Nikitos Tolstojaus vaikystės saulėto ryto pristatymas. Integruota pamoka apie istoriją A

Norėdami naudoti pristatymų peržiūrą, susikurkite „Google“ paskyrą (paskyrą) ir prisijunkite: https://accounts.google.com


Skaidrių antraštės:

Literatūrinis skaitymas

Atsakomybė Jei pradėjai, tai baigei, pažadėjai, tada įvykdai, Niekada nepažeisk bendrųjų elgesio taisyklių! Būkite atsakingas už bylą, Nebūkite gudrus ir netingėkite, Būkite patikimas žmogus Būtinai stenkitės!

Gyvenkite ramia sąžine, mylėdami vienas kitą

Atsakomybė – tai būtinybė, pareiga atsakyti už savo veiksmų, poelgių pasekmes. kas už ką prieš ką Sąžinė – atsakomybės jausmas už savo elgesį prieš žmones, visuomenę.

Pasakojimas „Nikitos vaikystė“ yra autobiografinis. Rašytojas Aleksejus Tolstojus jame perteikia savo vaikystės įspūdžius. Vardas Nikita yra jo sūnaus vardas. Jis skyrė jam savo knygą.

Originalus kūrinio pavadinimas skambėjo kaip „Pasakojimas apie daugybę puikių dalykų“. Akivaizdu, kad tai autoriaus parašyta vienu kūrybiniu impulsu, vienu atodūsiu. Paskutinis pasakojimo skyrius turi trumpą pavadinimą – „Išvykimas“. Jos pabaiga prasideda žinute, kad Nikitai pavyko išlaikyti priėmimo į antrą klasę egzaminą. O knyga baigiama liūdna fraze: „Šis įvykis baigia jo vaikystę“.

A. Tolstojus Grafas iš Tolstojų giminės, mokslininkas, akademikas, rašytojas Aleksejus Nikolajevičius Tolstojus gimė 1883 10 01 Nikolajevske, Samaros gubernijoje, mirė 1945 02 23 Maskvoje. A. Tolstojus – sovietų rašytojas, žinomas daugeliu žanrų (du eilėraščių rinkiniai, daugiau nei keturiasdešimt pjesių, scenarijų, pasakų ekranizacijų, straipsnių).

Susipažinimas su tekstu

vežimų gamintojas

Darbastalis - dailidės staklės

Kubilas – medinis cilindro formos indas

Bashlyk - skrybėlė su dviem ilgais galais, kurie yra apvynioti aplink kaklą

Aršinas – senas rusiškas ilgio matas

Gluosnis - gluosnis - baltasis gluosnis, sidabrinis gluosnis, gluosnių šeimos medis.

Kyšulys – žemės gabalas, išsikišęs į jūrą, upę

Kranas vandeniui pakelti

Prerija – plati stepė

Grupinis darbas 1 grupė (būdinga Nikitai) 2 grupė (būdinga Pakhomai) 3 grupė (būdinga Nikitos mamai) 4 grupė (būdinga Nikitos mokytojui)

Pamokos santrauka Šiandien per pamoką supratau, kad……… man patiko labiausiai……….. Pasirodo…………….. Pagirčiau (a) …………

Namų darbas HEROJUS VEIKSMAS CHARAKTERIO BRUOŽAS NIKITA MAMA ARKADIJUS IVANOVIČIUS PAKHOMAS


Tema: metodiniai pokyčiai, pristatymai ir pastabos

Literatūrinio skaitymo pamoka 1 klasėje „Žaisti smagu! (E. Charušino pasakojimas „Nikita medžiotojas“)“

Aiškinamasis raštas Kryptis: pradinė mokykla. Pamokos tema: „Žaisti smagu! (E. Charušino istorija „Nikita medžiotojas“)“ TMC: programa „Mokykla 2100“, autoriai R.N. Bunejevas, E.V. Buneeva, laiškas ...

Visi mėgsta Kalėdų eglutės šventę Esakovas Nikita, Macheeva Milena, Stolyarova Alena, Bryksina Polina, Malikas Sasha, Chinilina Daria.

Darbo mokymo pamokoje buvo dirbamas kolektyvinis darbas. Vaikai dirbo grupėmis, kažkas lipdė, kažkas iš popieriaus iškarpė apvalų šokį, kiti padarė aplikaciją. Visi dirbo su susidomėjimu, padėdami kiekvienam...

