Piešiniai rudens eglutė vyresnioji grupė. Piešimo pamoka vyresniųjų grupėje „Rudens medis

Tatjana Koryakova
Piešimo pamokos „Auksinis ruduo“ santrauka (vyresnė grupė)

Tapyba(Vyresnioji grupė)

Tema: « auksinis ruduo»

Tikslai: išmokyti vaikus atspindėti patirtus įspūdžius auksinis ruduo.

Smeigtuko įgūdis piešti lapuočių medžius, perteikiantis būdingus kamieno ir vainiko sandaros bruožus, spalvas. Naudokite skirtingus teptuko potėpius (visa krūva ir galas). Ugdykite kūrybiškumą.

Preliminarus darbas. Medžių apžiūra, lapų ir vaisių rinkimas. Pažintis su I. I. Levitano, V. Vasnecovo paveikslų reprodukcijomis.

Medžiagos. Balto popieriaus lakštai, guašo dažai, teptukai, indeliai vandens, servetėlės. I. Levitano paveikslo reprodukcija "Beržų giraitė".

1. Įvadas į temą.

Auklėtojas. Vaikinai, klausykite mįslės, kurios atsakymas jums pasakys mūsų pokalbio temą.

Atėjo be dažų ir be teptuko

Ir perdažė visus lapus

Vaikai:. (ruduo)

Auklėtojas. Kokie įspūdžiai po pasivaikščiojimo? Kokias emocijas, jausmus patyrėte iš to, ką matėte?

Kokie pokyčiai įvyko gamtoje atsiradus ruduo?

Vaikai. (Vis šalčiau, lyja, paukščiai išskrenda, lapai gelsta ir krenta).

Auklėtojas. Teisingai, vaikinai. Pučia vėjas, nuo medžių krenta lapai. Kaip vadinasi šis laikas ruduo?

Vaikai. (Lapų kritimas.)

Auklėtojas. Vaikinai, pažiūrėkime I. Levitano nuotrauką "Beržų giraitė". Daug žinomų menininkų - kaip Šiškinas, Levitanas, Vasnecovas mylėjo piešti gamtą. Jie pasirinko labai gražias vietas, grožėjosi savimi ir dalijosi savo džiaugsmu su mumis, piešiant gražius paveikslus.

Jie mokėsi ilgai ir kasdien daug nudažytas. Tačiau net tikri menininkai to išmoko ne iš karto piešti.

Auklėtojas. Kokį metų laiką menininkas pavaizdavo? (auksinis ruduo) .

Kodėl ruduošiuo metu paskambino auksas? (Kadangi geltoni lapai yra kaip auksas kai jie sužiba rudens saulė.)

Fizkultminutka.

Lapai, lapai skrenda vėjyje

O vaikai po kojomis tyliai ošia.

(Bėgimas ant kojų pirštų, mojuoti rankomis)

Ir sklandžiai siūbuodami, jie šoka apvalų šokį.

Ir vėjas ruduo dainuoja jiems dainą.

(Tolygus kūno ir rankų siūbavimas aukštyn, į dešinę - į kairę.)

Tad šiandien pabandysime perteikti įspūdžius, kuriuos pamatėme pasivaikščiodami.

Auklėtojas. Palyginkime, kuo medžiai panašūs ir kuo skiriasi vienas nuo kito.

Vaikai. (Pagal kamieno formą ir storį, vainiko formą, spalvą).

Auklėtojas. Bagažinė bus dažykite visais teptuko šereliais o šakos - galiukas,

Dabar nupieškite savo paveikslą « auksinis ruduo» .

Darbo pabaigoje kartu su vaikais apsvarstykite piešinius, pasiūlykite pasirinkti išraiškingiausius.

Susijusios publikacijos:

„Ruduo auksinis, jis vėl atėjo pas mus...“ jaunimo grupė Pamokos eiga: I. Organizacinis momentas. Vaikai į salę įeina kartu su mokytoju. Pedagogas: Atėjome į rudeninį mišką pasitikti rudens.

Dailės ir amatų pamokos vyresniųjų grupėje „Golden Khokhloma“ santrauka Parengė ir vedė GBOUSOSH mokytojas.

Pedagoginis projektas „Auksinis ruduo“ (antroji jaunesnioji grupė) Tikslas: plėsti ir praturtinti vaikų žinias apie rudenį. Užduotys: suteikti elementarią idėją apie rudenį kaip sezoną, supažindinti vaikus.

Pamokos „Auksinė žuvelė“ metmenys. Fizinis darbas. Naudojimas iš natūralios medžiagos. Vyresnioji grupė. Paskirtis: Padaryti aplikaciją nuo rudens.

Vaikai įeina į muziką, stovi puslankiu. Užduotis: muzikinio ir meninio akiračio ugdymas bei pažintinis domėjimasis menu.

Neseniai pamačiau naują piešimo techniką – ,,braižymą“ Norėjau supažindinti vaikus su šia technika. Iš pradžių, žinoma, pati išbandžiau, labai.

