Piešimas žuvies tema. Vyresnės grupės vaikams pamokos netradicine piešimo technika santrauka „Auksinė žuvelė

Piešimo pamokos „Jūros žuvys“ santrauka (vyresnė grupė)

peržiūrėti tiesiogiai švietėjiška veikla– integruotas
Integruotos sritys:
1) Kognityvinis vystymasis
2) meninis - estetinis vystymasis
3) Fizinis vystymasis
4)Kalbos raida
5) Socialinis – komunikabilus
Tikslas: Išmokykite vaikus piešti vaško kreidelės jūros žuvis.
Užduotys:
1) Supažindinti vaikus su piešimo technika (vaškinėmis kreidelėmis);
2) Išmok piešti žuvis, perteikti jų formą, dydį, struktūrą, proporcijas, spalvą, kompoziciją. Tęsti pažintį su jūros gyvūnija, vandens augalais;
3) Lavinti kūrybiškumą, dėmesį, smulkiąją motoriką ir rankų koordinaciją;
4) Mokytis atsargus požiūrisį gyvąją gamtą.
Metodiniai metodai:
1) vizualinis
2) Žodinis (priminimai, instrukcijos, klausimai)
3) Žaidimai (staigmenos akimirka)
4) Diferencijuota pamokos analizė.
Demonstracinė medžiaga: Pristatymas.
Dalomoji medžiaga: A4 formato popieriaus lapai, vaško kreidelės, žirklės.

Pamokos eiga:

Pedagogas: Mūsų grupės vaikai atnešė laišką.
Paskaitykime? (atsako vaikai)
globėjas: „Sveiki visi iš jūros gelmių
Karalius rašo iš jūros dugno
Aš verkiu ir yra priežastis
Deja, ne vienas.
Oi kokia nuobodu

Visas šis grožis!
Čia viskas karts nuo karto verda
Kaip aš pavargau nuo to!
Bangos kyla
Tada jie staiga nusileidžia.
Nemėgstu pietų ir vakarienės
Supykau ir niurzgiau
Vieniša, man nuobodu
Čia skaidriame gylyje.
Aš vienas, žuvys dingo
Šalia miega undinės – trupiniai.
Pagalba!
jūros karalius.
Pedagogas: kodėl jūros karalius prašo pagalbos?
Vaikai: jūroje mažai žuvų, gaudo tinklais, teršia vandenį.
Pedagogas: jūros karalius yra magas, jei piešiame žuvis ir jam jos patiks, jis tikrai pavers jas tikromis gyvomis žuvimis. O ko reikės mūsų žuvims jūrų karalystėje?
Rodau vatmano popierių su jūros atvaizdu, vandens augalai.
Pedagogas: vaikinai, kokie augalai gali gyventi ir augti jūroje (ruddumbliai, žalieji dumbliai; rudadumbliai? Kaip manote, kam mums reikia augalų jūroje (praturtinkite vandenį deguonimi, pasitarnaukite) jūrų augalija ir gyvūnija maistas ir net namas?
O kokias žinai žuvis, kurios gyvena jūroje (menkės, silkės, eršketai, plekšnės, ešeriai, rykliai?
(Vaikai vadina žuvimis, mokytojas parodo jų atvaizdus).
Pedagogas: Pažiūrėkime į silkę. Kokios yra žuvies kūno dalys (galva, kūnas, uodega, pelekai) Kas yra ant galvos (akys, burna, žiaunos? Kodėl žuvims reikia žiaunų? Ar žuvis turi kaklą? Kuo padengtas kūnas? Kokie žvynai? (lygūs, blizgūs) Kokia uodega? Kiek pelekų? Kokie yra pelekai (žiaunos, pilvo, nugaros, uodegos? Kokios spalvos silkė? (mėlyna su sidabriniu atspalviu) Taip, vaikinai, jūs teisingai pavadinote visus žuvies dalys: galva, kūnas, bet kiekvienos skirtingos uodegos, pelekų skaičius.Kiekviena žuvis savaip graži, pvz., jūros ešerys raudonas, eršketas žalias su alyviniu atspalviu, plekšnė ruda su juodu dėmės. jūrų žvaigždės, kriauklės.
Kviečiu vaikus žaisti žaidimą „Jūra vieną kartą nerimauja“
Iš siuntinio iš jūros karaliaus išimu vokus.
Didaktinis žaidimas„Surink žuvį iš dalių“
Siūlau vaikams piešti jūros žuvis vaškinėmis kreidelėmis.
Greitai parodysiu, kaip nupiešti žuvį, ir paskelbiu piešimo schemą.
Pirštų gimnastika "Žuvis"
Žuvys plaukia vandenyje – rodosi sulenktais delnais
Žuvytei smagu žaisti kaip žuvis plaukia.
Žuvis, žuvis, išdykęs – grasina pirštu
Norime tave sugauti – lėtai suspauskite delnus
Žuvis sulenkė nugarą - žuvis „plaukia“
Ji paėmė duonos trupinį - daro griebimo judesius abiem rankomis
Žuvis mostelėjo uodega - „plaukia“.
Žuvis greitai nuplaukė.
Toliau mes su vaikais įdedame žuvį į piešimo popierių su pieštu jūros dugnu.
Klausiu vaikų, ar gavome jūros dugną su žuvimi. (Vaikai atsako) Jūros karalius pavers jas tikromis gyvomis žuvimis, ir jam bus smagu su jomis gyventi. Vaikinai, ką dar galėtume padaryti, kad žuvys neišnyktų iš jūros, kad jūros ir vandenynai, upės ir ežerai būtų švarūs (negalima teršti vandens, gaudyti žuvų tinklais ir apsaugoti visus gyvus) aplinkiniai dalykai). Puiku vaikinai! Ką mes šiandien veikėme klasėje? (vaikai atsakė piešdami žuvis vaškinėmis kreidelėmis, žaisdami lauko žaidimą „Kartą jūra nerimsta“, didaktinį žaidimą „Surink žuvį iš dalių“ ir atlikdami pirštų gimnastiką „Žuvis“. Šaunūs vaikinai!
Ir pabaigai aš tau perskaitysiu eilėraštį, o tu klausyk:
Po vienu mėlynu
Gyvename po bendru stogu
Namas po mėlynu stogu
Ir erdvus ir didelis
Namas sukasi aplink saulę
Kad mus sušildytų
Taigi, kad kiekvienas langas
Tai galėtų apšviesti.
Kad gyventume pasaulyje
Nebijo, negrasina.
Kaip geri kaimynai
Arba geri draugai!
Nuotrauka iš klasės


