Pamokos metmenys ir pristatymas apie „neįprastą-įprastą portreto“ meną. Suplanuokite meno santrauką tema "tapyba-portretas" Pamoka apie meninį portretą

Pamokos tema: „Tapyba – portretas“

Pamokos tipas : mokymosi dialogas

Pamokos tikslas : plėsti mokinių žinias apie vaizduojamojo meno žanrus.

Pamokos tikslai:

edukacinis: formuoti žinias apie „portreto“ žanrą; supažindinti su garsiais paveikslais – portretais; ugdyti praktinius portretų kūrimo įgūdžius;

besivystantis : ugdyti dėstytojo ir mokinių dialogo, mokinių tarpusavyje įgūdžius, gebėjimą įrodyti savo požiūrį; per emocinį meno kūrinių suvokimą formuoti dialogo su meno kūrinių autoriais įgūdžius, ugdyti fantaziją, kūrybinę vaizduotę;

edukacinis : formuoti estetinį požiūrį į tikrovę; stiprinti meilę gimtajam kraštui, pagarbą žmogui.

Planuojami rezultatai:

    Tema:

    formuoti poreikį bendrauti su menu ir menine kūryba,

    Asmeninis:

    formuoti sąmoningą norą įgyti naujų žinių, įgūdžių, siekti aukštesnių ir originalių kūrybinių rezultatų,

    Komunikacinis:

    formuoti gebėjimą įsilieti į komunikacinę mokymosi ir žaidimo situaciją,

    Kognityvinis:

    formuoti gebėjimą dirbti su informacija, pateikta vaizdo pavidalu,

    Reguliavimo:

formuoti gebėjimą pagal užduotį planuoti ir kompetentingai vykdyti ugdomąją veiklą.

Praktinė pamokos užduotis: piešiant spalvotai pažįstamo žmogaus portretą.

Pamokos santrauka

Tikiuosi, kad mūsų susitikimas bus naudingas ir įdomus visiems.

Kelyje mums padės šūkis: drąsiai eikite į priekį, nestovėkite vietoje, ko negalite padaryti vienas, padarysime kartu.

2.Žinių atnaujinimas. Pereikite prie pamokos temos ir tikslų.

Vaikinai! Kas vienija skaidrėje pristatomas architektūrines struktūras?

Kas dar turi nuomones?

Teisingai! Ir šiandien mūsų mėgstamiausia kelionė meno muziejų salėmis tęsiasi. Laukia nauji susitikimai ir nauja patirtis.

(Skamba muzika. Vaikai žiūri į paveikslėlius – skaidrėje pateiktus portretus).

Atidžiai pažiūrėkite į paveikslėlius. Ar šie paveikslai yra peizažai? Kodėl?

Kiekvienas žmogus yra atskiras nuostabus pasaulis. Štai kodėl menininkui visada buvo įdomi žmonių nuotaika, jausmai, mintys, kurias jis visais laikais taip norėjo pavaizduoti!

Jei matote, kas nuotraukoje

Kažkas žiūri į mus:

Arba princas senu apsiaustu,

Arba alpinistas su chalatu,

Pilotas arba balerina,

Arba Kolka yra tavo kaimynas.

Būtinai nufotografuokite

Tai vadinama portretu.

Kas gali atspėti, kokia yra pamokos tema?

Šauniai padirbėta! Mūsų pamokos tema tapyba – portretas.

(Mokytojo pageidavimu vaikai atsiverčia žodyną ir susipažįsta su terminu „portretas“).

Vaikų atsakymai

W: tai meniška muziejai! Dailės muziejų salėse saugomi paveikslai, piešiniai, skulptūros.

Vaikų atsakymai

Peizažas – gamtos vaizdas: sodai, laukai, nendrėmis apaugęs upės krantas...

Nuotraukose – berniukai ir mergaitės. Vyras ir moteris. Seneliai ir močiutės. Amžius ir lytis skiriasi. Apsirengęs kitaip.

Vaikų atsakymai: – Žmogau! Portretas!

3. Darbas pamokos tema.

O kas yra portretas, norėdami sužinoti, atsiverskite žodyną ir perskaitykite.

Teisingai! Portretas – vaizduojamojo meno žanras, vaizduojantis vieną žmogų ar žmonių grupę. Be išorinio, individualaus panašumo, menininkai siekia portretu perteikti žmogaus charakterį, jo dvasinį pasaulį. Portretas – tai pirmiausia veidas, kurį menininkas pavaizduoja tokį, kokį jį mato menininkas.

II.

– Menininkų dėmesys visų sluoksnių žmonėms prisidėjo prie portreto meno suklestėjimo XIX a.

Nuostabus rusų menininkas Valentinas Aleksandrovičius Serovas sukūrė daugybę savo amžininkų portretų.

Ir tarp jų yra šis berniuko Mikos Morozovo portretas. Portretas vadinasi „Mika Morozov“. Jis saugomas Tretjakovo galerijoje. Ir šis portretas tikriausiai skirtas tau – visiems vaikams.

