Rudens piešimas vyresniojoje grupėje įvairiais būdais. Piešimo pamoka „Rudens miškas“ vyresnioji grupė

SAVIVALDYBĖS BIUDŽETO IKIMOKYKLINĖ UGDYMO ĮSTAIGA

LOŠELĖLIS №15 „DRAUGINGA ŠEIMA“

„Vienmatės erdvės piešimas rudens peizaže »

SANTRAUKA GCD

(vyresnioji grupė)

Švietimo sričių integravimas

"Meninis ir estetinis vystymasis", „Kognityvinis vystymasis“, „Socialinis ir komunikacinis vystymasis“

Jakovleva N.V .

mokytojas MBDOU d/s Nr.15

Belgorodas

Tikslas:

Sąlygų kūrybinei vaikų saviraiškai sukūrimas, įsisavinant pagrindines kompozicijos priemones.

Užduotys:

Švietimas:

Išplėskite savo supratimą apie vaizduojamąjį meną, kraštovaizdį ir kraštovaizdžio tapytojus; apie pagrindines kompozicijos priemones;

Tęsti pažintį su sezoniniais gamtos pokyčiais; su rusų dailininkų paveikslais;

Įtvirtinti diagramų skaitymo su logaritminiais elementais įgūdžius;

Formuoti grafinio piešimo įgūdžius, loginio grupavimo įgūdžius;

Išmokite piešti pirštais naudodami „įspaudų“ techniką.

Švietimo :

Lavinti klausos dėmesį, motorinę atmintį ir foneminę klausą, regėjimo suvokimo tikslumą, gebėjimą derinti ir transformuoti;

Tobulinti vizualinį-erdvinį vaizdavimą (pateikimai apie koordinačių sistemą: "viršus - apačia", "priekis - galas", "kairėje - dešinėje");

Užmegzti ryšius tarp realių objektų, jų simbolių ir imituojančių judesių;

Lavinti kinestetinius pojūčius, veido mimiką, pantomimą, erdvinių judesių organizavimą; melodinės-intonacinės ir prozodinės (gr. prosodia – kirtis, melodija) komponentai, kūrybinė vaizduotė ir vaizduotė.

Švietimo :

Ugdykite pagarbą gamtai;

Ugdyti gebėjimą transformuotis, reikšti emocijas ir judesių grakštumą;

Prisidėkite prie emocinės reakcijos sukūrimo iš atlikto darbo ir jo rezultatų.

Korekcinės užduotys:

Atnaujinti žodyną;

Suformuoti apibendrinančią kalbos funkciją;

Pagerinti aiškių, koordinuotų judesių vystymąsi kartu su kalba.

Vaizdinės veiklos ir kūrybinių apraiškų ugdymas : atskirti daugiamačius ir vienmačiuserdvė tapant peizažą.

Vizualiniai ir išraiškingi įgūdžiai : tęsti pažintį su „kompozicijos“ sąvoka, formuoti orientaciją erdvėje.

Techniniai įgūdžiai: išmokti piešti pirštais „įspaudų“ technika, toliau įsisavinti grafinį tiesių ir lenktų linijų piešimą.

Įranga : Rusijos menininkų rudens peizažų rinkinys; gatavo piešinio pavyzdys; žaidimo „Kosmosas“ dalomoji medžiaga; demonstracinės nuotraukos su įvairiu kraštovaizdžiu; technologijų lentelės „Perkodavimas“; paletė su guašu; vandens indas; sausos ir drėgnos servetėlės; piešimo popierius; juodas žymeklis.

parengiamieji darbai : išmokti technologijų lentelę „Perkodavimas“ „Klevo lapas“; rudens ženklų, rudens spalvų kartojimas; reprodukcijų su rudens peizažu peržiūra.

Muzikinis akompanimentas: kompozicija« Klevo lapas“ muzika. O. Pavlova, sl. N. Jakovleva

Žodyno darbas: liūtis, spalvų paletė, erdvė, kompozicija.

