Patarlės ir mįslės apie gegutę. Nencų liaudies pasaka "gegutė"

Vieša pamoka literatūros skaitymas 2 klasėje

Nencų pasaka „Gegutė“.

mokytoja: Frolova T.I.

Pamokos tikslai:

supažindinti mokinius su Rusijos tautų pasakomis;

mokyti pasakose rasti tautų gyvenimo, tradicijų atspindį;

sekti pasakos veiksmo raidą;

išmokti trumpai perpasakoti pasakų tekstą klausimais;

mokyti suvokti pasakų herojų veiksmus ir juos vertinti;

Planuojami mokinių pasiekimai:

ugdyti gebėjimą pasakose rasti gyvenimo, tautų tradicijų atspindį;

gebėjimo nustatyti įvykių seką formavimas;

gebėjimo savarankiškai nustatyti veikėjų veiksmų motyvus formavimas;

gebėjimo formuoti savo sprendimą formavimas;

ugdyti gebėjimą pasirinkti tinkamą intonaciją.

Ištekliai ir įranga:

Literatūrinis skaitymas. Vadovėlis. 2 klasė 1 dalis.

Knygos-pasakų rinkiniai skirtingų tautų Rusija („Rusijos tautų pasakojimai“, „Brangakmenių kalnas. Įvairių tautų pasakojimai M. Bulatovo atpasakojime“, „Šiaurės tautų pasakojimai“).

UŽSIĖMIMŲ LAIKOTARPIU

I. Organizacinis momentas(C.1)

Darbo vietų organizavimo tikrinimas.

Perskaitykime mūsų pamokos šūkį:

„Skaitome greitai, užtikrintai, geriau nei vakar“

II. Artikuliacinė gimnastika.

a) Kvėpavimo pratimai.

įkvėpti (per nosį) - iškvėpti (per burną) (nėra garso)

įkvėpkite (per nosį) - iškvėpkite (per burną) (jokio garso dalimis)

įkvėpti (per nosį) - iškvėpti (per burną) (su garsu)

įkvėpti (per nosį) - iškvėpti (per burną) (garsu dalimis)

"Plunksna"

c) Dirbkite su švara.(C.2)

Lo-lo-lo – lauke šilta. (1 eilutė)
Lu-lu-lu – stalas yra kampe. (2 eilutė)
Ul-ul-ul – sulūžo mūsų kėdė. (3 eilutė)
Ol-ol-ol – nusipirkome druskos. (kartu)

b) Skaitymas pagal skiemenų lentelę.

Su skirtingu garsu

įsibėgėjant

Šurmuliuojantis skaitymas

III. Apžiūra namų darbai.

Kokį žanrą skaitėme paskutinėse pamokose?

Kas yra pasaka?(C.3)

Pasakos – žodiniai kūriniai liaudies menasišgalvoti personažai ir įvykius.

Dirbti porose. „Surinkite dėlionę“ (Surinkite iliustraciją, pasiimkite jos citatą, sukurkite filmo juostą)

Vaikinai, prisiminkime anksčiau skaitytas pasakas. Kurkime kino juostas. Su jumis žaisime žaidimą "Atspėk". Iš frazės privalai atpažinti pasaką, pasakyti pavadinimą ir kokie žmonės sukūrė šią pasaką. O tie vaikinai, kurie turi iliustraciją šiai pasakai, atsistokite.

a) "- sesuo Alyonushka, aš ištroškęs!" („Sesuo Alionuška ir brolis Ivanuška“ -
rusų liaudies pasaka)

b) „Dabar mūsų vandens vežėjai ėjo vandens. Jie rinko vandenį, eina namo per sodą ... “(„ Baimė turi dideles akis “- rusų pasaka)

c) „Ne, senele, – sako senelis, – kokią apykaklę tau atnešiau už kailinį! ...“ („Lapė sesuo ir vilkas“ - rusų pasaka)

Visas pasakas galima suskirstyti į tris didelės grupės. Kuris? (S.4)

(stebuklinga, kasdienė, apie gyvūnus)

Grupinis darbas (pasakos tipo nustatymas pagal iliustraciją arba pavadinimą)

- Prisiminkite darbo grupėse taisykles. (S.5)

I V. Pamokos temos nustatymas.

Šiandien pamokoje susipažinsime su nencų tautos pasaka

Nenets - žmonių, sudarančių pagrindinę šiaurinių Rusijos regionų gyventojų dalį.(6 psl.)

