Pagrindinė daugiaspalvio drugelio idėja. Pamokos apie literatūrinį skaitymą santrauka A

Tema: Literatūra

Klasė: 3 "A"

Tema: A.P. Platonovas „Spalvotas drugelis“

Tikslai:

    Švietimas: pristatyti pagrindinę A.P. darbo idėją. Platonovas „Spalvotas drugelis“;

    Švietimo : ugdyti gebėjimą reikšti savo mintis ir jausmus, dėmesį;

    Švietimas: ugdyti pareigos jausmą šeimai ir draugams.

Pamokos tipas: Naujų žinių išmokimas.

Pamokos tipas : Nauji požiūriai į naujų žinių įsisavinimą: socialinė mokinių sąveika klasėje, naudojant septynis Programos modulius, daugiakalbystė (skaitant eilėraščius).

Mokymo metodai:

Pagal įgytų žinių šaltinį: žodinis, vaizdinis.

Pagal pažintinės veiklos organizavimo metodą: iš dalies tiriamasis, aiškinamasis ir iliustruojantis.

Studijų forma : individualus, porinis, grupinis.

Rezultatas:

Pagrindinės A.P. darbo idėjos įsisavinimas. Platonovas „Spalvotas drugelis“

Kriterijai:

Gebu skaityti sklandžiai ir išraiškingai;

Galiu rasti informacijos iš įvairių šaltinių;

Galiu pateikti išsamų ir prasmingą atsakymą;

Gebu aiškiai ir teisingai reikšti savo mintis.

Ištekliai: tekstas „Spalvotas drugelis“, rašytojo A.P. portretas. Platonovas

1. Organizacijos momentas (3 min.)

Patogios atmosferos kūrimas

Psichologinė nuotaika.

„A“ etapas (3 min.)

Pirmasis etapas yra iššūkis.

Pamokos tema.

asociacija

„B“ etapas (3 min.)

Numatymas pagal pavadinimą

Antrasis etapas yra turinio supratimas.

Klasterio sudarymas

"C" etapas

Užduotis numeris 1 Tiriamasis darbas.

Užduotis numeris 2.

Grupinis darbas.

Susipažinimas su Platonovo biografija A.P.

Fizinė minutė. 3 min.

Įvadas į tekstą.

Skaitant pirmąją dalį (skaito Nikita).

Antrosios dalies skaitymas (skaito Yana)

Trečiosios dalies skaitymas (skaito Danilas)

Ketvirtosios dalies skaitymas (mokytojo).

Žodyno darbas.

Studentų teksto skaitymas, pabrėždamas pagrindinį teksto dalyką.

Darbas su teksto turiniu.

Atsiliepimas.

Pamokos santrauka (5 min.)

Darbas atspindiuosiuose dienoraščiuose.

Sveikiname vaikus.

Ar esame nusiteikę?

O šypsenos?

Palinkėkime vieni kitiems sėkmės, nes laikas pradėti pamoką!

Pažvelkite į mūsų svečius ir padovanokite jiems savo šypsenas.

Užsimerk
ačiū visai savo šeimai
už rūpestį, meilę, kurią jie tau teikia,
palinkėti jiems sveikatos ir gerovės.

Konsultavimas (darbas grupėse (USU+UNU) :

Tikslas: pakartoti darbo grupėje taisykles.

Apie ką šiandien kalbėsime pamokoje, sužinosite įmindami mįslę:

Ant kvapnios gėlės

Atsisėdo skraidanti gėlė.

Kokios asociacijos jums kyla išgirdus žodį „drugelis“?

Sprendžiant iš A.P.Platonovo pavadinimo „Spalvotas drugelis“, apie ką bus kūrinys?

Perskaitę pažiūrėkime, ar jūsų prielaidos sutapo.

Kas yra drugeliai?

1. Iš papildomos literatūros raskite informacijos apie drugelių veisles.

Kriterijai:

Mokėti dirbti su knyga;

Gebėti rasti reikiamą informaciją;

Gebėti daryti išvadas;

Gebėti pabrėžti pagrindinį dalyką;

Mokėti teisingai ir aiškiai pateikti medžiagą.

Taigi koks yra pamokos tikslas?

Pamokos pabaigoje patikrinsime, kas suprato pagrindinę šio darbo mintį?

Raskite literatūros žodyne ir perskaitykite sau leksinę žodžio „palyginimas“ reikšmę. Ir diskutuokite grupėje, kaip jūs suprantate, kas yra „palyginimas“?

Gebėti reikšti savo mintis;

Gebėti aiškiai ir kompetentingai reikšti savo nuomonę.

Prieš susipažindami su palyginimu, susipažinkime su autoriumi.

Mokiniams pateikiamas tekstas su informacija apie autorių. Parašykite pagrindinį:

  1. Gyvenimo metai;

    Švietimas;

    Kūrimas.

Ryte drugelis pabudo.

Pasitempė, nusišypsojo

Kartą - ji nusiprausė rasa,

Du – grakščiai apsukti,

Trys - atsisėdo, atsisėdo,

Ant keturių – skrido

Ir tyliai atsisėdo prie rašomojo stalo.

Padėkite tekstą priešais save ir atidžiai stebėkite, kurių žodžių nesuprantate, pabraukite paprastu pieštuku. (Iš anksto pasiruošę mokiniai skaito tekstą)

Gebėti sekti tekstą

Mokėkite pabrėžti žodžius, kurių nesuprantate.

Sustabdyti:

Kas jus nustebino?

Ką jautėte?

Ar tau taip nutiko?

Ar jūsų prielaidos pasitvirtino? (Mes tikriname)

Kas buvo drugelis? (Apibūdinkite išvaizdą)

Kodėl berniukas nusprendė, kad drugelis yra nemalonus?

Ar jūsų prielaidos pasitvirtino?