Berniukas ką tik pabudo ir išlipo iš lovos. Kaip menininkas mums perdavė šią informaciją?

- Ar kūdikis dėvi kostiumą? Ar jo plaukai kruopščiai šukuojami?

Žiūrėk, jo skruostai po miego rausvi, akys didžiulės blizga. Ir ne tik todėl, kad rytas toks saulėtas. Aplink daug įdomių dalykų!

Vaikinai! Kaip manai, ką Mika veiks per dieną? Ką jis mėgsta veikti? Koks jo charakteris?

- Vaikinai, ką dabar veikia Mika?

– Taip. Sėdėdamas kėdėje berniukas pozuoja menininkui. Kaip manai, ar jam sunku ramiai sėdėti?

- Kodėl taip manai?

- Kaip Mika sėdi? Atsiremdamas į kėdės atlošą? Patogus? Kaip ilgai? Palyginkite, kaip mergina sėdi, apšviesta saulės. Stenkitės sėdėti taip, kaip sėdi Mika. Galbūt jo mama ar močiutė jam papasakos įdomią istoriją. Berniukas mėgsta klausytis istorijų. Ir apie žveją ir auksinę žuvelę, ir apie Raudonkepuraitę...

Vaikinai! Ar Mika jums primena jūsų jaunesnius brolius ir seseris? Ar norėtum su juo draugauti?

Autoportretas. T.Y. Repinas.

T.Y. Repinas. P.M. portretas. Tretjakova

T.Y. Repinas. Veros portretas

Repina "Laumžirgis"

– O tai didysis rusų menininkas Ilja Efimovičius Repinas, jums jau pažįstamo Pavelo Michailovičiaus Tretjakovo portreto autorius, galerijos įkūrėjas. Gana dažnai menininkai piešia patys - šis vaizdas vadinamas - autoportretas. Menininkui pavyko perteikti savąjį charakterį, savo dvasinį gyvenimą, smalsų, dėmesingą požiūrį į jį supantį pasaulį... I. Repino atvaizdai apie dailininko artimuosius ypač spalvingi – nuoširdūs.

(Ekrane – dailininko dukters Veros Repinos portretas „Laumžirgis“).

- Vaikinai! Kodėl dukters portretą menininkas pavadino „Laumžirgiu“?

Kaip aukštai užkopei! Dailininkas pavaizdavo merginą dangaus fone. Ne atsitiktinai! Matome merginą, kuri linksmai krato kojas, sėdinčią ant aukšto tvoros skersinio. Jis primena laumžirgį, kuris sėdi ant gėlės ir mojuoja skaidriais sparnais.

(Ekrane yra „Mergaitės su pjautuvu“ portretas Makarovas I.K.)

O dabar skirsimės į kūrybines grupes ir bandysime kaip tikri gidai kalbėti apie tautiečio I.K.Makarovo sukurtą portretą. Paruošimo laikas yra ne daugiau kaip 3 minutės.

(Ant „kelionių vadovų“ stalų žodyno kortelės)

    Dailininkas, tapytojas, portretų tapytojas.

    Vaizdavo, rašė, reflektavo, atskleidė, rodė.

    Drobė, drobė, tapyba, portretas.

    Rankos: didelės, darbščios, meilios, nepatogios, stiprios, šiurkščios, švelnios, stiprios, gremėzdiškos, blyškios, vietinės, įdegusios, dosnios, pavargusios, greitos, liesos, silpnos, sumanios, pervargusios ir pan.).

(Grupės apibrėžia teksto konstravimą. Klasė klauso „ekskursijos vadovų“).

Ačiū. Ką svarbiausia, ką menininkas norėjo pasakyti mums, publikai?

Ką galite pasakyti apie merginos pozą?

Šauniai padirbėta! Vaikinai, portreto fonas – didelė tamsi siena su skliautu arkos pavidalu. Kodėl menininkas pasirinko šį fono variantą?

Puiku vaikinai! Šiame fone mergina labai ryški (balta), kukli, tarsi nežemiškas žmogus. Esate jautrūs ir dėmesingi žiūrovai.

Vaikų atsakymai: Portretas - vaizduojamojo meno žanras, vaizduojantis vieną asmenį ar žmonių grupę. Be išorinio, individualaus panašumo, menininkai siekia portretu perteikti žmogaus charakterį, jo dvasinį pasaulį.

Vaikų atsakymai

Nr. Jis vilki naktinius marškinius. Ir jo plaukai buvo susivėlę!

Mika mėgsta bėgioti, šokinėti, žaisti slėpynių. Jis taip pat mėgsta suptis! Ir ant dviračio! Mėgsta statyti miestą iš smėlio. Valgyk saldainius!

- Jis sėdi kėdėje.

Vaikų atsakymai.

Vaikų atsakymai.

Vaikų atsakymai.