Akvarelės piešimas ikimokyklinukams 5-7 metų. Meistriškumo klasė su žingsnis po žingsnio nuotraukos"Dvi žuvys"

Sredina Olga Stanislavovna, auklėtoja, CRR MDOU Nr. 1 "Meškiukas", Jurijuzanė, Čeliabinsko sritis.
Tikslas:švietėjiško darbo kūrimas
Užduotys:
- išmokyti darbo su akvarele technikos be išankstinio piešinio
- tobulinti kompozicijos įgūdžius, gebėjimą naršyti lape.
- ugdyti gebėjimą perteikti judesį
- ugdyti smalsumą
- supažindinti su upių ir jūrų gyventojais
Medžiagos:
Albumas (du lapai), akvarelė, minkšti teptukai Nr.5 - 1

Preliminarus darbas:
- Pažintis su upių ir jūrų gyventojais.
Žiūrėti nuotraukas.



Šiose nuotraukose akvariumo žuvys



Dantyta plėšrūnė Lydeka stebi grobį, slepiasi dumbliuose upės ar tvenkinio dugne.
Paaiškinimas:
Įvairovė yra svarbi bet kurioje klasėje. Žinoma, per dvidešimt ar trisdešimt minučių galite sukurti vieną puikų piešinį, tačiau naudingiau pateikti kelis pavyzdžius.
Piešdami žuvis, mes ne tik susipažįstame Skirtingi keliai jų atvaizdai, skirtingos mastelių spalvos, skirtingos buveinės. Vaikai gauna ir žinių apie juos supantį pasaulį, ir galimybę sukurti trumpą nuoseklų pasakojimą apie namų akvariumo gyventojus, apsilankymą okeanariume ar žvejojant kartu su tėvais.
Įtvirtindami įgytas žinias, pamokos pabaigoje vaikai dėlioja galvosūkius, renka suskilusius žuvies vaizdus arba piešia prie molberto. Už pamokos ribų (prieš ar po jos) galite spėlioti mįsles apie žuvis.
Vienoje pamokoje piešti du piešinius galima kitaip. Vaikai beveik visiškai pakartoja pirmąjį piešinį po mokytojo, o antrą piešia naudodami tą pačią veiksmų seką, bet sugalvoja savo spalvas ir kompoziciją. Atrodytų, čia daugiau vietos kūrybai, tačiau realus rezultatas visada yra eilės tvarka silpnesnis.
Todėl padarysime du brėžinius. Pirmoji žuvis – akvariumas – iš šiltųjų jūrų. Antrasis – mūsų upių ir ežerų gyventojas.