Natalija Kočkareva
Piešimo pamoka vyresniųjų grupėje „Rudens medis“

Tema: « rudens medis» .

Tikslai: Įtvirtinti darbo su dažais įgūdžius, išmokti teisingai, laikyti teptuką. Praktikuokite įgūdžius nupiešti medį, kamienas, šakos. Ugdykite savarankiškumą ir kūrybiškumą.

Vystymo užduotys: lavina smulkiąją pirštų motoriką, loginį mąstymą;

Edukacinės užduotys: Mokyti vaikus pamatyti gamtos grožį.

Integruotas ugdymas srityse: "Meninė kūryba", "Bendravimas", "socializacija", "Žinios".

parengiamieji darbai:

1. Pastabos medžiai rudenį.

2. I. Levitano paveikslų ekspertizė "Auksinė ruduo»

4. Eilėraščių skaitymas;

5. Pasiruošimas užsiėmimas.

Medžiaga: kraštovaizdžio popieriaus lapas, guašo dažai, švaraus vandens stiklainiai, teptukai, servetėlės.

Pamokos eiga:

globėjas:

Šiandien mes pasivaikščiosime rudens miškas

Klausykite F. I. Tyutchev eilėraščio

"Yra viduje rudens inicialas

Trumpas, bet nuostabus laikas -

Visa diena stovi tarsi krištolas,

Ir švytintys vakarai.

Kur vaikščiojo žvalus pjautuvas ir nukrito ausis,

Dabar viskas tuščia – erdvės visur

Tik plonų plaukų voratinkliai

Šviečia tuščiąja vaga.

Oras tuščias, paukščių nebegirdėti,

Bet toli nuo pirmųjų žiemos audrų -

Ir tyra ir šilta žydra liejasi

Į poilsio lauką…“

Rusų poetai Puškinas ir Tyutčevas mylėjo atsilikti„vešli nykstanti gamta tamsiai raudonais ir auksu dengtuose miškuose“, kam ruduo dosniai dovanoja mums turtus laukų, sodų, miškų. Taip, tai „originalus, trumpas, bet nuostabus laikas – visa diena stovi tarsi krištoliniai ir švytintys vakarai...“.

globėjas:

Ruduo– labai gražus metų laikas. Daugelis menininkų myli piešti mišką, laukai giedros rudens dienos pasirinkti ryškias spalvas savo paveikslams. Nupieškite mėlyną dangų, tamsius kamienus medžiai, geltoni, oranžiniai ir raudoni lapai. Nuotraukos džiugina.

Vaikinai, ar norite tapti menininkais?

Vaikai: atsako vaikai (Taip)

globėjas:

Sėdėkite prie stalų. Mes nupiešk su savimi rudens medį.

Parodykite ir paaiškinkite

Pažiūrėk, kaip aš padarysiu nupiešti medį. Pirmiausia nubrėžkite bagažinę medis. Brėžiame kamieną nuo vainiko, šepetėlio galiuku vainikas plonas, o kamienas storėja žemyn, leidžiantis žemyn, palaipsniui spaudžiame šepetėlį. Iš bagažinės medis didelės šakos nukrypsta, jos visos žiūri aukštyn. Ir nuo didelių šakų išeina daug mažų šakų. Mes jų turėsime dažykite teptuko galiuku kuo daugiau šakų, tuo medienos bus laisvesnis ir gražesnis.

Paroda baigta medis.

Patraukite popieriaus lapus link savęs.

Pradėti dirbti.

Vaikai pradeda piešimas.

globėjas:

Puiku, vaikinai, jie pasirodė gražūs medžiai bet jiems kažko trūksta?

Vaikai:

Lapai.

globėjas:

Teisingai. Kol dažai džiūsta, mes žaisime su jumis. Ateik pas mane ir paimk lapus.

Fizminutka:

Prieš mus platus ąžuolas, (Rankos į šoną)

Virš mūsų – aukštas ąžuolas. (Rankas aukštyn)

Staiga virš mūsų pušys, eglės (Pakreipia galva)

Triukšmingos galvos (ploja)

Griaustinis ūžė, pušis nuvirto, (Atsisėskite)

Tik papurtė šakas. (atsikelk, papurtyk galvą)

globėjas:

Ar pailsėjai? (Vaikai atsako)

Užimkite savo vietas. Pasakyk man, kokių spalvų tau reikia piešti rudens lapus?

Vaikai:

Geltona, raudona, oranžinė.

globėjas:

Pažiūrėk, kaip aš padarysiu piešti lapus. Pasiimu geltonus dažus ir priklijuoju. Lapai gali būti ant šakų, o gal jau juos vėjas nunešė ir nukrito ant žemės. Dabar gerai išplausiu teptuką, pasiimsiu raudonų dažų ir užtepsiu, gaunu raudonus lapus ir taip pat oranžinius.