Vaikų atsakymai.

Vaikų atsakymai.

Vaikų atsakymai.

Vaikų atsakymai.

4. Praktinės užduoties meninės užduoties išdėstymas. Praktiniai studentų darbai.

– Vaikinai, ar norėtumėte nutapyti portretą?

Kurioje kraštovaizdžio lapo dalyje turėtų būti portretas?

Kokios formos bus žmogaus veidas?

Kaip padėti nosį ant veido?

Kaip atrodo žmogaus nosis?

Kokiu atstumu yra akys?

Kokios formos gali būti žmogaus antakiai?

Kaip atrodo žmogaus lūpos?

Kokios spalvos žmogaus lūpos?

Kokios spalvos gali būti akys?

Kieno tai bus portretas?

Vaikų atsakymai.

Praktinis darbas.

5. Apibendrinant.

Rengiama klasės piešinių paroda. Menininkai tampa žiūrovais. Vaikai kartu su mokytoja analizuoja tapytus portretus. Studentai teigiamai vertina darbą.

Ant kokių darbų pavyko perteikti portreto personažą?

Kokiuose darbuose pavyko perteikti požiūrį į portretą?

Kokie darbai pasirodė tiksliausi?

Šauniai padirbėta! Koks meno žanras mums pažįstamas?

Tuo mūsų pamoka baigta. D / z, kad baigtumėte darbą.

Vaikų atsakymai.


Terminų žodynas

autoportretas- pats. Paprastai reiškia vaizdingą vaizdą; tačiau autoportretai taip pat yra skulptūriniai, literatūriniai, fotografiniai ir kinematografiniai ir kt.

Pastelinė(iš makaronų -) - meno medžiagų grupė, naudojama

aš tau siūlau dailės pamokos santrauka 5 klasės vaikams tema „Keturi skirtingi portretai“. Šis metras pateikiamas pagal Singapūro sistemą, kurioje studentai turi dirbti komandose. Šis darbas bus naudingas dailės mokytojams. Kviečiamas jūsų dėmesys, kurio metu vaikai bus mokomi ant popieriaus lapo parodyti skirtingų emocinių būsenų žmonių portretus.

Vaizduojamojo meno pamokos santrauka

Singapūro sistemos pamokose jie dirba komandomis. Viena komanda – 4 žmonės, bet gal ir 5, viskas priklauso nuo mokinių skaičiaus klasėje. Viena komanda sėdi ant dviejų tarpusavyje sujungtų stalų. Kiekviena komanda turi savo stalo numerį – 1, 2, 3, 4, 5. Šie skaičiai turi būti ant stalų. Kiekviena komanda turi Met Management. Jis yra kiekvienos komandos lentelės viduryje. Tuo pačiu metu jis turi tinkamai gulėti ant stalo. Kiekvienas mokinys turi savo numerį, priklausomai nuo to, kur jis sėdi (1, 2, 3, 4). Komandoje gali būti 4-5 partneriai – veido partneriai, pečių partneriai. Studentas numeris 1 yra puikus studentas, 2 yra trigubas studentas, 3 yra nevykėlis, 4 yra būgnininkas. Vaikai, kurie puikiai bendrauja tarpusavyje, yra tarsi viena komanda, turėtų sėdėti vienoje komandoje.

Pamokos tikslai ir uždaviniai:

  • proporcijų ir veido išraiškų tyrimas;
  • grafinių įgūdžių ir gebėjimų ugdymas;
  • gebėjimo rasti veido koordinatinius taškus ugdymas;
  • kūrybiško mąstymo ugdymas; fantazija, meninis skonis, vaizduotė, asociatyvus mąstymas.

Mokiniams skirta įranga:

  • veido piešiniai,
  • albumai,
  • paprastas pieštukas

Mokytojui:

  • lenta,
  • kreidos gabalėlis,
  • interaktyvi lenta,
  • popierius,
  • grafinės medžiagos,
  • pristatymas.

Štai skamba varpas

Pradėkime savo pamoką.

1. Klasės organizavimas. Patikrinkite pasirengimą pamokai.

Šiandien dirbsime komandomis. Pirmiausia turime pasveikinti vieni kitus. Šios dienos pamokos tema „Keturi skirtingi portretai“ yra ankstesnės pamokos „Portretas“ tęsinys. O prieš pereinant prie naujos temos, patikrinsiu, kaip įvaldėte paskutinės pamokos medžiagą. Norėdami tai padaryti, naudosime Freyer modelį. Gamybai freyer modeliai reikia paimti A4 lapą, jį sulenkti per pusę, paskui vėl per pusę, tada kampą, kur lapai nesiskiria, sulenkti į trikampį ir išskleisti lapą. Viduryje gausime rombą ir aplink jį 4 stulpelius. Romboje turime užrašyti temą, kurią turime analizuoti.

