Piešimas vyresniųjų grupėje rudens medžio lykov. Piešimo pamokos vyresniųjų grupėje santrauka: „Rudens lapų kritimas

Piešimo pamokos vyresniojoje grupėje ta tema santrauka

"Rudens medis"

Tikslas: Sužadinkite vaikų emocinį atsaką ir susidomėjimą rudens gamtos grožiu ir įvairove, norą vaizduoti medžius. Formuoti gebėjimą „Žingsnis po žingsnio“ metodu sukurti medžio vaizdą, dirbti su algoritminėmis schemomis; įžvelgti ir brėžinyje perteikti būdingus medžio bruožus, teisingai nupiešti jo dalis; sekite įvaizdžio kūrimo seką. Ugdyti meninę viziją apie medžių sandaros ir formos ypatumus, jų spalvines ypatybes, individualias savybes. Įtvirtinti gebėjimą vaizduoti medį grafine medžiaga. Ugdykite akį. Ugdykite atkaklumą.

Įranga: švelniai tamsinti popieriaus lapai, medžio piešimo sekos schema, spalvoti pieštukai, paveikslėliai, kuriuose vaizduojami įvairių rūšių rudeniniai medžiai.

Metodai: praktiniai, žodiniai, probleminiai klausimai.

Būdai: meno žodis, diskusija, egzaminas, demonstravimas, individualus darbas, padrąsinimas, refleksija.

Regiono integracija:„Socialinis ir komunikacinis vystymasis“, „Kognityvinis vystymasis“, „Kalbos raida“.

Preliminarus darbas:ekskursija į parką, aikštę; nagrinėjant įvairius medžius, krūmus, jų struktūrą, formą, spalvą; vykdant d/i.

Motyvacija: rudens ženklai.

Refleksija: pamokos rezultatas.

Pamokos eiga:

Prieš vaikus yra keletas paveikslėlių, kuriuose vaizduojami skirtingi rudens medžiai. Mokytojas kviečia vaikus atidžiai juos apsvarstyti, skaito eilėraštįG. Sorenkova „Rudens grožis“:

Iš dangaus šviečia saulė.
Atsisveikinimas su vasara.
Vykstame į stebuklų šalį
Pagal rudens grožį.
Ruduo pasakiško grožio
Greitai susitiksime:
Geltona juostelė pynėje
Beržas švyti
Uogų sankaupos prie kalnų pelenų -
Ryškūs žibintai.
Rubinas kiekvienoje uogoje
Brangioji smulkmena.
Ir plonosios drebulės
Ruduo – dažų parduotuvė.
Stebuklų spalvos skiriasi.

Pedagogas:

Vaikinai, pasivaikščiodami po rudeninį parką, grožėjomės medžių grožiu ir įvairove. Kokius medžius prisimeni?(Ąžuolas, klevas, drebulė, beržas, pušis, eglė...)Kokie medžiai pavaizduoti nuotraukose priešais jus?(Vaikų atsakymai.) Kuo šie medžiai skiriasi vienas nuo kito?(Laiko forma, kamieno storis, šakų vieta, lapų forma ir dydis, aukštis.)

Pasakyk man, kaip vienu žodžiu vadinasi medžiai, padengti lapija?(lapuočių.)

Kokius lapuočių medžius žinote?(Puola, beržas, klevas, drebulė, ąžuolas, liepa...)

Kaip vienu žodžiu galima apibūdinti visus spygliais apaugusius medžius?(Spygliuočių.)

Pavadinkite spygliuočių medžius.(Eglė, pušis, eglė... Mokytoja palydi vaikų atsakymus rodydama visų medžių, vadinamų vaikais, atvaizdus.)

Dabar pasakykite man, ką bendro turi visi medžiai? Ką jie turi?(Kamienas, šakos, mažos šakelės, vainikas – lapai ar spygliai.)

Iš esmės kokios spalvos yra medžių kamienas?(Ruda.)

O dabar siūlau kuriam laikui pamiršti, kad esate vaikai, ir pavirsti rudens lapais.

Fizkultminutka: „Lapai“.

Mes esame rudens lapai

Mes sėdime ant šakų.(Atsisėskite)

Vėjas pūtė – skrido

Mes skridome, skridome(lengva bėgioti)

Ir jie ramiai sėdėjo ant žemės.(Atsisėskite)

Vėl pakilo vėjas

Ir pakėlė visus lapus.(lengva bėgioti)

Sukiojosi, skrido

Ir jie ramiai sėdėjo ant žemės.(Atsisėskite)

Vaikai grįžta į darbą.