Koks jausmas Timošai tapo pagrindiniu?

Ką jis suprato?

Kas sūnui tapo pagrindiniu dalyku jo gyvenime?

Koks jausmas jam suteikia jėgų „įtrinti akmenį ir eiti per kalną pas mamą“?

Ką sako tylūs motinos žodžiai, skirti Timošai?

Kokia palyginimo pabaiga? Tragiška ar laiminga?

Išvada:

Patikrinkime jūsų prielaidas. Kas patvirtinta, o kas ne?

Kaip manote, ką rašytojas norėjo mums pasakyti?

O dabar grupėje, naudodamiesi Ožegovo žodynu, suraskite žodžių, kuriuos pabraukėte, apibrėžimus, tai yra, tų žodžių, kurių nesuprantate.

Mokėti dirbti su žodynu;

Gebėti rasti žodžių apibrėžimą;

Žinokite, kaip nustatyti prioritetus.

Mokiniai patys skaitė tekstą.

Gebėti išryškinti tekste pagrindinį dalyką;

Mokėti daryti išvadas.

Klausimų kortelė kiekvienai grupei.

1 grupė – Kodėl Timoša kiekvieną rytą bėga į kalnus?

2 grupė – kodėl Timošos pomėgis pavojingas?

3 grupė – ką Timoša padarė, kad sugrįžtų pas savo motiną?

4 grupė – ką Timoša pamatė kelio pabaigoje?

5 grupė – kaip mama gyveno visą laiką, kol laukėsi sūnaus?

6 grupė – kaip įvyko susitikimas?

Parašykite penkių eilučių eilėraštį apie savo patirtį.

Mokėti parinkti tinkamus žodžius ir frazes;

Gebėti apibūdinti objektus;

Gebėti išreikšti savo jausmus dėl perskaityto kūrinio.

Įvertinimas.

D/z:

2. Padarykite Timošos gyvenimo kardiogramą.

3.* Parašykite pasaką ar istoriją apie motinos meilės galią.

Berniukas nepagavo savo drugelio, bet siūlau pasirinkti drugelį - įvairiaspalvį ir neįprastą. Tai bus jūsų ir tikrai atneš jums sėkmės.

Kiekvieno iš jūsų gyvenime atsiras svajonė, kaip tas spalvingas drugelis, kuris sužavėjo Timošą, kad ir kokia būtų svajonė, nepamirškite, kad žemėje nėra nieko stipresnio ir labiau atsidavusio už motinos meilę.

Šiandienos pamoką norėčiau užbaigti nuostabiais Rasulo Gamzatovo žodžiais:
Nepalikite mamų vienų
Jie sensta iš vienatvės.
Tarp rūpesčių, meilės ir knygų
Nepamirškite būti jiems malonūs.

Auf Wiedersehen!

GutenasŽyma! GutenasŽyma!

Sagenasallemalonesnis.

grubusmalonesnis, kleinemalonesnis

Dicke'asmalonesnis, Dunnemalonesnis.

GutenasŽyma! GutenasŽymėk!

Sagen alle Kinder.

- Puikiai.

- Verslasįprastas!

(Drugelis)

Vaikai atsako: vabzdys, plazdėjimas, musės.

Apie gražų drugelį.

Studentai sudaro klasterį naudodami papildomą literatūrą.

Strategija „Abipusis patikrinimas“.

Grupės tikrina darbą, atsižvelgdamos į prieinamumą, medžiagos pateikimo teisingumą. Smiley įvertink darbą.

Susipažinkite su A. P. Platonovo kūriniu „Spalvotas drugelis“

Susipažinkite su pamokos tikslu (kabinimas ant lentos).

Parabolė – trumpa alegorinė pamokanti istorija

Grupės diskusija.

Strategija „Abipusis patikrinimas“

Mokiniai bloknote tikrina vieni kitus, ar teisinga taisyklės rašyba.

Studentai iš siūlomos medžiagos išrašo tik pagrindinius rašytojo gyvenimo momentus pagal schemą:

    Gyvenimo metai;

    Švietimas;

    Kūrimas.

Raktų patikrinimo strategija.

Studentai kviečiami patikrinti rašytinę informaciją pagal raktą. Vertina grupės pranešėjo darbą.

Vaikai seka tekstą ir pabraukia nesuprantamus žodžius.

Motinos meilės galia.

Motinos kančia, mamos meilė sūnui.

Mama laukiasi sūnaus.

Mama niekada nelauks sūnaus, nes ji jau sena.

Ji buvo didelė kaip paukštis; sparnai buvo tokios spalvos, kokių Timoša nebuvo matęs...

Ji nekalbėjo, nežiūrėjo į jį.

Mes lyginame.

Meilės mamai, rūpesčio mamai jausmas.

Jis suprato, kad mama yra vienintelė laimė.

Pamatyk savo mamą.

Pareigos jausmas, meilė mamai.

Tai, kad mama tikisi ir laukia, kol pas ją grįš sūnus.

Mokinių nuomonė.

Apie motinos ir sūnaus išsiskyrimą.

Apie motinišką amžiną meilę.

Mokiniai dirba grupėje su žodynu ir randa nesuprantamų žodžių apibrėžimus.

Grupės pranešėjas įvertinimo lape pažymi aktyviai dirbančius mokinius.

Mokiniai perskaito tekstą ir pabrėžia pagrindinius dalykus.

- "... ten žaisti, kalbėtis su kalnų akmenimis, kurie atsiliepia į jo balsą, ir gaudyti spalvingus drugelius"

- "Timosha patenka į bedugnę"

Jis nagais subraižė sieną; sumušė ir sugriovė kalną, leisdamasis savo keliu.

Visas dangus ir arti jo švietė didelė, maloni, prisimerkusi žvaigždė.