Progresas:

1. Atidarykite albumą taip, kad ant stalo liktų du tušti puslapiai.


Dešiniajame ir kairiajame lapuose teptuku nubrėžiame dirvožemio liniją su ochra.


Pradedame dirbti kairėje pusėje. Į lapo vidurį dedame tašką. Antrasis taškas yra lapo krašte.


Mes sujungiame juos lygiais lankais. Tai yra žuvies nugara ir pilvas. Gautą figūrą dažome auksine arba geltona spalva.


Žuvies uodega atrodo kaip trikampis. Nupieškite ilgą vertikali linija ir sujungti jo galus, „surinkti“ žuvies figūrą. Mūsų naudojama spalva yra oranžinė.


Pridėkite pelekus, burną ir lygia linija atskirkite galvą nuo kūno.


Žalia spalva fone piešiame dumblių stiebus. Jie šiek tiek svyruoja.


Priklijavimo būdu prie jų pridedame „lapų“.


Pridėkite daugiau dumblių, apačioje pieškite akmenukus.


Pradėkime piešti raštus ant uodegos ir pelekų. Dirbame plonu raudonu šepetėliu.



Vaizduojame svarstykles, piešiame akį.



2. Antroje nuotraukoje žuvis plaukia aukštyn arba žemyn. Todėl taškus dedame išilgai lapo įstrižainės.


Mes juos sujungiame (nupieškite nugarą ir skrandį). Nuspalviname pailgą plėšrūno siluetą. Pridėkite šiek tiek uodegos.


Visu šepetėliu ir teptuko galiuku piešiame dumblius.
Akmenys apačioje guli atsitiktinai. Jie yra skirtingų dydžių, apvalios ir ovalios.



Tamsiai žalia arba smaragdo spalva piešiame pelekus, raštus ant žuvies šonų, ta pačia spalva nuspalviname dumblius.



Juoda piešiame akį, dantis ir raštą šonuose.

Vaikiški piešiniai
(parengiamoji grupė)





Literatūrinis komponentas:
DĖLĖS
Tėvams ir vaikams
Visi drabužiai pagaminti iš monetų. (Žuvis.)

Ji gyvena vandenyje
Snapo nėra, bet peša. (Žuvis.)
Tarp jūrų ir vandenynų
Už šimto mylių jaučiu kvapą
Sukau jūroje dieną ir naktį.
Ir kaip skalikas
Seku grobio pėdomis. (Ryklys.)

Aš niekada nepažįstu baimės
Aš drąsiai atremsiu priešą.
Smaili nosis kaip torpeda
Galiu prasibrauti pro tanklaivį. (Kardžuvė.)

Mūsų dantys kaip pjūklai,
Nardome šen bei ten.
Pastebėję mus, krokodilus
Jie išsigandę bėga į krantą. (Piranijos žuvis.)

Su tavimi tik tuo atveju
Aš visada nešiojuosi žiūronus
Ir į jį tarp greito smėlio bangų
Pažiūrėsiu po vandeniu. (Teleskopinė žuvis.)

Burna, jei tikrai supranti,
Turiu jį ant pilvo.
Taigi man patogiau griebti
Maitinkite iš dugno jūros vandenyje. (Gitara žuvis.)

Užkasu pelekus
Jūros dugne – ir tyla.
Ir padėjau lauke
Masalo liežuviui. (Karvė.)

Visą gyvenimą klajojau jūromis,
Bet tai nutinka paslapčia
Aš judu ant žemės
Kaip gyvatė, šliaužianti. (Aknė.)

Plaukiame be rūpesčių
Nors netoliese yra žvejų.
Mes negalime uždaryti burnos
Nes dantys dideli. (Moray žuvis.)

Jūros gelmėse išsiliejau
Ir kaip išmintinga gyvatė
Nusiimu odą,
Aš tampu protingas. (Jūros rausvas.)

Ir gilios jūros dugne,
Ir pačiame krante
Mane visada nutrenkia elektra
Aš išvarysiu priešus. (Elektrinis Stingray)

Gyvenu povandeniniame purve
Man atrodo baisu, manau:
Kritimas ir uodega, ir tarp jų
Tik sauja dygliuotų spyglių. (Ruff.)

Svarstyklės-ugnis putojantis,
Mes visada raudoni.
Kur vaikšto mūsų kaimenė
Atrodo, kad vanduo dega. (Raudonoji lašiša.)

Iš kuojų, rausvų, niūrių
Galiu ravėti
Jūsų nuosavas povandeninis sodas. (Zanderis.)

Prie spygliuočių, apaugusių žole,
Kur upė putoja
Mėgstu gaudyti žuvį
Dviems sliekų ūsams. (Som.)

