Ruduo klaidžioja Tilchėjos miškais. Teminės muzikos pamokos „Spalvotas ruduo“ (parengiamoji grupė) santrauka muzikos pamokos (parengiamoji grupė) tema tema.

Natalija Černikova
Rudens laisvalaikio scenarijus „Kaip vaikai prabudo rudenį“

Medžiaga bus naudinga pedagogams, muzikos režisieriai rengiant ir vykdant rudens laisvalaikio užsiėmimus su vidurinės mokyklos vaikais ikimokyklinio amžiaus darželyje.

Tikslas: palankaus kūrimas emocinė būsena vaikams per muzikinę ir pažintinę veiklą

Užduotys:

Suformuoti vaikams rudens kaip metų laiko idėją;

Pagerinti gebėjimą atskirti medžių lapus: klevo, ąžuolo, beržo;

Ugdykite dėmesį, gebėjimą veikti pagal signalą, judesių koordinaciją, kalbinį kvėpavimą, kūrybinius gebėjimus;

Ugdykite norą padėti pasakos personažas, gebėjimas įžvelgti rudeniškos gamtos grožį.

Įranga:žaislas - šarka,

klevo, ąžuolo ir beržo rudeniniai lapai, po vieną kiekvienam vaikui,

medžių modeliai su rudeniniais lapais: klevo, ąžuolo ir beržo 3 vnt.,

lapų šablonai: klevo, ąžuolo ir beržo 3 vnt. ,

šakelės su lapeliais iš spalvoto popieriaus 2 vnt. ,

molbertai 3 vnt. ,

guašas, vatos tamponai pagal vaikų skaičių,

magnetofonas su vaikiškų dainelių įrašais ir linksma muzika tema „Ruduo“.

Metodai: didaktinis žaidimas, lauko žaidimas, kvėpavimo pratimas, žaidimo užduotis, dainos, šokis, eilėraščių apie rudenį panaudojimas.

Salės apdaila: salės sienas puošia rudeniniai lapai, kampe prie lango yra širma, už jos yra kėdė ant kurios sėdi ir miega Ruduo, palei langą yra kėdės, atvirkščiai, yra 3 molbertai prie sienos.

Laisvalaikio dalyviai: vadovas – vienas iš mokytojų, šarka – antra mokytoja, mokytojo padėjėja, Rudenėlis, vaikai

Laisvalaikio užsiėmimai:

/vaikai, kartu su vedėja, pagal dainą „Auksinė daina“, muzika G. Vikharevos, žodžiai Z. Petrovos, įeina į salę, eina vienas po kito ratu ir praeina, atsisės ant kėdžių/

Pirmaujantis

Vaikinai, koks dabar metų laikas? (ruduo)

Pirmaujantis

Kaip tu atspėjai? (nuo medžių krenta lapai, paukščiai ruošiasi skristi į šiltesnius kraštus, dažnai lyja, dangus niūrus, oras šaltas)

Pirmaujantis

Lapų kritimas, lapų kritimas,

Geltoni lapai skraido.

Geltonasis klevas, geltonasis bukas,

Geltonas ratas saulės danguje.

Geltonas kiemas, geltonas namas.

Visa žemė aplinkui geltona.

Geltona, geltona,

Tai reiškia, kad ruduo nėra pavasaris.

V. Nirovičius

Dainuokim dainą apie rudenį.

Dainos „Ruduo“ žodžiai M. Evensen, muzika M. Krasevo

/vaikai sėdi ant kėdžių, į salę atskrenda šarka (ją gali valdyti antra mokytoja)/

Šarka

Sveiki bičiuliai. Ar girdėjai naujienas?

Pirmaujantis

Sveiki, šarka. Apie kokias naujienas tu kalbi?

Šarka

Kaip tu nieko nežinai? Miške tokia sumaištis.

Pirmaujantis

Kas atsitiko miške?

Šarka

Ruduo į mišką neatėjo.