Laukdama sūnaus skaičiavo laiką, pažiūrėjo į žvaigždėtą dangų, jai atrodė, kad pamatė sūnų bėgiojantį Paukščių Taku, paprašė grįžti, sakydama: „Nereikia, tegul viskas būna, tada bus. būti“.

Iš akmens kalno vidaus girdėjau, kaip barškėjo kibiras. Iš garso suprato, kad tai jo mamos kibiras, ir rėkė.

Motina

Malonus, meilus

Myli, tikisi, sensta

Visada atleiskite savo vaikams

Laimė

Kol mokiniai rengia penketuką, grupių pranešėjai mokiniams už darbą pamokoje skiria pažymius – „5“, „4“.

Mokiniai išsirenka drugelį, įklijuoja jį į dienoraštį ir užrašo savo svajonę.

1.2 – Polizei

3.4 – pareigūnas

5.6-alte Hex

7.8 – gute Nacht

9.10 – Auf Wiedersehen!


Pamoką sudarė pradinių klasių mokytoja: Genrikh Natalija Aleksandrovna.

Sitnikova Olga Viktorovna
Darbo pavadinimas: Pradinės mokyklos mokytoja
Švietimo įstaiga: MBOU "Vidurinė mokykla Nr. 33"
Vietovė:Čerepoveco miestas, Vologdos sritis
Medžiagos pavadinimas: Metodinis tobulinimas. Pamokos metmenys.
Tema: Pamokos A. Platonovas „Spalvotas drugelis“ technologinis žemėlapis ..
Paskelbimo data: 02.04.2017
Skyrius: Pradinis išsilavinimas

Pamokos technologinis žemėlapis

Tema: Literatūrinis skaitymas.

Klasė: 3 B.

Mokytojas: Sitnikova Olga Viktorovna.

Pamokos tema: Platonovas A. „Spalvotas drugelis“. (2 pamoka)

Tikslas: Naudokite intelektualines ir emocines galias, kad apmąstytumėte motinos ir vaiko santykius.

Užduotys:

Švietimas:

Pagerinkite skaitymo įgūdžius.

Formuoti teisingą, sąmoningą skaitymą.

Aktyviai ugdykite mokinių kalbos įgūdžius.

Kuriama:

Ugdyti vaikų gebėjimą visapusiškai suvokti meno kūrinį, emociškai reaguoti į jį

skaityti.

Ugdykite gebėjimą numatyti, analizuoti, apibendrinti, daryti išvadas, reikšti savo mintis ir jausmus.

Ugdykite informacinius įgūdžius.

Švietimas:

Ugdykite pagarbą ir meilę mamai

Ugdyti moralines savybes: gerumą, reagavimą, jautrumą, dėmesį kitiems

Ugdykite mokinių bendravimo įgūdžius (dirbkite poromis)

Kurkite emociškai palankią aplinką klasėje.

Pamokos tipas: medžiagos apibendrinimas

Įranga: A. P. portretas. Platonovas, pristatymas, tekstas, nuotraukos "Drugeliai".

Naudojamos technologijos:

probleminio mokymosi technologija;

informacinės ir ryšių technologijos;

žaidimų technologijos;

sveikatą tausojančias technologijas.

Darbo formos:

individualus;

grupė.

Per užsiėmimus.

pamokos žingsniai,

laikas

Mokytojo veikla

Studentų veikla

I. Org. momentas.

Kūrimas

patogus

atmosfera.

Psichologinis

„Žmonės nustoja galvoti, kai nustoja skaityti“.

„Apie nieką negalvoja tik tas, kuris nieko neskaito“.

Denisas Diderot

Kaip jūs suprantate šį teiginį?

Kad mūsų pamoka būtų naudinga jums, turime atsiminti „auksines pamokos taisykles“

1. Būkite aktyvūs!

2. Išsakyk savo nuomonę!

5. Būkite dėmesingi!

Mes šiek tiek atsisėdame.

Išreikškite savo nuomonę

suformuoti bendrą

Atsakymas

II. Motyvacija

veikla.

Ko išmokstame skaitymo pamokose?

Todėl gebėjimas kvėpuoti tolygiai ir giliai iškeliamas į pirmą vietą – kontroliuoti savo

kvėpavimas ir gebėjimas kalbėti garsiai, garsiai, bet nerėkiant.

Kalbos apšilimas

Dirbkite su išraiškingu skaitymu (sau, garsiai).

Ryte namuose buvo tylu,

Ant delno užsirašiau mamos vardą.

Ne sąsiuvinyje, ant popieriaus lapo,

Ne ant akmeninės sienos

Ant rankos užsirašiau mamos vardą.

Ryte namuose buvo tylu,

Dieną buvo triukšminga.

– Ką tu slepi delne? -

Jie pradėjo manęs klausinėti.

Ištiesiau ranką, laikiau laimę. (Agnija Barto)

Vaikai atsako (skaitymo pamokose

Vaikai skaitė eilėraštį apie

Vaikai garsiai skaitė eilėraštį

(švelniai, tyliai, garsiai, džiaugsmingai)

III. Atnaujinti

Kokį kūrinį sutikome paskutinėje pamokoje?

Vaikai atsako, klauso,

papildyti, patikslinti

Koks šio kūrinio žanras?

Prisiminkite žodžio legenda reikšmę.

Kuriame skyriuje dirbo A.P. Platonovas?

Kodėl šis darbas įtrauktas į šį skyrių?

Legenda

Legenda yra fantastinė istorija

poetinis pasakojimas apie

įvykis ar asmuo.

Apie sąžinę ir pareigą.

Nes tai moko mus mylėti

visa, kas gyva, mylėk savo motiną.

IV. Kūrimas

problemiškas

situacijos

Apie ką legenda? Įvardykite šio darbo temą.

Kaip manote, ką rašytojas norėjo mums pasakyti? Kokia to pagrindinė mintis

veikia?