Tikslai: tęsti darbus prie A. Tolstojaus kūrybos; ugdyti sklandų raiškiojo skaitymo įgūdžius; išmokti skaidyti tekstą į dalis, pabrėžti pagrindinį dalyką, sudaryti planą; lavinti atmintį, kalbą, mąstymą.

Planuojami rezultatai: Dalykas: įvairių skaitymo tipų (studijavimo (semantinio), atrankinio, paieškos) naudojimas, gebėjimas sąmoningai suvokti ir vertinti įvairių tekstų turinį ir specifiką, dalyvauti juos aptariant, duoti ir pagrįsti moralinį tekstų veiksmų vertinimą. personažai; metasubject:

Pamokos mokymosi užduoties formulavimas, remiantis vadovėlio medžiagos analize bendroje veikloje, jos supratimas, veiklos planavimas kartu su mokytoju nagrinėjant pamokos temą, įvertinant savo darbą pamokoje,

- mokslinio ir edukacinio teksto analizė, išryškinant pagrindinę mintį jame;

- atsakymai į vadovėlio klausimus remiantis moksliniu ir edukaciniu vadovėlio ir meno kūrinio straipsniu, aptarimas poroje atsakymų į klausimus, savo požiūrio įrodymas; asmeninis: pasididžiavimo savo tėvyne, jos istorija, žmonėmis jausmo puoselėjimas, daugiatautės Rusijos visuomenės humanistinių ir demokratinių vertybinių orientacijų formavimas.

Įranga: knygos ir rašytojo portretas, atvirutės su kalbos apšilimo tekstu ir užduotys.

1 pamokos eiga

I. Organizacinis momentas

II. Kalbos apšilimas

Eilėraščio ištrauką perskaitykite patys.

Atsiskyrimas su vaikyste visada yra labai liūdnas,

Balta valtis išplaukė, tu negrįši.

Prisiminimai lengvi jausmai

Kuo ilgiau gyveni, jis stiprėja.

M. Ryabininas

- Skaitykite zvimbliai (taip pat: lėtai, pašnibždomis, su pagreičiu, išraiškingai).

– Tai keturkampis iš dainos „Vaikystės sala“. Klausyk jos. Kaip supratote teksto prasmę? (Vaikų atsakymai.)

– O ką galima pasakyti apie tokį žmogaus gyvenimo laikotarpį kaip vaikystė? (Vaikų pareiškimai.)

III. Darbas pamokos tema

– Namuose skaitote A. Tolstojaus kūrybą. Pradėkime nuo žodyno. Paaiškinkite žodžių reikšmę.

vežimų gamintojas- pastogė vežimams ir kitiems vežimams.

Darbo stalas- dailidės staklės.

Gaubtas- skrybėlę su dviem ilgais galais, kurie apvyniojami aplink kaklą.

Prerijos- didžiulė Šiaurės Amerikos stepė.

- Raskite žodžių sinonimus.

Susiraukęs- (niūrus, niūrus).

Pasirinkite žodžių antonimus.

Senti- (jaunesni).

Darbas- (tingėti, tingėti, tingėti).

– Perskaitykite pirmąją dalį, kuri vadinasi „Saulėtas rytas“.

Užduokite savo klasės draugams klausimų apie šią teksto dalį.

IV. Kūno kultūros minutė

V. Darbo pamokos tema tęsinys

– Skaitykite antrąją dalį – „Arkadijus Ivanovičius“ – pagal vaidmenis.

– Sekite tekstą, kokie berniuko santykiai buvo su mokytoja, su mama.

- Nurodykite pagrindinę šio skyriaus idėją.

– Paskaitykime trečiąją „Sniego pusnys“ dalį. (Skaitė mokiniai.)

– Kokia Nikitos nuotaika? Kas verčia jį taip jaustis?

Ar Nikita norėjo apgauti mokytoją?

Kodėl Nikita tiek daug pamatė gatvėje? Ar jis myli savo gimtąją žemę?

– Su kokia nuotaika Nikita jautėsi suolelyje? Kokius žodžius pavartojo autorė įspūdžiui sustiprinti? Perskaitykite.

Kokios žiemos pramogos tau patinka? O tavo tėvai?

- Kodėl Nikita lipa po pačiu kyšuliu ir kasa urvą?