Viršutiniame kairiajame stulpelyje - privalomos charakteristikos, viršutiniame dešiniajame - neprivalomos charakteristikos, apatiniame kairiajame - pavyzdžiai, apatiniame dešiniajame - priešingi pavyzdžiai. Freyer modelį pagaminsime iš anksto. Partneris numeris 1 paima ir išdalina visiems partneriams po vieną lapelį, kuris iš anksto paruošiamas ant kiekvieno stalo. Tema, kurią analizuosime: „Portreto piešimas“. Jūs ir aš turime išanalizuoti portreto piešimo privalomas charakteristikas, pasirenkamas charakteristikas, pavyzdžius, priešingus pavyzdžius. Freyerio modelis yra susipynęs su tokia struktūra kaip „Continius Round Robin“.

Aš kalbu apie šią struktūrą. Pirmiausia visi parašome reikiamas charakteristikas, t.y. ko reikia piešiant portretą. Rašome trumpai. Singapūro sistemoje viskas vyksta laiku. Kiekvienai užduočiai atlikti skiriamas tam tikras laikas, neatsižvelgiant į tai, ar mokiniui pavyko, ar ne. Studentai turi išmokti dirbti greitai, nieko nesiblaškydami. Skirta 30 sek. Tada studentas atsako 1 - 10 sekundžių, sąskaita. 2–10 sek., 3–10 sek., 4–10 sek. savo komandoje.

Kitos neprivalomos charakteristikos. Skirta 30 sek. Tada studentas numeris 1 atsako - 10 sekundžių, 2 - 10 sekundžių, 3 - 10 sekundžių, 4 - 10 sekundžių. Lygiai taip pat pavyzdžiai ir priešingi pavyzdžiai. Tada aš paklausiu bet kurio studento, ką jis parašė. Tuo pačiu nereikia nurodyti mokinio pavardės ir vardo, o reikia pasakyti, pavyzdžiui: „Atsakys lentelės Nr. 1 mokinys, partnerio numeris 2. Likusieji papildo. Jei ko nepridedame, pridedame. Tada visi plojame vienas kitam.

Žodis portretas kilęs iš lotyniško žodžio „esmės ištraukimas“, t.y. atskleidžiantis vidinį turinį. Portreto kūrimo užduotis verčia pažvelgti į žmogų naujai, atrasti jį patiems, o kartu ir jam. Pažvelkime visi vieni į kitus. Ar mes panašūs vienas į kitą? Mokinio atsakymas: Žinoma, ne. Nuostabu, kaip žmonės nėra panašūs. Atrodo, viskas išdėstyta taip pat – akys, nosis, lūpos, o žvilgtelėjus į veidus, stebisi žmogaus individualumas. Portretas yra tam tikro žmogaus atvaizdas.

Prasmė yra suinteresuota būtent jo asmenybe, apdovanota individualiomis savybėmis. Taigi, kai piešiame tam tikro žmogaus portretą, kokį rezultatą turėtume pasiekti? Mokinių atsakymai: būti kaip. Mums visada yra pripažinimo džiaugsmas. Bet ką tai reiškia patinka ar nepatinka?

Pagal formą ir proporcijas atkuriamos veido detalės – ar to užtenka? Ne mažiau svarbu perteikti jo elgesio, elgsenos, temperamento ypatumus. Dar giliau slypi vidinis panašumas, t.y. žmogaus charakteris – valdingas ar mąstantis, nedrąsus ar aktyvus. O šis žmogus džiaugiasi ir liūdi, myli ir nekenčia. Tai yra, vis dar yra šio žmogaus jausmų pasaulis. Dabar dirbsime Mix struktūrojeŽirnių taukmedžio.

Prisiminkime ją. Mokiniai atsako naudodami Relly Robin arba Timed Paa Shea. Šiuo atveju mes naudosime Timed Pea Shea, paaiškindami šią struktūrą. Visi tyliai keliasi, stumdo kėdes. Įjungiu muziką. Muzika turi būti jaudinanti, linksma. Judėdami po kambarį visi susimaišo su muzika. Mes šokame. Tada muzika nutrūksta. Sudarome poras, kurios vienas kitam duoda penkis. Jei neturite degtukų, pakelkite ranką, kad surastumėte vienas kitą.

Pasisveikinkime vieni su kitais (sveiki tam). Rodau menininkų paveikslus. Jūs turite atsakyti. Kurio menininko paveikslas čia pateiktas, koks jo vardas ir ką galima pasakyti apie veikėjų charakterį? Iškart iš pradžių 1 minutę atsako vienas mokinys, po to 1 minutę atsako kitas mokinys. Pradeda tas, kurio plaukai tamsesni. Tada paklausiu vieno iš jų. Likusieji papildo vienas kitą. Ir taip 2 klausimai. Tačiau prieš tęsdami šokį, turite padėkoti vienas kitam už atsakymus ir atsisveikinti su savo partneriu. , kuriuos analizuosime: A. Venetsianovas „Zacharka“, V. Serovas „Mergina su persikais“.