(rodyti žemėlapyje, nencų nuotraukos)

Ir žinosite pasakos, kurią šiandien skaitysime, pavadinimą, jei atspėsite mįslę.(7 p.)

Koks paukštis
Nesėdi ant kiaušinių
Dreifuojasi per kitų žmonių lizdus,
Ar nepažįsti savo vaikų? (Gegutė)

Kokia mūsų pamokos tema?(verkti)

V. Studentų žinutės apie gegutę.

Kaip atrodo gegutė? Sužinosite skaitydami neįprastus sakinius. Žodžių skiemenys pertvarkomi. Atkurti tvarką.

(Kiekvienai eilutei pateikiamas atskiras pasiūlymas. Vaikai poromis atlieka užduotį.)

Šis paukštis yra labai atsargus.

Ji yra šiek tiek didesnė už balandį.

Jo plunksna pilka su skersinėmis juostelėmis, ilga uodega ir trumpomis kojomis.

(Ekrane yra gegutės paveikslėlis)(8 p.)

Visi gerai pažįsta gegutes. O jei kas nematė savo akimis(pamatyti gegutę nėra taip paprasta), paskui išgirdo lankantis pavasarį ar vasaros pradžia Miškas. Užtenka vieną kartą išgirsti gegutės balsą, kad iškart suprastum, kodėl jai suteiktas toks vardas.

Kokias gegutės elgesio ypatybes žinai?

Gegutė, vienintelė iš visų paukščių, deda kiaušinius į kitų žmonių lizdus ir niekada nemaitina savo jauniklių.

VI. Fizkultminutka. Į dainą „Pirmasis mamos žodis ...“(9 p.)

Kodėl šią dainą paėmiau fizinei minutei, atsakysite pamokos pabaigoje.

VII. Mokytojos pasakos skaitymas.(Vaikai žiūri) Apsikeitimas įspūdžiais.

VIII . Žodyno darbas. ( Ekrane ) (p.10)

bičiulis - kūgio formos būstas, apdengtas elnių odomis.

Malitsa - viršutiniai drabužiai iš elnio odos su gobtuvu ir kumštinemis pirštinėmis.

Tundra -šaltos šiaurinės erdvės be medžių.

I X. Mokinių pasakos skaitymas ir darbas prie turinio

(Vaikai skaito grandinėje)

Kas vaikams pasirodė svarbiau: jų pačių reikalai ar mamos prašymas?

Kokie buvo vaikai: nerūpestingi, pikti, kvaili, žiaurūs, nejautrūs,
lengvabūdiškas, negailestingas? Palaikykite žodžiais iš teksto.

Kodėl mama pavirto gegute? Palaikykite žodžiais iš teksto.

Ką darė vaikai, pamatę, kad mama tapo gegute?

Kaip manote, kaip jautėsi vaikai, bėgdami paskui gegę?

Kokius jausmus tavyje sukėlė ši istorija?

X. Apibendrinimas.

Kodėl fizinei minutei pasirinkau tą dainą?

Prisiminkite patarles, kurios gali būti naudojamos kaip nencų liaudies pasakos pavadinimas.(p.11)

Vaikščiok – eik, bet gerbk savo tėvą ir mamą.

Padėkite savo tėvams gyvenime.
Nėra mielesnės draugės už mamą.
Kas neklausys mamos, pateks į bėdą.
Tėvų žodžio netaria.
Jūs negalite pakeisti savo motinos.

Žmonės sako: „Pasaka yra melas, bet joje yra užuomina geri bičiuliai pamoka“. Ko ši pasaka mus moko?

XI. Įvertinimas. (p.12)

XI aš. Namų darbai.

Paruoškite pasakos atpasakojimą arba vaikų vardu. Galite pradėti taip: „Žaidėme linksmai; mama šiuo metu ... “. Arba mamos vardu: „Norėjau, kad jie būtų sotūs ir linksmi ...“

Vaikai išgyvena nenetų pasaką „Gegutė“ 2 klasėje, o tarp užduočių gali būti tokios:

  • Nustatykite, kuri patarlė tinka pasakai „Gegutė“;
  • Pasiimti patarlių, tinkančių pasakai „Gegutė“;
  • Pasirinkite patarles, kurios išreiškia pasakos prasmę.