Organizuojamos vaikų veiklos turinys

Etapai

gudrybės

Laikas

Subjektyvios patirties aktualizavimo stadija

1. Žaidimas su varikliu:

Mokytoja pasakoja vaikams, kad į mūsų darželį atvyko svečių. Jie ėjo tiesiai per lapiją (vaikai kartu su mokytoja trindami delnus parodo, kaip ošia lapai), atskubėję pas mus, peršoko per sušalusias balas (vaikai kartu su mokytoja tranko kojomis į grindis) ... Jie taip norėjo patekti į mūsų darželį, kad puikus lapkričio lietus jų nė kiek neišgąsdino (vaikai kartu su mokytoja baksnoja pirštais į stalą). Ir dabar ... svečiai yra tarp mūsų, sveiki (vaikai ploja rankomis)! Pabandykime juos nustebinti!

2. Įvadinis pokalbis:

Vaikinai, ką tik parodėme ir išreiškėme daug rudens ženklų. Patikrinkime? Mes čežėjome lapus, tai kas atsitiko gamtai? (Teisingai, nukritę lapai). Ką mums sako sušalusios balos? (Apie tai, kaip šalta lauke). O būgnų lietus? (Primena stiprų lietų).

O kokius rudens ženklus galite pridėti? (Vaikai prideda)

2 minutės

2 minutės

Naujų žinių ir veiklos metodų studijų ir taikymo etapas

„Perkodavimo“ technologija:

Mokytojas siūlo rudens ženklams prisiminti naudoti simbolius, garsus ir judesius (pusiau statinis variantas).

"Rudens ženklai"

Paukščiai išskrendaMahi delnai)

Lapai krenta, (Rankų sukimas)

Gyvūnai užmiegaImitacija su galvos pakreipimu)

Lieta liūtis, (Pirštai būgštauja paviršiuje)

Skrybėlės dėvimos. (Imitacija pakeliant rankas)

4 . Pokalbis

Mokytoja sako, kad princesė ruduo vėl pakeitė rudens spalvas. Jis prašo surašyti rudens spalvų paletę.

„Šiandien būsime ir peizažistai. Ką jie piešia? (Peizažas). Kas yra kraštovaizdyje? (Gamta)

Pažvelkite į rudeninį mišką, pasakykite man, ar turite vienmatį kraštovaizdį, ar daugiamatį? Kaip nustatėte? (Medžiai piešiami ne tik priekyje, bet ir užpakalyje).

5. Didaktinis žaidimas „Kosmosas“:

Mokytojas parodo korteles su įvairiu kraštovaizdžiu ir prašo vaikų kiekvieną pavadinti.

Mokytojas prašo atplėšti vokus, paimti kraštovaizdžio elementus. „Kas prieš tave (Kalėdų eglutės, namai ir upė).

Pabandykite lape išdėstyti kraštovaizdį taip, kad dideli elementai, esantys #1, būtų priekyje, maži elementai #3 būtų fone, o vidurinis (#2) būtų per vidurį.

3 min

2 minutės

3 min

Fizinis apšilimas

Grafinis kodavimas muzikiniame dizaine:

"Klevo lapas"

Klevo lapas nukrito. (Imituoja pritūpimą)

Sukasi virš žemės. (Imitacija su liemens sukimu)

Nuo bagažinės iki bagažinės mėtosi, (Pakreipiama į abi kojas)

Ir sustingo, radęs ramybę. (Imitacija su grįžimu į vietas)

2 minutės

Naujų žinių ir veiklos būdų mokymasis ir pritaikymas

Praktinis darbas „Lapkričio peizažas“:

Mokytojas demonstruoja vaikams grafinio piešimo etapą:

Mes nurodome horizonto liniją;

Randame lapo vidurį, kur nubrėžiame banguotą liniją;

Dešinėje nubrėžkite kablio liniją;

Nubrėžkite tiesią liniją kairėje.

Vaikai atlieka nurodytus veiksmus.

Rodyklinį pirštą panardiname į geltonus dažus, paliekame atspaudus trijų eilučių šonuose;

Panardiname pirštą į raudonus dažus, ant trijų linijų nubrėžiame viršūnes;

Pamerkite pirštą rudai, papildykite linijas lapais;

Panardinkite pirštą į žalią spalvą, pirmame plane įspaudę lapiją.

