kad vaikinas padėjo senolei.

Ne, senolė buvo pašalinė.

Mergina nustebo, kad vaikinas padėjo pašalinei, visiškai nepažįstamai senolei.

9. Fizinė minutė:

(Vaikai taria ketureilio žodžius, rodo juos judesiais.)

„Vėjas pučia mums į veidus.

Medis siūbavo.

Vėjas tylesnis, tylesnis, tylesnis......

Medžiai vis aukščiau ir aukščiau. “

10. Iliustracijos ir teksto santykis:

Mokytojo klausimai.

Vaikinai, pažiūrėkite į iliustraciją vadovėlyje (p. 68). Raskite teksto ištrauką, atitinkančią paveikslėlį.

Įvardinkite istorijos veikėjus.

Lentoje užrašomi žodžiai (rodau, skaitau), šiais žodžiais apibūdinkite istorijos veikėjus.

Kodėl taip suskirstėte žodžius į kategorijas? Įrodyk.

O jūs pats galite pridėti dar keletą žodžių personažams apibūdinti?

Siūlomi vaikų atsakymai.

(Vaikai skaito ištrauką.)

„...senoji ponia paslydo ir nukrito.

Laikyk mano knygas! - sušuko vaikinas, paduodamas mergaitei savo portfelį ir atskubėjo į pagalbą senolei.....“

Senelė, berniukas, mergaitė.

Sena moteris: bejėgė, sena. Berniukas: dėmesingas, rūpestingas. Mergina: abejinga, rami.

- (Vaikai savo požiūrį įrodo remdamiesi tekstu, jo perpasakojimu.)

Malonus, geras, protingas......

11. Pasiruošimas raiškiam skaitymui:

Mokytojo klausimai.

Vaikinai, raskite tekste vaikų dialogą.

Vaikinai, jei dabar būtume teatre ir nuspręstume pastatyti spektaklį pagal šią ištrauką, kiek personažų mums reikėtų?

O kurio iš herojų mums reikėtų?

Kodėl?

Kaip, kokia intonacija skaitysime berniukui?

Kam skubėti?

Kodėl būtent?

Siūlomi vaikų atsakymai.

Puslapis 69

Spektakliui tereikia dviejų veikėjų.

Berniukas ir mergaitė.

Trys asmenys.

Skaitymui pagal vaidmenis jums reikia: berniuko, mergaitės ir autoriaus.

Pasitikintys savimi, geraširdis, skubantis.

Berniukas nedvejoja, greitai bėga padėti.

Nustebęs, abejingas.

Nes ji negali suprasti, kodėl berniukas padeda senolei, nes ji jam visiškai nepažįstama.

12. Išraiškingas dialogo skaitymas „pagal vaidmenis“:

(Vaikai skaito grupėmis po tris. Skaitytojų skaičius priklauso nuo to, kiek laiko liko iki pamokos pabaigos.)

Šauniai padirbėta! Na, tu tai padarei!

13. Darbas su patarlėmis:

Vaikai, skaitykite patarles, pateiktas lentoje. („Minutė sutaupo valandą“, „Gyvenimas duotas už gerus darbus“, „Kur ateis, prasidės kivirčas“)

Kuri patarlė, jūsų nuomone, tinka istorijai? ("Gyvenimas duotas už gerus darbus")

Kodėl? Įrodyk. (Gyvenime visi turime daryti gerus darbus, tada gyvenimas bus geresnis ir žmonės malonesni.)

14. Pamokos apibendrinimas:

- Taigi apie kokią istoriją mes šiandien kalbame? (Šiandien susitikome su istorija „Tiesiog sena moteris“)

apie ką jis kalba? (Ši istorija yra apie gerumą, pagalbą, dėmesingumą, rūpestį.)

Kokie mes turime būti? (Turime būti dėmesingi, malonūs, rūpestingi.)

Ir kaip visas šias savybes galima apibūdinti vienu žodžiu? (Turime būti dosnūs.)

15. Namų darbai:

Šauniai padirbėta! Šiandien pamokoje atlikote labai gerą darbą. O dabar atsiverskime dienoraščius, užsirašykime namų darbai. (Vaikai patys nurašo namų darbus nuo lentos, po to mokytojas paaiškina, ką ir kaip reikia padaryti.)