Vaikai pradeda piešimas.

Pabaigoje pamokos mokytoja giria vaikus.

Piešinių paskelbimas lentoje.

Rezultatas pamokos: Apie kokį metų laiką mes kalbame?

Kokios spalvos lapai nudažytas?

Susijusios publikacijos:

Dovanoja rudens stebuklus, Taip, ką! Miškai apsirengę auksinėmis skrybėlėmis. RUDENS M. Geller Norėdami papuošti grupę, pasiūliau vaikinams padaryti rudenį.

"Rudens medžio" piešimas netradicine technika (poke metodas) Edukacinių sričių integravimas: HER; PR; RR; SKR; FR.

Programos turinys: išmokti grožėtis rudens lapų grožiu; pratimas atsargiai naudoti klijus, kruopštus klijavimas; sutaisyti.

GCD santrauka apie netradicinį piešimą vidurinėje grupėje „Rudens medis“ Tikslas: supažindinti su netradicine piešimo technika – atspaudu.

Tema: „Rudens medis“ (darbas grupėje). Integracija „Pažinimas“, „Meninė kūryba“. Tikslas: įtvirtinti idėjas apie rudenį.

Piešimo pirštais pamokos I jaunesniųjų grupėje „Rudens medis“ santrauka Tikslas: - išmokyti vaikus piešti „Piešimo pirštais“ technika.

Net maži vaikai gali piešti medį naudodami „poke“ metodą. Meistriškumo pamoką veda Vera Parfentyeva, „Gimtojo kelio“ skaitytoja, technologijų mokytoja, ikimokyklinio amžiaus vaikų dailės būrelio vadovė, mūsų internetinio edukacinių žaidimų seminaro „Per žaidimą – į sėkmę!“ dalyvė! .

Norėdami nupiešti medį poke metodu, jums reikia:

- guašo dažai,

- šepečiai Nr. 2, Nr. 4,

- baltas popierius akvarelei A 4.

Šį medį iš karto nupiešime dažais, prieš tai nenubrėžę kontūro. Medžio vainikas susideda iš 3 skirtingų dydžių pakopų. Nupiešime taip.

Žingsnis po žingsnio medžio piešimo aprašymas

1 žingsnis:

Viršutinės popieriaus lapo dalies centre šepetėliu Nr. 4 geltonais dažais punktyriškai nubrėžiame viršutinę medžio vainiko pakopą debesies pavidalu. Šepetys turi būti laikomas vertikaliai. Būtina piešti teptuko galiuku, darant "pokes". Tada kontūro viduje naudokite „poke“ metodą, kad dažytumėte šią pakopą.

2 veiksmas: Nukrypdami nuo pirmosios pakopos maždaug 1–1,5 centimetro žemyn, kaip ir pirmoje pastraipoje, nurodome antrąją karūnos pakopą, šiek tiek didesnę nei pirmoji. Kalbu apytiksliai, nes kiekvienos pakopos dydis kiekvienam bus visiškai skirtingas. Todėl kiekvienas mažas menininkas orientuosis pagal dydį lapo atžvilgiu. Kontūras neturi būti visiškai lygus ir simetriškas kraštuose centro atžvilgiu.

3 veiksmas: Panašiai kaip ir ankstesniuose kontūro taškuose, naudodami „poke“ metodą, dažykite antrąją pakopą ir nubrėžkite trečią. Užpildykime jį kontūro viduje. Įsitikinkite, kad šepetys visada nukreiptas vertikaliai.

4 veiksmas: užtepkite punktyrinius oranžinius dažus ant visų trijų rudens medžio pakopų. Oranžinius dažus tepame daugiausia kairėje pusėje vainiko apačioje, kurdami tamsesnes dėmes, nes. sąlygiškai pasirinkite apšvietimą dešinėje. Todėl dešinė pusė turėtų būti šviesesnė nei kairė.

5 veiksmas: Naudodami „poke“ metodą, pirmiausia nupieškite žolę po medžiu geltonais dažais, tada oranžiniais dažais.

6 veiksmas: prie šaltinio numerio 2 rudais dažais nubrėžkite kamieną tarp pakopų. Be to, geriau jį piešti iš apačios į viršų, nes medis auga, palaipsniui susiaurindamas kamieną iki viršutinės mažos pakopos. Patartina rinktis dviejų atspalvių dažus: tamsius ir šviesesnius. Tada ant kamieno išsiskirs žievės tekstūra. Nupieškime šakas.

7 žingsnis: Kadangi sąlyginai manėme, kad šviesa krinta į medį iš dešinės, tada geltonais dažais pridėsime plonas linijas išilgai kamieno dešinėje pusėje.

Noriu pridurti, kad su užduotimi susidorojo įvairaus amžiaus vaikai. Kai kurie rudens medžio piešinį baigė visiškai savarankiškai. Kitiems pirmiausia padėjau pieštuku nupiešti kontūrą ir kamieną.