* Jei pageidaujama, mokytojas siūlo sukurti daugialypį kraštovaizdį.

10 minučių

Atspindys

Mokytojas klausia, kiek planų turi tapytas peizažas (Vienas). „Tai reiškia, kad mūsų kraštovaizdžio erdvė turi vienmatę kompoziciją».

"Pantomima"

Vaikai teminėje pantomimoje (mūsų atveju rudeniniai augalai) turi parodyti savo darbo rezultatus. Pavyzdžiui:

sodinti šakas aukštyn - laimingas;

šakelės žemyn - nepatenkintas,

užsidenk veidą rankomis – nesvarbu.

1 minutė

Toliau mokykite vaikus piešinyje perteikti rudens gamtos pokyčius.

Pagerinti gebėjimą piešti akvarele, pritaikyti jas rudeninius lapus ir daryti atspaudus ant popieriaus.

Ugdyti gebėjimą skinti rudeninius lapus nuo įvairių medžių ir krūmų būsimam piešiniui užbaigti.

Ugdyti tikslumą, gebėjimą dirbti neskubant, mėgaujantis atliekamu darbu, lavinti vaikų vaizduotę ir fantaziją klasėje.

Medžiaga: lapai, teptukai, akvareliniai dažai, popierius, indai teptukų plovimui, servetėlės.

Pamokos eigapiešimas vyresniųjų grupėje

Vaikai, sustokime ratu ir susikibkime rankomis, purtykime juos. Ar jaučiate, kaip ratu perduodama rankų šiluma? Kiekvienas iš mūsų dovanojame dalelę šilumos, gerumo. O dabar pridėkite delnus prie širdies, pajuskite, kaip plaka jūsų širdis, kiek ji spinduliuoja šilumos, meilės, gerumo... Padovanok savo šilumą kiekvienam. Ir mūsų pamokos talismanas yra ši širdis, perduokite ją ratu kaip gerumo, šilumos, meilės simbolį.

(Vaikai perduoda širdį ratu, mokytojas ją paima paskutinis)

Pedagogas:

Vaikai, kokia šilta mūsų širdis. Kiekvienas iš jūsų atidavėte jam dalelę savo gerumo šilumos. Atiduokime savo širdį svečiams kartu su šiluma, gerumu ir svetingumu.

Dabar ateik pas mane ir klausyk, ką noriu tau pasakyti. Šįryt eidama į darželį pastebėjau du žvirblius, sėdinčius ant medžio ir liūdnai čirškančius. Kai klausiausi, supratau, kad jie tviteryje rašė, kad ruduo lekia į šiltus kraštus ir netrukus ateis balta šalta žiema. Ir man buvo liūdna, nes labai myliu rudenį, ir visai nenoriu su juo atsisveikinti. Ar jūs vaikai?

Žiūrėkite, vaikai, ant stalo visi turi daug lapų. Jau žinome, kad rudens lapais galima grožėtis, groti, klausytis jų kalbos. Ir taip pat piešti. Siūlau nupiešti „rudeninį kilimą“ gražaus rudens, jo grožio atminimui. Taigi, pradėkime piešti nuo rudens lapų. Paverskime juos šepečiais ir nupieškime rudeninį kilimą.

Pažiūrėkite į rudens kilimą, kurį nupiešiau. Leiskite man parodyti, kaip aš tai padariau. Išrenkame tris skirtingų formų lapelius, dabar padėkite juos ant stovo. Paimkite teptuką, pamerkite jį į geltonus dažus ir padenkite juo užpakalinį rudeninio lapo paviršių (nugaroje gyslos skaidrios ir ryškesnės). Dabar atsargiai paimkite tą popieriaus lapą su nudažyta puse ant popieriaus lapo. Iš viršaus uždengiame paklodę servetėle, šiek tiek paspaudžiame ir kelis kartus perbraukiame delnu. Pasiimkime servetėlę ir pažiūrėkime, ką ten gavome. Tikras stebuklas: lapelis tarsi prisiminimui paliko mums savo nuotrauką – geltoną įspaudą, tikslią savo kopiją.