- Nurodykite pagrindinę šio skyriaus idėją. (Skaitant „Paslaptingo laiško“ dalį.)

Kokio laiško laukėte?

– Kaip manai, apie ką tai? (Vaikų spėjimai.)

— Atkurti įvykių seką.

□ Oro dilgčiojimas nosyje.

□ Traškiais žingsniais.

□ Sniego pelerinos virš Chagros.

□ Pats suoliukas nusileido nuo kalno.

□ Arkadijaus Ivanovičiaus figūrėlė.

□ Sniego urvas.

□ Mokytojo ir Nikitos dialogas.

(Deformuoto plano atkūrimas.)

- Pagal gautą planą paruošti perpasakojimą.

VI. Atspindys

Šiandien klasėje išmokau...

Šiandien man pavyko...

VII. Apibendrinant pamoką

– Vaikinai, kokia šio darbo prasmė? Ko mus moko autorius?

- Nustatykite šio kūrinio žanrą. (Pasakojimas yra literatūrinis pasakojimo kūrinys, kurio siužetas ne toks sudėtingas kaip romane.)

Namų darbai

Paruoškite perpasakojimą pagrindinio kūrinio veikėjo vardu. Sugalvokite su paslaptingu laišku susijusį tęsinį.

2 pamokos eiga

I. Organizacinis momentas

II. Kalbos apšilimas

(Įvairių tipų skaitymo įgūdžių lavinimas.)

— Mokytojas mano portfelyje!

- PSO? Tai negali būti! Tikrai?

— Žiūrėk, prašau! Jis čia.

Tai vadinama vadovėliu.

V. Berestovas

– Eilėraštį skaityk pats.

- Skaityti, skirstyti į skiemenis.

- Skaityti rašybą.

- Skaityti rašybą.

Kaip supratote eilėraščio prasmę? (Vaikų atsakymai.)

– Kaip manote, kas lemia, kaip mokinys mokysis – iš mokytojo ar iš savęs?

(Parodykite mokiniams, kad ir koks talentingas būtų mokytojas, jis negali mokyti to, kuris nenori mokytis ir nieko nedaro.)

- Perskaitykite pamokos temą. Apibrėžkite jo užduotis.

III. Namų darbų tikrinimas

- Perpasakokite kūrinį Nikitos vardu.

Kokį tęsinį sugalvojai? Pasakyk man.

Praėjusioje pamokoje jūs nustatėte, kad tai yra istorija. Tačiau reikia patikslinti, kad tai autobiografinė istorija vaikams – vienas poetiškiausių A.N. Tolstojus. Istorija „Nikito vaikystė“ buvo parašyta 1920 metais Prancūzijoje vaikų žurnalui „Žalioji lazdelė“, 1922 metais išleista Berlyne, o Sovietų Sąjungoje pirmą kartą išleista 1923 metais. Rašytojo šviesūs vaikystės prisiminimai persmelkti lyriškas jo mylimos Tėvynės vaizdas, pasireiškiantis visame kame: Sosnovkos ūkio gamtos ir gyvenimo aprašymuose, pasakojimuose apie kaimo vaikus, tyra, gražia pasakojimo rusų kalba. Tai yra pagrindinė jo edukacinė vertė.

IV. Darbas pamokos tema

Įvardykite šios istorijos veikėjus.

– Ar jums buvo įdomu sužinoti apie Nikitos gyvenimą? (Vaikų pareiškimai.)

- Apibūdinkite pagrindinį istorijos veikėją. Kas buvo Nikita?

„Nikitos vaikystė“ – tai pasakojimas apie pirmuosius žmogaus formavimosi metus. Skaitytojas atskleidžia pagrindinius berniuko gyvenimo įvykius per paskutinius metus prieš pradedant lankyti mokyklą. Vaiko ir gamtos gyvenimas, šių dviejų temų susiliejimas ir persipynimas sukuria savotišką lyrinį istorijos koloritą. Nikita artima gamtai, tarsi ištirpsta jį supančiame pasaulyje. Vienybė su gamta, jausmas būti neatsiejama jos dalimi sukuria berniuko sieloje nuolatinį laimės laukimą, kažko nuostabaus, fantastiško: „Nikitai atrodė, kad jis vaikšto sapne, užburtoje karalystėje. Tik užburtoje karalystėje ji tokia keista ir tokia laiminga sieloje.