Aš esu vienintelė žuvis, kuriai pasisekė
Kaip laiptai, lengva
Palei šaltas kalnų upes
Aš pakilsiu aukštai. (Uėtakis.)

Už dyką vizginu uodegą
Niūraus vandens tirštėje:
Aš apibrėžiu uodega
Maisto skonis. (Karpis.)

Darosi šilčiau – beveik verkiu:
Pavasarį, pasitraukus ledo lytims,
Slėpti nuo šilto vandens
Aš esu vienintelė žuvis. (Burbotas.)

Ar tai žiema, ruduo,
Gimtosios upės gelmėse
Mes išdidžiai dėvime liemenes,
Kaip veržlūs jūreiviai. (Ešeriai.)

Mums patinka gyventi skaidriuose vandenyse,
Kiekvieną dieną paskirtą valandą
Prie kranto noriai
Žuvies augintojai mus maitina. (Karpis, karpis.)

Lydeka tuoj pat uždustų
Paplūdimyje nėra vandens.
Aš tuščiame puode
Galiu gyventi dieną ar dvi. (Negis.)

Jis gyvena pačiame baseine,
Gylio meistras.
Jis turi didžiulę burną
O akys vos matosi. (Som.)

Pamokos tipas:Žinių ir įgūdžių apibendrinimas ir įtvirtinimas.

Veiklos rūšis: Teminė pamoka.

Tikslai:

  • Akvariumo su unikaliomis žuvimis įvaizdžio kūrimas.
  • Sąlygų kūrybiškam pritaikymui anksčiau įsisavintus darbo metodus sudarymas meno medžiagos ir perkeltinės raiškos priemones.
  • Kolektyvinio akvariumo sukūrimas.

Užduotys:

  • Švietimo: ankstesnėse klasėse įgytų žinių ir įgūdžių įtvirtinimas ir apibendrinimas; mokyti vaikus savarankiškai rasti vaizdavimo būdų, meninės medžiagos ir vaizdinės raiškos priemonių šiai temai atskleisti; tobulinti meninius ir grafinius įgūdžius; toliau formuoti meninius poreikius, gebėjimą analizuoti savo ir kitų vaikų darbus.
  • Švietimo: ugdyti kūrybinę iniciatyvą ir vaizduotę, kūryboje naudojant įvairią meninę medžiagą; ugdyti ritmo, spalvų, kompozicijos pojūtį; ugdyti estetinį pasaulio suvokimą, gebėjimą matyti gražų; domėjimosi aplinka ugdymas.
  • Švietimo: ugdyti estetinius ir moralinius jausmus, norą užjausti, užjausti ir padėti, pagarbą aplinkai ir augintiniams.

Preliminarus darbas:

  1. Skaitant A. S. Puškino pasaką „Pasaka apie žveją ir žuvį“, žiūrint į šio kūrinio iliustracijas.
  2. Žvelgiant į paveikslėlius ir nuotraukas, iliustracijas ir atvirukus, vaizduojančius jūros, upių ir akvariumo žuvis, praturtinti vaikų meninius įspūdžius.
  3. Pokalbiai apie jūros ir upių žuvų gyvenimą.
  4. Žaidimas lauke „Jūra rūpi – vienas, jūra – du...“. Akvariumo priežiūra: augalų, akmenukų plovimas.
  5. Atsižvelgiant į vandens augalus ir lyginant juos su antžeminiais (kuo panašūs, kuo skiriasi).
  6. Dumblių ir žuvų eskizai gamtoje, piešimas pagal pristatymą; žuvies ir jūros dumblių patiekalų gaminimas ir ragavimas.
  7. Žuvies figūrėlių, iškirptų iš spalvoto popieriaus, dekoravimas.

Metodiniai metodai: Apsvarstykite su vaikais piešinius su įvairiais akvariumais, nustatykite, iš kokių medžiagų jie sukurti; Atkreipkite dėmesį į vaikų laikyseną piešdami, netikėtumo akimirką.

Literatūra: T.G. Kazakova, Pamoka su ikimokyklinukais apie vaizdinę veiklą: knyga pedagogams darželis ir tėvai. I.A. Lykova Vaizdinė veikla darželyje. Parengiamoji grupė. I.A. Lykova Vaizdinė veikla darželyje. Vyresnioji grupė. I. A. Lykova, 2-7 metų vaikų meninio ugdymo, lavinimo ir ugdymo programa „Spalvotos rankos“.

Muzika: Saint-Saens "akvariumas".