Pedagogas:

Taigi šiandien, vaikinai, siūlau nupiešti tuos medžius, kurie jums labiausiai patiko mūsų pasivaikščiojimo po rudens parką metu. Braižysite pagal technologinį žemėlapį, kuris guli ant kiekvienos lentelės. Atkreipkite dėmesį į bet kurio medžio įvaizdžio seką, nesvarbu, ar tai būtų beržas ar eglė, ąžuolas ar pušis.

Ką pirmiausia reikia parodyti?(Bagažinė.)

Ką nupiešime antrame žingsnyje?(filialai.)

Kur auga lapuočių medžių šakos?(Aukštyn.) O spygliuočiai? (Į šonus.)

Nupiešę šakas, ką turėtumėte nupiešti?(Smulkios šakos.)

Kaip jiems sekasi medžiuose?(Skirtingomis kryptimis ant didelių šakų.)

Atidžiai pažvelkite į diagramą, ką ji nurodo toliau?(Nupieškite lapus.)

Koks paskutinis etapas, ką darome pabaigoje?(Mes piešiame ant medžio spalvotais pieštukais, kuriame kompoziciją.)

Vaikai kimba į darbą. Mokytojas darbo eigoje individualiai primena vaikams apie medžio sandarą, prireikus pasiūlo pagalbą.

Pabaigti darbai eksponuojami stende, analizuojami.

Pedagogas:

Na, vaikinai, jūs padarėte puikų darbą. Pažiūrėkite, koks gražus parkas dabar susiformavo mūsų grupėje. Kokie skirtingi medžiai joje. Žiemą, kai visi medžiai bus be lapijos, jei mums bus liūdna, galime dar kartą pasinerti į gražią rudens miško pasaką, žiūrėdami į jūsų darbus.


GCD, skirto piešti „Rudens spalvos“, santrauka

Tikslas: Įtvirtinti netradicines piešimo technikas: akvarelės dėmės suliejimą; lapijos marginimas putų guma; Ugdykite kūrybinę vaizduotę, vizualinį dėmesį; Žodyno turtinimas tema: „Ruduo“, temos būdvardžių formavimas; Lavinti smulkiąją rankų motoriką; Ugdyti emocinį reagavimą, gebėjimą matyti ir suprasti gamtos grožį, formuoti estetinius jausmus.

Medžiagos: G. Sviridovo muzika „Metų laikai“, akvareliniai dažai, akvarelinis popierius A4 formatas, lapų trafaretai, putplasčio gumos gabaliukai, šepečiai Nr.9, Nr.4, stovai teptukais, servetėlės ​​dideliais kiekiais, indeliai vandens.

1. Organizacinis momentas. Skamba G. Sviridovo muzika „Metų laikai“, vaikai būriuojasi aplink mokytoją. „Auksiniame vežime su žaismingu žirgu,

Ruduo šuoliavo per miškus ir laukus,

Geroji burtininkė viską pakeitė,

Papuošė žemę ryškiai geltona spalva,

Saulė šviečia danguje, stebisi stebuklu,

Viskas aplink spindi, viskas mirga"

Mokytoja išima geltonai raudoną klevo lapą ir klausia vaikų: „Kodėl manote, kad aš turėjau šį lapą rankose“?

Vaikai: atėjo ruduo, ji pradėjo dažyti medžius ryškiai raudona, geltona spalvomis.

Pedagogas: Ar žinote, kaip vadinamas rudens reiškinys, kai krenta lapai?

Vaikai: Tai lapų kritimas!

Pedagogas: O kokie lapai krenta?

Vaikai: krenta geltoni, raudoni, žali, auksiniai lapai.

Pedagogas: Kodėl medis rudenį meta lapus?

Vaikai: Atšalo, žiemą šakoms bus sunku išlaikyti lapus ir sniegą; medis žiemą ilsisi.