Ne be reikalo pasaka buvo pasirinkta mokytis mokykloje. Jame yra giliausia prasmė ir labai atskleidžia svarbi tema tėvų ir vaikų santykiai. Pasaką naudinga skaityti ir vaikams. ikimokyklinio amžiaus jei jie nepaklūsta ir nuliūdina mamą.

Nencų pasaka pasakoja apie šeimą, kurioje tik mama ir keturi vaikai. Motina daug dirbo ir rūpinosi vaikais. O jie, savo ruožtu, jai nepakluso, žaidė ir išdaigai. Sunkią akimirką, susirgus mamai, vaikai negelbėjo. Pavirtusi paukščiu, mama ruošėsi palikti savo namus. Vaikai suprato, kokia brangi jų mama, tik tada, kai jos nebuvo.

Taigi pasaka moko žmones rūpintis savo tėvais, juos vertinti ir gerbti. Bet, deja, kol artimi žmonės yra šalia, mes linkę nepastebėti jų gerų darbų. Ir tada jau per vėlu. Vertink gerumą ir meilę mylimas žmogusčia ir dabar, grąžinti gerumą gerumu.

KAM Nenetso pasaka"Gegutė" tinka rusų liaudies patarlės apie gerumą ir meilę, apie tėvus ir vaikus:

Nespjauk į šulinį, reikės atsigerti vandens.
Vaikščiok – eik, bet gerbk savo tėvą ir mamą.
Nespjauk į šulinį – reikės atsigerti vandens
Kas gerbia savo motiną ir tėvą, niekada nepražūs amžinai.
Kai saulė šildo, kai mamai gera.
Blogos šakos be kamieno.
Nusipirksi viską, bet nenusipirksi tėvo-mamos.
Jūs negalite pakeisti savo motinos.
Tėvų širdis yra vaikuose, o vaiko – akmenyje.

Vaiko širdis džiaugiasi nuo meilaus vaiko.
Jei yra tėvas ir motina, tada malonė vaikui.
Vaikai yra skirtingi vaikams.
Medį pūti, kol jis lenkia, mokyti vaiką, kol jis paklūsta.
Paukštis džiaugiasi pavasariu, o vaikas džiaugiasi mama.
Tėvas ir motina ant krūtinės – o šaltyje šilta.
Kiekvienoje duonoje yra pelai: yra gerų ir blogų žmonių.
Suteikite vaikams visišką laisvę – patys verksite.
Maži vaikai neleidžia užmigti, dideli užauga - tu pats nemiegi.
Be gimtosios motinos gėlės nežydi spalvomis.
Pasaulyje rasite viską, išskyrus tėvą ir motiną.
Vaikus auginti – tai drebulę graužti.
Šeimoje – meilė ir patarimai, o nereikia.
Šeima kartu – ir siela vietoje.

Nėra tokios draugės kaip brangi mama.
Kas neklausys mamos, pateks į bėdą.
Aplink gimdą yra naudinga kūdikiui.
Vaikas be mamos – kaip stalas be staltiesės.
Mama su vaikais – kaip paukštis narve.

Gėris nėra veržlus – vaikšto tyliai.
Nėra blogo be gėrio.
Už gerą, gerą ir užmokestį.
Tikras gėris visada paprastas.

Gegutė gegutė, liūdi dėl benamystės.
Gegutė džiaugsmui miške, vaikas džiaugsmui namuose.
Gegutė nėra mama, ne kiekvienas gali sugauti likimą.
Gegutė – ne mama, ne kiekvienas gali pagauti laimę.
Gegutė savo lizdo nesukuria.
Gegutė užgieda, kad nėra savo lizdo.
Gegutė nugrimzdo į pliką mišką.

APIEŠio neapsakomo paukščio, kuris retai matomas gyvai, atvaizdas gana dažnai sutinkamas Europos ir Azijos tautų folklore. Būtybė be šviesumo išvaizda, patraukė žmogaus dėmesį nestandartiniu, pagal visuotinai priimtus standartus, elgesiu savo palikuonių atžvilgiu. Rusų, ukrainiečių, baltarusių liaudies tikėjimuose gegutė yra pranašė, vienišos moters, našlės personifikacija. Vakarų europiečių tarpe pavasario pasiuntinio ir pagrindinio paukščio reputaciją sustiprino tikėjimas gegutės ryšiu su demoniškomis jėgomis.