Vaikų rudens medžio piešinių pavyzdžiai

Kaip nupiešti medį: kūrybinės užduotys vaikams

Į kokias dvi grupes skirstomos medžių rūšys? (lapuočiai ir spygliuočiai)

- Įvardykite lapuočių medžių rūšis (sorbus, drebulė, tuopa, liepa, guobos, rudeninis, klevas, beržas ir kt.).

Kokį medį nupiešėte? Pagalvokite, ar šia technika galima pavaizduoti spygliuočius?

– Pabandyk šia technika nupiešti pušį? Kaip aš tai galėčiau padaryti? ().

- Atsižvelkite į medžio formą. Ar vainikas ir kamienas yra vienodo dydžio viršuje ir apačioje? Koks skirtumas? Kaip galima gauti tokį rezultatą piešiant medį?

Kodėl ruduo vadinamas auksiniu?

- Skaitykite vaikams arba mokykitės eilėraščių apie rudenį:

Jei medžiuose
lapai pagelsta
Jei tolimoje žemėje
paukščiai išskrido
Jei dangus niūrus
jei lyja,
Tai metų laikas
vadinamas ruduo. (M. Chodiakova „Ruduo“)

Po vasaros
Artėja ruduo.
geltonos dainos
Vėjas jai dainuoja
Raudona po kojomis
plinta lapai,
balta snaigė
Skrenda į mėlynę. (V. Stepanovas „Ateina ruduo“)

Rudeninį medį galima nupiešti ne tik poke metodu, bet ir kitais būdais.Kaip tai padaryti, rasite toliau pateiktose žingsnis po žingsnio meistriškumo pamokose.

Meistriškumo klasė 2. Kaip nupiešti rudeninį medį akvarelėmis naudojant šiaudelį

Šiame žingsnis po žingsnio vaizdo įraše iš meno mokyklos kanalo išmoksite labai greitai ir lengvai nupiešti medį šiaudeliu, teptuku ir akvarelėmis.

Meistriškumo klasė 3. Kaip piešti rudeninį medį akvarelėmis naudojant „monotipijos“ techniką

Meistriškumo klasė 4. Kaip nupiešti rudens medį guašo dažais

Jei norite nupiešti tikroviškesnį medį, tuomet jums tinka labai labai išsami meistriškumo klasė - medžio piešimo pamoka.

Spustelėkite arba ant kurso viršelio žemiau nemokama prenumerata

GCD piešimui vyresniojoje grupėje

"Rudens medis"

Programos turinys:

  • Sukelkite susidomėjimą kurti kolektyvinę kompoziciją „Rudens medis“
  • Supažindinti vaikus su naujo tipo netradicine piešimo technika „spauda, ​​įspaudas lapeliais“
  • Sukurkite sąlygas meniniams eksperimentams: parodykite galimybę gauti oranžinę spalvą maišant geltoną su raudona
  • Ugdykite spalvų suvokimą, kompozicijos jausmą, estetinį skonį
  • Ugdyti estetinį požiūrį į gamtą mus supančiame pasaulyje ir mene

Įranga:

  • Skydas su rudeniniu medžiu be lapų komandiniam darbui
  • Guašas, servetėlės, vanduo, šepečiai
  • Krepšelis su natūraliais lapais (beržas, liepa, ąžuolas, klevas)
  • Didaktinis žaidimas „Menininkas vardu Ruduo“
  • Eilėraščiai, muzika P.I. Čaikovskis „Metų laikai“

Preliminarus darbas:

  • Ekskursijos po darželio aikštelę ir rudeninį parką
  • Rudens iliustracijų peržiūra
  • Skaityti eilėraščius apie rudenį
  • Pokalbiai su vaikais apie rudens ir rudens reiškinius

Pamokos eiga:

1. Organizacinis momentas

Mokytoja rodo vaikams rudens gamtos fotografijas su rudeniui būdingomis spalvomis.

Miškas nusirengė

mėlynas dangus

Šiuo metų laiku... ruduo

Ruduo kitoks: niūrus su lietumi; meilūs, šviesūs, elegantiški, malonūs – kaip nuotaika... Perteikime gerą nuotaiką vieni kitiems ir nusiteikime bendram kūrybiniam darbui! Perleiskime šypseną aplinkui... (perleisdami grybą, obuolį ir t.t. vienas kitam perduodame šypseną)

2. Didaktinis žaidimas „Menininkas vardu Ruduo“(pagal Lykovą)

Pažiūrėkite į šiuos lapus – jie yra įvairiaspalviai. Kokias spalvas ruduo mėgsta labiausiai? Iš dailininko dažų pasirinkite panašią spalvų schemą.

3. Dinaminė pauzė "Mes ėjome per mišką ..."

Atsinešame krepšelį su natūraliais lapeliais. Tai rudens dovana. Mokytojas skaito eilėraštį ir dėlioja popierius ant grindų.