Pedagogas: Rudenį ant medžių lapai tampa ne tik geltoni, bet ir raudoni, oranžiniai, rudi. Lapų spalva priklauso nuo to, koks oras: kuo saulėtesnės rudens dienos, tuo ryškesnė spalva. Daugelis menininkų dėl šios spalvų įvairovės labai mėgsta piešti rudens gamtą. Dangus mėlynas, skaidrus, per jį sklando balti debesys, tarsi atsisveikindami su vasara. Rudenį dangus bus niūrus, tamsus, lietingas.

2. Pagrindinė dalis \: Šiandien taip pat tapsime menininkais ir piešiame savo rudenį neįprastomis technikomis.

Dažysime dangų, neryškindami akvarelinius dažus, o lapus marginsime putų guma.

Auklėtojos paaiškinimas demonstravimu.

Vykdymo algoritmas.

    Sumaišykite pakankamą kiekį mėlynų akvarelinių dažų ir viršutiniame popieriaus lapo krašte užtepkite spalvingą juostą;

    Prieš išdžiūvus, nupieškite kitą mėlyną juostelę tiesiai po juo. Dažus tepkite greitai, kad linijos persidengtų viena kitą;

    Tęskite dažymą link lapo apačios.

    Dabar pašalinkite dažus iš dangaus, kad gautumėte debesies vaizdą. Leiskite popieriui išdžiūti. Kiekvieną kartą nuvalykite šepetį. popierinė servietėlė.

    Akvarelei išdžiūvus, sumaišykite dar šiek tiek tamsiai mėlynų dažų ir užtepkite juos palei – apatinį debesų kraštą – gausite šešėlius.

    Nubrėžkite medžių kamienus. Kai išdžius, panardinkite putas į dažus ir įspauskite ant popieriaus. Norėdami pakeisti spalvą, imami kiti dažai ir putplastis.

3. Rezultatas: Pabaigoje piešiniai analizuojami, vaikai bando charakterizuoti ir įvertinti savo bei kitų vaikų piešinius.

GCD piešimui vyresniojoje grupėje

"Rudens medis"

Programos turinys:

Sukelti susidomėjimą kurti kolektyvinę kompoziciją „Rudens medis“ Supažindinti vaikus su naujo tipo netradicine piešimo technika „spauda, ​​įspaudas su lapais“ Sudaryti sąlygas meniniam eksperimentavimui: parodyti galimybę gauti oranžinę spalvą maišant geltoną su raudona Lavinti spalvų suvokimą. , kompozicijos pojūtis, estetinis skonis Ugdyti estetinį požiūrį į gamtą pasaulyje ir mene Įranga: Skydas su rudeniniu medžiu be lapų komandiniam darbui Guašas, servetėlės, vanduo, šepečiai Krepšelis su natūraliais lapais (beržas, liepa, ąžuolas, klevas ) Didaktinis žaidimas „Menininkas vardu Ruduo“ Eilėraščiai, muzika PI Čaikovskis „Metų laikai“ Parengiamasis darbas: Ekskursijos po darželio aikštelę ir rudens parką Atsižvelgiant į rudens iliustracijas Eilėraščių apie rudenį skaitymas Pokalbiai su vaikais apie rudens ir rudens reiškinius Pamokos eiga:

1. Organizacinis momentas

Mokytoja rodo vaikams rudens gamtos fotografijas su rudeniui būdingomis spalvomis.

Miškas nusirengė

mėlynas dangus

Šiuo metų laiku... ruduo

Ruduo kitoks: niūrus su lietumi; meilūs, šviesūs, elegantiški, malonūs – kaip nuotaika... Perteikime gerą nuotaiką vieni kitiems ir nusiteikime bendram kūrybiniam darbui! Perleiskime šypseną aplinkui... (perleisdami grybą, obuolį ir t.t. vienas kitam perduodame šypseną)

2. Didaktinis žaidimas „Menininkas vardu Ruduo“ (pagal Lykovą)

Pažiūrėkite į šiuos lapus – jie yra įvairiaspalviai. Kokias spalvas ruduo mėgsta labiausiai? Iš dailininko dažų pasirinkite panašią spalvų schemą.

3. Dinaminė pauzė "Mes ėjome per mišką ..."

Atsinešame krepšelį su natūraliais lapeliais. Tai rudens dovana. Mokytojas skaito eilėraštį ir dėlioja popierius ant grindų.

Pas mus atėjo ruduo

Atnešė lietus ir vėjas

Vėjas pučia, pučia

Jis skina lapus nuo šakų.