– Ar Nikita atrodo kaip jūs, jūsų draugai?

V. Kūno kultūra

VI. Darbo pamokos tema tęsinys

Koks žmogus buvo Pahomas? Kokią vertę jis turėjo?

– Kaip mokytojas elgėsi su Nikita: nubaudė, įžeidė, privertė parodyti kantrybę, aiškino, juokavo, paklusnumą pasiekė be prievartos?

Apibūdinkite mokytoją Nikitą naudodami žodžius iš teksto.

Kodėl Nikita turėjo stebėti? Ką reiškia ši išraiška? (Saugotis.)

– Kokia buvo Nikitos mama? Kaip tai gavote? (Studentų samprotavimai.)

(Dirbkite prie esė samprotavimo.)

Aptarkite su draugu, kokias charakterio savybes vertinate žmonėms.

- Parašykite esė šia tema. Mes. Referenciniai žodžiai pateikti kūrybinio sąsiuvinio 46 skyriuje.

VII. Atspindys

Pasirinkite bet kurią sakinio pradžią ir tęskite.

Šiandien klasėje išmokau...

Šioje pamokoje norėčiau pagirti save už...

Po pamokų norėjau...

Šiandien man pavyko...

VIII. Apibendrinant pamoką

Kuris iš istorijos veikėjų tau patinka labiausiai?

– Kaip manote, rašytojas kalbėjo apie šiuolaikinį gyvenimą ar apie seniai praėjusias dienas? Pagrįskite savo nuomonę.

Namų darbai

Pridėkite esė. Jei norite, perskaitykite istoriją patys iki galo.

Metodinis tobulinimas

Rusų literatūros skaitymo pamoka 4 klasėje

A.N. Tolstojus „Nikitos vaikystė“

(vadovas "Arkadijus Ivanovičius")

Sukurta

Belyaeva Žanna Michailovna,

Pradinės mokyklos mokytoja

Tema. Rusų literatūros skaitymas.

4 klasė.

Tema: A.N. Tolstojus „Nikito vaikystė“ (pasakojimo skyrius „Arkadijus Ivanovičius“)

Tikslas:

  • sukurti sąlygos formuotis gebėjimui sudaryti herojaus charakteristiką naudojant citatas iš teksto, raiškiojo skaitymo įgūdžius;
  • skatinti atrankinio skaitymo, teksto atkūrimo ir analizės įgūdžių, mokinių kūrybinių gebėjimų ugdymas;
  • skatinti disciplinos, darbštumo ir paklusnumo ugdymas.

Įranga: daugialypės terpės pristatymas, kortelės citatų charakteristikoms sudaryti, kortelės grupiniam darbui ir diferencijuotiems darbams, studentų NOT, aiškinamieji žodynai, gongas, palaikymo kortelės („aukcionas“, „emocija“, „pantomima“), spalvų signalai, spalvų kvadratai, garso įrašai vaikams dainų („Šypsena“, „Draugystė“, jūros ošimas), A.N.Tolstojaus portretas, knyga „Auksinis raktas arba Pinokio nuotykiai“.

1. Organizacinis ir motyvacinis etapas

Mokytojo žodis.

Laikykimės už rankų kartu

Ir mes šypsomės vienas kitam

Ir tada mes kartu pasakysime:

"Labas, labas, nauja diena!"

Kokia šiandien diena: niūri, debesuota, šviesi ar saulėta?

Kaip jaučiasi toks oras?

Daina skamba:

Nuo šypsenos niūri diena šviesesnė.

Nuo šypsenos danguje pabus vaivorykštė.

Ir ji sugrįš pas tave vėl ir vėl.

2. Žinių atnaujinimo etapas.

Mokytojo žodis. Kada dar taip nuoširdžiai šypsotis, jei ne vaikystėje. Ankstesnėse pamokose sutikome nuostabų žmogų, kuris parašė biografinę istoriją apie savo sūnų Nikitą... („Nikito vaikystė“). Rašytojo vardas ... (Aleksejus Nikolajevičius Tolstojus).

Ką žinote apie šio žmogaus gyvenimą ir darbą?

Jo biografija išleidžiama aukcionepasirodo kortelė).

Kas iš jūsų žino ką aukcione ? Pažvelkime į aiškinamąjį žodyną:

AUKCIONAS – viešas išpardavimas, kurio metu pirkėju tampa tas, kuris pasiūlo didžiausią kainą.