To paties pavadinimo pasaka „Nenets“ yra sukurta remiantis analogija tarp gegutės ir moters, kuri paliko savo vaikus. Nenets - labiausiai daugybė žmonių gyvenantys teritorijoje Europos šiaurė ir Šiaurės Vakarų Sibiras. Anksčiau samojedo vardas buvo dažnesnis. Žodis "nenets" reiškia " tikras vyras“. Yra dvi etnografinės grupės, kurios skiriasi ne tik gyvenviete, bet ir tarme: tundros nencai – užima Kolos pusiasalio tundros dalis ir Jenisejaus dešinįjį krantą; miškas - gyvena Ob-Jenisėjaus baseino taigos zonose.

Pagrindinis nencų užsiėmimas – šiaurės elnių ganymas – tapo šios tautos klajoklišką gyvenimo būdą formuojančiu veiksniu, kuris savo ruožtu lėmė gyvenimo ypatumus. Sulankstoma palapinė tarnauja kaip namai dažnai klajojančiam šiaurės elnių ganytojui su savo šeima. Pagrindinė dieta – elniena ir žuvis.

Nepaisant savo valstybingumo nebuvimo ir iki kurio laiko rašto, pasirodžiusio tik XX amžiaus 30-ajame dešimtmetyje, nenetams pavyko išsaugoti gimtąją nencų kalbą, kuri vis dar vartojama lygiavertei su rusų kalba. Nenetų tikėjimas grindžiamas tikėjimu dvasiomis, kurios yra dangaus, žemės, ugnies ir gamtos reiškinių šeimininkės. Ypatingumas religines tradicijasšios tautos – tokio reiškinio kaip šamanizmas buvimas.

Pasakos „Gegutė“ siužetas gana paprastas ir kartu labai dramatiškas. Viena vargšė moteris turėjo keturis sūnus. Mamai buvo sunku – vaikai jai visiškai nepadėjo. Sunkus darbas ir pagalbos trūkumas lėmė tai, kad moteris susirgo ir atsigulė į lovą. Ištroškusi mama prašo savo vaikų atnešti vandens. Tačiau nė vienas sūnus neįvykdė jos prašymo, kiekvienas kalbėjo apie šlapias pimas (šiltus nencų batus), arba apie kepurės nebuvimą. Taigi, neduodami motinai atsigerti, sūnūs išbėgo žaisti.

Tik tada, kai vyresnėlis išalko, pažiūrėjęs į palapinę pamatė, kad mama stovi viduryje būsto ir bando apsirengti, bet malica (šilti tautiniai drabužiai) pavirto plunksnomis. Pavirtusi gegute, motina išskrenda iš palapinės, išsigandę sūnūs bėga paskui ją su kibiru vandens, maldaudami grįžti. Bet gegutė nenori grįžti pas nedėkinguosius ir skrenda į „laisvus vandenis“, o ta vieta, kur sūnūs, krauju plaudami kojas, bėgo paskui paukštį, buvo apaugusi raudonomis samanomis. Pasakojimo pabaigoje sakoma, kad nuo tada gegutės lizdų nesudarė, tai leidžia pasaką vadinti etiologine, tai yra aiškinančia konkretaus reiškinio priežastis ir kilmę.

Pagrindinė kūrinio mintis gali būti išreikšta rusų patarle: "Motinos širdis yra vaikuose, o vaiko - akmenyje". Mylinti mama tiesiogine prasme ištirpsta savo vaike. Nenutrūkstama gija, siejanti moterį su vaikais, motinos širdžiai neleidžia nė akimirkai pamiršti savo vaiką, kad ir kiek jam metų. Liaudies tarpe ši mintis išsakyta patarlėje „Mamos vaikas – vaikas iki šimto metų“. Tačiau vaikas ne visada tokiu pat malonumu ir rūpesčiu atsiliepia savo tėvams.

Savo vaikų nedėkingumas ir žiaurumas palieka pačias karčiausias ir giliausias žaizdas motinos širdyje. „Nėra sūnaus – verki vieną kartą, yra sūnus – verki dešimt kartų“ (udmurtų patarlė). Reikia atsiminti, kad nepagarbus požiūris į tėvus sugrįš su jų pačių vaikų nedėkingumu.