Pas mus atėjo ruduo

Atnešė lietus ir vėjas

Vėjas pučia, pučia

Jis skina lapus nuo šakų.

Lapai sukasi vėjyje

Ir guli po mūsų kojomis

Na, mes eisime pasivaikščioti

Ir nuskinkime lapus...

ŽAIDIMAS "Mes ėjome per mišką, radome lapą ..."

Vaikai sustoja ratu, juda ratu, taria žodžius, susiranda lapą, kuris paminėtas tekste.

Ėjome per mišką, radome lapą,

Ėjome per mišką, radome ąžuolo lapą...

... rastas liepų lapas ...

... jie rado lapą nuo beržo ...

... radome klevo lapą!

Vaikai laiko klevo lapus rankose ir prieina prie skydelio „Rudens medis“.

4. Skydo tyrimas

Pedagogas: kokie medžiai elegantiški, gražūs rudenį, pažiūrėk, kaip gausiai papuošta mūsų eglutė.... oi, kas tai, kas atsitiko, kodėl mūsų eglutė liūdna, nusiminusi, kaip jai padėti? Priverskite vaikus susidaryti nuomonę, kad reikia piešti lapus ir papuošti eglutę kartu ...

Pedagogas: Teisingas sprendimas, vaikinai! Bet šiandien piešime su lapeliais, kuriuos turime rankose, darysime atspaudus, lapelių atspaudus. Tačiau ant stalo nėra oranžinių dažų, tik raudona ir geltona... kaip išgauti oranžinę spalvą?

5. Įspūdžio (įspaudo) darymo tvarkos parodymas.

Kaip teisingai atlikti užduotį: nudažykite lakštą guašiniais dažais nuo gyslų pusės, atsargiai apverskite lapą, laikydami už rankenos ir prispauskite prie skydelio, darydami įspaudą.

6. Praktinė dalis.

Vaikai daro spaudinius iš rudens lapų ant skydelio, vaizduojančio rudens peizažą, kolektyvinę kūrybą.

Tyliai skamba P.I.Čaikovskio muzika „Metų laikai“ – „Ruduo“.

7. Pamokos rezultatas:

Ar manote, kad mūsų medis dabar gražus? Kodėl? Ar tu patenkintas?

Vaikinai padarė gerą darbą, bet ar žinote eilėraščius apie rudenį? (pagal norą skaito vaikų eilėraščius)


Piešimas vyresniojoje grupėje, priklausomai nuo darželio krypties programos, gali eiti standartiniu ir nestandartiniu keliu. Tai yra, tradiciškai vaikas mokosi piešti pieštukais (paprastais, vaškiniais), dažais

O kūrybiniuose būreliuose vaikai naudoja įvairias technikas (purškimas, bloškimas siūlais ir vamzdeliais, piešimas muilo burbulais, baksnojimas, pirštukai, delnai, žvakės, lapai, „šlapias“ piešimas, aerografija, draskymas, monotipija, spauda) ir maišo medžiagas ( pavyzdžiui, kreidelės su akvarele). Šiandien daugelis šiuolaikinių valstybinių darželių mokytojų stengiasi paįvairinti klases

Parengiamieji vizualinės veiklos darbai

Piešimas vyresniųjų grupėje skirtas anksčiau įgytoms žinioms įtvirtinti ir detalizuoti. Vaikai gali piešti geometrinių figūrų (apskritimo, cilindro, trikampio, kvadrato, stačiakampio) figūras ir jas perteikti per daržovių, gyvūnų, žmonių, paukščių įvaizdį. Vyresniame ikimokykliniame amžiuje būtina detalizuoti perduodamą vaizdą, sutelkiant dėmesį į jo ypatybes.

Pavyzdžiui, vaikas laisvai vaizduoja savo šeimą. Tada reikia pasiūlyti, kad tėtis yra aukštesnis už mamą, kuris yra aukštesnis už vaikus, o jų mažiausias yra ikimokyklinukas. Be to, reikia padėti ir kūno proporcijas: liemuo padalintas į dvi dalis, alkūnės turi baigtis ten, kur yra „diržas“. Veidas taip pat turėtų būti harmoningas ir teisingas.

Kad vaikai geriau suprastų vaizduojamų objektų požymius, proporcijas, savybes, mokytojas kiekvieną dieną ugdo jų suvokimą apie juos supantį pasaulį. Nei vienas piešinys nepraeina be šito (vyresnė grupė). Darželis aprūpina užsiėmimams reikalingą medžiagą, o mokytojai su tėvais turėtų praplėsti vaikų akiratį.

Vyresniojo ikimokyklinuko vizualiniai įgūdžiai

Pedagogai kartu su vaikais gatvėje tiria oro reiškinius, nagrinėja objektus, įtvirtina savo žinias grupėje modeliuodami, aplikuodami, karpydami formas ir figūras, atsekant raštus. Vaikai, išmokę atmintinai visus ženklus, bando piešti patys.