Taigi Aleksejaus Nikolajevičiaus Tolstojaus darbas bus eksponuojamas „parduodamas“. Jį gali nusipirkti kiekvienas, kuris moka žiniomis apie rašytojo gyvenimą ir kūrybą.

Gongo garsai:

Pradėkite. Aleksejus Nikolajevičius Tolstojus gimė ... (1883-1945)

3. Kvėpavimo, artikuliacinė gimnastika.

  • Pratimas "Daina" Abėcėlė ""

Padainuosime abėcėlę, palydėdami pažįstamą melodiją iš dainos „Vaikystė“:

A B C D E F F G

I J K L M N O P R

S T U V X Z H W ​​​​W

b y b e yu i!

  • Pratimas "Snaigės"

Įsivaizduokite, kad esate lauke, sninga, o snaigės krenta tiesiai į jūsų delnus. Pritraukite delnus prie veido 10-15 cm atstumu, sklandžiai iškvėpkite, stenkitės ištirpdyti snaiges. Dabar, priešingai, užpūskite snaiges, kad jos skristų kuo aukščiau.

4. Namų darbų tikrinimo etapas.

  • Žaidimas „Ar tu tiki, kad...“

Mokytojo žodis. Prisiminkite skyriaus „Saulėtas rytas“ turinį. Aš užduosiu klausimus, o jūs, atsakydami į juos, tekste rasite patvirtinimą. Sulaukiau signalų...

Ar tikite, kad skyriuje aprašytos veiklos vyksta žiemos sezono metu?

Ar tikite, kad Pahomas yra jaunikis?

Ar tikite, kad Pahomas pagamino roges?

Ar tikite, kad pabudęs Nikita svajojo žaisti sniego gniūžtes?

Ar tikite, kad Nikita ketino paprašyti leidimo važinėtis rogutėmis?

Ar tikite, kad berniukui pavyko įgyvendinti savo planą?

  • vaidmenų skaitymas

EMOCIJA – išvertus iš lotynų kalbos – jaudinti, sujaudinti.

Emocijų ar jausmų pagalba išreiškiame savo nuotaiką, jausmus, požiūrį į įvykius ir herojus.

Kaip perteikiamos emocijos?

PANTOMIMIKAS – veido mimika, žodžiai, išraiškingi judesiai.

Raskite Pahomo ir vyro, kuris pažvelgė į berniuko kambarį, žodžius. Nustatykite veikėjų jausmus ir kalbas. Skaitydami pabandykite išreikšti šias emocijas.

5. Tikslo nustatymas.

Šiandien pamokoje susipažinsime su nauju istorijos skyriumi, kuris vadinasi „Arkadijus Ivanovičius“.

Koks šios pamokos tikslas?

6. Pasirengimas teksto suvokimui. Prognozavimas.

Kas, jūsų nuomone, yra Arkadijus Ivanovičius?

Ar mes jau sutikome jį istorijos puslapiuose?

Kaip jis atrodė? Raskite aprašymą tekste.

Kaip matote mokytoją Nikitą?

7. Darbas su skyriaus tekstu

  • žodyno darbas

DARBO STALAS

GOBUOTAS

SURTUK

Kas žino šių žodžių reikšmę?

Pereikime prie aiškinimo 121 puslapyje ir aiškinamojo žodyno.

Kaip manote, apie ką bus šis skyrius?

  • Pirminis suvokimas(skanus skaitymas)

Ar mūsų prognozė išsipildė?

Poilsio akimirka (raumenų atpalaidavimo treniruotė).

(Poilsio padėtis – atsisėskite ant kėdės krašto ir atsiremkite ant nugaros. Rankos laisvai guli ant kelių, kojos šiek tiek viena nuo kitos).

Smalsi Barabara

Žvelgiant į kairę

Žiūri į dešinę

Ir tada vėl į priekį -

Pailsėk čia.

Kaklas neįtemptas

Ir ji atsipalaidavusi.

Ir Barbara žiūri aukštyn!

Mes grįšime!

Atsipalaidavimas yra malonu!

Kaklas neįtemptas.

Ir ji atsipalaidavusi.

Dabar pažvelk žemyn -

Kaklo raumenys įsitempė.

Grįžta -

Atsipalaidavimas yra malonu!