Ko moko pasaka? Meilė, dėkingumas, pagarba sau brangus žmogusžemėje – mama. „Pasaulyje rasite visko, išskyrus savo motiną“, „Motina yra žmogaus skydas“ - sako rusų ir persų liaudies posakiai. Riba motiniška meilė neribotas, bet yra psichikos ir fizinės jėgos ribos. Rūpinimasis savo mamomis yra kiekvieno žmogaus šventa pareiga!

Šiame puslapyje: patarlės ir priežodžiai, tinkami nencų liaudies pasakai „Gegutė“; santrauka pasakos „Gegutė“; apie tai, ko ši istorija moko.

, Konkursas „Pristatymas pamokai“

Pamokos pristatymas









Atgal į priekį

Dėmesio! Skaidrės peržiūra skirta tik informaciniams tikslams ir gali neatspindėti visos pristatymo apimties. Jeigu tu susidomėjai Šis darbas atsisiųskite pilną versiją.

Tikslai:

  • supažindinti mokinius su nenecų liaudies pasaka, pagilinti pasakos kaip žanro idėją;
  • formuoti skaitymo įgūdžius, gebėjimą savarankiškai dirbti su tekstu;
  • praturtinti žodyną;
  • ugdyti gerumą, dėmesingumą ir reagavimą kitiems.

Technologijos: kritinis mąstymas

UŽSIĖMIMŲ LAIKOTARPIU

I. Motyvacija

1) Organizavimo momentas

2) Namų darbų apklausa

- Vaikinai, šiandien mes tęsime pažintį su pasakomis. Atkreipkite dėmesį į šias iliustracijas, ką jose matote? (Žmogaus, paukščio ir žvėries meilės savo vaikui pasireiškimas)(1 skaidrė)
– Kaip gyvūnai ir paukščiai rodo meilę savo jaunikliams ir jaunikliams?
Kaip jūs ir jūsų tėvai parodote savo meilę?
– O kokios problemos dabar egzistuoja tėvų ir vaikų santykiuose?

(Žiūrėti vaizdo įrašą) (2 skaidrė)

II. Prasminga

– Tokia situacija paplitusi beveik visame pasaulyje, apie ją galima daug perskaityti meno kūriniuose, laikraščių straipsniuose. O šiandien mes susipažinsime su pasaka, kurioje išryškinama ši problema.

žodyno darbas

Nenets -šiaurės gyventojai;
bičiulis- odomis apdengtas nencų būstas;
pima- avalynė
malitsa- viršutiniai drabužiai iš elnio odos su gobtuvu ir kumštinemis pirštinėmis (3, 4 skaidrės)

Mokytojos pasakos skaitymas, iliustracijų rodymas (5, 6 skaidrės)

Kodėl mama pavirto gegute?
Ką darė vaikai, pamatę, kad mama tapo gegute?
- Kokie buvo vaikai: nerūpestingi, pikti, kvaili, žiaurūs, nejautrūs,
lengvabūdiškas, negailestingas? Palaikykite žodžiais iš teksto.
– Kaip manote, kaip jautėsi vaikai, bėgdami paskui gegę?
Kokius jausmus tavyje sukėlė ši istorija?
– Kokią pamoką turėtume pasimokyti iš pasakos „Gegutė“?
Kokio tipo tai pasaka?
Kuri patarlė atitinka istoriją?

  • Daug giminių, bet viena mama
  • Tėvas – kalnas, mama – šaltinis kalno papėdėje.
  • Vaikai - džiaugsmas, vaikai ir liūdesys (7 skaidrė)

(vaikų samprotavimai)

III. Atspindys

- Vaikinai, dabar parašykite laišką bet kuriam iš mūsų pamokos herojų. Priminsiu, kad yra padėkos raštai, pranešimai, prašymai, pretenzijos.
– O mūsų pamokos pabaigoje siūlau pažiūrėti ištrauką iš filmo „Mamos“ (8 skaidrė)

Namų darbai: Palyginkite nencų pasaką „Gegutė“ su Totorių pasaka„Trys seserys“ ir V. Sukhomlinskio „Septynios dukros“ (9 skaidrė)

Natalija Pilščikova
„Pasakų pasaulyje“. Nencų liaudies pasakos „Gegutė“ skaitymo pamokos santrauka

Tikslas: moralės supratimas pasakos

Užduotys: išmokti suprasti moralę pasakos plėsti vaikų supratimą apie įvairių tautų pasakos apie tradicijas ir papročius šiaurės tautos. Ugdykite dėmesį, mąstymą, atmintį, dėmesį. Ugdykite gebėjimą užjausti, reagavimą, pagarbą mamai.