Medžiagos ir įranga:

  • Mokytojui: akvariumas, iliustracijos su žuvų atvaizdais, vaikų darbeliai su akvariumais, pagaminti iš įvairių meninių medžiagų, multimedijos įranga, svetingų žuvų ir vandens gyventojų skaidres, magnetinė lenta, muzikos centras.
  • Vaikams: molbertai, planšetės, apvalaus akvariumo A4 arba A3 formato ruošiniai, pritvirtinti prie planšetės lipnia juosta, guašu, akvarele, šepečiais, skudurais, paprasti pieštukai, vaško pieštukai, juodi markeriai, žuvytės, papuoštos vaikų iš anksto skirtingos spalvos, pieštukiniai klijai.

Planas:

1. Laiko organizavimas- 2 minutės.
2. Euristinis pokalbis - 6 min.
3. Kūrybinės paieškos ir eksperimentinis darbas - 10 min.
4. Dinaminė pauzė – 2 min.
5. Pamokos rezultatas:
a) vaikiškų darbelių paroda ir analizė - 2 min.
b) savistaba – 3 min.

STUDIJŲ PROCESAS

1. Organizacinis momentas

Visi čia!
Suaugusiems ir vaikams!
Galime pradėti!
Bet pirma,
Turite pasisveikinti!

D.: Sveiki.

P.:Šiandien prie darželio sutikau saulę, kuri užsuko pas mus. Tačiau saulė nėra paprasta, o stebuklinga. Kas jį pasiims, taps meiliausiu ir maloniausiu vaiku pasaulyje. Patikrinkime! (Siunčiame balionas- saulė, tardami vienas kitam meilų žodį). Tiesa, mes tapome patys maloniausi ir meiliausi.

2. Euristinis pokalbis

P.: Vaikai, ateik pas mane. Pažiūrėkite, koks didelis ir gražus akvariumas. Kokios žuvys jame plaukioja?
Kokios yra žuvies dalys? Kokios geometrinės figūros atrodo? (svarstyklės, kūnas – ovalus, uodega – trikampis, pelekai, akys). Pakvieskite vaikus parodyti žuvies kūno dalis, paaiškinti jų paskirtį. Pelekai tarnauja kaip vairas ir stabdys, uodega – kaip žuvies variklis.

P.: Vaikai, dabar pažiūrėkite čia. Mokytojas veda vaikus prie televizoriaus ir rodo skaidres su nepaprastomis žuvimis. Atkreipia dėmesį į jų ryškias skales.
O kas bandys nupiešti žuvį? Vaikas piešia žuvelę ant magnetinės ar kreidinės lentos.

3. Praktinis darbas

P.:(veda vaikus prie magnetinės lentos, ant kurios tvirtinami iš įvairių meninių medžiagų pagaminti akvariumai).

P.: Kokias medžiagas ir technikas menininkė panaudojo kurdama tokius gražius akvariumus. Kokias kitas medžiagas galima naudoti? (vaikų atsakymai)
Bet jūs taip pat galite piešti žuvį savo rankomis.

4. Pirštų gimnastika:

Mano žuvis visą laiką tyli
Nedainuoja, neurzgia, neurzgia.
Nesuprantu kodėl, čia bėda.
Gal jai į burną pateko vandens?

Prašome ateiti prie molbertų, prie jų pritvirtinti akvariumo ruošiniai. Turite guašo, akvarelės, vaško kreidelių ir juodų žymeklių. Pabandykime panaudoti šias medžiagas akvariumo įvaizdžiui sukurti, bet kad kiekvienas iš jūsų būtų kitoks ir nepanašus
kitas.

5. Fizinė minutė

Žuvys linksmai žaidžia
Mėlyname saulėtame vandenyje
Jie susitrauks, atsitrauks,
Jie palaidos save smėlyje.

Virsti žuvėdra.

Mes esame žuvėdros, atveriame sparnus ir sukame ratą virš upės, ieškodami grobio. Pamatė žuvį, nusileido į vandenį, (pasilenkė) pagavo žuvį ir išskrido į krantą.
Vaikai atlieka veiksmus, išreikšdami savo požiūrį į meninis žodis per judesius ir veido išraiškas.

6. Vaikų darbelių analizė ir eksponavimas

P.: Pažiūrėkime, ką gavai. Susidorojome su užduotimi (nupiešėme akvariumą)? Kas gavo spalvingiausią žuvį? Koks jų vardas? Kuriam smagiausia? Kas turi įdomiausią, linksmiausią, gražiausią, skaidriausią, magiškiausią akvariumą? Kodėl? ir tt (Darbo metu)

7. Introspekcija

P.: Vaikai, pažiūrėkite, koks didelis ir gražus akvariumas nupieštas. Bet tuščia. Užpildome žuvimi. O štai žuvytės, kurias puošėme anksčiau. Jei padarėte gerą darbą, paimkite raudoną arba geltoną žuvį. Jei manote, kad ne visai susidorojote su užduotimi, galite pasiimti žalią arba mėlyną žuvį.
Vaikai klijuoja žuvis ant didelio akvariumo.