Kaklas neįtemptas

Ir ji atsipalaidavusi.

  • Antrinis suvokimas (mokytojas ir gerai skaitantis mokinys).

Kodėl Nikitai nepavyko „išlįsti“ į gatvę?

Ką mokytojas privertė Nikitą padaryti? Perskaitykite.

Kaip elgėsi Arkadijus Ivanovičius? Perskaitykite.

Papasakokite, kaip Nikitai sekėsi matematika. Perskaitykite, kaip jis pristatė problemos būklę.

(Pagal skaidrę paaiškiname žodžių „prekybinė parduotuvė“, „audinys“ reikšmę).

Kodėl berniukas negalėjo susikaupti?

Kaip Nikita pasinaudojo pasikeitimu? Perskaitykite.

  • Herojaus charakteristika. Dirbti porose.

Užpildykite lentelę. Kairėje pusėje yra citatos iš teksto, dešinėje - padarykite išvadą - nustatykite herojaus charakterio bruožus ir išvaizdą.

Arkadijaus Ivanovičiaus portretas

Jo portretas tavo akimis

"... galva akiniuose su išsikišusiais raudonais antakiais, su ryškiai raudona barzda", "ilgas pirštas kaip pieštukas ..."

Aukštas, lieknas vyras su akiniais, išsikišusiais raudonais antakiais ir ryškiai raudona barzda.

Arkadijaus Ivanovičiaus elgesys

Kaip tai apibūdina mokytoją?

„Nuostabiai greitas ir gudrus“, anot Nikitos... jis buvo nepakenčiamas žmogus, visada linksminosi, visada mirktelėjo, niekada nekalbėjo tiesiai, bet taip, kad širdis plakdavo.

"... niekada nesiskundė..."

Malonus, linksmas, greitas, greitas, gudrus, Nikita nesiskundė. Jis gerai suprato berniuką, žinojo apie jo gudrybes ir gudrybes, bet jo neišdavė.

(porų ataskaita)

8. To, kas išmokta, įtvirtinimas. Kūrybiškumo akimirka.

  • žaidimo užduotis"Surinkite patarlę».

Ant savo stalų turite žodžių korteles. Jūsų užduotis – susijungti į grupes pagal kortelių spalvas ir, surinkus patarlę, paaiškinti jos reikšmę.

1. Mokykitės gerų dalykų, todėl blogi dalykai neateis į galvą.

2. Gerai mokyti, kas klauso.

3. Darbas mokantis yra nuobodus, bet mokymosi vaisius skanus.

4. Mokymas yra šviesa, o nežinojimas yra tamsa.

  • Diferencijuotas darbas grupėse.

Dabar dirbsime dvi komandos – kūrybinės grupės.

„MOKYTOJAI“ (berniukai).

Išanalizuokite Nikitos elgesį. Kokį patarimą jam duotumėte?

„RAŠYTOJAI“ (merginos).

Pagalvokite apie šio skyriaus tęsinį.

9. Apibendrinimas. Atspindys.

Geras darbas vaikai

Ir ko jie išmoko?

Ko nežinojai, bet dabar žinai – ar tai tau nauja?

Kokią pamoką išmokote iš šio skyriaus?

Kas patenkintas savo darbu ir bendravimu su bendražygiais – paspausk ranką kaimynui. Kas pavargęs, padėkite galvą ant peties.

10. Namų darbai.

Namuose dar kartą perskaitykite skyrių ir aprašykite Nikitą (1 variantas), Arkadijų Ivanovičių (2 variantas).

Mokytojas. Ir atsisveikindamas siūlau susirišti mazgą atminimui:

Prisiminti!

Kas nesimoko

Jis visada verkšlena ir nuobodu.

Būk kodėl!

Tikslai: supažindinti mokinius su nauja sekcija; ugdyti draugiškumo, savitarpio pagalbos jausmą, teigiamas asmenybės savybes; išmokti raiškiai skaityti tekstą, intonacijos pagalba perteikti nuotaiką; tęsti sklandaus skaitymo ir taisyklingos kalbos įgūdžių formavimą.