Dabar imkime kitus lapus, nudažykime šiltomis rudens spalvomis – raudona, oranžine, ruda ir toliau spausdinkime ant savo popieriaus lapo kurdami gražią kompoziciją. Dirbsime kruopščiai, kad darbas teiktų malonumą jums ar kam norite jį padovanoti. O dabar visi atsisėda į savo vietas.

Pedagogas:

O prieš pradėdami dirbti, mes atlikti kojų pirštų treniruotę :

Padarykime tai kartu:

Pratimas „Drugeliai“.

Pedagogas:

Jūs ištiesėte pirštus, o dabar dirbkime.

(vaikų darbas)

Kokius nuostabius piešinius turime su jumis. O iš savo mažų kilimėlių ant kilimėlio išklokime didelį rudeninį kilimą.

Pedagogas:

Turite labai gražų kilimą, puiku! Dabar užmerkite akis ir įsivaizduokite, kad esate lapai. Jūs visi esate rudeniniai lapai, spalvingi ir labai gražūs. Tačiau lengvas vėsus vėjelis nuplėšė jus nuo medžių šakų ir suko rudens lapų kritimo šokį. Kyli vis aukščiau, tavo judesiai lengvi, tau labai gerai, ramu... O dabar krenti ant žemės, užklodama šilta antklode, kuri šildys visą žiemą...

Atmerk akis, gerai pailsėjai.

Tatjana Koryakova
Piešimo pamokos „Auksinis ruduo“ santrauka (vyresnė grupė)

Tapyba(Vyresnioji grupė)

Tema: « auksinis ruduo»

Tikslai: išmokyti vaikus atspindėti patirtus įspūdžius auksinis ruduo.

Smeigtuko įgūdis piešti lapuočių medžius, perteikiantis būdingus kamieno ir vainiko sandaros bruožus, spalvas. Naudokite skirtingus teptuko potėpius (visa krūva ir galas). Ugdykite kūrybiškumą.

Preliminarus darbas. Medžių apžiūra, lapų ir vaisių rinkimas. Pažintis su I. I. Levitano, V. Vasnecovo paveikslų reprodukcijomis.

Medžiagos. Balto popieriaus lakštai, guašo dažai, teptukai, indeliai vandens, servetėlės. I. Levitano paveikslo reprodukcija "Beržų giraitė".

1. Įvadas į temą.

Auklėtojas. Vaikinai, klausykite mįslės, kurios atsakymas jums pasakys mūsų pokalbio temą.

Atėjo be dažų ir be teptuko

Ir perdažė visus lapus

Vaikai:. (ruduo)

Auklėtojas. Kokie įspūdžiai po pasivaikščiojimo? Kokias emocijas, jausmus patyrėte iš to, ką matėte?

Kokie pokyčiai įvyko gamtoje atsiradus ruduo?

Vaikai. (Vis šalčiau, lyja, paukščiai išskrenda, lapai gelsta ir krenta).

Auklėtojas. Teisingai, vaikinai. Pučia vėjas, nuo medžių krenta lapai. Kaip vadinasi šis laikas ruduo?

Vaikai. (Lapų kritimas.)

Auklėtojas. Vaikinai, pažiūrėkime I. Levitano nuotrauką "Beržų giraitė". Daug žinomų menininkų - kaip Šiškinas, Levitanas, Vasnecovas mylėjo piešti gamtą. Jie pasirinko labai gražias vietas, grožėjosi savimi ir dalijosi savo džiaugsmu su mumis, piešiant gražius paveikslus.

Jie mokėsi ilgai ir kasdien daug nudažytas. Tačiau net tikri menininkai to išmoko ne iš karto piešti.

Auklėtojas. Kokį metų laiką menininkas pavaizdavo? (auksinis ruduo) .

Kodėl ruduošiuo metu paskambino auksas? (Kadangi geltoni lapai yra kaip auksas kai jie sužiba rudens saulė.)

Fizkultminutka.