Pirmaujantis

Negali būti. Soroka, vaikinai ir aš tik dabar išsiaiškinome visus rudens požymius ir padarėme išvadą, kad ruduo atėjo.

Šarka

Nieko panašaus. Miške net lapai ant medžių nepasikeitė, liko žali. Gyvūnai nerimauja. Atėjo laikas ruošti atsargas žiemai, bet miške spurgai neprinokę, grybai ir riešutai nepriaugę.

Pirmaujantis

Kaip tai? Kas galėjo nutikti?

Šarka

Ruduo vaikščiojo per parkus, laukus, daržus ir užmigo. Niekada nepatekau į mišką.

/Mokytojo padėjėjas nuima ekraną. Ruduo sėdi ant kėdės ir miega/

Šarka

Vaikinai, padėk man pabusti rudenį.

Pirmaujantis

Žinoma, mes su vaikinais esame pasiruošę padėti. Bet nuo ko pradėti?

Šarka

Pirmiausia kartu pagalvokime, kaip nuspalvinti lapus miške.

Žaidimo užduotis „Nuspalvink lapus“

/vedėja kviečia vaikus nuspalvinti lapus rudens spalvos naudojant medvilninius tamponus. Norėdami tai padaryti, jums reikės lapų šablonų, kuriuos galima montuoti ant 3 molbertų. Būtina parinkti klevo, ąžuolo ir beržo lapų raštus. Galite paklausti vaikų, nuo kurio medžio atsiranda lapai ir kokių dažų reikės jiems dažyti. Rekomenduojama naudoti didelius šablonus, kad kiekvienas vaikas turėtų pakankamai vietos kūrybai. Vaikai turėtų būti atitinkamai suskirstyti į 3 grupes. Vadovas, šarka ir mokytojo padėjėjas padeda kiekvienai vaikų grupei atlikti užduotį. Skamba graži rudens melodija/

Šarka

Na, tai jau kitas reikalas. Jau galite pajusti rudens atėjimą.

Pirmaujantis

Taip, lapai pasirodė gražūs, tarsi tikri. Rudeninis vėjelis tiesiog nori žaisti su lapais.

Kvėpavimo pratimas „Vėjas žaidžia su lapais“

/ vedėjas rankose laiko dvi šakeles su lapeliais, padarytas origami technika iš spalvoto popieriaus, pakabintas nuo šakos virvelėmis, ir kviečia vaikus pūsti ant lapų kaip vėjelis, kad lapai suktųsi. Pratimas kartojamas keletą kartų. Vedėja primena, kad orą įkvepiame per nosį, o iškvėpiame per burną, neišpučiame skruostų. Rodo pavyzdį/

Pirmaujantis

Šauniai padirbėta! Papūtė vėjelis, pradėjo drebėti lapai, pradėjo kristi nuo medžių šakų, suktis ore ir kristi ant žemės. Aš tiesiog noriu šokti su nukritusiais rudens lapais.

/vedėja duoda vaikams klevo, ąžuolo ar beržo lapą/

G. Vikhareva „Šokis su lapais“.

Pirmaujantis

O dabar kviečiu pažaisti su rudeniniais lapais.

Lauko žaidimas „Iš kurio medžio lapas“

/ Mokytojo padėjėja demonstruoja 3 medžių maketus: klevo, ąžuolo, beržo. Kiekvienas vaikas rankose turi popieriaus lapą. Skambant muzikai, vaikai vienas paskui kitą bėga ratu, tada sukasi. Kai muzika baigiasi, vaikai pribėga prie atitinkamo medžio ir pritūpia. Pranešėjas patikrina, ar užduotis atlikta teisingai. Tada vaikai gali keistis lapais. Medžių išdėstymus taip pat galima keisti. Žaidimas kartojasi/

Pirmaujantis

Puiku vaikinai! Puikiai padirbėjo!