Ar galite atsakyti į šį klausimą dabar?

Ir ką dėl to reikia padaryti?

Vaikų pasisakymai.

su draugu pokalbio metu

Išanalizuoti legendą

IV. Pranešimas

pamokų temos.

pastatymas

mokymosi užduotis.

Šiandien toliau dirbsime su A.P.Platonovo legenda „Įvairiaspalvė

drugelis".

Koks yra pamokos mokymosi tikslas?

Namuose legendą perskaitėte iki galo. Kokios mintys ir jausmai jus aplankė skaitydami?

Kokie pagrindiniai legendos veikėjai?

Klausyk, priimk vieną tašką

regėjimas taikinio nustatymo metu ir

Išanalizuokite darbą

A.P. Platonovas „Įvairiaspalvis

drugelis“ ir suformuluokite idėją.

keistis nuomonėmis,

ginčydamasis savo

Motina, Timoša, drugelis.

V. Sprendimas

problemiškas

užduotys. Dirbti su

klasteris

(charakteristika

Norėdami išspręsti problemą, siūlau apibūdinti herojus ir užpildyti

1. Timošos charakteristikos.

Kur gyveno Timoša ir jo motina?

Kas atsitiko berniukui?

Kodėl Timoša pabėgo iš namų?

Kaip tai apibūdina jį?

Kaip jis elgėsi po pasivaikščiojimų?

Kokias savybes tai rodo?

Kokį patarimą jam davė mama? Skaityti.

Užpildykite klasterį

Raskite herojaus charakteristikas

tekstas, ieškant informacijos,

patvirtinančius teiginius

Juodosios jūros pakrantėje

akmeninė trobelė.

Jis pabėgo iš namų ir negrįžo.

žaisti, kalbėtis

akmenys, gaudyti drugelius.

Jis buvo smalsu.

Liūdėjau, kad drugelis to nepadarė

- Gaila, užuojauta.

Nemirs ir negyvens,

mama pasakė. - Jai reikia skristi,

gyventi, o tu ją pagavoi ir priglaudei

Kas nutiesė kelią į kalną? Skaityti.

Tai įspėjimas Timošai, bet nei jis, nei jo mama to nesuprato.

Ką Timoša pamatė vieną vakarą grįžęs namo?

Kokią išvadą padarė Timoša?

Kodėl ji maloni?

Koks bruožas būdingas Timošai šioje situacijoje?

Kas buvo kitas susitikimas?

Kas joje buvo neįprasta? Skaityti

Kodėl Timoša nusprendė, kad drugelis yra nemalonus?

Koks noras buvo stipresnis už norą grįžti namo, skambant mamos balsui?

Kaip tai apibūdina herojų?

Ką Timoša pamatė kelio gale?

Kur buvo Timoša?

Perskaitykite bedugnės, kurioje atsidūrė berniukas, aprašymą.

Kodėl jis verkė?

Ką tai sako?

Ką Timoša padarė, kad sugrįžtų pas savo motiną?

Kaip tai apibūdina jį?

rankas, nusišluostė sparnus ir ji

susirgo... Negaudyk jų!

Paguldė nepažįstamas asmuo,

kurie sekė ją į dangų per

aukščiausias kalnas, - kairėje ir

niekada negrįžo; jis buvo

bevaikis, niekieno nemylimas

šviesa, žemė jam nebuvo miela, ir tiek

jis buvo pamirštas.

Rasos lašas nukrito ant žolės stiebo.

Tai geras lašas!

- Pastabus.

Su drugeliu.

Ji buvo didelė kaip paukštis, ir

jos sparnai buvo gėlėse, ką

Timoša niekada nematė. Iš

jos sparnų virpėjimas berniukui

atrodė, kad šviesa tolsta nuo jos ir

Ji nekalbėjo, nežiūrėjo į jį.

Pagauk tik vieną drugelį

geriausias, paskutinis.

- Užsispyręs, nepaklusnus,

tikslingas

Visas dangus ir arti jo švietė

didelė maloni prisimerkusi žvaigždė

Bedugnės apačioje.

Nuo atsiskyrimo nuo motinos.

Apie atgailą, apie meilę mamai.

Jis nagais subraižė sieną; mušti ir

sutraiškė kalną, kumščiu trenkdamas į kelią.

Sunkiai dirbantis.

Fizminutka.

VI. Apibendrinimas

studijavo.

Koks jausmas Timošai tapo pagrindiniu?

Kas sūnui tapo pagrindiniu dalyku jo gyvenime?

Koks jausmas jam suteikia jėgų „trinti akmenį ir eiti per kalną pas mamą?

Vaikų pasisakymai.

Bendraukite su mokytoju, draugu

su draugu pokalbio metu

Ką naudingo pasiėmėte sau?

1. Sinkvino kompiliacija.

O dabar kviečiu dirbti grupėse ir kurti sinchronizaciją.

Kas yra cinquain?

Sincwine tema "TIMOŠA"

2. Atkaklus, žingeidus.

3. Bėga, gaudo, plaktukus.

4. Aistringas savo svajonei.

5. Likimas.

Ar dabar galime atsakyti į klausimą, užduotą pamokos pradžioje?

Kaip manote, ką rašytojas norėjo mums pasakyti?

Apie motinos ir sūnaus išsiskyrimą?

Apie vaiduoklišką svajonę, kuri atima sūnų iš mamos?

Apie motinišką amžiną meilę?

Apie motinos meilės galią įvertinusio sūnaus įžvalgą?

A. Platanovas bandė rasti atsakymą į klausimą: kas žmogui yra svarbiausia, kas yra

gyvenimo pagrindas, prasmė.

Gyvenime kiekvienas iš jūsų turės svajonę, kaip tas spalvingas drugelis, kuris sužavėjo Timošą,

arba kaip žvaigždė aukštame danguje, bet kad ir kokia būtų tavo svajonė, nepamiršk, kad ne

Nieko žemėje nėra stipresnio ir labiau atsidavusio už motinos meilę. Ji viena suteikia jėgų

kiekvienam iš mūsų.