Lapai, lapai skrenda vėjyje

O vaikai po kojomis tyliai ošia.

(Bėgimas ant kojų pirštų, mojuoti rankomis)

Ir sklandžiai siūbuodami, jie šoka apvalų šokį.

Ir vėjas ruduo dainuoja jiems dainą.

(Tolygus kūno ir rankų siūbavimas aukštyn, į dešinę - į kairę.)

Tad šiandien pabandysime perteikti įspūdžius, kuriuos pamatėme pasivaikščiodami.

Auklėtojas. Palyginkime, kuo medžiai panašūs ir kuo skiriasi vienas nuo kito.

Vaikai. (Pagal kamieno formą ir storį, vainiko formą, spalvą).

Auklėtojas. Bagažinė bus dažykite visais teptuko šereliais o šakos - galiukas,

Dabar nupieškite savo paveikslą « auksinis ruduo» .

Darbo pabaigoje kartu su vaikais apsvarstykite piešinius, pasiūlykite pasirinkti išraiškingiausius.

Susijusios publikacijos:

„Ruduo auksinis, jis vėl atėjo pas mus...“ jaunimo grupė Pamokos eiga: I. Organizacinis momentas. Vaikai į salę įeina kartu su mokytoju. Pedagogas: Atėjome į rudeninį mišką pasitikti rudens.

Dailės ir amatų pamokos vyresniųjų grupėje „Golden Khokhloma“ santrauka Parengė ir vedė GBOUSOSH mokytojas.

Pedagoginis projektas „Auksinis ruduo“ (antroji jaunesnioji grupė) Tikslas: plėsti ir praturtinti vaikų žinias apie rudenį. Užduotys: suteikti elementarią idėją apie rudenį kaip sezoną, supažindinti vaikus.

Pamokos „Auksinė žuvelė“ metmenys. Fizinis darbas. Naudojimas iš natūralios medžiagos. Vyresnioji grupė. Paskirtis: Padaryti aplikaciją nuo rudens.

Vaikai įeina į muziką, stovi puslankiu. Užduotis: muzikinio ir meninio akiračio ugdymas bei pažintinis domėjimasis menu.

Neseniai pamačiau naują piešimo techniką – ,,braižymą“ Norėjau supažindinti vaikus su šia technika. Iš pradžių, žinoma, pati išbandžiau, labai.

Tikslas. Vaikų pažintinių interesų, intelektinės veiklos ugdymas.

Edukacinės užduotys: ugdyti meilę gamtai; susižavėjimas jos grožiu.

Vystymo užduotys: ugdyti kūrybinę vaizduotę, fantaziją, gebėjimą logiškai mąstyti, mąstyti, analizuoti.

Edukacinės užduotys: Išmokite stebėti gamtos pokyčius, apibūdinti rudenį iš paveikslėlio, kartoti rudens mėnesių pavadinimus; piešdami stebėkite objektų proporcijas; ugdyti gebėjimą kurti siužetinės kompozicijos.

Edukacinė sritis: žinios.

Integruotos edukacinės sritys Raktažodžiai: bendravimas, socializacija, meninė kūryba, muzika, sveikata.

Metodai ir technikos.

Metodai: žaismingas, praktiškas, žodinis, vizualus, netikėtumo momentas.

gudrybės: klausimai, instrukcijos, papildymai, priminimai, meninis žodis, skatinantis vertinimas.

Vaizdinės mokymosi priemonės.

Demonstracinė medžiaga: siužetinės nuotraukos «Ankstyvas ruduo; paveikslas su voratinklio atvaizdu, žaislinis voras, piešimo pavyzdžiai.

Dalomoji medžiaga: Albumo lapas nudažytas voratinkliais, juodai baltas guašas, teptukas, stovas, servetėlės, du mineralinio vandens dangteliai.

žodyno darbas:

Žodyno turtinimas: lietus-lietus; paukštis-paukštis; gėlė-gėlė, lapelis-lapelis; Rugsėjis Spalis Lapkritis.