/renka lapus į puokštę, vaikai sėdi ant kėdžių/

Šarka

Lapai buvo nudažyti, net tikras lapų kritimas buvo surengtas. Ir ruduo nepabunda.

Pirmaujantis

Nenusimink, šarka. Dabar su vaikinais skaitysime eilėraščius apie rudenį. Gal tada pabus Ruduo.

/vaikai skaito poeziją/

1 vaikas

Po vasaros ateina ruduo,

Vėjas dainuoja jai geltonas dainas.

Jis deda raudoną lapiją po kojomis,

Į mėlyną skrenda balta snaigė.

V. Stepanovas

2 vaikas

Štai klevo lapas ant šakos.

Dabar jis kaip naujas!

Viskas raudona ir auksinė.

Kur eini, lape? Laukti!

V. Berestovas

Nuo šakos krenta geltonos monetos.

Po kojomis yra visas lobis!

Tai auksinis ruduo

Duoda lapus neskaičiuojant.

I. Pivovarova

4 vaikas

Lapai krenta, krenta -

Mūsų sode krenta lapai.

Gelsvi, raudoni lapai

Jie susisuka ir skrenda vėjyje.

M. Evensenas

Kokie geri eilėraščiai! O ruduo kietai miega.

/šiuo metu ruduo žiovauja ir driekiasi/

Pirmaujantis

Dabar mes su vaikinais dainuosime dainą Rudeniui. Ir ji tikrai pabus.

Daina „Rudens giesmė“ N. Lukonino muzika

/dainos metu Ruduo atmerkia akis, tada atsistoja, sukasi pagal muziką, valsuoja po salę/

Ruduo

Kokia graži daina! Išgirdau ją miegodamas ir pabudau. Sveiki vaikinai ir šarka.

Šarka

Kiek laiko, Rudeni, miegi?

Ruduo

Žinau, žinau, šarka, kad turiu daug ką veikti. Prisimenu, kad niekada nebuvau miške. Patikėkite, dabar aš atstatysiu ten tvarką.

/šarka padėkoja vaikams, kad padėjo pažadinti rudenį, Ruduo ir šarka atsisveikina su vaikais ir išeina/

Pirmaujantis

Puiku vaikinai! Pabudome rudenį ir padėjome nuspalvinti lapus. Dabar galime drąsiai teigti, kad atėjo ruduo. Kviečiu prisijungti prie grupės šventiniam arbatos vakarėliui.

/vaikai išeina iš salės skambant E. Tiličejevos dainai „Ruduo klajoja po miškus“ ir eina į grupę/

Muzikos pradinuko užduotis – supažindinti vaiką su muzikos pasauliu ir ugdyti emocinį bei sąmoningą požiūrį į jį.

Anksčiau išleistas muzikinis pradinukas (8-asis leidimas 1972 m. ir anksčiau) siekė siauresnio tikslo, daugiausia nukreipto į plėtrą. muzikinė ausis ir paruošti vaikus mokytis dainuoti iš natų.
Naujasis pradinukas išsiskiria plačiu muzikiniu ir estetiniu požiūriu, nors iš dalies išsaugo ankstesnių leidimų medžiagą.
Gruntas skirtas ikimokyklinio amžiaus vaikams. Galima naudoti vyresnėse darželio grupėse, parengiamosiose klasėse vidurinė mokykla, ikimokyklinėse grupėse muzikos mokykla, taip pat ir namuose.