16. Pamokos prologas:

Taip, vaikinai, iš tikrųjų dabar mūsų gyvenime nepakanka pagarbos, tarpusavio supratimo, gerumo, rūpesčio. Dosnumo trūkumas. Turime išmokti būti dėmesingi vienas kitam, rūpestingi, dosnūs. O šiandienos pamoką norėčiau užbaigti ištrauka iš Eduardo Uspenskio eilėraščio:

„Nestovėk nuošalyje abejingas,

Kai kam nors bėda.

Galite skubėti į pagalbą

Bet kurią minutę, visada.

Ir jei tai kam nors padeda

Jūsų gerumas ir jūsų draugystė

Džiaugiatės, kad diena nenugyventa veltui.

Tu negyveni veltui pasaulyje. “

(Vaikiški piešiniai pridedami prie pamokos plėtojimo.)

Savivaldybės švietimo įstaiga

Aleksejevskajos vidurkis Bendrojo lavinimo mokyklos

"Švietimo centras"

Svetlana Kiseleva
Pokalbis apie V. A. Osejevos kūrinį „Tiesiog sena moteris“. vyresnioji grupė

Tikslas: Supažindinti vaikus su V.A. Oseeva.

Užduotys:

Tobulinti vaikų gebėjimą oriai elgtis skirtingai gyvenimo situacijos padėti aplinkiniams.

Ugdyti vaikus gerumu ir meile aplinkiniams, mandagių žodžių vartojimu kalboje.

Plėtoti bendravimą įgūdžių: gebėjimas užmegzti kontaktą su kitais, lavinti atmintį, mąstymą, vaizduotę;

Pamokos eiga: Šiandien noriu supažindinti jus su nuostabia vaikų rašytoja Valentina Aleksandrovna Oseeva. Ji rašė maloniai ir jaudinančios istorijos Valentino dienos Oseeva« Tiesiog sena ponia» , "Trys draugai", « mėlyni lapai» , "Gerai". Pati rašytoja prisipažįsta, kad norėtų padėti vaikams išmokti skaityti ir galvoti apie blogus ir gerus darbus. Išties, jos novelės moko vaikus sąžiningumo, pagarbos ir meilės žmogui, jautrumo aplinkiniams. Žavingu būdu, vaikams artimais pavyzdžiais Oseeva padeda mums suprasti kas yra tikra draugystė, kaip gali paprastas vienu žodžiu įskaudinti arba atvirkščiai – išgydyti žmogų. Rašytoja pasakojimuose-palyginimuose vaikams pasakoja, kaip kurti santykius su bendraamžiais, kaip spręsti kylančias problemas. "kūdikis" problemų, kurios suaugusiems dažnai atrodo nesvarbios.

Meno kūriniai. Oseeva padeda pamatyti kad tokios sielos ligos kaip godumas, piktumas ir išdavystė nuodija gyvenimą labiau nei išorinės bėdos. Lengvai parašyta įdomus stilius, jie atneša vaikams daug naudos ir praturtina vidinis pasaulis geri, šviesūs įspūdžiai.

Vienoje iš knygų Valentina Aleksandrovna kreipėsi į savo skaitytojus žodžius:

„Brangūs vaikinai! Kai buvau kaip tu, mėgau skaityti apsakymus. Man jie patiko, nes galėjau skaityti be suaugusiųjų pagalbos. Vieną kartą mama paklausė:

- Ar tau patiko istorija?

aš atsakiau:

- Aš nežinau. Aš negalvojau apie jį.

Mama buvo labai nusiminusi.

Nuo tada, perskaičiusi istoriją, pradėjau galvoti apie gerus ir blogus mergaičių ir berniukų darbus, o kartais ir apie savo. Ir kadangi tai man padėjo gyvenime, parašiau jums apsakymai kad jums būtų lengviau išmokti skaityti ir mąstyti.

Tai sakė rašytojas V.A. Oseeva.