Žodynas: chum, malitsa, pima, tundra.

Įranga: iliustracijos: maras, malitsy, pimov, karstas, auksinis raktas, antpirštis, spalvotos juostelės (mėlyna, raudona, geltona) kiekvienam vaikui, kūdikių knygelė pasaka"Gegutė“, rebusas.

Pamokos eiga

1. žaidimo momentas. „Raktas, auksinis raktas!

Atidarykite naują istoriją!"

Kas gali perskaityti pavadinimą pasakos? Kaip manote, apie ką tai yra? pasaka? Kas ji gegutė? Ką tu žinai apie ją? Paruoštas vaikas atsako. ( Gegutė – migruojantis paukštis. Lizdo nestato, kiaušinius deda į svetimus lizdus. Niekada nesirūpinkite savo palikuonimis.)

Kas yra pasakos? (apie gyvūnus, magiją, buitį)Kokias liaudies pasakas žinai? (rusų, kazachų, ukrainiečių ir kt.)

"Gegutė“ – tai Nencų liaudies pasaka. Kas yra nencai? Paruoštas vaikas atsako. (Nencai yra šiaurės gyventojai. Jie užsiima šiaurės elnių ganymu. Šiaurėje labai ilgas ir Šalta žiema, todėl žmonės dėvi šiltus drabužius iš kailio ir elnio odos.)

2. „Žodžių dirbtuvės“

Dėžutėje kažkas yra. (iliustracijos) Kas yra chum? Parengta vaikas: chum yra šiaurės būstas tautų padengtas elnių odomis, trobelės formos. Kas yra malitsa? Parengta vaikas: malitsa – tai drabužis iš elnio odos su gobtuvu su kailiu viduje. Kas yra pimsai? Parengta vaikas: pimy yra šiaurėje tautiniai kailiniai batai.

3. Pasaką pasakoja mokytojas.

4. Fizinė minutė. (mokytojas skaito, vaikai rodo veiksmus)

Gyveno žemėje vargšė moteris. Vaikai sušlapins drabužius, o moteris juos išdžiovins. Jie vilks sniegą ir išsineš motiną. Ir ji žvejojo ​​upėje. Nuo sunkaus gyvenimo susirgo jo mama. Ji guli maru, prašo atnešti vandens. Motina atsistojo vidury maro, užsideda malicą. Motina paima lentą, ji virsta uodega. Vietoj rankų išaugo sparnai. Motina pavirto paukščiu, išskrido iš maro.

5. Individuali užduotis. (5 vaikai atspėja rebusą pagal pirmąsias temos paveikslėlių raides. Kiekvienas turi vieną žodį.)

6. Pokalbis pagal pasaka: Kodėl mama pavirto paukščiu ir paliko namus? Kaip jautiesi savo mamoms? Kaip padedate savo šeimai ir draugams? Kokius žodžius sakote savo mamoms, kai jos pavargsta?

7. Patarlės ir priežodžiai. Kokias patarles ir posakius apie mamą žinai? („Šyla saulėje, gera motinoje“, „Nėra tokio draugo kaip mano mama“, „Motiniška meilė neturi pabaigos“) Ką tai reiškia?

Vaikai sprendė galvosūkį. Pavadinkite savo žodžius. ("Motinos širdis šildo geriau nei saulė") Kas gali pakartoti patarlę? Kaip suprasti?

8. Apatinė eilutė. Atspindys. Koks yra pavadinimas pasaka? Kas jo autorius? Kas tai pasaka? Ar patiko pabaiga pasakos? Kokia pabaiga pasakų pasiūlytumėt? Pasirinkite iš trijų spalvų juostelių du: pirmasis yra jūsų nuotaika pradžioje pasakos, o antrasis – jūsų nuotaika pabaigoje pasakos. Kokias juosteles pasirinkai? Kodėl? Išsirinkau tris juosteles: iš pradžių pasakos Buvau ramios nuotaikos, tai geltona juostelė, mėlyna per vidurį, nes mama susirgo ir vaikai nedavė vandens, raudona juostelė gale pasakos, nes kad motina išskrido ir vaikai liko vieni.