Turinys:
Gairės
I dalis. Muzika yra jausmų kalba
E. Tiličejeva – Saulė
E. Tiličejeva – Lietus
E. Tiličejeva – Perkūnija
E. Tiličejeva – Mama dainuoja
E. Tiličejeva – Žygiuojame į paradą
E. Tilicheeva - Vyras vaikšto
E. Tiličejeva – Kinuose
E. Tilicheeva - Žiemos miškas
E. Tiličejeva – Įkrovimas
E. Tiličejeva – Jie apsieis be manęs
E. Tiličejeva – Ko verkia lietus
E. Tiličejeva – Ruduo klaidžioja po miškus
E. Tiličejeva – Kas rudens krepšelyje
E. Tilicheeva - Liūdna daina
E. Tiličejeva – Karšta
E. Tiličejeva – Lietus, užpilk!
II dalis. Ką sako muzika?
I. Arsejevas – pasienietis
I. Arsejevas – Skambantys trimitai pučia
I. Arsejevas – Pavasariniai lapai
I. Arsejevas – Dramblys ir Moska
I. Arsejevas – Raudonkepuraitė ir Pilkas vilkas
I. Arsejevas – Trys lokiai
I. Arsejevas – Automobilių diena
I. Arsejevas – Rytas
I. Arsejevas – Diena
I. Arsejevas – Naktis
III dalis. Kaip muzika pasakoja istoriją?
E. Tiličejeva – Viščiukai
E. Tiličejeva – Sūpynės
E. Tiličejeva – Aidas
E. Tiličejeva – Laikrodis
E. Tiličejeva – Trimitas
E. Tilicheeva – Lopšinė
E. Tiličejeva – Akordeonas
I. Arsejevas – Skaičiavimo lentelė
E. Tiličejeva – Varpai
E. Tiličejeva – Mūsų namai
E. Tiličejeva – Kopėčios
E. Tilicheeva - Aukštieji laiptai
Gaidys. Rusų liaudies dainos aranžuotė (I. Arsejevo aranžuotė)
E. Tiličejeva – Aš ateinu su gėlėmis
E. Tiličejeva – Ant slidžių
E. Tiličejeva – Auštant
E. Tiličejeva – Buliai
E. Tiličejeva – būsiu lakūnas
I. Arsejevas – Trimitas ir aidas
I. Arsejevas – Berniukai šoka
I. Arsejevas – Merginos šoka
I. Arsejevas – Žygiuoja kariai
I. Arsejevas – Senelis ir anūkas
I. Arsejevas – Vizito metu
I. Arsejevas – Pėsčiomis
I. Arsejevas – Ant dviračio
I. Arsejevas – Automobiliu
I. Arsejevas – Traukinys
I. Arsejevas – Į viršų
I. Arsejevas – Tėtis ir mama kalbasi
I. Arsejevas – Gaidys ir Gegutė
I. Arsejevas – Balalaika ir akordeonas
Puslapyje yra « Muzikinė abc knyga» natos fortepijonui ir balsui.
Ant tokių groti tinka natos „Muzikinė ABC knyga“. klaviatūros kaip fortepijonas arba stačias fortepijonas, fortepijonas, sintezatorius ir kt.
Jei neturite pakankamai įgūdžių groti Muzikinį pradmenį, kreipkitės, kad rastumėte lengvų natų ar akordų fortepijonui (fortepijonui) ir balsui.
Galite atsisiųsti panašias natas, midi, akordus ar skirtukus, žiūrėti vaizdo pamokas, užsisakyti bet kurio instrumento natų ir akordų paiešką ar išdėstymą ir dar daugiau!

Tema:„Ruduo spalvingas“.

Programos turinys: apibendrinti vaikų žinias apie rudens ženklus; plėtra kūrybinė veikla(per muzikinę ir ritminę veiklą improvizacijoje); ugdyti gebėjimą kalbėti apie klausomą muzikos kūrinį, papildyti muzikai būdingą žodyną (muzikinės raiškos priemones), gebėjimą kalbėti perkeltine prasme; skatinti emocingą dainos atlikimą; žaidimo metu ugdyti draugiškus jausmus; sukurti draugišką, pozityvią atmosferą klasėje.