P.: Jūs visi šiandien padarėte puikų darbą. Mūsų pamoka baigėsi. Dar turime žuvies, padovanokime jas svečiams kaip pamokos atminimą. Iki pasimatymo kitoje pamokoje.

pataisyti vaikams vyresnioji grupė galimybė vaizduoti gyvūnus iš apskritimo ir ovalo bei papildomos detalės, pavaizduoti įvairiomis kryptimis plaukiančių žuvų kompoziciją.

Pamokos tikslai:

  • įtvirtinti gebėjimą vaizduoti gyvūnus naudojant apskritimą ir ovalą;
  • išmokti komponuoti kompoziciją, pagrindinį piešinį išdėstant centre ir tolygiai paskirstant papildomas detales visame lape;
  • parodykite žuvų spalvingumą ir įvairovę maišydami spalvas ir įvairi įranga tepinėlio perdanga (linijos, potėpiai, taškai, klijavimas);
  • „atgaivinti“ piešinį pasitelkiant vaizduotę ir perteikiant muzikoje atsispindinčias emocijas bei nuotaiką dažų ant popieriaus pagalba.

Priemonės ir medžiagos: piešimo popierius, įvairaus storio teptukai, guašo dažai, paletė dažų maišymui, rašymas muzikos kūrinys A. Vivaldi „Pavasaris“, 1 dalis, iš koncerto smuikui „Metų laikai“.

Pamokos eiga:

Vaikinai, ar norite sužinoti, ką šiandien piešime? Tada atspėk mįslę:

spalvingos seserys

Jie visą gyvenimą praleis vandenyje.

Sumaniai plaukti, nardyti,

Ar smagu žaisti vandenyje?

Atspėjote? Žinoma, tai žuvys. Kur jie gyvena? Šios nuostabios būtybės gyvena tik vandenyje – tvenkinyje, upėje, ežere, jūroje ar vandenyne. Bet jie gali gyventi ir mūsų namuose. Kaip? Specialiame namelyje žuvims – akvariume, iš lotyniško žodžio „aqua“ – vanduo, t.y. vandens namas. Ar kas nors iš jūsų turi akvariumus? ?

Šie povandeniniai gyvūnai yra labai įvairūs – nuo ​​mažiausių žuvų, mažesnių už nagą, iki didžiulių ryklių. Spalva gali būti visiškai bet kokia, tačiau forma dažniausiai yra apvali arba ovali. Nupieškite ore apvalią žuvį (vaikai pirštu piešia ore apskritimą) ir ovalią žuvį (ovalą nupiešia). Ovalas gali būti suapvalintas, platus (jie atkartoja formą po mokytojo ore) ir pailgas, siauras (ore nupieškite ilgą ovalą).

Ar žinojote, kad stebėti vandenyje plaukiojančias žuvis yra ne tik įdomu, bet ir naudinga: tai padeda mums nusiraminti ir atsipalaiduoti. Todėl labai gerai, kad jūsų namuose gyvena žuvys.

Dėl to, kad žuvis galime stebėti tik per vandenį, jos mums atrodo šiek tiek stebuklingos, o nudažytos taip ryškiai, neįprastai, kaip pasakoje. Ką daryti, jei jie tikrai nuostabūs ir netgi kalbasi vienas su kitu? Greitai pereikime prie pasakos ir išsiaiškinkime, apie ką ji kalba. (Skamba A. Vivaldi muzika „Pavasaris“, 1 dalis).

Užmerkite akis ir klausykitės muzikos, kuri nukelia mus į kitą pasaulį. Ji žaisminga ir švelni, ryški ir lengva, kerinti ir šiek tiek paslaptinga. Įsivaizduokite, kaip pagal šią muziką plaukia žuvys, kaip jos sukasi, salto, žaidžia, pasiveja viena kitą. Kompozitorius tai labai spalvingai perteikė muzikoje, net matosi, kokios įvairiaspalvės, ryškios, blizgančios, žvilgančios yra šios žuvys. (Muzika baigiasi).

Dabar nupieškime šią pasaką ant popieriaus dažais.

(Tada įjungiamas muzikos kūrinys ir skamba iki darbo su piešiniu pabaigos).

Pagalvokite, kiek žuvų turėsite, kaip jos bus išdėliotos ant popieriaus, kad visiems būtų erdvu, jos galėtų lengvai plaukti ir netrukdytų viena kitai.