Žodyno aktyvinimas: voras, voratinklis.

parengiamieji darbai: Mokytojo metodinės literatūros studija, muzikinių kūrinių atranka tema: „Ruduo“; didaktinės ir dalomosios medžiagos ruošimas; iliustracijų peržiūra su vaikais apie rudenį mieste ir miške; jo voratinklio stebėjimas; detalus voro tyrimas – žaislai.

Pamokos struktūra.

Organizacinis momentas, netikėtumo akimirka, išvykimas į kelionę.

Pažintis su rudens ženklais.

Žaidimai „Surask klaidą“, „Pasakyk maloniai“.

Paveikslėlių aprašymas.

Klausausi dainos "Ruduo".

Piešimas tema „Voras“ (netradicinė piešimo technika).

Rezultatas. Vaikų pareiškimas.

Tiesiogiai švietėjiškos veiklos eiga

Auklėtojas. Vaikinai, šiandien turime neįprastą pamoką, šiandien keliausime! Pabandykite atspėti, kuriuo metų laiku keliausime.

Dienos trumpėjo

Naktys tapo ilgesnės.

Kas pasakys, kas žino

Kada tai įvyksta?

Vaikai. Rudenį.

Apie kokį sezoną tau skaitau eilėraštį? – Kaip atspėjote, kad šis eilėraštis apie rudenį? - Pažiūrėk pro langą ir pasakyk, koks metų laikas? – Šiandien su jumis kalbėsime apie rudenį.

Gerai padaryta, tiesa. Vykstame į pasakišką rudens mišką. O dabar jie apsisuko, susikibo už rankų ir šypsosi vienas kitam. Užmerkite akis ir įsivaizduokite, kad jūs ir aš esame rudens miške. (Skamba rami melodija, miško triukšmas.)

Jau žinome, kad dabar sezonas yra ruduo. Ruduo trunka tris mėnesius. Dabar rugsėjis (iliustracija), tada ateis spalis (iliustracija), o paskutinis rudens mėnuo – lapkritis (iliustracija).

Kvieskime rudens mėnesius visi kartu

Šauniai padirbėta! Rugsėjis yra pirmasis rudens mėnuo, ankstyvas ruduo. Ar tau patinka žaisti? Dabar pažiūrėsiu, kuris iš jūsų yra dėmesingiausias.

Žaidimas „Pataisyk klaidas“ Pasakyk man, ką aš tau pasakysiu, kad ruduo yra teisingas, o kas ne:

Ar šilta ankstyvą rudenį? - Teisingai?

Ar žmonės rugsėjį deginasi ir maudosi? - Teisingai?

Rudens mėnesiai yra vasaris, birželis ir kovas. - Teisingai?

Rudens mėnesiai – rugsėjis, spalis, lapkritis. - Teisingai?

Rudenį oras giedras, saulėtas ir šiltas. - Teisingai?

Pasakykite, kuris iš dviejų sakinių teisingas: Rudenį vaikai dėvi panamos kepures, šortus ir basutes.

Rudenį vaikai apsivelka lietpalčius, apsivelka striukes, aunasi batus. – Kas nutiktų, jei rudenį išeitumėte į gatvę su panamos skrybėlėmis, šortais, marškinėliais ir basutėmis?

Puiku vaikinai! Ankstyvą rudenį šiek tiek vėsiau, bet vis tiek šilta. Skaisčiai šviečia saulė. Lietus pasitaiko retai. Medžių lapai pradeda keisti spalvą. Plaukti nebegalima, nes vanduo jau šaltas. Žmonės apsivelka lietpalčius, striukes, apsiauna batus. (Istoriją lydi iliustracija.)

Puiku vaikinai! Kitas žaidimas vadinasi „Pasakyk maloniai“.

Debesis - (debesis), lapas - (lapas), saulė - (saulė) ir kt.

Puiku vaikinai, pažiūrėkite, aš jums paruošiau nuotraukas apie rudenį. Kas pasakys, kas tai yra ankstyvas ruduo. (Vaikai pasakoja iš iliustracijos.)