Medžiaga: magnetinė lenta; nuotraukos su rudens ženklais; rudeniniai lapai (pagal mergaičių skaičių), mėlyni kaspinėliai (pagal berniukų skaičių); Vetlugino „Muzikinis pradžiamokslis“, 3 iliustracijos skyriui „Klausymas“; stilizuotas rudens vainikas.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Ikimokyklinio ugdymo įstaiga švietimo įstaiga savivaldybės administracija „Syktyvkaras“

Savivaldybės autonominė ikimokyklinė ugdymo įstaiga

« Darželis Nr. 57" Syktyvkaras

SANTRAUKA

Teminė muzikos pamoka

"Spalvotas ruduo"

(parengiamoji grupė)

Sukūrė: muzikos vadovas

MADO "Darželis Nr. 57"

Ivanova M. A.

Tema: „Ruduo spalvingas“.

Programos turinys:apibendrinti vaikų žinias apie rudens ženklus; kūrybinės veiklos ugdymas (per muzikinę ir ritminę veiklą improvizacijoje); ugdyti gebėjimą kalbėti apie klausomą muzikos kūrinį, papildyti muzikai būdingą žodyną (muzikinės raiškos priemones), gebėjimą kalbėti perkeltine prasme; skatinti emocingą dainos atlikimą; žaidimo metu ugdyti draugiškus jausmus; sukurti draugišką, pozityvią atmosferą klasėje.

Medžiaga: magnetinė lenta; nuotraukos su rudens ženklais; rudeniniai lapai (pagal mergaičių skaičių), mėlyni kaspinėliai (pagal berniukų skaičių); 3 iliustracijos skyriui „Klausymas“; stilizuotas rudens vainikas.

Pamokos eiga

(Vaikai į salę įeina šokio žingsneliu).

Muzikinis vadovas:Sveiki bičiuliai.

Pedagogas: Rokai išskrido,

Miškai pagelto,

Kai kurie pažaliuoja

Tik pušys ir eglės.

Dienos tapo trumpesnės

Naktys tapo ilgesnės...

Kas pasakys, kas žino

Kada tai įvyksta? (Ruduo).

Pasakykite mums, vaikinai, iš kokių ženklų mes žinome, kad atėjo ruduo?

(Vaikai įvardija rudens ženklus. Mokytojas išdėlioja atitinkamus paveikslėlius, kad gautųsi rudens paveikslas).

Pažiūrėk, kaip tai nuostabu gražus ruduo mums pavyko. Pabandykime visą rudens žavesį ir grožį pavaizduoti šokyje, judesių pagalba. Merginos bus rudens lapai, o berniukai – lašeliai.

(Vaikai improvizuoja pagal muziką, tada sėdi ant kėdžių).

PONAS.: Vaikai, rudenį yra trys mėnesiai. Kuris? Kiekvienas mėnuo savaip gražus. Kiekvienam iš jų rudens menininkė rado savo ypatingų spalvų. Pažiūrėkime, koks spalvingas gali būti ruduo. (Rodo auksinio rudens iliustracijas). Kokias spalvas pavaizdavo dailininkas auksinis ruduo? (Vaikų atsakymai).

Vaikas: Ruduo, saulėtas ruduo!

Vežame glėbiais lapų.

Lapai margi, labai įvairūs – sidabriniai, geltoni, raudoni.

Ir matomas kelias

Man iš mūsų lango,

Išskleistas po langu įvairiaspalvėje drobėje.

PONAS.: Kokį nuostabų, šviesų eilėraštį pasakei apie auksinį rudenį. Paklausykite, kaip muzika pasakoja apie auksinį saulėtą rudenį, kokia muzika?

(Vaikai klausosi E. Tiličejevos dainos „Ruduo klajoja po miškus“).

PONAS.: Kaip muzika mums papasakojo apie auksinį rudenį? (Vaikų atsakymai).

(Rodoma iliustracija lietingą rudenį).

PONAS.: Vaikai, kokias spalvas menininkė pasirinko lietingam rudeniui? (Vaikų atsakymai).

Vaikas: Visi debesys, debesys. Lietus,

Šaltas kaip ledas, dygliuotas kaip ežiukas,

Klaidžioja per rudenį.