A. Venetsianovas „Zacharka“

V. Serovas „Mergaitė su persikais“

Užimame savo vietas.Iš menininkų paveikslų matėme, kad žmonių emocinės būsenos skiriasi. Tokia ar kita emocinė būsena padeda mums parodyti mimikos veido raumenis.Veido raumenys daugiausia yra veido srityje.

Juos galima suskirstyti į 2 grupes:

  • veido raumenys – keisti veido išraiškas
  • kramtyti raumenis – judinti apatinį žandikaulį.

Mimikos raumenys yra aplink akis, burną, šnerves. Kuo oda elastingesnė, tuo greičiau išsilygina odos raukšlės, atsirandančios judant šiems raumenims. Su amžiumi, odos elastingumo praradimas lemia tai, kad raukšlės tampa įprastos ir išlieka ant odos net tada, kai nutrūksta raumenų veikla. Taip atsiranda raukšlės.

Odos poslinkis, burnos, nosies, akių formos pokyčiai sukelia veido pokyčius, suteikia įvairias išraiškas, atitinkančias įvairias emocijas: skausmą, liūdesį, linksmybes, pyktį. Mimikos raumenys paklūsta valingiems impulsams, todėl gali neišreikšti vidinės žmogaus būsenos. Taigi veido raumenys yra vidinio žmogaus gyvenimo išraiška. Jei reikia, jie gali paslėpti vidinę būseną (šnipas), netgi sukurti kito (aktoriaus, klouno) išvaizdą. Ant lentos pavaizduota pokyčių, atsiradusių veikiant atskiriems veido raumenims, diagrama. Sutvarkykime juos.

Pamokos tema:"Portretas. Portreto tipai ir tipai. Portreto aprašymas.

Pamokos tipas: Baigiamoji apibendrinanti pamoka su pasyvios apklausos elementais (naudojant multimedijos priemones (projektorių, interaktyvią lentą ar ekraną)).

Tikslas: pravesti baigiamąją apibendrinančią pamoką skyriuje: „Portretas“, priminti mokiniams apie tai, kas yra portretas, jo pagrindiniai tipai, taip pat, remiantis įgytomis žiniomis, išmokyti apibūdinti portretą.

Užduotys:

    nustatyti gebėjimą apibendrinti ir sisteminti įgytas žinias;

    ugdyti mokinių gebėjimą analizuoti, lyginti ir lyginti meno kūrinius.

Regėjimo diapazonas: pristatymas PowerPoint (skaidrių aprašymai pateikiami pačiame pristatyme, taip pat ), kuri apima gali būti naudojami tapybos, grafikos, skulptūros ir juvelyrikos meno kūriniai (įvairių epochų portretai), fotografijos, esant galimybei dokumentinio filmo „Portretas“ (leidykla „Kordis“, serija „Rusijos muziejus vaikams“) fragmentai.

Studentams: darbo knygelė, raštinės reikmenys.

Pamokos eiga (trumpas aprašymas)

    Įvadinis pokalbis (2 min.)

    • „portreto“ sąvokos kartojimas (1 min.), pagrindinės portreto ypatybės identifikavimas (pagal mokytojo paaiškinimus, arba žiūrint dokumentinio filmo „Portretas“ (leidykla „Kordis“, serija „ Rusijos muziejus vaikams“; vaizdo fragmento „V. V. Stasovo portretas“ iliustravimas 3 min.) ir aptarimas, ką jis matė (2 min.));

      „Portreto aprašymo“ schemos sudarymas / /, kartojant anksčiau įgytas žinias apie portreto tipus (8 min.);

      kūno kultūros užsiėmimas (2 min.) / /;

    • testo atlikimas, kuriame mokinių prašoma paskirstyti pateiktų portretų numerius pagal tipus (4 min) / /;

      pateiktų portretų analizė pagal parinktis (10 min.)

    Apibendrinimas (1 min.)

Pamokos eiga (išsamus aprašymas)

    Įvadinis pokalbis (2 min.)

    paskutinės pamokos temos pranešimas (1 min.)

    šios pamokos tikslų ir uždavinių formulavimas (1 min.)

Sveiki, atsisėskite skaidrė 1

Šiandien baigiame vieno iš vaizduojamojo meno žanrų – portreto – studijas. Pamoka yra baigtinė ir antroje dalyje turėsite savarankiškai išanalizuoti kelis portretus pagal galimybes. Tačiau prieš tai, norint sėkmingai atlikti savarankišką darbą, reikia prisiminti, kas yra portretas, kokios jo savybės ir kokie pagrindiniai portretų tipai.

Atsidarykite sąsiuvinius ir užsirašykite pamokos temą skaidrė 1

    Anksčiau įgytų žinių kartojimas ir sisteminimas (23 min.)