Tada atliekama gautų brėžinių klaidų analizė. Pagal tai parenkama viena ar kita piešimo technika. Pavyzdžiui, reikia apibraukti taškais, skaičiais arba langeliais nubrėžti simetriškai pavaizduotą raštą. Vaikai turi išmokti harmoningai išdėstyti visus objektus erdvėje, perteikti tikroviškus vaizdus lape.

Be to, piešimas vyresniųjų grupėje turėtų lavinti spalvinį pojūtį, estetinį skonį. Tai palaikoma įvairiomis technikomis. Pavyzdžiui, vaikai daro iš purslų, praeina per lapų atspaudus, teptukų žymes. Jie gali nudažyti muilo burbulais (šampūnas maišomas su dažais), žvake, o paskui foną nudažyti akvarelėmis. Visa tai prisideda prie kūrybinių gebėjimų, vaizduotės ugdymo, plečia vyresnio amžiaus ikimokyklinukų akiratį.

Piešti daržoves

Vaikui lengviau išmokti piešti daržoves. Vyresnėje grupėje pamoka rengiama atsižvelgiant į didėjantį sudėtingumą:

  • vaikai tiria daržovės formą ir išvaizdą paveikslėliuose, vaizdinėse priemonėse, tikruose daiktuose (jausti, tarti);
  • ikimokyklinukai piešia geometrinę figūrą;
  • pakoreguoti daržovių išvaizdą;
  • pieštuku nubrėžkite pagrindines linijas, iškilimus ir kitus smulkius elementus;
  • spalva dažais, pieštukais, flomasteriais, markeriais.

Pavyzdžiui, agurkas primena ovalo formą. Be to, vienas ovalo galas pailginamas, susiaurinamas. Tada iš kito galo nubrėžiama daržovės uodega, ant kūno pažymimi „spuogeliai“, griovelių linijos. Tada agurkas dažomas, parodydamas tamsius ir šviesius žievelės atspalvius.

Arba paimkite, pavyzdžiui, morkas. Nubraižytas trikampis. Tada viena jo pusė apvalinama, daržovės krašteliai išlyginami. Toliau yra lapai ir šaknys. Tada morkos dažomos dažais.

Vos įvaldę daržovių piešimą vyresnėje grupėje, vaikai pereina prie natiurmortų įvaizdžio. Pirma, tai yra linijinių vaizdinių objektų piešimas, tada daržovių piešimas ant lėkštės ar kitų indų. Sunkiausias lygis yra objektų vaizdas iš atminties. Norėdami tai padaryti, prieš pamoką jie ištaria daržovių / daržovių išvaizdos ypatybes, po kurių vaikai pradeda atlikti užduotį (iš karto dažais).

Piešti gyvūnus

Vyresni ikimokyklinukai jau moka vaizduoti gyvūnus, bet dažniau būna pasakiški, animaciniai (su suknelėmis ir kostiumais, vaikšto ant dviejų kojų, valgo letenėlėmis). Auklėtojo užduotis – pasiekti tikrovišką vaizdo perteikimą. Tam vaizdinė veikla vyksta lygiagrečiai su aplikacijomis, modeliavimu, skaitymu, pažinimu su išoriniu pasauliu.

Pirmiausia vaikai tiria kūno struktūrines ypatybes, tada bando rasti bendrų savybių su jau pažįstamomis formomis (pavyzdžiui, galva apvali, kūnas ovalus, ausys trikampės). Be panašumų, dėmesys sutelkiamas į esamus neatitikimus, objektų polinkį, jų erdvinę padėtį.

Apsvarstykite galimybę piešti gyvūnus vyresnėje grupėje ežiuko, avies ir šuniuko pavyzdžiu. Norėdami nupiešti ežiuką proskynoje, turite atlikti šiuos veiksmus:

  • suraskite lapo centrą, kuriame bus gyvūnas;
  • nupiešti ovalą (kūną);
  • iš vieno krašto nubrėžkite nosį morkos pavidalu;
  • piešti apvalią akį, nosį, ovalias kojas, burnos lazdeles, adatas;
  • apibūdinti žolę, saulę, debesis;
  • tada dažykite dažais, atsižvelgdami į spalvų perėjimus.

Ėriuko, šuniuko vaizdas

  • nubrėžti apskritimą (liemenį);
  • nustatyti galvos pakreipimą;
  • nubrėžti ovalo (galvos) kontūrą;
  • apibrėžkite kūną zigzagu, sukurdami garbanas;
  • piešti akis ant galvos;
  • lazdelėmis pažymėkite keturias kojas;
  • nupieškite letenų „pėdas“, nosį su taškais, akių vyzdžius, ausis;
  • dekoruoti.