Grupinis darbas

Sinkwine yra neįprasta

5 eilėraštis

Skaitant rezultatą

keistis nuomonėmis,

ginčydamasis savo

Apibendrinti, sisteminti;

VII. Pamokos santrauka.

Ką tu pats supratai?

Ko ši pasaka tave išmokė?

Kitoje pamokoje toliau dirbsime su legenda apie A.P. Platonovas „Įvairiaspalvis

drugelis".

Atsakyk klausimą

Papildyti, patikslinti, priimti

kitoks požiūris

VSH. naminis

Paruoškite santrauką

Nustatykite sudėtingumo laipsnį

Literatūra 4-3-5

Data "____" ______ 20___ ____ "____" klasė

„Širdimi dainuojama pasaka apie žmogų...“

A.P. Platonovas

Pamokos tema: Andrejus Platonovičius Platonovas „Spalvotas drugelis ».

Pamokos tikslas: Susipažinimas su A.P. biografija. Platonovas, jo darbas „Įvairiaspalvis drugelis“

Pamokos tikslai:

1. Formuoti raiškiojo teksto skaitymo įgūdžius.

2. Ugdyti grožio jausmą ir kitas moralines bei etines mokinių asmenybės savybes.

3. Lavinti atmintį, dėmesį, mąstymą.

Įranga,matomumas, PSO: Vadovėlis „Literatūra“, sąsiuvinis, knygų vaikams paroda A.P. Platonovas, rašytojo portretas, plakatai su liežuvių, liežuvių, eilėraščių tekstu; kortelės dinaminiam skaitymui, kortelės regėjimo laukui išplėsti.

Pamokos tipas:Įgūdžių ir gebėjimų įsisavinimo pamoka.

Metodaimokymas: Informacinis-pranešantis, paaiškinantis, pamokantis, skatinantis, skatinantis.

Metodaipamokymai: Atlikimas, reprodukcinis, praktiškas, iš dalies tiriamasis, tiriamasis.

Per užsiėmimus.

. Laiko organizavimas.

Emocinė nuotaika.

II . Skaitymo technikos ugdymo ir raiškiojo skaitymo įgūdžių formavimo pratimai.

    Dirbkite su kortelėmis, kad išplėstumėte matymo lauką.

Studentai. žiūri į centrą į skiemenį -SLO turi perskaityti pirmosios eilutės, paskutinės, viršutinio kairiojo kampo, apatinio dešiniojo kampo skiemenis ir kt.

2. Dirbkite su dinaminiu skaitymu (perskaitykite penkis kiekvieno stulpelio žodžius).

nuotrauka

telegrafas

šviesoforas

3. Liežuvautojų skaitymas (sau, garsiai).

Čū-čū-čū, niurzgėjau, aš nenoriu stovėti.

Ah-ah-ah, kepėme kalachą.

Oi, atėjo naktis.

4. Liežuvio vingiavimo skaitymas (sau, garsiai, palaipsniui didinant tempą).

Plaučiau rankas švariau ir dažniau.

5. Darbas su išraiškingu skaitymu (sau, garsiai).

Ar buvo batsiuvys? Buvo!

Siūti batus? Šilas.

Kam skirti batai?

Jūsų mylimam katinui.

III . Namų darbų tikrinimas.

a) Teksto skaitymas ir perpasakojimas.

B) Skaityti mokinių pasakojimus apie plėšrūnus gyvūnus.

IV . Pamokos tikslo nustatymas.

Šiandien susipažinsime su legenda. Legenda yra poetinis įvykio pasakojimas.

Legendos pavadinimas yra frazė pagrindinis žodis, kuris bus, jo daiktavardį atpažinsite atspėję mįslę:

Ant kvapnios gėlės

Atsisėdo skraidanti gėlė.

(Drugelis)

Kaip atrodo drugelis? (Gražus, spalvingas, spalvingas.)

V .Supažindinimas su nauja medžiaga.

BET)Pažintis su biografija ir kūrybaA.P. Platonovas.

Andrejus Platonovičius Platonovas (tikrasis vardas Klimentovas) yra originalių istorijų ir pasakų vaikams, kuriose daug minčių apie žmogų, apie jo laimę, svajones, realybę, autorius. Jo kūriniuose tikrovė ir pasakiškumas taip susipynę, kad kartais pasakiška fikcija painiojama su tikrove. Tokia neįprasta, kupina filosofinių apmąstymų apie gyvenimą yra Platonovo istorija „Spalvotas drugelis“.

A. Platonovas gimė 1899 metais netoli Voronežo miesto Jamskaja Slobodoje. Nuo vaikystės jis įsimylėjo paprastą kaimo gyvenimą „skambant varpais, ramiais vakarais“.

Sunki, nelengva buvo rašytojo vaikystė. Turėjau dirbti, kad išmaitinčiau 10 žmonių šeimą. Tačiau gyvenimas jo neužgrūdino, nes malonią sielą ir jautrią širdį jame išugdė mokytoja Appolinaria Nikolaevna, kuri išmokė mylėti Žmogų. Štai kodėl pamokos epigrafu buvo pasirinkti rašytojo žodžiai apie save ir savo kūrybą: „Pasaka apie žmogų, dainuojama širdimi ...“