    „portreto“ sąvokos kartojimas (1 min.), pagrindinės portreto ypatybės identifikavimas arba mokytojo paaiškinimų pagalba, arba žiūrint vaizdo klipą (3 min.) ir aptariant tai, ką matė (2 min.) , žiūrint iliustratyvų vaizdo klipą „V.V.Stasovo portretas“ 3 min );

Taigi, kas yra portretas? skaidrė 2

Mokiniai prisimena portreto apibrėžimą.

Kiekvienas portretas turi turėti ypatingą kokybę. skaidrė 3

Mokytojas padeda mokiniams suformuluoti mintį, kad pagrindinė kokybė yra vaizdo ir originalo panašumas, ne tik išorinis, bet ir vidinis.

Taigi, kokia yra pagrindinė savybė? skaidrė 3

    „Portreto analizės“ schemos sudarymas, pakartojant anksčiau įgytas žinias apie portretų tipus (8 min.) / /;

Taigi, prisiminėme, kas yra „portreto“ žanras ir koks jo pagrindinis bruožas.

Ir dabar turime sudaryti planą, pagal kurį ateityje analizuosite portretą. Norėdami sudaryti planą, turime prisiminti, į kokius tipus galime suskirstyti portretus. skaidrė 4 ir dirbti su skaidrėmis nuo 5 iki 16 (pristatytame pristatyme pateikiami išsamūs skaidrių paaiškinimai).

    kūno kultūros užsiėmimas (2 min.) / /;

    Žinių apibendrinimas ir įtvirtinimas (14 min.)

    testo atlikimas, kuriame mokinių prašoma paskirstyti pateiktų portretų numerius pagal tipus (4 min.)

Prieš tave 6 paveikslai, 6 skirtingi portretai. Prašome atlikti užduotį skaidrė 20 / /

    portreto analizės pavyzdys (3 min.)

Taigi, mes parengėme planą, pagal kurį analizuosite portretus. Prieš pamoką kiekvienam iš jūsų pateikiau šį planą. Prašau paimti klijus ir įklijuoti į sąsiuvinį /Priedas1/. Pagal šį planą bandysime išanalizuoti pateiktą portretą skaidrė 17

    pateiktų portretų analizė pagal parinktis (10 min.) 20 skaidrė

Naujoje eilutėje užrašykite: UŽDUOTIS Nr. 2.

Suskirstykime jį į parinktis: I ir II..

    Apibendrinimas (1 min.)

Norite patobulinti savo darbo kompiuteriu įgūdžius?

Ypač sėkmingai žodžių paieškos galvosūkis naudojamas užsienio kalbų pamokose, galima net sakyti, kad tai klasikinis pratimas bet kokio amžiaus mokiniams. Atliekant tokią užduotį galima ne kartą „išdirbti“ naują žodį: žaidėjas raginimuose mato visą žodžio rašybą ir ieško žodžio tarp kitų. Manome, kad šis galvosūkis veiksmingas ir mokantis gimtosios kalbos, mokantis žodyno žodžių, naujų sąvokų ir pan. Šiame straipsnyje mes pasakysime kaip sukurti žodžių paieškos galvosūkį internete.

Skaityti naujus straipsnius

Svarbiausias mokymosi veiksnys, kuris šiuo metu, atsiradus naujoms technologijoms, tapo plačiai prieinamas, tapo interaktyvumas. Tačiau pažinimo būdas interaktyvumo pagalba ne visada ir iš karto išryškėja – jei, pavyzdžiui, chemijoje galima vizualiai pamatyti dviejų reagentų maišymąsi, tai kaip su informatika ir fizika? Kaip galite įsivaizduoti ir, svarbiausia, pritaikyti savo patirtį gyvenime? Problemą nesunku išspręsti – reikia imtis kažko paprasto ir įdomaus, susieti šiek tiek vaizduotės ir techninių įgūdžių bei vizualiai stebėti savo veiksmų rezultatą. Norint įgyvendinti šias užduotis, su SmartElements prekės ženklu gaminami jau paruošti konstrukciniai rinkiniai mikrovaldiklių pagrindu – elektronika ir programavimas dar niekada nebuvo taip paprasta!

Nepakankamai išvystytas dėmesys gali lemti mokymosi atsilikimą, kurį vėliau bus sunku pasivyti. Būtina kryptingai ugdyti valingą dėmesį, kad mokykloje vaikas galėtų sutelkti dėmesį į mokytojo paaiškinimus ar užduoties atlikimą, nesiblašydamas nei pašalinių garsų, nei vaizdo už lango, nei bendravimo su stalo draugu. Išvystytam dėmesiui vaikui mokymosi procesas yra daug lengvesnis: jam nereikia išleisti daug resursų vien tam, kad sėdėtų per pamoką.

Tema

Portretas

Tikslas

Išmokykite vaikus piešti biusto portretą.

Užduotys:

Švietimo

Supažindinkite su portreto samprata. Supažindinti studentus su įvairiomis portretų klasifikacijomis. Išmokyti vaikus įžvelgti portrete pavaizduotą meninį vaizdą (žmogaus nuotaiką, charakterį, socialinę padėtį, gyvenimo būdą).