Sunkiausias etapas – detalus piešimas vyresniųjų grupėje. Čia:

  • vaizduoti ovalų liemenį, apvalią galvą, atsižvelgiant į nuolydį;
  • viduryje nubrėžkite apskritimą (snukį), stačiakampiais potėpiais pažymėkite kaklą, letenas ir linijomis ovalus (pėdas);
  • schematiškai nustatykite snukio simetriją, nubrėždami akių, nosies padėtį, nubrėžkite ausis;
  • vaizduoti akis, burną;
  • vietoj apskritimų ant letenų nupieškite pirštus, nupieškite uodegą;
  • Ištrinkite papildomas linijas, nubrėžkite vilnos kryptį.

Tokie kompleksiniai užsiėmimai vyksta su vaikais individualiai, pamokose piešimo būreliuose.

Piešimas „Grybai“ vyresniųjų grupėje

Vaikai grybus dažnai vaizduoja vertikaliu ir horizontaliu ovalu. Jie ypač mėgsta puošti musmirę. Jį galima pavaizduoti su išgaubta ovalia arba trikampe kepure. Norint nupiešti musmirę su ovalia skrybėle, reikia nustatyti jos vietą lape, vertikalia lazdele pažymėti elipsoidinį ovalą. Toliau nupieškite musmirės koją.

Elipsę padalinkite įstrižai: skrybėlės viršuje nubrėžkite apskritimus, o apačioje, ant kojos, baltą apykaklę. Tokiu būdu proskynoje galite piešti didelius ir mažus grybus. Norėdami gauti trikampę kepurę, musmirės viršuje padarykite kauburėlį. Po kepure nubrėžkite ovalų vidinių sluoksnių kontūrą. Tokiam „figūruotam“ grybui žemiau nupieškite koją su sustorėjimu. Tai paprastas piešinys.

Vyresnės grupės grybus galima pavaizduoti natūraliau. Norėdami tai padaryti, atlikite šiuos veiksmus:

Dauguma grybų auga lietuje. Kaip realiai nupiešti, be „lazdelių“, svarstysime toliau.

Piešinys "Lyja"

Vyresnioji grupė jau lemia lietaus ypatybes (grybinis, aklas, liūtinis, ruduo, vasara). Mokytojui tereikia sutelkti dėmesį į tai, kad lašai vaizduojami viena kryptimi. Iš pradžių vaikai lietaus lašais piešia debesis, paskui vaizduoja žmones su skėčiu, paskutiniame etape ikimokyklinukai lietų vaizduoja „kita lango pusė“.

Į ką atkreipti dėmesį vaizduojant lietaus debesis.

  • Jei debesys yra arti, lietų vaizduojate kaip pailgus įvairaus dydžio lašus, bet ta pačia kryptimi. Lašai prasideda nuo debesies vidurio, o ne nuo krašto. Debesų apačioje ir viršuje yra tamsesnės spalvos nei priekiniame plane.
  • Jei debesys yra toli, sumaišykite foną po jais pieštuku, sudarydami nuolatinį liūtį. Tada potėpiais apibrėžkite ant jo atskirus lietaus lašus.

Tai paprastas piešinys („Lyja“). Vyresnė grupė gali puikiai pavaizduoti „natūralius“ oro reiškinius. Toliau pateiktos taisyklės jums padės.

  1. Jūs visada vaizduojate lietų tamsiame fone, nepaisant to, ar piešiate dažais, pieštukais, pastelėmis, aliejumi.
  2. Nubrėžkite lietaus linijas lygiagrečiai viena kitai.
  3. Ryškūs lašai perduodami spaudžiant trintuką, žvakę, skirtingas spalvas ar specialų šerelių vėduoklinį šepetėlį.

Jei reikia pavaizduoti lietų kaip natūralų reiškinį, nupieškite peizažą ir po kurio laiko užtepkite šviesių dažų lašelius su vientisais nuožulniais potėpiais. Jei lašinate trintuku, pirmiausia nubrėžkite kryptis plačia puse, o tada aštriu kampu, stipriai spaudžiant, paryškinkite lašus.

Lygiai taip pat vaizduojate žmones pliaupiant lietui. Bet kreipiamas dėmesys ne tik į lietaus kryptį, lašų formą, bet ir į balas, purškimo jėgą. To ikimokyklinukai mokomi individualiuose piešimo užsiėmimuose.

Pieškite rudenį

Spalis – rudens varžybų mėnuo. Mokytojas, piešdamas („Ruduo“), su vaikais turi įtvirtinti oro savybes. Vyresnioji grupė lygina visus rudens mėnesius, randa panašumų ir skirtumų, įsimena spalvų perėjimus. Lengviausia užduotis, kai vaikai vaizduoja vienišą medį. Norėdami tai padaryti, pirmiausia nustatoma jo vieta, kamienas ir šakos pažymimos "timpa".

Tada ant šakų taip pat schematiškai uždedamos mažos varnelės. Dažų pagalba „padidinamas“ kamieno ir šakų storis. Įvairių spalvų (raudonos, oranžinės, geltonos) šakų viršuje pavaizduota lapija. Dabar belieka nupiešti pievelę, dangų, debesis, saulę ir medžio šešėlį.