Pirmiausia pasirinkite žuvies spalvą, tada nubrėžkite jos kontūrą ir nuspalvinkite apskritimą arba ovalo formą. Kad būtų ryškesnis, pridėkite kitą spalvą, maišykite dažus, dekoruokite juostelėmis, apskritimais, dėmėmis, taškais ar kitomis jūsų pasirinktomis detalėmis.

Užbaigkime uodegas ir pelekus – ilgas banguotas linijas, mažus trikampius ir bet kokias kitas formas, kurias sugalvojate; akis (taškelius) ir burną – priklijuojant.

Po vandeniu galite piešti akmenukus, kriaukles, žolę ir dumblius. Pagalvokite, kas dar vyksta vandenyje. Likusią tuščią lapo vietą nudažome šviesiai mėlyna spalva - gavome žuvį vandenyje.

Apibendrinant:

Pažiūrėkite, kiek ryškių, nuostabių žuvų turite. Papasakokite, apie ką jie kalba, kas vyksta tarp jų stebuklingoje povandeninėje karalystėje. (Vaikai dalijasi įspūdžiais, kiekvienas pasakoja apie savo piešinį).

Dabar sudėkime savo žuvis į vieną didelį akvariumą, kad jos susidraugautų.

Darbai surinkti į didelį stačiakampį, aplink kurį padaromas lentjuosčių karkasas ir pakabinamas ant sienos.

Gyvūnų piešimo pamokos santrauką parengė O. Kotlobai.

Irina Zaikina

OOD piešimo vyresniųjų grupėje santrauka"Mūsų akvariumas»

Tikslas: mokyti vaikus kurti žuvies įvaizdį, perteikti jos formą piešinyje,

kūno dalys.

Užduotys:

Sutvirtinti gudrybes piešimas skirtingos medžiagos : vaško kreidelės ir

akvarelė"šlapias";

Švelniai pieškite vaizdą, neperžengdami kontūro;

Pagerinkite smulkiąją motoriką ir vizualinius-motorinius įgūdžius

koordinacija;

Lavinti vaizduotę, dėmesį, atmintį, mąstymą, rišlią kalbą;

Ugdykite domėjimąsi jus supančiu pasauliu;

Ugdyti gebėjimą vertinti brėžinius;

Ugdykite tikslumą, gebėjimą rasti nestandartinių sprendimų

kūrybinės užduotys.

parengiamieji darbai:

Žuvis stebi akvariumas(rodyti kitaip akvariumas

žuvis, atkreipkite dėmesį į struktūrines kūno ypatybes);

Žuvies pokalbis (kur upė, ežeras, akvariumo žuvys) ;

Prisiminkite pasakas, kuriose minimos žuvys.

mobilusis žaidimas „Jūra rūpi – viena, jūra – du“

Žuvies figūrėlių, iškirptų iš spalvoto popieriaus, dekoravimas.

Medžiagos ir įranga:

Dėl mokytojo: iliustracijos su žuvų vaizdais, magnetinė lenta, padėklas

su žuvų siluetais, magnetine meškere, įrašinėjanti ramią muziką

palydos piešimas.

Vaikams: kraštovaizdžio lapai formoje akvariumai skirtingos formos , akvarelė,

šepečiai, stiklainiai su vandeniu, skudurai, vaško kreidelės.

OOD pažanga:

1. Organizacinis momentas

Vaikai yra ant kilimo ratu. Psichologinė gimnastika "Gera nuotaika".

globėjas: - Vaikinai, kokia jūsų nuotaika? Siųskime vieni kitus

mūsų šypsenos sklinda iš tavo delno (apvalus) ir mūsų nuotaika taps dar stipresnė

2. Įvadinis pokalbis

Šiandien aš jums paruošiau daugybę mįslių ir liežuvio sukimo mįslių, o štai pirmoji

juos. Atspėk, apie ką šiandien kalbėsime? Gyvena vandenyje,

Snapo nėra, bet peša.

Tėvams ir vaikams

Visi monetiniai drabužiai (žuvis)

Kokią žuvį pažįsti? (Vaikai atsako)

Kur gyvena žuvys?

3. Didaktinis žaidimas "Pagauti žuvį"

Vaikai magnetine meškere gaudo kartonines žuvis ir atlieka užduotis,

parašyta ant nugaros (mįslės ir frazės):

Su sidabrinėmis svarstyklėmis

Ne kuoja. Koks puikus!

Ir rūkyti yra dalykas!

Atspėjote? Tai - (Karšis)

Ėjome žvejoti

Visi kartu žvejojo.