PONAS. : Dabar klausykite, kaip muzika kalba apie lietingą orą.

(Vaikai klauso E. Tiličejevos dainos „Apie ką verkia lietus“).

PONAS.: Kaip kompozitorius perteikė lietingą nuotaiką? Kokia muzika? (Vaikų atsakymai).

Kokia liūdna daina. O rudens lietaus vaizdas liūdnas, nuobodus.

Bet neliūdėsime, nes ruduo turi daug kitų spalvų. (Mokytojas rodo daržovių ir vaisių iliustraciją).

PONAS.: Kokią nuotaiką perteikia šis paveikslas? (Vaikų atsakymas). Kokia spalvų gausa!

Vaikas: Pagal paslaptingus įstatymus, vis dar nesuprantamus,

Agurkas auga žalias, šalia – raudonas pomidoras. Mėlynieji baklažanai

Šalia geltono meliono, o žemė juoda ir juoda,

Ir yra tik viena žemė.

PONAS.: Dabar pasiklausykime, kaip skamba muzika muzikos spalvos papasakos apie derlių.

(Vaikai klauso dainelės „Ką krepšelyje turi ruduo?“).

PONAS.: Kaip muzika apibūdino rudens derlių? Kokią nuotaiką ji perteikė? Kokiomis muzikinėmis spalvomis kompozitorius perteikė nuotaiką dainoje? (Vaikų atsakymai). Linksmas, linksmas, žvalus, garsus, ritmingas, aiškus. O muzikoje išgirdome spalvingą, vaisingą rudenį.

PONAS.: Vaikinai, jūs ir aš žinome nuostabią dainą, kuri taip pat dainuoja apie lietingą orą ir derlių. Atspėk muzikinė mįslė. Jis vadinamas "ruduo".

(Vaikai dainuoja dainelę „Ruduo“).

(Vaikai šokio žingsniu žengia į ratą).

Išsilavinimas: Taigi mes mėgstame šį nuostabų metų laiką – rudenį. Paklauskime jos, ką ji mums atnešė dovanų?

(Muzikinis žaidimas „Ruduo mes paklausime“).

PONAS.: Vaikinai, ar prisiminėte mūsų pamoką? Kas tau patiko labiausiai? Ką naujo sužinojai šiandien?

(Jie atsisveikina su muzikos vadovu).

(Jie išeina iš salės šokio žingsniu).


2. P. Čaikovskis. “ Rudens daina„iš serialo „Metų laikai“.

3. E. Tiličejeva. „Ruduo klaidžioja po miškus“.

4. F. Šopenas. "Valsascis- moll».

5. A. Ponomareva, A. Čemeneva. "Ruduo".

Salės apdaila ir įranga

Salę puošia paveikslų reprodukcijos, vaikų piešiniai rudens tema ir kompozicijos nuo rudens lapai, vaisiai.

  1. Muzikos instrumentų ir rekvizitų stalas.

2. Kamuoliai su keturių spalvų siūlais: balta, žalia, raudona, geltona.

  1. Lėkštė rutuliui.

4. Spalvotas popierius (mėlynas, žalias, geltonas, oranžinis, raudonas).

5. Vaikiški muzikos instrumentai: marakasai, rumba, trikampis, metalofonas.

  1. Obuoliai dideliame krepšelyje.
  2. Garso aparatūra su garso kasetėmis.

Vaikai įeina į salę skambant ramiai muzikai.

  • Vaikinai, man labai malonu jus matyti! Užeik, atsisėsk patogiau. Šiandien klausysime gražios muzikos, skaitysime poeziją, žiūrėsime į menininkų paveikslus ir sužinosime daug įdomių dalykų apie stebuklus, kuriuos mums dovanoja Motina gamta. Juk ji nuolatos transformuojasi, nuolat keičia savo apdarus: ateina ruduo ir suliepsnoja drebulių lapai, raudonuoja šermukšnio uogos. Ruduo užleidžia vietą šaltam orui – ir mus žavi putojančio sniego magija, lydima pūgos melodijų.