Koks gražus jūsų ankstyvas ruduo. Kompozitoriai taip pat žavėjosi šiuo sezonu ir kūrė muziką apie rudenį. Pasiklausykime dainos „Ruduo“ ir įsivaizduokime. (Klausausi dainos)

Ar tau patiko ši daina? Ar galite įsivaizduoti ankstyvą rudenį? Šauniai padirbėta. Ir tik ankstyvą rudenį vorai išpina daug daug voratinklių. Šiandien nupiešime vorą, bet tik neįprastu būdu. Pirmiausia sušildykime pirštus.
VORAS
Ant šakos ėjo voras, sukryžiavęs rankas.
Ir vaikai jį sekė. Kiekvienos rankos pirštai „bėga“ išilgai dilbio, o paskui – palei kitos rankos petį.
Iš dangaus staiga pasipylė lietus, Šepečiai laisvai nuleidžiami, atlieka kratymo judesį (lietus).
Nuplovė vorus iki žemės. Suplokite rankomis į stalą / kelius.

Saulė pradėjo šildyti, Delnai suspausti šonais vienas prie kito, pirštai išskėsti, paspaudžia rankas (šviečia saulė)
Voras vėl ropoja, Veiksmai panašūs į originalius
Ir visi vaikai šliaužioja už jo, Kad šaka pasivaikščiotų. „Vorai“ ropoja ant galvos.
Vaikinai, žiūrėk, nupiešėte voratinklį, bet kažko trūksta. Teisingai, vorai. Ir iš mineralinio vandens nupieškite vorą su dangteliu. Dangtį nudažome juodu guašu ir tepame ant voratinklio, tiksliai centre. Tada atsargiai pakelkite juodo apskritimo liekanas. Su šiek tiek mažesniu dangteliu nubrėžkite galvą. Kai apskritimai išdžiūsta, pieškite akis baltu guašu, antenomis ir 8 letenėlėmis. Voras yra paruoštas. (Vaikų darbų atlikimas)

Šiandien, gerai padaryta, kokių įdomių vorų gavote, kaip įdomiai apibūdinote ankstyvą rudenį.

Natalija Kočkareva
Piešimo pamoka vyresniųjų grupėje „Rudens medis“

Tema: « rudens medis» .

Tikslai: Įtvirtinti darbo su dažais įgūdžius, išmokti teisingai, laikyti teptuką. Praktikuokite įgūdžius nupiešti medį, kamienas, šakos. Ugdykite savarankiškumą ir kūrybiškumą.

Vystymo užduotys: lavina smulkiąją pirštų motoriką, loginį mąstymą;

Edukacinės užduotys: Mokyti vaikus pamatyti gamtos grožį.

Integruotas ugdymas srityse: "Meninė kūryba", "Bendravimas", "socializacija", "Žinios".

parengiamieji darbai:

1. Pastabos medžiai rudenį.

2. I. Levitano paveikslų ekspertizė "Auksinė ruduo»

4. Eilėraščių skaitymas;

5. Pasiruošimas užsiėmimas.

Medžiaga: kraštovaizdžio popieriaus lapas, guašo dažai, švaraus vandens stiklainiai, teptukai, servetėlės.

Pamokos eiga:

globėjas:

Šiandien mes pasivaikščiosime rudens miškas

Klausykite F. I. Tyutchev eilėraščio

"Yra viduje rudens inicialas

Trumpas, bet nuostabus laikas -

Visa diena stovi tarsi krištolas,

Ir švytintys vakarai.

Kur vaikščiojo žvalus pjautuvas ir nukrito ausis,

Dabar viskas tuščia – erdvės visur

Tik plonų plaukų voratinkliai

Šviečia tuščiąja vaga.

Oras tuščias, paukščių nebegirdėti,

Bet toli nuo pirmųjų žiemos audrų -

Ir tyra ir šilta žydra liejasi

Į poilsio lauką…“

Rusų poetai Puškinas ir Tyutčevas mylėjo atsilikti„vešli nykstanti gamta tamsiai raudonais ir auksu dengtuose miškuose“, kam ruduo dosniai dovanoja mums turtus laukų, sodų, miškų. Taip, tai „originalus, trumpas, bet nuostabus laikas – visa diena stovi tarsi krištoliniai ir švytintys vakarai...“.

globėjas:

Ruduo– labai gražus metų laikas. Daugelis menininkų myli piešti mišką, laukai giedros rudens dienos pasirinkti ryškias spalvas savo paveikslams. Nupieškite mėlyną dangų, tamsius kamienus medžiai, geltoni, oranžiniai ir raudoni lapai. Nuotraukos džiugina.