Lapai sukasi vėjyje

Ir guli po mūsų kojomis

Na, mes eisime pasivaikščioti

Ir nuskinkime lapus...

ŽAIDIMAS "Mes ėjome per mišką, radome lapą ..."

Vaikai stovi ratu, juda ratu, taria žodžius, susiranda lapą, kuris paminėtas tekste.

Ėjome per mišką, radome lapą,

Ėjome per mišką, radome ąžuolo lapą...

... rastas liepų lapas ...

... jie rado lapą nuo beržo ...

... radome klevo lapą!

Vaikai laiko klevo lapus rankose ir prieina prie skydelio „Rudens medis“.

4. Skydo tyrimas

Pedagogas: kokie medžiai elegantiški, gražūs rudenį, pažiūrėk, kaip gausiai papuošta mūsų eglutė.... oi, kas tai, kas atsitiko, kodėl mūsų eglutė liūdna, nusiminusi, kaip jai padėti? Priverskite vaikus susidaryti nuomonę, kad reikia piešti lapus ir papuošti eglutę kartu ...

Pedagogas: Teisingas sprendimas, vaikinai! Bet šiandien piešime su lapeliais, kuriuos turime rankose, darysime atspaudus, lapelių atspaudus. Tačiau ant stalo nėra oranžinių dažų, tik raudona ir geltona... kaip išgauti oranžinę spalvą?

5. Įspūdžio (įspaudo) darymo tvarkos parodymas.

Kaip teisingai atlikti užduotį: nudažykite lapą guašiniais dažais nuo gyslų pusės, atsargiai apverskite lapą, laikydami už rankenos ir prispauskite prie skydelio, darydami įspaudą.

6. Praktinė dalis.

Vaikai daro spaudinius iš rudens lapų ant skydelio, vaizduojančio rudens peizažą, kolektyvinę kūrybą.

Tyliai skamba P.I.Čaikovskio muzika „Metų laikai“ – „Ruduo“.

7. Pamokos rezultatas:

Ar manote, kad mūsų medis dabar gražus? Kodėl? Ar tu patenkintas?

Vaikinai padarė gerą darbą, bet ar žinote eilėraščius apie rudenį? (vaikų eilėraščių skaitymas pagal valią)

Net maži vaikai gali piešti medį naudodami „poke“ metodą. Meistriškumo pamoką veda Vera Parfentyeva, „Gimtojo kelio“ skaitytoja, technologijų mokytoja, ikimokyklinio amžiaus vaikų dailės būrelio vadovė, mūsų internetinio edukacinių žaidimų dirbtuvės „Per žaidimą – į sėkmę!“ dalyvė! .

Norėdami nupiešti medį poke metodu, jums reikia:

- guašo dažai,

- šepečiai Nr. 2, Nr. 4,

- baltas popierius akvarelei A 4.

Šį medį iš karto nupiešime dažais, prieš tai nenubrėžę kontūro. Medžio vainikas susideda iš 3 skirtingų dydžių pakopų. Nupiešime taip.

Žingsnis po žingsnio medžio piešimo aprašymas

1 žingsnis:

Viršutinės popieriaus lapo dalies centre teptuku Nr. 4 geltonais dažais punktyriškai nubrėžiame viršutinę medžio vainiko pakopą debesies pavidalu. Šepetys turi būti laikomas vertikaliai. Būtina piešti teptuko galiuku, darant "pokes". Tada kontūro viduje naudokite „poke“ metodą, kad dažytumėte šią pakopą.

2 veiksmas. Nukrypdami nuo pirmosios pakopos maždaug 1–1,5 centimetro žemyn, kaip ir pirmoje pastraipoje, nurodome antrąją karūnos pakopą, šiek tiek didesnę nei pirmoji. Kalbu apytiksliai, nes kiekvienos pakopos dydis kiekvienam bus visiškai skirtingas. Todėl kiekvienas mažas menininkas orientuosis pagal dydį lapo atžvilgiu. Kontūras neturi būti visiškai lygus ir simetriškas kraštuose centro atžvilgiu.

3 veiksmas: Panašiai kaip ir ankstesniuose kontūro taškuose, naudodami „poke“ metodą, dažykite antrąją pakopą ir nubrėžkite trečią. Užpildykime jį kontūro viduje. Įsitikinkite, kad šepetys visada nukreiptas vertikaliai.