Vaikinai, šiandien kalbėsime apie mandagumą, gerus ir blogus žmonių darbus. Kokį žmogų mes vadiname mandagiu?

Vaikų atsakymai: (kas daro gerus darbus, neįžeidžia vaikų, sveikinasi ir mandagiai kalba, nėra nemandagus, rūpinasi artimaisiais, ačiū už pagalbą)

globėjas: - Teisingai, vaikinai. Būti mandagiam reiškia daryti gerus darbus.

Skaityti istoriją « Tiesiog sena ponia» .

Gatvėje ėjo berniukas ir mergaitė. Ir prieš juos buvo senutė. Buvo labai slidu. senutė paslydo ir nukrito.

Laikyk mano knygas! - sušuko vaikinas, padavė merginai savo krepšį ir puolė padėti senutė. Kai grįžo mergina paklausė jo:

Ar tai tavo močiutė?

Ne, atsakė berniukas.

Motina? – nustebo draugė.

Na, teta? Arba pažįstamas?

Taip, ne, ne! vaikinas jai atsakė. - Tai tiesiog sena ponia!

Pokalbis su vaikais po skaitymo.

globėjas: Kodėl senolė nukrito?

Vaikai: Nes slidu, ledas.

globėjas: Kam rūpi močiutė? Kas norėtų jai padėti? (Įsivaizduokite, jei būtumėte šalia močiutės, ką darytumėte)

Kodėl vaikinas tai padarė?

globėjas: Koks berniukas? (Vaikai pasirenka apibrėžimus, ginčytis: geras, dėmesingas, malonus, rūpestingas). Galima sakyti simpatiškas, geraširdis, geraširdis.

globėjas: - O kodėl mergina taip paklausė klausimus?

Pasakyk man, ką manai apie merginą? (blogas, nerūpestingas.)

Kaip manai, ką mergina darytų, jei būtų viena?

Kodėl mergina nieko daugiau paklausė? Ką ji galvojo?

Ką darytumėte, jei būtumėte šie vaikai?

Ar kada nors teko susidurti su panašiomis situacijomis?

Mokytojas apibendrina.

Kokios žmogiškos savybės verčia susimąstyti apie istorijas apie V.A. Oseeva?

Ką gero galite padaryti kiekvieną dieną?

Ar lauksite atlygio

Susijusios publikacijos:

Pokalbis vyresniųjų grupėje „Ką žinome apie paukščius“ Tikslas. Išaiškinti vaikų supratimą apie sezoninius paukščių gyvenimo pokyčius; sustiprinti vaikų žinias apie išvaizda ir paukščių įpročius, ugdyti.

Pokalbis vyresniųjų grupėje "Kas aš esu?" Tikslas: patikslinti žinias apie save, kaip asmenybę, kaip unikalią asmenybę. Tikslai: skatinti gebėjimo jausti savo kūną ugdymą,.

Tikslas: ugdyti vaikų meilės jausmą, patriotiškumą savo atžvilgiu Gimtasis miestas. Užduotys: Išplėskite vaikų idėjas apie lankytinas vietas.

Pokalbis vyresniųjų grupėje „Saugumas kelyje“ Pokalbis vyresniojoje grupėje tema „Saugumas keliuose“ Pedagogas: Sokolova Olga Mikhailovna Tikslas: Vaikų veiklos aktyvinimas.

Pamokos apie grožinės literatūros skaitymą vidurinėje grupėje santrauka. V. A. Oseevos pasaka „Šarka“ Tikslas: ugdyti vaikų gebėjimą suprasti, vertinti veiksmus ir jausmus skaitant grožinė literatūra. Uždaviniai: - ugdyti vaikus.

Pamokos parengiamojoje grupėje „Kelionė per V. Osejevos istorijas“ santrauka Tikslas: ugdyti vaikų gebėjimą suprasti, įvertinti kitų jausmus ir veiksmus skaitant V. A. Osejevos istorijas. Užduotys: edukacinės.

Šioje pamokoje susipažinsite su Valentinos Osejevos istorijomis „Geras“ ir „Tik sena moteris“, jas analizuosite; kalbėti apie gerumą ir gerus darbus.