Pavasarį grožimės pirmaisiais lapeliais ir gležnais žiedais. Ir vasara su šiltų, saulėtų spalvų riaušėmis. dienos - stebuklų stebuklas!

Klausyk nauja daina, kuri vadinasi „Daugiaspalvė daina“.

Garsai N. Muryčevos ir V. Orlovo „Daugiaspalvė daina“.

Vedėjas: Ar suprantate, vaikai, apie kokius stebuklingus kamuoliukus kalba ši daina?

Vaikai atsako:

keturi kamuoliukai yra keturi metų laikai.

Pirmaujantis. Žinoma, tai keturi metų laikai, o dabar dainą išgirsime dar kartą, kad pasirinktume kiekvienam sezonui tinkamą spalvą. Štai pas mane ant stalo guli įvairiaspalviai rutuliukai (rodo). Kokios spalvos jie?

Vaikai atsako: raudona, žalia, geltona ir balta.

Pirmaujantis. Šauniai padirbėta! Dabar būk atsargus ir, išklausęs dainą, pasakyk, kokia tvarka reikia sudėlioti kamuoliukus. Užuomina yra dainoje.

Vėl skamba dainelė, vaikai vardija spalvas: balta, žalia, raudona, geltona.

Pirmaujantis. Taigi turime stebuklingą sezonų paletę. Kiekviena spalva yra ypatinga ir turi savo nuotaiką.

Mūsų šiandienos pamoka muzikos kambaryje vyksta rudenį. Koks stebuklingas kamuolys nuves mus į rudens pasaką?

Vaikai atsako: geltona.

Pirmaujantis. Jūs atsakėte teisingai, o dabar paimsiu geltoną rutulį ir užversiu ant lėkštutės - magija prasideda.

„Rudens daina“ iš ciklo „Metų laikai“ P. Čaikovskis

Pirmaujantis. Ar girdi skambėjusią muziką?

Vaikai atsako.

Pirmaujantis. Taip, muzika apgalvota ir šiek tiek liūdna, kaip ir rudens vadinamas sezonas. Ši muzika kviečia atskleisti rudens stebuklus, rudens virsmus.

Kaip raudonoji lapė

Ruduo klaidžioja po miškus,

Kur jis mojuoja pūkuota uodega,

Lapai taps auksiniai...

Pirmaujantis. Ar atpažįstate dainą? Kas nori nuspalvinti mišką rudens spalvomis kaip rudens burtininkė?

Vaikai dainuoja E. Tiličejevos dainą „Ruduo klajoja po miškus“

(žr.: N. Vetlugina. Muzikinis pradinukas. M.: Muzyka, 1988) ir suvaidinti sketą pagal dainos siužetą. Pabaigoje vedėjas komentuoja vaikų pasirodymą, atkreipdamas dėmesį į jų vaizduotę ir išradimą.

Pirmaujantis. Žiūrėk, aš ant stalo turiu spalvotą popierių ir nuo tada, kai mes dabar dažėme skirtingos spalvos miško, tuomet siūlau rinktis tas spalvas, kurios atitinka rudens spalvas ir rudenišką nuotaiką.

Vaikai pasirenka spalvas ir paaiškina savo pasirinkimą, spalvoti lapai rodomi flanelgrafe.

Miškas kaip nudažytas bokštas,

Alyvinė, auksinė, tamsiai raudona,

Virš šviesios proskynos stovi linksma, marga siena.

Beržai su geltonais raižiniais spindi mėlynoje žydroje,

Kaip bokštai, eglės tamsėja,

O tarp klevų mėlynuoja

Dabar ten, dabar čia, per lapiją,

Tarpai danguje, kaip langas.