Švietimo

Mokyti kultūrinio bendravimo, bendradarbiauti įvairiose veiklose.

Švietimo

Įskiepyti susidomėjimą ir meilę vaizduojamajam menui. Ugdykite vaizduotę, mąstymą ir kalbą. Išmokite išsikelti tikslus, rasti būdus jiems pasiekti, daryti išvadas.

Metasubjektas

Priekinė, individuali.

Metodai: reprodukcinis, informaciją imantis (aiškinamasis ir iliustracinis), dalinė paieška

IKT ir mokymosi priemonės

Pristatymas "Portretas"

Matomumas: paruošti portretiniai piešiniai

Literatūrinis serialas

Mįslės, susijusios su tema "portretas"

regėjimo diapazonas

Paveikslų reprodukcijos su portretais; portreto pavyzdys.

Įranga ir meno medžiagos.

Per užsiėmimus.

1. Organizacinis momentas (1–2 min.)

Susipažinimas su mokiniais.

skaidrė 1

skaidrė 2

(paslaptis)

skaidrė 3

Mokytojas:

Sveiki bičiuliai! Nusišypsokime vieni kitiems

prisiminkime malonias gyvenimo akimirkas ir su tokia nuotaika kibsime į darbus. Atsisėskite.

Šiandien aš jums duosiu vaizduojamojo meno pamoką, Alina Failevna! Dabar patikrinkite, ar viskas paruošta šios dienos pamokai.

Pažiūrėkite, vaikinai, ant jūsų stalų turite juokingų ir liūdnų jaustukų, pakelkite jaustuką, kuris dabar parodo jūsų nuotaiką.

(Patikrina pasirengimą pamokai)

Mokytojas:

Vaikinai, atspėkite mįsles ir pagalvokite, kaip jos susijusios su mūsų pamokos tema.

1) Jie sėdi vienas šalia kito, bet vienas kito nemato. (akys)

2) Yra du broliai,

aksominiai kaftanai,

raudoni kostiumai,

Jie gyvena netoliese.

Jie susiburs, tada išsiskirs,

Šiltai apkabink -

Kovok stipriai. (lūpos)

3) Čia yra kalnas ir netoli kalno

Dvi gilios skylės.

Šiuose urvuose klaidžioja oras,

Tai įeina, tai išeina. (nosis)

4) Ant mažo gyvūno - viršuje,

Ir mes turime po akimis. (ausys)

5) nesėti, nesodinti,

Jie auga patys. (plaukai)

Taigi, ką piešime pamokoje? (portretas)

Mūsų pamokos tema „Portretas. Portretų tipai.

Mokiniai:

Sveiki!

Jie šypsosi vienas kitam ir atsisėda.

/Nuotaika pamokai; savigarba; pasirengimas pamokai

Vaikai kelia jaustukus

Mokiniai:

Klasė sprendžia mįslę.

Reguliavimo (teisingas mokymo priemonių pasirinkimas)

pažinimo (gebėjimas išgauti informaciją iš to, kas buvo pasakyta)

2. Pokalbis (10–12 min.)

skaidrė 4

skaidrė 5

skaidrė 6

Žaidimas „Emocijos“.

7 skaidrė 8 skaidrė

9 skaidrė

10 skaidrė

skaidrė 11

skaidrė 12

skaidrė 13

Praktinio darbo paaiškinimai.

Mokytojas:

Kas yra portretas?

Portretas – vaizduojamojo meno žanras, skirtas vienam ar žmonių grupei vaizduoti.

Kam skirti portretai?

Ką mums gali pasakyti portretas?

Dabar eisime į galeriją ir pažiūrėsime į keletą portretų.

Pirmąjį portretą, kurį matome, „Veročka“, nutapė Andrejus Melnikovas. Kokia herojė čia mums pristatoma?

Sekantį portretą nutapė V. Vasnecovas. Ką menininkas vaizduoja? Kaip čia vaizduojamas karalius?

Kaip žinote, žmonių nuotaikos skiriasi. Pateikite pavyzdžių.

Pažvelkite į iliustracijas ir pasakykite, kokia nuotaika išreiškiama kiekviename veikėje. (džiaugsmas, verksmas, nuostaba, pyktis, juokas, baimė)

Kokios veido dalys padeda sukurti nuotaiką?

Aš tave vadinu emocija, o tu tai parodai.

Nuostaba, džiaugsmas, baimė, liūdesys, susižavėjimas, skausmas.

Vaizduojamajame mene yra daug portreto žanro atmainų. Dabar susitiksime su kai kuriais iš jų. Paskirstyti:

    biusto portretas;

    Pusiau ūgio portretas;

    Portretas visu ūgiu;

    Individualus portretas;

    Grupinis portretas;

    Autoportretas.