Ji studijavo Kijevo dailės instituto dramos skyriuje (2 pav.).

Ryžiai. 2. Kijevo menų institutas ()

1923 metais Osejevų šeima persikėlė į Maskvą.

Nuo 1937 m. Oseeva pradėjo spausdinti savo knygas. Jos eilėraščiai, pasakos, apsakymai vaikams buvo įtraukti į rinkinius „Raudona katė“, „ Magiškas žodis„(3 pav.), „Tėvo švarkas“.

Ryžiai. 3. Kolekcijos „Stebuklingas žodis“ viršelis ()

Jaunoji Oseeva dirbo mokytoja benamių vaikų kolonijose (4 pav.).

Ryžiai. 4. Valentina Oseeva darbe ()

Šešiolika metų ji dirbo mokytoja, padėdama vaikams sugrąžinti džiaugsmą ir tapti vertais šalies piliečiais.

Valentinos Aleksandrovnos nuopelnai jaunosios kartos darbe neliko nepastebėti. 1951 m. ji gavo Stalino premiją už apsakymą Vasekas Trubačiovas ir jo bendražygiai (5 pav.).

Ryžiai. 5. Stalino premijos medalis ()

„Vasekas Trubačiovas ir jo bendražygiai“ – trilogija. Trilogija Tai trys darbai, kurių autorius yra tas pats. Juos taip pat vienija planas, o jų sklypas išsiskiria tęstinumu.

Antrosios dalies pagrindu buvo sukurtas filmas, kuris vadinasi „Trubačiovo būrys kovoja“ (6 pav.).

Ryžiai. 6. Knygos „Vasekas Trubačiovas ir jo bendražygiai“ viršelis ()

Valentina Aleksandrovna Oseeva gyveno 67 metus

Skaitykite apsakymą „Geras“, kuris buvo publikuotas rinkinyje „Pasakojimai vaikams“.

Gerai

Jurikas pabudo ryte. Pažiūrėjo pro langą. Saulė šviečia. Pinigai geri.

O berniukas norėjo pats padaryti ką nors gero.

Čia jis sėdi ir galvoja:

„O jeigu mano mažoji sesuo paskęstų ir aš ją išgelbėčiau!

Ir mano sesuo yra čia pat:

- Eik su manimi, Jura!

- Eik šalin, negalvok!

Ryžiai. 7. Iliustracija istorijai „Geras“ ()

Sesuo įsižeidė ir išėjo. Ir Jura galvoja: „Dabar, jei vilkai užpultų auklę, aš juos nušaučiau!

O auklė čia pat:

- Padėk indus, Juročka.

– Išsivalyk pats – neturiu laiko!

Seselė papurtė galvą. Ir Jura vėl pagalvoja:

Trezorka yra čia pat. Uodegos bangavimas:

– Duok man atsigerti, Jura!

Trezorka užsimerkė, įlipo į krūmus. Ir Jura nuėjo pas savo motiną:

- Ką man būtų gerai daryti?

Mama paglostė Jurai per galvą:

- Pasivaikščiokite su seserimi, padėkite auklei išplauti indus, duokite vandens Trezorui.

Istorijoje matome geri sapnai, berniuko norai geri, bet poelgiai nelabai. Svajojo įvykdyti žygdarbį, padėti savo artimiesiems, o iš tikrųjų sėdėjo ir nieko neveikė, o kai ko nors paklausė, atsakydavo grubiai.

Tokį berniuką galima pavadinti svajotoju – jis tik svajoja, o iš tikrųjų nieko nedaro. Tačiau norint įvykdyti žygdarbį ar padėti savo artimiesiems, nereikia laukti. ypatinga proga reikia veikti.

Kuri patarlė tinka šiai istorijai?

  • Geriau daryti gerai, nei gerai kalbėti.
  • Verslas prieš malonumą.
  • Draugas, kuriam reikia pagalbos, yra tikras draugas.
  • Geras žmogus moko gero.
  • Draugo nėra – ieškok, bet radau – rūpinkis.

Atsakymas: pirmoji patarlė Geriau daryti gerai, nei gerai kalbėti).