A. Platonovo kūrybinis likimas buvo nulemtas anksti. 1920-aisiais dirbo laikraščių redakcijose, dirbo prozininku, publicistu, kritiku. 20-ojo dešimtmečio pabaigoje buvo išleisti pirmieji jo apsakymų ir romanų rinkiniai: „Epifano vartai“ ir „Slaptasis žmogus“. A. Platonovas persikelia į Maskvą ir visiškai atsiduoda literatūrai. Prieškario metais jis kuria kūrinius, kurie tikrai buvo įvertinti tik po pusės amžiaus – „Duobė“, „Nepilnamečių jūra“. „Chevengur“, „Laiminga Maskva“. Juose rašytojas pasaulį mato dirbančio žmogaus akimis, intensyviai suvokdamas gyvenimą ir savo vietą jame. Už kroniką „Ateičiai“ ir apsakymą „Abejojantis Makaru“ (1931) A. Platonovas buvo „ekskomunikuotas“ iš „suaugusiųjų“ literatūros! Būtent šiais metais jis pasuko į literatūrą vaikams. Rašytojas kuria istorijas „Nežinoma gėlė“. „Vis dar mama“, „Karvė“, „Sausa duona“ ir kiti, įtraukti į kolekciją „Liepos perkūnija“. Pirmasis pasakų rinkinys („Stebuklingas žiedas“), perpasakotas A. Platonovo, pasirodė 1950 m.

Didžiojo Tėvynės karo metais A. Platonovas buvo specialusis laikraščio „Krasnaja zvezda“ korespondentas. Pagrindinė jo susirašinėjimo ir pasakojimų tema išliko ta pati – moralinis žmogaus atgimimas atšiaurios tikrovės akivaizdoje.

A. Platonovas buvo itin reiklus ir reiklus savo literatūrinei kūrybai: „Menas yra ne mažiau rimtas dalykas nei gyvenimas, bet kas gyvena bandymo pavidalu? Jei gyvenimas nepasiseka, jo negalima ištaisyti gyvenant iš naujo, antrą kartą. Taip pat reikėtų rašyti knygas – kiekvieną kaip vienintelę, nepaliekant skaitytojui vilties, kad autorius naują, būsimą knygą parašys geriau. Todėl visų jo kūrinių herojai gyvena „tikrai“, „švariai“. Jei jų gyvenimas klostosi tragiškai, „našlaičiai“, tai supanti gamta, protėvių atminimas padeda jiems įveikti baimę ir skausmą.

B) A.P. knygų ir kolekcijų demonstravimas. Platonovas.

B) s. 151-157 Mokytojos legendos skaitymas.

D) Mokiniai skaito istoriją.

VI . Fitneso minutė.

Ryte drugelis pabudo

Ji nusišypsojo ir išsitiesė.

Kartą - ji nusiprausė rasa,

Du – grakščiai apsukti,

Trys - tyliai atsisėdo,

Būdama ketverių ji išskrido.

VII . Darbas su intonacija ir išraiškingu skaitymu.

VIII . Darbas su tekstu.

Apie ką ši legenda? (Dvasinis ir moralinis atgimimas)

Kas jums labiausiai įsiminė iš legendos?

Kaip jūs suprantate Anisya žodžius: „Tebūna drugeliai, kalnai ir žvaigždės, ir tu būsi su manimi! Ir tada tu gaudai drugelius, ir jie nuo tavęs miršta, pagavai žvaigždę, ir ji patamsės. Nereikia, tegul viskas būna, tada padarysi ir tu!

- Apie ką istorija priverčia susimąstyti? (Bet koks padaras, ar tai būtų žmogus, augalas ar gyvūnas, kovoja už gyvybę. Gyvenimas žemėje kartais būna sunkus, nedžiuginantis, bet vis tiek brangus bet kuriam gyvam padarui.Pasaka apie berniuką Timošą, nubėgusį į kalnus po įvairiaspalvio drugelio, turi gilią filosofinę prasmę apie motiniškos meilės galią, apie sunkų sūnaus kelią, kuris suprato tikrąją meilę, be kurios. gyvenimas neįmanomas.)

Kokia istorijos pabaiga?

Tragiška ar laiminga?

Mokiniai skaito paskutinę pasakojimo dalį, kai motina, senoji Anisya, laukė savo aklo sūnaus, tapusio senu žmogumi, ir prispaudžia jį prie krūtinės, „kad visas jos gyvybės kvėpavimas pereitų sūnui ir taip kad jos meilė taptų jo stiprybe ir gyvenimu“. Meilė-gyvenimas-mirtis – tai pagrindinės istorijos ideologinės ir filosofinės prasmės sąvokos, tarp kurių pagrindinė, be abejo, yra meilė. Ji ir tik ji suteikia žmogui gyvybę suteikiančios jėgos, neįtikėtiną daro įmanomą, neįmanomą įmanomą. Meilė yra gyvenimo pradžia, žmogaus sielos atgimimas.

Atsakydami į probleminį klausimą, mokiniai gali įvairiai įvertinti istorijos pabaigą. Tai tragedija, nes motina neteko sūnaus, o jis grįžo kaip aklas senis. Tai džiaugsmas, nes mama laukė sūnaus, įkvėpė jam gyvybės. Ji džiaugėsi susitikusi su sūnumi.

Turėdamas visus atsakymus į šį klausimą, mokytojas turi patvirtinti optimistinį pasakojimo pabaigos skambesį žodžiais: „Jos gyvenimą sūnui perdavė meilė“. Čia yra pagrindinė A.P. Platonovas.

Atkreipkite dėmesį: kodėl istorija vadinama „spalvingu drugeliu“?

Kokį vaidmenį siužeto raidoje vaidina drugelio įvaizdis? (Drugelis buvo priežastis, dėl kurios sūnus pasitraukė nuo mamos. Timoša išvyko dėl jos, kaip dėl savo svajonės).