Miškas kvepia ąžuolu ir pušimis,

Vasarą išdžiūvo nuo saulės,

O Ruduo – rami našlė

Jis įeina į savo spalvingą dvarą.

Šiandien tuščioje proskynoje,

Tarp plataus kiemo,

Oro tinklelio audinys

Jie spindi kaip sidabrinis tinklas.

Vedėja lygina vaikų paimtas spalvas su eilėraštyje paminėtomis gėlėmis.

Pirmaujantis. Dabar žiūrėsime į salėje kabančius paveikslus ir bandysime pajusti rudens peizažus tapusių menininkų nuotaiką.

Vaikai prieina prie reprodukcijų ir dalijasisu savošnekučiuojantis.

Pirmaujantis. Kaip subtiliai jautėte menininkų nuotaiką! Ar galite rasti žodžių, perteikiančių gamtos būklę šiuo metų laiku?

Vaikai pasirenka „rudenį“epitetų, Vedėja komentuoja vaikų atsakymus.

Pirmaujantis. Pasiklausykime savo mėgstamos dainos, perteikiančios ką tik įvardintus nuotaikos atspalvius, ir pagrokime kartu su vaikais muzikos instrumentai. Štai jie guli ant stalo – marakasai, rumba, trikampis, metalofonas.

Vaikai dainuoja dainelę apie rudenį (pasirinko muzikos vadovas)

Ir žaisti kartugroti muzikos instrumentais.

Pirmaujantis. Gražiai pasirodė, ar ne? O dabar rudeniniai lapai suksis apvaliu šokiu. Tegul merginos būna pagaliukai. o berniukai – su rudens vėjais, kurie suka lapus ir neša juos toli, toli.

Skamba kaip "valsas" cis - moll F. Šopenas , vaikai improvizuoja judesius arba atlieka anksčiau išmoktą šokį, atitinkantį jų nuotaiką.

Pirmaujantis. Nuostabu, kad tai padarėte! Tačiau noriu priminti, kad nors rudenį gali būti šiek tiek liūdna, tai nuostabus metų laikas. Kodėl manote, vaikai?

Vaikai atsako.

Pirmaujantis. Žinoma, tu teisus, šis laikas nuostabus, nes žemė grąžina savo vaisius, ir visi labai džiaugiasi, kad nuima derlių – tai, ką užaugino savo rankomis. Paruošiau jums muzikinę staigmeną – dainą „Ruduo“. Atidžiai klausykite ir pasakykite, kokia šios muzikos nuotaika ir koks rudens pavadinimas dainoje.

Skamba A. Ponomarevos ir A. Čemenevos daina „Ruduo“.

vaikai dalijasi įspūdžiais.

Pirmaujantis. Jūs teisus, vaikai, išties ši daina suteikia džiaugsmo ir linksmumo jausmą; Noriu pasigrožėti rudens dovanų grožiu. O ruduo taip gerai pavadintas, tikrai, vaikinai - „šeimininkė“! Kaip manote, kodėl poetas ją taip pavadino?

Vaikai atsako.

Pirmaujantis. Susitikimo pradžioje dainavome tą rudenį, kaip raudonoji lapė – burtininkė, daro stebuklus, puošia miškus naujomis spalvomis. Tačiau ruduo, kaip dosni meilužė, dovanoja žmonėms gausų derlių. Jūsų nuostabios kompozicijos patvirtina mano žodžius. Ar norite dar kartą klausytis šios dainos?

Daina atliekama dar kartą.

Pirmaujantis. Mūsų susitikimas baigiasi, o ruduo šeimininkė paruošė mums dovaną!

Į salę atnešami obuoliai ir išdalinami vaikams.

Pirmaujantis. Ar patiko susitikti rudenį?

Vaikai dalijasi įspūdžiais.

Pranešėjas (tyliai fone) skambanti muzika). Šiandien pasivaikščiodami tikrai grožėsimės rudens spalvomis, o paskui semsimės įspūdžių.