Istorijos „Geras“ veikėjai:

  • Autorius
  • Sesuo

Išraiškingai perskaitykite istorijos ištraukas:

Ir Jura galvoja: „Dabar, jei vilkai užpultų auklę, aš juos nušaučiau!

Ir Jura vėl pagalvoja:

„Dabar, jei Trezorka įkristų į šulinį, aš jį ištraukčiau!

(9 pav.) Štai čia. Uodegos bangavimas:

– Duok man atsigerti, Jura!

- Eik šalin! Nenustokite galvoti!

Berniuko žodžius, skirtus seseriai, auklei ir šuniui, reikia skaityti grubiai, aštriai.

Ir sesuo(10 pav.) Štai čia:

- Eik su manimi, Jura!

- Eik šalin, negalvok!

Ryžiai. 10. Berniuko sesuo ()

Auklė(11 pav.) Štai čia:

- Padėk indus, Juročka.

– Išsivalyk pats – neturiu laiko!

Ryžiai. 11. Auklė ()

Perskaitykite Valentinos Oseevos istoriją „Tiesiog sena moteris“

Tiesiog sena ponia

Gatvėje ėjo berniukas ir mergaitė. O prieš juos buvo sena moteris. Buvo labai slidu. Senolė paslydo ir nukrito.

- Laikyk mano knygas! - sušuko vaikinas, padavė merginai savo krepšį ir nuskubėjo į pagalbą senolei.

Kai jis grįžo, mergina jo paklausė:

- Ar tai tavo močiutė?

- Ne, - atsakė berniukas.

- Motina? – nustebo draugė.

- Ne!

- Na, teta? Arba pažįstamas?

- Ne, ne, ne! vaikinas jai atsakė. - Tai tik sena moteris!

Ryžiai. 12. Iliustracija istorijai „Tiesiog sena moteris“ ()

Vaikinas taip padarė, nes pamatė, kad senolei reikia pagalbos. O mergina klausinėjo, nes negalėjo suprasti, kodėl jis puolė padėti pašalinei senolei. Berniukas pasielgė teisingai, nes visada reikia padėti pagyvenusiems žmonėms, nesiaiškinant, ar šis žmogus tau pažįstamas, ar ne.

Osejevos pasakojimai verčia susimąstyti apie tokias savybes kaip gerumas, dėmesys, reagavimas, apie būtinybę daryti gerus darbus ne žodžiais, o darbais.

Kiekvienas gali kasdien daryti gerus darbus: žaisti su jaunesniaisiais, valyti indus, padėti žaislus ir už tai visiškai nesitikėti atlygio. O atlygis bus šypsenos ir geri žodžiai iš jūsų artimųjų.

Malonusbūti visiškai, visai ne paprasta.

Gerumas nepriklauso nuo augimo.

Jei gerumas šviečia kaip saulė

Džiaugiasi ir suaugusieji, ir vaikai.

Gerumą galima palyginti su saule, o geri darbai yra jos spinduliai.

Bibliografija

  1. Kubasova O.V. Mėgstamiausi puslapiai: Literatūrinio skaitymo vadovėlis 2 klasei, 2 dalys. - Smolenskas: „XXI a. asociacija“, 2011 m.
  2. Kubasova O.V. literatūrinis skaitymas: Užduočių knygelė vadovėliui 2 klasei, 2 dalys. - Smolenskas: „XXI a. asociacija“, 2011 m.
  3. Kubasova O.V. Gairėsį 2, 3, 4 klasių vadovėlius (su elektroniniu prašymu). - Smolenskas: „XXI a. asociacija“, 2011 m.
  4. Kubasova O.V. Literatūrinis skaitymas: Testai: 2 klasė. - Smolenskas: „XXI a. asociacija“, 2011 m.
  1. Rulibs.com().
  2. Method-kopilka.ru ().
  3. Festival.1 September.ru ().

Namų darbai

  1. Raiškiai perskaitykite istoriją „Gerai“ su tėvais vaidmenimis.
  2. Išsirinkite 2–3 patarles pasakojimams „Gera“ ir „Tik sena moteris“.
  3. Prisiminkite, kokius gerus darbus padarėte, papasakokite apie juos.