Planuojami rezultatai: tema: skyriaus turinio prognozavimas, skaitymas balsu, palaipsniui pereinant prie skaitymo sau, meno kūrinių klausymas; metasubject:

- pamokos mokymosi užduoties formulavimas remiantis vadovėlio medžiagos analize bendroje veikloje, kartu su mokytoju planuojant užsiėmimus pamokos temai studijuoti, įvertinant savo darbą pamokoje;

Literatūrinio teksto analizė, pagrindinės minties jame išryškinimas, orientacinių (raktinių) žodžių parinkimas savo tekstui kurti, reikalingos informacijos paieška knygoje, gebėjimas orientuotis mokomojoje ir grožinėje knygoje, savarankiškas ir kryptingas pasirinkimas iš knygos,

- atsakymai į vadovėlio klausimus remiantis literatūriniu tekstu, sąveikos poroje ir grupėje taisyklių supratimas (pareigų pasiskirstymas, bendrų veiksmų plano sudarymas, gebėjimas susitarti dėl bendrų veiksmų); asmeninis: sąvokų supratimas: atsakomybė, sąžiningumas, ištikimybė žodžiui, sąžinė, tarpusavio supratimas, pagarba vyresniam, meilė, empatija.

Įranga: multimedijos projektorius (esant galimybei), knygų pamokos tema paroda.

Per užsiėmimus

I. Organizacinis momentas

II. Kalbos apšilimas

- Skaityk eilėraštį.

Jei pradedi, tai ir baigi

Tu pažadėjai, tada padaryk

Bendrosios vadovavimo taisyklės

Niekada nesulaužyk!

Būkite atsakingas įskaudintas

Nebūkite gudrūs ir netingėkite

Būk patikimas žmogus

Būtinai pasistenk!

– Eilėraštį skaityk pats.

- Skaityti, skirstyti į skiemenis (taip pat: rašybos, ortopedijos, liežuvio, raiškiai).

III. Skyrius Įvadas

Neatsitiktinai šiuo eilėraščiu pradėjau mūsų pamoką. Kaip manote, apie ką tai?

- Kaip tai pavadintum? (Vaikų atsakymai.)

Šis eilėraštis vadinasi „Atsakomybė“. Ar tau patinka atsakingi žmonės? Kodėl?

Kokios dar žmogaus savybės tau patinka?

Perskaitykite lentoje užrašytą skyriaus, kurį pradėsime studijuoti, pavadinimą. („Gyventi pagal sąžinę, mylėti vienas kitą“.)

Kaip supranti jo prasmę?

— Apie ką turėtų būti šioje dalyje surinkti darbai? Kaip tu manai?

Kaip manote, su kokiomis koncepcijomis dirbsime?

- Atsiverskite savo vadovėlį į p. 98. Perskaitykite, kokias sąvokas tyrinėsime.

Kaip tu juos supranti?

Atsakomybė- poreikis, pareiga atsakyti už savo veiksmų, poelgių pasekmes.

Sąžinė– moralinės atsakomybės už savo elgesį prieš aplinkinius žmones, visuomenę jausmas.

Perskaitykite Anės ir Vanios dialogą.

– Ko iš to išmokote?

„Paskaitykite, ką mums sako profesorius Samovarovas.

apie ką jis kalba?

IV. Darbas pamokos tema

1,5; 6,4; 6,5; 5,4; 6,3; 6,5; 4,4

1,2; 3,3; 6,4; 6,3; 1,2; 3,3; 4,4

Ką tu žinai apie šį rašytoją? Kokius kūrinius skaitėte? (Žr. mokyklos žodyną „Rašytojai mokomojoje literatūroje“).

Perskaitykite pavadinimą ir pažiūrėkite į iliustracijas. Atspėk, apie ką šis kūrinys.

V. Kūno kultūra

VI. Darbo pamokos tema tęsinys

Pažintis su A. Tolstojaus kūryba „Nikitos vaikystė“

(Kūrinį skaito mokytojas ir gerai skaitantys mokiniai. Pokalbis perskaičius.)

– Kokius įspūdžius paliko tai, ką perskaitėte?

VII. Atspindys

Kaip baigi pamoką? Kodėl?

Už ką šiandien norėtum save pagirti?

VIII. Apibendrinant pamoką

– Kokioje sekcijoje pradėjote studijuoti?

Su kokio rašytojo kūryba susipažinote per pamoką?

– Kokį kūrinį skaitėte?