4 veiksmas: užtepkite punktyrinius oranžinius dažus ant visų trijų rudens medžio pakopų. Oranžinius dažus tepame daugiausia kairėje pusėje vainiko apačioje, kurdami tamsesnes dėmes, nes. sąlygiškai pasirinkite apšvietimą dešinėje. Todėl dešinė pusė turėtų būti šviesesnė nei kairė.

5 veiksmas: naudodamiesi „poke“ metodu, nupieškite žolę po medžiu, pirmiausia geltonais, tada oranžiniais dažais.

6 veiksmas: prie šaltinio numerio 2 rudais dažais nubrėžkite kamieną tarp pakopų. Be to, geriau jį piešti iš apačios į viršų, nes medis auga, palaipsniui susiaurindamas kamieną iki viršutinės mažos pakopos. Patartina rinktis dviejų atspalvių dažus: tamsius ir šviesesnius. Tada ant kamieno išsiskirs žievės tekstūra. Nupieškime šakas.

7 veiksmas: Kadangi sąlyginai manėme, kad šviesa krinta į medį iš dešinės, tada geltonais dažais pridėsime plonas linijas išilgai kamieno dešinėje pusėje.

Noriu pridurti, kad su užduotimi susidorojo įvairaus amžiaus vaikai. Kai kurie rudens medžio piešinį baigė visiškai savarankiškai. Kitiems pirmiausia padėjau pieštuku nupiešti kontūrą ir kamieną.

Vaikų rudens medžio piešinių pavyzdžiai

Kaip nupiešti medį: kūrybinės užduotys vaikams

Į kokias dvi grupes skirstomos medžių rūšys? (lapuočiai ir spygliuočiai)

- Įvardykite lapuočių medžių rūšis (sorbus, drebulė, tuopa, liepa, guobos, rudeninis, klevas, beržas ir kt.).

Kokį medį nupiešėte? Pagalvokite, ar šia technika galima pavaizduoti spygliuočius?

– Pabandyk šia technika nupiešti pušį? Kaip aš tai galėčiau padaryti? ().

- Atsižvelkite į medžio formą. Ar vainikas ir kamienas yra vienodo dydžio viršuje ir apačioje? Koks skirtumas? Kaip galima gauti tokį rezultatą piešiant medį?

Kodėl ruduo vadinamas auksiniu?

- Skaitykite vaikams arba mokykitės eilėraščių apie rudenį:

Jei medžiuose
lapai pagelsta
Jei tolimoje žemėje
paukščiai išskrido
Jei dangus niūrus
jei lyja,
Tai metų laikas
vadinamas ruduo. (M. Chodiakova „Ruduo“)

Po vasaros
Artėja ruduo.
geltonos dainos
Vėjas jai dainuoja
Raudona po kojomis
plinta lapai,
balta snaigė
Skrenda į mėlynę. (V. Stepanovas „Ateina ruduo“)

Rudeninį medį galima nupiešti ne tik poke metodu, bet ir kitais būdais.Kaip tai padaryti, rasite toliau pateiktose žingsnis po žingsnio meistriškumo pamokose.

Meistriškumo klasė 2. Kaip nupiešti rudeninį medį akvarelėmis naudojant šiaudelį

Šiame meno mokyklos kanalo vaizdo įraše žingsnis po žingsnio išmoksite labai greitai ir lengvai nupiešti medį šiaudeliu, teptuku ir akvarelėmis.

Meistriškumo klasė 3. Kaip piešti rudeninį medį akvarelėmis naudojant „monotipijos“ techniką

Meistriškumo klasė 4. Kaip nupiešti rudens medį guašo dažais

Jei norite nupiešti tikroviškesnį medį, tuomet jums tinka labai labai išsami meistriškumo klasė - medžio piešimo pamoka.