Kaip tu gali nupiešti savo istoriją,

Bet tik pagavo (karpis)

Ar tai žiema, ruduo,

Gimtosios upės gelmėse

Mes išdidžiai dėvime liemenes,

Kaip veržlūs jūreiviai. (Ešeriai.)

Ne upė. Bet jie čia gyvena

Įvairios žuvys.

Stiklinis namas. Šviesa. Jaukumas.

Ir maisto yra – trupiniai. (akvariumas)

Mano žuvis visą laiką tyli

Nedainuoja, neurzgia, neurzgia.

Nesuprantu kodėl, čia bėda.

Gal jai į burną pateko vandens? Kodėl?

Išeina į medžioklę

Jai patinka dirbti.

Kuojos ir karpiai,

Neprašyk pasigailėjimo!

Ji yra tvenkinio šeimininkė.

Kas tai? Atspėk! (lydeka)

Dygliuotas, bet ne ežiukas.

Kas tai?. (Ruff) Apačioje, kur tylu ir tamsu,

Guli ūsuotas rąstas (som)

Šča-šča-šča, pagavau karšį upėje

Aš šu-šu-šuu, tempiu lydeką

Heh heh, žuvys plaukia upėje

Kokia žuvis pavadinta žmogaus vardu? (KARPAS)

PHYSMINUTKA

Vaikinai, ar norite būti maža žuvytė? Tada aplink tave

apsisukti ir virsti žuvimi...

Žuvis taškėsi ežere

švariame, šiltame vandenyje,

tada susitraukti, atlaisvinti,

jie įkasa į smėlį. /vaikai atlieka judesius pagal tekstą/

4. Kalbėkite apie akvariumai

Ką žmonės sugalvojo, kad galėtų namuose laikyti žuvį?

- Akvariumai yra skirtingi.: didelis ir mažas, apvalus ir kvadratinis,

stačiakampio formos. Vienas senelis taip pat turėjo akvariumas. Klausyk

eilėraštis - "Graži žuvis"

Aš jau žinau:

Ne katėms

Ir ne dėl savo maisto

Senelis augina žuvis.

Augina juos -

Dėl grožio!

Jis sėjo žuvis kaip sodinukus,

Nelaistė (auga vandenyje).

Ir tik pažiūrėk, tik pažiūrėk

Aš paliečiau jų grožį.

Kodėl senelis veisė žuvis?

Dėl grožio.

Ar norėtumėte turėti gražią akvariumas?

Kas gyvens tavo gražuole akvariumas?

Graži akvariumo žuvys.

5. Praktinė dalis – turiu kitokią akvariumai, ir jūs pasirenkate tą, kurį norite

patinka labiausiai.

Vaikai ima ir neša savo akvariumai stalams.

Mokytojas atkreipia dėmesį į piešimas: vaško kreidelės -

akmenukų, dumblių ir žuvų įvaizdžiui, akvarelė – vaizdui

vanduo viduje akvariumas.

Vaikai pirmiausia piešia kreidelėmis, paskui akvarelė, prieš

sudrėkinti lapą vandeniu. Muzikos garsai.

Pažiūrėkime, ką gavai. Ar tau patiko dažyti

akvariumas?

Kas dar šiandien patiko?

Jei jums patiko pamoka, galite pasiimti saulę, o jei ne, tada

debesis. (Saulės ir debesų siluetai ant padėklo).


Susijusios publikacijos:

Tikslas: toliau supažindinti vaikus su netradicine piešimo technika; ugdyti susidomėjimą meninė kūryba. Užduotys: Forma.

Piešinys „Obelė su aukso obuoliais". Ugdymo sričių integravimas: „Kalbos raida", „Socialinis ir komunikacinis vystymasis", „Pažinimo.

Programos turinys: Piešimo pirštais praktika. Ugdykite erdvinį suvokimą kūrybinė vaizduotė, stebėjimas.

GCD santrauka apie kalbos raidą ir piešinį „Ačiū už pasaulį“ (vyresnė grupė) Tikslas: Užduotys: 1) Įtvirtinti vaikų žinias apie Didįjį Tėvynės karas(didvyriai, atminimo ženklai, apie Pergalės dieną) 2) Išmokyti gaminti.

Tema: „Dažyti audiniai“. Programos turinys: Pristatykite nauja technologija batikos tapyboje. Išmokykite vaikus piešti raštus.

Edukacinių užsiėmimų santrauka „Akvariumas“ (antra jaunesnioji grupė) Edukacinės veiklos temos „Akvariumas“ santrauka antra jaunesnioji grupė(3-4 m.) Tema: Akvariumas Tikslas: plėsti vaikų žinias apie gyvūną.