Vaikinai, ar norite tapti menininkais?

Vaikai: atsako vaikai (Taip)

globėjas:

Sėdėkite prie stalų. Mes nupiešk su savimi rudens medį.

Parodykite ir paaiškinkite

Pažiūrėk, kaip aš padarysiu nupiešti medį. Pirmiausia nubrėžkite bagažinę medis. Brėžiame kamieną nuo vainiko, šepetėlio galiuku vainikas plonas, o kamienas storėja žemyn, leidžiantis žemyn, palaipsniui spaudžiame šepetėlį. Iš bagažinės medis didelės šakos nukrypsta, jos visos žiūri aukštyn. Ir nuo didelių šakų išeina daug mažų šakų. Mes jų turėsime dažyti teptuko galiuku kuo daugiau šakų, tuo medienos bus laisvesnis ir gražesnis.

Paroda baigta medis.

Patraukite popieriaus lapus link savęs.

Pradėti dirbti.

Vaikai pradeda piešimas.

globėjas:

Puiku vaikinai, jie pasirodė gražūs medžiai bet jiems kažko trūksta?

Vaikai:

Lapai.

globėjas:

Teisingai. Kol dažai džiūsta, mes žaisime su jumis. Ateik pas mane ir paimk lapus.

Fizminutka:

Prieš mus platus ąžuolas, (Rankos į šoną)

Virš mūsų – aukštas ąžuolas. (Rankas aukštyn)

Staiga virš mūsų pušys, eglės (Pakreipia galva)

Triukšmingos galvos (ploja)

Griaustinis ūžė, pušis nuvirto, (Atsisėskite)

Tik papurtė šakas. (atsikelk, papurtyk galvą)

globėjas:

Ar pailsėjai? (Vaikai atsako)

Užimkite savo vietas. Pasakyk man, kokių spalvų tau reikia piešti rudens lapus?

Vaikai:

Geltona, raudona, oranžinė.

globėjas:

Pažiūrėk, kaip aš padarysiu piešti lapus. Pasiimu geltonus dažus ir priklijuoju. Lapai gali būti ant šakų, o gal jau juos vėjas nunešė ir nukrito ant žemės. Dabar gerai išplausiu teptuką, pasiimsiu raudonų dažų ir užtepsiu, gaunu raudonus lapus ir taip pat oranžinius.

Vaikai pradeda piešimas.

Pabaigoje pamokos mokytoja giria vaikus.

Piešinių paskelbimas lentoje.

Rezultatas pamokos: Apie kokį metų laiką mes kalbame?

Kokios spalvos lapai nudažytas?

Susijusios publikacijos:

Dovanoja rudens stebuklus, Taip, ką! Miškai apsirengę auksinėmis kepuraitėmis. RUDENS M. Geller Norėdami papuošti grupę, pasiūliau vaikinams padaryti rudenį.

"Rudens medžio" piešimas netradicine technika (poke metodas) Edukacinių sričių integravimas: HER; PR; RR; SKR; FR.

Programos turinys: išmokti grožėtis rudens lapų grožiu; pratimas atsargiai naudoti klijus, kruopštus klijavimas; sutaisyti.

GCD santrauka apie netradicinį piešimą vidurinėje grupėje „Rudens medis“ Tikslas: supažindinti su netradicine piešimo technika – atspaudu.

Tema: „Rudens medis“ (darbas grupėje). Integracija „Pažinimas“, „Meninė kūryba“. Tikslas: įtvirtinti idėjas apie rudenį.

Piešimo pirštais pamokos I jaunimo grupėje „Rudens medis“ santrauka Tikslas: - išmokyti vaikus piešti „Piešimo pirštais“ technika.