Spustelėkite arba ant kurso viršelio žemiau nemokama prenumerata

GCD piešimui vyresniojoje grupėje

"Rudens medis"

Programos turinys:

  • Sukelkite susidomėjimą kurti kolektyvinę kompoziciją „Rudens medis“
  • Supažindinti vaikus su naujo tipo netradicine piešimo technika „spauda, ​​įspaudas lapeliais“
  • Sukurkite sąlygas meniniams eksperimentams: parodykite galimybę gauti oranžinę spalvą maišant geltoną su raudona
  • Ugdykite spalvų suvokimą, kompozicijos jausmą, estetinį skonį
  • Ugdyti estetinį požiūrį į gamtą mus supančiame pasaulyje ir mene

Įranga:

  • Skydas su rudeniniu medžiu be lapų komandiniam darbui
  • Guašas, servetėlės, vanduo, šepečiai
  • Krepšelis su natūraliais lapais (beržas, liepa, ąžuolas, klevas)
  • Didaktinis žaidimas „Menininkas vardu Ruduo“
  • Eilėraščiai, muzika P.I. Čaikovskis „Metų laikai“

Preliminarus darbas:

  • Ekskursijos po darželio aikštelę ir rudeninį parką
  • Rudens iliustracijų peržiūra
  • Skaityti eilėraščius apie rudenį
  • Pokalbiai su vaikais apie rudens ir rudens reiškinius

Pamokos eiga:

1. Organizacinis momentas

Mokytoja rodo vaikams rudens gamtos fotografijas su rudeniui būdingomis spalvomis.

Miškas nusirengė

mėlynas dangus

Šiuo metų laiku... ruduo

Ruduo kitoks: niūrus su lietumi; meilūs, šviesūs, elegantiški, malonūs – kaip nuotaika... Perteikime gerą nuotaiką vieni kitiems ir nusiteikime bendram kūrybiniam darbui! Perleiskime šypseną aplinkui... (perleisdami grybą, obuolį ir t.t. vienas kitam perduodame šypseną)

2. Didaktinis žaidimas „Menininkas vardu Ruduo“(pagal Lykovą)

Pažiūrėkite į šiuos lapus – jie yra įvairiaspalviai. Kokias spalvas ruduo mėgsta labiausiai? Iš dailininko dažų pasirinkite panašią spalvų schemą.

3. Dinaminė pauzė "Mes ėjome per mišką ..."

Atsinešame krepšelį su natūraliais lapeliais. Tai rudens dovana. Mokytojas skaito eilėraštį ir dėlioja popierius ant grindų.

Pas mus atėjo ruduo

Atnešė lietus ir vėjas

Vėjas pučia, pučia

Jis skina lapus nuo šakų.

Lapai sukasi vėjyje

Ir guli po mūsų kojomis

Na, mes eisime pasivaikščioti

Ir nuskinkime lapus...

ŽAIDIMAS "Mes ėjome per mišką, radome lapą ..."

Vaikai stovi ratu, juda ratu, taria žodžius, susiranda lapą, kuris paminėtas tekste.

Ėjome per mišką, radome lapą,

Ėjome per mišką, radome ąžuolo lapą...

... rastas liepų lapas ...

... jie rado lapą nuo beržo ...

... radome klevo lapą!

Vaikai laiko klevo lapus rankose ir prieina prie skydelio „Rudens medis“.

4. Skydo tyrimas

Pedagogas: kokie medžiai elegantiški, gražūs rudenį, pažiūrėk, kaip gausiai papuošta mūsų eglutė.... oi, kas tai, kas atsitiko, kodėl mūsų eglutė liūdna, nusiminusi, kaip jai padėti? Priverskite vaikus susidaryti nuomonę, kad reikia piešti lapus ir papuošti eglutę kartu ...

Pedagogas: Teisingas sprendimas, vaikinai! Bet šiandien piešime su lapeliais, kuriuos turime rankose, darysime atspaudus, lapelių atspaudus. Tačiau ant stalo nėra oranžinių dažų, tik raudona ir geltona... kaip išgauti oranžinę spalvą?

5. Įspūdžio (įspaudo) darymo tvarkos parodymas.

Kaip teisingai atlikti užduotį: nudažykite lapą guašiniais dažais nuo gyslų pusės, atsargiai apverskite lapą, laikydami už rankenos ir prispauskite prie skydelio, darydami įspaudą.

6. Praktinė dalis.

Vaikai daro spaudinius iš rudens lapų ant skydelio, vaizduojančio rudens peizažą, kolektyvinę kūrybą.

Tyliai skamba P.I.Čaikovskio muzika „Metų laikai“ – „Ruduo“.

7. Pamokos rezultatas:

Ar manote, kad mūsų medis dabar gražus? Kodėl? Ar tu patenkintas?

Vaikinai padarė gerą darbą, bet ar žinote eilėraščius apie rudenį? (vaikų eilėraščių skaitymas pagal valią)