Mokytojas:

- Šiandien su jumis nupiešime portretą. Norėdami tai padaryti, kiekvienas ant stalo turi turėti: pieštuką, teptukus, popierių, paletę. Patikrinkite, ar visi jį turi? Jūsų užduotis yra nupiešti kraštovaizdį, naudojant paveikslėlius ekrane ir piešinius lentoje.

Nepamiršk , apie darbo su piešiniu etapus.

Taigi, kimbam į darbą.

Mokytojas:

Kūrybinio darbo metu galite patirti kitokio pobūdžio sunkumų, galite pakelti ranką, kad atkreipčiau dėmesį į jūsų problemą ir patarčiau ją spręsti.

Mokiniai:

Vaikinai atsako į klausimą.

Perduoda išoriškai

panašumų ir vidinių

žmogaus būklė.

Mokiniai:

- vaikų atsakymai.

Reguliavimo ( formuojame gebėjimą nustatyti užsiėmimo tikslą pamokoje)

pažinimo (semantinio teksto suvokimo gebėjimų ugdymas)

Reguliavimo ( bendradarbiaudami su mokytoju išsikelti kūrybines ir edukacines užduotis)

Komunikabilus ( formuoti gebėjimą formuluoti savo mintis žodžiu)

3. Kūno kultūros minutė

Mokytojas:

Turbūt pavargote, pailsėkime šiek tiek. Kartok paskui mane:

Rankos pakeltos ir papurtytos -

Tai medžiai miške.

Rankos sulenktos, šepečiai purtyti -

Vėjas numuša rasą.

Į rankos šonus!

Švelniai mojuokite -

Paukščiai skrenda link mūsų.

Kaip jie sėdi

Mojuojame ir mes -

Sparnai sulenkti taip.

Mokiniai:

Atlikite fizinę veiklą.

4.Praktinis darbas.

Atlieku frontalinį ir individualų darbą.

14 skaidrė

skaidrė 15

Mokytojas:

Taigi pradėkime. O dabar ant rašomojo stalo nupiešime kaimyno biusto portretą.

Visų pirma, turite išdėstyti lapą horizontaliai arba vertikaliai (ar visi yra išdėstyti lape?)

1. Nupieškite ovalą. Nubrėžkite vertikalią liniją (simetrijos ašį).

2. Padalinkite ovalą į keturias lygias dalis horizontaliomis linijomis. Tai plaukų linija, akių linija, burnos linija.

3. Piešiame veido dalis. Padalinkite akių liniją į 5 lygias dalis. Akis nubrėžiame dviem lenktomis linijomis. Akies viduryje nubrėžkite rainelę ir vyzdį.

4. Nupieškite nosį. Nosies pradžia ateina iš antakių. Nubrėžiame jį lygia lankine linija. Nupiešiame nosies sparnus.

5. Nupieškite burną.

6. Nupieškite ausis. Nubrėžkite dvi horizontalias linijas nuo antakių ir nosies galiuko. Būtent į šį tarpą nubrėžiame ausį.

7. Piešiame plaukus.

8. Nubrėžkite kaklą. Kaklo plotis lygus galvos pločiui, ilgis - jo aukščiui. Pečiai yra 2 kartus platesni už galvą.

9. Suasmeninkite savo portretus ir priverskite juos atrodyti kaip jūsų draugai.

Mokiniai:

Jie dirba kūrybinį darbą.

5. Pamokos rezultatas.

Studentų darbų paroda.

Diskusija.

6. Refleksija.

Studentų darbų paroda.

Mokytojas:

Šauniai padirbėta! Tu padarei gera darbą! Pažiūrėkime, kokius kraštovaizdžius gavome.

Mokytojas:

Matau, kad jūs visi padarėte puikų darbą. Kiekvienas padėjo savo darbus ant stalo krašto.

Vaikinai, ar patiko atliktas darbas?

Įvertinkite savo darbą naudodami jaustukus, esančius ant jūsų stalų. Jei manote, kad jūsų darbas yra puikus – pakelkite linksmą šypsenėlę, o jei manote, kad jūsų rankinė pasirodė prastai ir jums nepatiko mūsų darbas – pakelkite liūdną šypsenėlę.

Ką naujo išmokote pamokoje?

Jie atlieka savo edukacinės veiklos įsivertinimą, susieja tikslą ir rezultatus, jų atitikties laipsnį.

Ar esate patenkinti savo darbu?

Suteikia teigiamą vaikų reakciją į klasės draugų kūrybiškumą; susieja pamokos rezultatą su jos tikslais.

Jūs padarėte labai gerą darbą. Šauniai padirbėta! Man buvo malonu dirbti su jumis. Pamoka baigta. Viso gero!

Mokiniai:

Vaikų atsakymai.

Komunikabilus (gebėjimas reikšti savo mintis)

Asmeninis ( sutelkti dėmesį į atlikto darbo sėkmės priežasčių supratimą)