Papasakokite, kaip atsitiko, kad Timoša negrįžo pas savo motiną. Apibūdinkite drugelio išvaizdą: kaip Timoša tai pamatė? Kokie sparnai? Kodėl berniukas nusprendė, kad drugelis buvo nemalonus? Kodėl jis vis tiek bėgo paskui ją? („Dar kartą pažvelgti į ją, nes jis nematė pakankamai.“)

Įsivaizduokite, kad drugelis yra brangi svajonė, kurią berniukas nori įgyvendinti. Noras pasivyti savo svajonę, gražią kaip drugelis, yra toks stiprus, kad berniukas negali grįžti prie mamos skambučio. Jis bėga vis aukščiau į kalnus dėl jos, dėl savo svajonės.

Kodėl į kalnus? Gal todėl, kad svajonė nelengva įgyvendinama?

Raskite ir skaitykite, kaip Timoša bėga paskui drugelį, kaip drugelis spindi savo sparnais, kaip jis ištiesia jai rankas... Jis tuoj ją pasieks! Bet kalnai aukštesni ir kelias eina į dangų.

Ką Timoša pamatė, kai nubėgo į tako galą?

Kodėl jis pamiršo apie drugelį?

Kokį norą jis turėjo?

Kaip Timoša buvo nubaustas, pamiršęs apie žemę, pamiršęs apie savo pirmąją svajonę?

Ar galima sakyti, kad Timoša irgi baudžiama už vis naujus troškimus?

Norėdamas patraukti žvaigždę, jis palinkėjo neįmanomo ir nukrito į bedugnę. Tai buvo neišvengiama, likimas! Tik būdamas bedugnės dugne Timoša prisiminė savo motiną. Jis turėjo išgyventi visus išbandymus, kad suvoktų motiniškos meilės galią. Jis siekė žvaigždės, bet pateko giliai po žeme. Nes žmogaus troškimams žemėje yra riba.

Motinystės tema A.P. Platonovas yra viena pagrindinių jo kūrybos temų (skaitykloje žr. apsakymą „Nežinoma gėlė“).

Baimę, vienatvę, neviltį patiria herojus, atskirtas nuo mamos. Tačiau motiniškos meilės galia padeda jam įveikti kalnus, bedugnes ir susitikti su mama.

Ką Timoša pagaliau suprato?

Koks jausmas privertė verkti?

Kieno jo širdis troško?

Kas sūnui tapo pagrindiniu dalyku jo gyvenime?

Koks jausmas jam suteikia jėgų „įtrinti akmenį ir eiti per kalną pas mamą“?

Paskaityk, kaip sunku buvo per metus, per kalnus, sūnus pas motiną.

Kokie žodžiai byloja apie jo meilės mamai stiprybę, apie norą būti šalia jos?

Kokie žodžiai verčia jausti užuojautą ir norą padėti Timošai?

Štai Timošos mama sėdi prie trobelės ir žiūri į dangų. Ką ji galvoja? Ko dangus prašo? („Tebūna drugeliai ir kalnai, ir žvaigždės, ir tu būsi su manimi... Ne, tegul viskas būna, tada ir tu...“).

Štai ji, motiniškos meilės galia – meilė viskam, kas gyva – tegul viskas būna! Žmogui padeda meilė viskam, kas yra žemėje. Ji padeda Timošai ištrūkti iš akmeninės bedugnės, kur jis nukrito, vaikydamasis iliuzinės laimės.

Išanalizavęs istoriją, mokytojas veda mokinius prie pagrindinės išvados apie motiniškos meilės galią: „Gyvenime kiekvienas iš jūsų turės svajonę, pavyzdžiui, tą spalvingą drugelį, kuris sužavėjo Timošą, arba kaip žvaigždę aukštame danguje, bet kad ir kokia būtų jūsų svajonė, nepamirškite, kad žemėje nėra nieko stipresnio ir labiau atsidavusio už motinos svajonę. meilė . Tik ji suteikia jėgų kiekvienam iš mūsų.

IX . Pamokos santrauka.

X . Įvertinimas.

XI . Namų darbų užduotis.

a) Teksto skaitymas ir perpasakojimas.

C) Žodžiu parašyti esė apie motiniškos meilės galią (pasakos ar istorijos žanru).

XII . Atspindys.

Pamoka:

mane patraukė...

atrodė įdomu...

susijaudinęs...

privertė susimąstyti...

privertė susimąstyti...

nuotrauka

telegrafas

šviesoforas

Literatūrinis skaitymas.3 klasė. Harmonija.
Tema: A. Platonovas. „Įvairiaspalvis drugelis“ Legenda
C e l

drugelis“, su sąvoka „legenda“, atskleisti jos reikšmę. Darbas su technologijomis
b: susipažinti su A. Platonovo kūryba „Spalvota
skaitymas. Lavinti kalbą, dėmesį, vaizduotę, gebėjimą dirbti su tekstu.
Pagerinkite skaitymo įgūdžius.
Per užsiėmimus
I. Organizacinis momentas.
II. Namų darbų tikrinimas.
1. Žaidimas „Dėmesingas skaitytojas“.
„PAUKŠČIŲ TIESA“. Ispanijos pasaka.
Mokytojas perskaito sakinio pradžią, mokiniai susiranda ir perskaito
tęsinys.
2. Atrankinis skaitymas.
Išraiškingas mėgstamo epizodo skaitymas.
– Kurį epizodą iš pasakos „Tiesos paukštė“ norėtumėte perskaityti plačiau
kartą? Kodėl? Kas jus palietė pasakoje „Tiesos paukštė“?
Garsiai perskaitykite savo mėgstamą epizodą.
Po skaitymo atliekama raiškiojo skaitymo analizė.
Ką reiškia išraiškingai skaityti kūrinį?
Kas geriau susidorojo su šia užduotimi?
Į ką reikia atkreipti dėmesį?
III. Darbas pamokos tema.
1. Pamokos temos ir tikslo žinutė.
Kas parašė kitą kūrinį?
Platonovas yra rašytojo pseudonimas (klaidingas vardas). Tai
pavardė suformuota iš jo tėvo vardo – Platonas. Tai rodo, kad
tėvas rašytojo gyvenime reiškė daug. Andrejus Platonovičius buvo vyriausias
sūnus dešimties vaikų šeimoje. Būdamas trylikos jis pradėjo