Rudenį galima pavaizduoti piešiant lapų kritimą. Čia vaikai įtvirtina žinias apie medžius. Lengviausias variantas – rudenį pavaizduoti spaudiniais (šis būdas labiausiai patinka vyresnio amžiaus grupei).

Piešinys: Tema "Ruduo"

  • Surinkite skirtingus lapus nuo medžių.
  • Paskleiskite juos ant popieriaus lapo.
  • Toliau paimkite lakštą, iš blogosios pusės gausiai ištepkite raudonais, geltonais, oranžiniais dažais (ypač atsargiai sutepkite gyslas).
  • Ant kraštovaizdžio lapo padėkite lapą dažytu iš vidaus ir paspauskite jį delnu.
  • Atlikite šį darbą su kitais lapais, pasirinkdami kitą spalvą.
  • Dabar lapai nebereikalingi. Piešiate spaudinius teptuku, dažais. Atkreipkite dėmesį, kad lapo gyslos veikia kaip medžio kamienas ir šakos.

Galite piešti medžių kamienus šakomis, o pirštais dėti taškelius-lapus. Tai taip pat puikiai tinka bet kokio amžiaus ikimokyklinukams. Konkursui daugelis vaikų, demonstruodami savo fantaziją, piešia rudens įvaizdį su moters veidu ir lapais, o ne plaukais. Taip įtvirtinamos žinios apie žmogaus veido, lapų, medžių proporcijas, rudens spalvas.

Pieškite paukščius

Vyresnėje grupėje paukštis piešiamas pagal tą patį planą, kaip ir pamoka apie gyvūnų įvaizdį. Pirmiausia visos detalės lyginamos su geometrinėmis formomis, dėmesys sutelkiamas į judesį, galvos pakreipimą, vietą kraštovaizdžio lape. Štai pavyzdys (povo piešimas):

  • nupiešti ovalų liemenį;
  • viršutinė apvali galva;
  • kaklas eina nuo galvos išilgai ovalo;
  • ant kūno nupieškite trikampius sparnus;
  • pridėkite letenas trimis pirštais prie ovalo;
  • ant galvos nupieškite apvalias akis, trikampį snapą;
  • nuo vieno sparno iki kito nubrėžiate tekančią uodegą, panašią į ramunėlių žiedlapius;
  • nuspalvinti

Piešimas vyresniųjų grupėje leidžia vaizduoti paukščius iš skirtingų kampų, veikiant. Taip atrodo gaidžio profilis. Jūs pradedate nuo galvos. Nubrėžkite apskritimą, pažymėkite akį, trikampį snapelį su skersine linija, ovalią barzdą ir trijų žiedlapių šukes.

Nuo galvos nubrėžkite kaklą su apykakle, panašia į platėjančio sijono formą. Nuo jo tęsiate įgaubtą liemenį, primenantį pusmėnulį kartu su kaklu. Toliau nupieškite aštuonių plunksnų uodegą: pirmosios yra ilgos, pakeltos į viršų, keturios plunksnos prasideda nuo kūno galo, paskutinės yra trumpos, eina į trečdalį kūno ir pakabinamos.

Ant kūno linija nupieštas sparnas, kojos su keturiais pirštais ir atšakos. Ant sparno plunksnos žymimos stačiais horizontaliais lankais, o ilgas – vertikaliomis linijomis. Ant pirštų mažais lankais piešiami nagai.

Kaip parašyti vaizduojamojo meno santrauką

Piešimo metmenys vyresniųjų grupėje rašomi pagal tokį planą.

  • Pamokos tema. Paprastai paimta iš programos.
  • Tikslas. Numatytos nuo trijų iki penkių šios pamokos užduočių, kurios reiškia naujų žinių įgijimą ir turimų įgūdžių įtvirtinimą.
  • Medžiaga. Nurodytas įrankių rinkinys iki paskutinio teptuko. Kokia technika bus naudojama, kokios įrangos reikės.
  • Kurso eiga. Teorinė dalis prasideda parengiamuoju darbu šia tema. Taigi, į svečius gali ateiti pasakos personažas, kurį reikia nupiešti arba kuriam reikia padėti ką nors pavaizduoti. Eilėraščių, pasakojimų, peržiūros paveikslėlių, vaizdinės medžiagos pagalba atskleidžiamos būtinos piešiamo objekto savybės. Tada praktiškai vaikai atlieka užduotį, o pamokos pabaigoje daromos išvados apie įgytas žinias.

Šiais laikais darželiuose užsiėmimai vadinami „tiesioginės ugdomosios veiklos“ (GCD) terminu. Piešimas vyresniųjų grupėje nuo to savo esmės nepakeitė. Taip pat naudojami didaktiniai žaidimai, žaidimų technika, įvairios technikos, kurios sužadina vaikų norą nupiešti norimą daiktą ar reiškinį.