M.T. Makhambetalijevas

Sazdinskaya vidurinė mokykla Aktobėje

Kazachstano mokyklos rusų kalbos ir literatūros mokytoja

Trumpalaikis literatūros planas 7 klasė

1 savaitė

201-03-16 diena 5

1-oji pamoka

Pamokos tema:

A. N. Tolstojus „Nikito vaikystė“

Bendri tikslai:

Pažintis su rašytojo asmenybe ir kūryba,ugdyti meno kūrinio literatūrinės analizės įgūdžius, ugdyti meilę gyvenimui

Mokymosi rezultatai:

    Įgyti teorinių žinių literatūroje – žinoti, kas yra „autobiografija“.

    Lavinti kalbą, turtinant mokinių žodyną – žinoti naujų žodžių reikšmes ir mokėti jas taikyti kalboje.

    Ugdykite kūrybinę vaizduotę – mokėkite įvertinti šviesias vaikystės akimirkas.

    Sukelti susidomėjimą rašytojo kūryba ir literatūra.

    Mokėti charakterizuoti veikėjus ir veikėjus.

Pagrindinės idėjos:

Vaikų įvaizdžiai literatūroje, autobiografija, vaikystė, analizė

Orgmomentas

Psichologinė nuotaika.

Rašymas į sąsiuvinius

Naujos temos tyrinėjimas:

    Pažintis su rašytoju

    Pažintis su istorija „Nikitos vaikystė“

    žodyno darbas

Individualus darbas

Pokalbis

Kūrybinė užduotis

Atspindys

Sveiki bičiuliai!Šiandien, vaikinai, pradėsime pažintį su nauju literatūros skyriumi, kuris vadinsis „Vaikų įvaizdžiai literatūroje“. Sutiksime naujų įdomių asmenybių – rašytojų, kurie kalbės apie save, savo vaikystę, savo herojus, mokysimės iš kūrybos. Pamokos bus įdomios, nes kalbėsime apie tokius kaip jūs, jūsų amžiaus ir mąstymo vaikus.

Nusišypsokime vieni kitiems ir linkime viso ko geriausio.

Pamokos epigrafas: « Rašytojo širdyje gyveno „vaikystės prisiminimas“, jis stengėsi perteikti augančio ir jį supančio pasaulio besimokančio dešimties metų berniuko mintis ir jausmus.

Literatūros teorija. „Autobiografijos“ koncepcija

Autobiografija yra jūsų gyvenimo aprašymas.

Mokytojo žodis:

Rašytojo A. N. Tolstojaus gyvenimas ir kūryba

    Gyvenimo metai: 1882-1945

    Nikolajevskas

    Prozininkas, publicistas, dramaturgas

    karo korespondentas

    Pasaka „Auksinis raktas arba Pinokio nuotykiai“

    Trilogija „Pasivaikščiojimas per kančias“

    "Petras 1" - istorinis romanas

    Mokslinės fantastikos įkūrėjas

    Praturtinta rusų literatūra

Kalbos raida:

- skaito ištraukas pastraipa po pastraipos

Teisingas žodžių kirčiavimas

Lavinti išraiškingo skaitymo įgūdžius

Klausimai apie ištraukų skaitymą

Aptariame herojaus veiksmus

Herojaus charakteristikos

"Apie b lovelės"

Pasitrauk -

raudonplaukė -

Malonumas -

Pašokti -

Baugus -

tvartas -

Suraukęs antakius -

Paskubomis -

šliaužti -

Nežinoma -

Užburtas -

kojelė -

Klasterio užpildymas - pagrindinio veikėjo savybė

Nikita

– Kaip manai, ar verta rašyti apie vaikystės darbus?

- Kodėl?

– Ką parašytum apie savo vaikystę?

Mini esė „Įsimintinos vaikystės dienos“

- Ką naujo išmokote šiandien pamokoje?

- Kuri pamokos dalis tau patiko labiausiai?

- Ką dar norėtumėte sužinoti?

Šaltiniai:

Vadovėlis „literatūrinis skaitymas“ 7 klasė, papildoma medžiaga

Ištekliai:

Interaktyvi lenta, iliustracijos, darbo knygelės

Tolesnis skaitymas:

    Parašykite esė tema „Ryškiausi mano vaikystės prisiminimai“

    Sudarykite kryžiažodį apie A. N. Tolstojaus gyvenimą ir kūrybą (užduotis poroje)

    Mini projektas „M. Gorkio gyvenimas ir kūryba“