dirbti, kad padėtų tėvui išlaikyti šeimą. Karo metu Andrius
Platonovas buvo laikraščio „Krasnaja Zvezda“ karo korespondentas. Parašė
Platonovas tiek vaikams, tiek suaugusiems.
b). A. Platonovo knygų paroda.
2. Legendos skaitymas.
Mokytojas pradeda, o mokiniai tęsia pastraipomis (p. 117–125).
į žodžius: „Ir staiga jis išgirdo savo motinos balsą...“).
Kokius jausmus ir mintis jums sukėlė ši legenda?
– Kas jums labiausiai įsiminė iš legendos?
3. Kūno kultūra.
4. Turinio analizė.
1) Kas yra pagrindinis legendos veikėjas? Kur gyveno sena moteris Anisya?

2) Kodėl niekas nežinojo, kiek jai metų?
3) Kokia buvo Anisijos ir senelio Uljano kivirčo priežastis?
Kodėl sena moteris išvarė Uljaną iš savo namų? Kokie žodžiai buvo ištarti
jai?
4) Kodėl Timoša - Anisijos sūnus - kiekvieną dieną bėgdavo į kalnus?
5) Kodėl Timošos sugauti drugeliai nebeskrido? Perskaitykite.
6) Kodėl Timoša pagavo drugelius?
7) Kas, remiantis vietiniais įsitikinimais, nutiesė kelią į dangų?
Palaikykite žodžiais iš teksto.
8) Kokį drugelį vieną dieną pamatė Timoša, grįžęs vėlai vakare
namai? Kodėl Timoša manė, kad šis drugelis buvo nemalonus?
5. Žodžių piešimas.
– Kaip įsivaizduoji Timošą? Kokie teksto žodžiai gali padėti
piešėte berniuko "portretą"? „Nupieškite“ Timošos žodžius.
– Kaip įsivaizduoji drugelius, kuriuos Timoša pagavo?
6. Žaidimas „Aš – menininkas!“.
– O dabar ne tik žodžiais, bet ir pieštukais pieškite savaip
berniuko Timošo ir drugelių, kuriuos jis pagavo kalnuose, pristatymas.
7. Darbų paroda.
Užbaigus piešinius, rengiama darbų paroda.
IV. Apibendrinant pamoką.
– Kas yra legenda? Kokias legendas jau skaitėte? Kokia savybė
turi legendų?
– Ar įsivaizduojate, kaip klostysis šios legendos įvykiai?
toliau?
V. Namų darbai:
Raiškiai perskaitykite legendą „Spalvotas drugelis“ (p. 117-125),
pabandykite sugalvoti savo versiją apie jos tęsinį.

Pagrindiniai Andrejaus Platonovo legendos „Spalvotas drugelis“ veikėjai yra sena moteris, vardu Anisya, ir jos sūnus Timoša. Net kai Anisya buvo maža, jos sūnus Timoša mėgo gaudyti drugelius pievoje prie namo. Kartais, persekiodamas drugelį, berniukas pasimesdavo iš akių. Vieną dieną jis negrįžo namo, ir nuo tada Anisya laukė jo sugrįžimo.

Aplinkiniai užaugo, paskui paseno, mirė, o ji toliau laukė sūnaus, nekreipdama dėmesio, kiek metų praėjo.

O jos sūnus Timoša netyčia tapo kalnų tarpeklio, iš kurio nebuvo išeities, belaisviu. Vieną dieną jis vijosi įvairiaspalvį drugelį ir įkrito į šį tarpeklį. Berniukas išgirdo, kaip jam skambina mama, bet iš spąstų išlipti nepavyko.

Tada jis nusprendė grįžti namo tiesiai per uolų masę. Jis išgraužė kalną stipriais akmenimis ir jam prireikė daug metų. Kai Timoša baigė darbą ir išėjo iš kalno pas motiną, jis tapo aklu, silpnu senu vyru.

Daug metų sūnaus laukusi mama jį atpažino ir apkabino. Apkabinusi sūnų, ji norėjo atiduoti jam visą savo meilę. Ir įvyko stebuklas - senovės senukas virto mažu berniuku Timoša.

O laimingoji Anisya, kuri laukėsi sūnaus, po to mirė.

Tai yra istorijos santrauka.

Pagrindinė Platonovo legendos istorijos „Spalvotas drugelis“ mintis yra ta, kad motiniška meilė gali daryti stebuklus. Anisya, laukusi sūnaus Timošos, kuris tapo senu, su savo meile sugebėjo sugrąžinti jį į vaikystę, o Timoša vėl tapo mažu berniuku. Motinos galia beribė.

Istorija moko būti užsispyrusiam ir niekada nepasiduoti net beviltiškose situacijose. Į kalnų spąstus patekęs Timoša nusprendė nepasiduoti ir ėmė veržtis pro išėjimą į laisvę tiesiai uolų masėje. Žinojo, kad mama jo laukiasi. Timošos atkaklumas padėjo jam pabėgti iš nelaisvės ir susitikti su mama.

Pasakojimas moko: vaikydamasis spalvingų drugelių neprarask žemės po kojomis, stebėk situaciją!

Istorijoje man patiko pagrindiniai veikėjai Anisya ir jos sūnus Timoša, kurie daug metų laukė susitikimo vienas su kitu, tačiau šis susitikimas vis dėlto įvyko.

Kokios patarlės tinka Platonovo legendos istorijai „Spalvotas drugelis“?

Motiniška malda pasieks iš jūros dugno.
Kas ilgai laukia, ilgai gyvena.
Dūris, kova ir visa viltis.
Motinos širdis šildo geriau nei saulė.